صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 37
    همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط arvinfilm نمایش پست ها
    سلام به همگی
    منم با نظر استاد رضایی موافقم . البته به اینصورت که وعدهای غذایی را کم ولی 6 یا 7 بار در روز برای دیسکس ها ریز و به ترتیب بالا رفتن سن کمتر . در ضمن کیفیت آب خیلی مهم هستش . یعنی بعد از هر غذا دادن سریعا مقداری از آب تعویض شود . که این مورد برای همه کسانی که دیسکس نگهداری می کنند خیلی سخت و در برخی موارد ناممکن است و این نظریه بیشتر برای فارم ها کاربرد دارد که خیلی راحت می تونند تعویض اب داشته باشند و هیچ موردی برای دیسکس ها بوجود نمیاد . برای همین مورد دیسکس ها در فارم ها بسرعت عرضه به بازار می شوند و دوستان در خانه تا یک سال نمی تونند دیسکس رو خوب سایز کنند .
    سلام :
    البته با قسمت آخر فرمایشات شما مخالفم من در منزل با یک بار تعویض آب دیسکسهارا سایز میکنم که البته شرایط خاص خودش را دارد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15351
    استفاده از عصاره سیر همراه با غذای دیسکس به روش دست ساز در خانه را تایید میکنید یا خرید عصاره سیر از شرکتهای معتبر ؟ و عصاره سیر دست ساز را تا چند روز میتوان نگهداری کرد؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14607
    سلام دوستان به نظر من برای سایز کردن دیسکس از بین مواد مغذی موادی با پروتئین بالا و موادی با انرژی بالا اهمیت دارند.
    موادی با پروتئین بالا مثل :دل گاو - کنجاله ی سویا - پودر ماهی - پودر گوشت - پودر خون - اسید آمینه های تجاری دامی - گوشت ماهی و ...
    موادی با انرژی بالا مثل :روغن ماهی - ذرت - نشاسته و قند ها و ...
    به نظر من 3 بار سیر کردن ماهی در طول زمان روشنایی کار درست تری هست چون ماهی میتونه انرژی غذا رو دریافت کنه.
    ولی غذای کمتر با تعداد وعده های بالا بی فایده هست چون تمام انرژی حاصل از غذا برای جستوجو به دنبال غذا تموم میشه.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    نقل قول نوشته اصلی توسط sayedmasood نمایش پست ها
    استفاده از عصاره سیر همراه با غذای دیسکس به روش دست ساز در خانه را تایید میکنید یا خرید عصاره سیر از شرکتهای معتبر ؟ و عصاره سیر دست ساز را تا چند روز میتوان نگهداری کرد؟
    سلام
    معمولا عصاره سیر شرکتی ترکیباته دیگری از جمله ویتامین c دارن.ولی به نظرم عصاره سیره دست ساز همون کارو میکنه بستگی به بودجه شما داره.شما همون اول عصاره سیرو به مخلوط غذا اضافه کن و فریز کن.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ?????
    شماره عضویت
    17006
    با سلام. من ۸عدد دبسکس دارم موقع غذا دادن یکی از دیسکاسا به بقیه امان نمیده و حدود ۵۰ درصد غذازو اون میخوره و به بعضیا به اندازه کافی نمیرسه. و دلش باد میکنه و اذیت میشه حتی یکی دوبارم اینقدر خورد تعادلشو از دست داده بود و من فکر کردم به کبسه هواش فشار اومده ولی یه هفت هشت ساعت دیگه خوب شد . حالا من چیکارش کنم؟؟؟؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ........
    شماره عضویت
    14887
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinshabroo68 نمایش پست ها
    با سلام. من ۸عدد دبسکس دارم موقع غذا دادن یکی از دیسکاسا به بقیه امان نمیده و حدود ۵۰ درصد غذازو اون میخوره و به بعضیا به اندازه کافی نمیرسه. و دلش باد میکنه و اذیت میشه حتی یکی دوبارم اینقدر خورد تعادلشو از دست داده بود و من فکر کردم به کبسه هواش فشار اومده ولی یه هفت هشت ساعت دیگه خوب شد . حالا من چیکارش کنم؟؟؟؟
    سلام و درود
    سعی کنید هنگام غذادهی از یک طرف اکواریوم غذادهی نداشته باشید . غذا را به 3بخش تقسیم کنید و در 3طرف آکواریوم بریزید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    Discus & Cat
    شماره عضویت
    17786
    سلام اگه میکس بیرون از فریزر بمونه و يخش آب شه کامل باز قابل استفاده است یا باید دور ریخته شه ؟

همکار قدیمی انجمن دیسکس

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    47
    نقل قول نوشته اصلی توسط oppenheimer نمایش پست ها
    سلام اگه میکس بیرون از فریزر بمونه و يخش آب شه کامل باز قابل استفاده است یا باید دور ریخته شه ؟
    سلام :
    اگر مدت زمان زیادی ازش نگذشته باشه قابل استفاده میباشد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    18898
    تغذیه دیسکس با موادی که برای بهبود رنگ آنهاست نسبتا شایع می باشد مواد افزودنی از قبیل فلفل قرمز هویج آب چغندر میگو و جلبک آستازانتین و دیگر مواد حاوی بتاکاروتن بیشترین کاربرد را برای بهبود رنگ دیسکس ها دارند HANDBOOK OF DISCUS Jack Wattly اصولا دیسکسها به یک غذای رنگ دهنده روزانه احتیاج دارند در غیر این صورت رنگ آنها به تدریج محو خواهد شد بسیاری از غذاهایی که هم اکنون در بازار برای رنگدهی به ماهی وجود دارند نیز حاوی همین ترکیبات هستند و به نظر نمیرسد که این غذاها ضرری برای ماهی داشته باشند
    روشهای القای رنگ هورمونی:
    هورمونها از مدتها پیش برای رنگدهی به دیسکس استفاده می شوند در اوایل این کار بیشتر برای ماهی های گوپی ماده انجام میشد و اعتقاد بر این بود که یک ماده گوپی رنگارنگ میتواند یک نر را خیلی بیشتر برای تولید مثل تحریک کند که امروزه این واقعیت به خوبی اثبات شده Merrin Roberts book published in 1957.
    Algerکه یکی از بزرگترین پرورش دهنده گان ماهی زینتی در دنیا میباشد چگونگی تهیه این هورمونها را شرح میدهد:
    1-100 میلی گرم متیل تستسترون را در یک نصف الکل 70 درجه حل میکنیم 2-محلول الکلی را به یک بطری شیشه ای منتقل میکنیم 3-بطری را با آب پر کرده و به خوبی تکان میدهیم و این در واقع محلول استوک ما میباشد 4-هر روز به ازای هر 5/5 لیتر آب 3قطره از محلول استوک به تانک اضافه میکنیم
    پیشنهاد میشود این کار بیشتر از یک ماه ادامه پیدا نکند
    مشکل اصلی این روش القا رنگ این است که رنگهایی که با این روش ایجاد میشوند به زودی محو خواهند شد و از طرفی این روشها میتوانند خطراتی نیز برای ماهی داشته باشند مثلا این روش در گوپی های ماده میتواند منجر به نازایی شود.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    دوست گرامی کپی و پیست بدون ذکر منبع در پارسی پت ممنوعه، لطفا لینک اصلی مقاله ای که گذاشتید و گویا مربوط به تغذیه دیسکس بوده رو قرار بدید.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)