نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ....
    شماره عضویت
    14367

پرسش وپاسخ درباره انواع اردک وغاز

دوستان میتونن سوالاتشون رو بپرسن تا جواب بگیرن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    اردک
    شماره عضویت
    29877

ضعف پاهای اردک

با سلام و وقت بخیر
    اینجانب اوایل شهریور ماه 3 جوجه اردک پنبه ای از یک پرنده فروشی خریدم و نهایت سعی خود را در نگهداری آنها بکار بردم. در حال حاضر که سه ماه می گذرد جوجه ها رشد بسیار خوبی داشته اند و الان تقریبا نصف یک اردک بالغ، چثه دارند و خوارکشان هم خوب است، ولی متاسفانه یکی از آنها که مقداری از دوتای دیگر درشتتر هم هست، مشکل راه رفتن دارد. از مدتی پیش نسبت به بقیه توان ایستادن و راه رفتن کمتری داشت و زودتر از آنها روی زمین می نشست، و یکی دو روز اخیر حالت رقت انگیزی پیدا کرده که بسیار موجب ناراحتی است بطوری که حداکثر 20 تا 30ثانیه میایستد و سریع می نشیند، راه هم میرود ولی به محض رسیدن به مقصد سریع پهن زمین می شود،لطفا راهنمایی بفرمایید که چکاری می توانم برایش انجام دهم؟ و دیگر اینکه نگران دمای لانه آنها در فصل سرما هستم، به نظر جنابعالی نیاز به گرمایش دارند و یا دمای بدن خودشان محوطه کتونه را در حد مناسب گرم میکند.
    اطلاعات تکمیلی:
    غذا: کاهو - نان خیس خورده - خیار - اضافات مرغ (چند روز یکبار) - غلات (یک نوع غذای مخصوص از ذرت و علوفه و ...) و .... سه تا پنج وعده در روز
    لانه: روی پشت بام قسمت بزرگی در اختیار دارند و یک کتونه آجری 50*50 سانتی متری برایشان درست کرده ام و زیر پایشان خاک خشک میریزم و سه الی چهار روز تعویض می کنم.
    شست و شو: تشت آب در اختیارشان هست، معمولا خودشان را می شویند ولی در چند روز اخیر در ساعات گرم روز با شلنگ آب آنها را شستشو داده ام (به نظر خودم در وخامت حال اردک مذکور مؤثر باشد) محل زندگیشان را روزانه تمیز می کنم و هفتگی با پودر رختشویی هم شست و شو می دهم تا کاملا گندزدایی شود.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط مسعود آذریان نمایش پست ها
    با سلام و وقت بخیر
    اینجانب اوایل شهریور ماه 3 جوجه اردک پنبه ای از یک پرنده فروشی خریدم و نهایت سعی خود را در نگهداری آنها بکار بردم. در حال حاضر که سه ماه می گذرد جوجه ها رشد بسیار خوبی داشته اند و الان تقریبا نصف یک اردک بالغ، چثه دارند و خوارکشان هم خوب است، ولی متاسفانه یکی از آنها که مقداری از دوتای دیگر درشتتر هم هست، مشکل راه رفتن دارد. از مدتی پیش نسبت به بقیه توان ایستادن و راه رفتن کمتری داشت و زودتر از آنها روی زمین می نشست، و یکی دو روز اخیر حالت رقت انگیزی پیدا کرده که بسیار موجب ناراحتی است بطوری که حداکثر 20 تا 30ثانیه میایستد و سریع می نشیند، راه هم میرود ولی به محض رسیدن به مقصد سریع پهن زمین می شود،لطفا راهنمایی بفرمایید که چکاری می توانم برایش انجام دهم؟ و دیگر اینکه نگران دمای لانه آنها در فصل سرما هستم، به نظر جنابعالی نیاز به گرمایش دارند و یا دمای بدن خودشان محوطه کتونه را در حد مناسب گرم میکند.
    اطلاعات تکمیلی:
    غذا: کاهو - نان خیس خورده - خیار - اضافات مرغ (چند روز یکبار) - غلات (یک نوع غذای مخصوص از ذرت و علوفه و ...) و .... سه تا پنج وعده در روز
    لانه: روی پشت بام قسمت بزرگی در اختیار دارند و یک کتونه آجری 50*50 سانتی متری برایشان درست کرده ام و زیر پایشان خاک خشک میریزم و سه الی چهار روز تعویض می کنم.
    شست و شو: تشت آب در اختیارشان هست، معمولا خودشان را می شویند ولی در چند روز اخیر در ساعات گرم روز با شلنگ آب آنها را شستشو داده ام (به نظر خودم در وخامت حال اردک مذکور مؤثر باشد) محل زندگیشان را روزانه تمیز می کنم و هفتگی با پودر رختشویی هم شست و شو می دهم تا کاملا گندزدایی شود.
    درود بر شما
    اردک نیازی به این وسواس در تمیزی نداره کلا این پرنده توی اب کثیف هم زنده میمونه و گند و اتاشعال هم میخورن برای همین گوشت بد طعمی دارن البته که رعایت بهداشتون مفیده ولی نیاز به پودر شوینده نیست باعث مسمومیت میشه
    گرما رو باید تامین کنید دیگه اینا فعلا جوجه هستن
    اون اردکی که میگید ممکنه مشکلی توی استخون بندی بدنش داشته باشه ممکن هم هست بیماری ژنتیکی داشته باشه حتی احتمالش هست از جایی پریده باشه اسیب دیده باشه
    فعلا از بقیه جدا کنیدش تا زیاد تحرک نداشته باشه اگر اسیب دیدگی فیزیکی باشه بهتر میشه
    شماره ی یک دامپزشک برای شما در‌پیام خصوصی میفرستم ازشون در مورد استفاده از قطره های مکمل برای اردک بپرسید مخصوصا قطره مینرال و آمینو اسید
    درضمن بهشون اصلا نون ندید
    مقدار کمی مخمر جو توی غذاشون بریزید دچار کمبود ویتامین ب نشن
    اگر بتونید قطره ad3eتهیه کنید براشون خیلی خوبه
    ویرایش توسط StarFish : 2nd December 2020 در ساعت 04:57 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)