صفحه 9 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 234
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    خواهش میکنم.
    واکسیناسیون باید در آغاز هر فصل صورت بگیرد ، الان دیگه با واکسیناسیون کاری نمیشه کرد.
    محل نگهداریشون و همونطور که قبلا گفتم ، سعی کن زغال روشن کنی تا دود زغال باعث ضدعفونی شدن محلشون بشه.
    سپس میتونی دور محل را با نایلون بپوشونی.
    همین جیره ماست و سیر و هررزو ادامه بده.
    هفته ای دوبار هم دون مخصوص برای پرندگان گوشتی براشون بریز تا خوب تقویتشون کنه.
    داروی انروکین هم حتما بگیر و دستور مصرفش هم از دامپزشکی بپرس.
    ببخشید که مجدد می پرسم ولی این جیره غذایی روزانه اشون هست، آیا مناسبه:
    صبح ماست+نان+سیر+نعنا خشک
    عصر ماست+برنج پخته+ سیب

متاسفانه از دیروز اسهال مرغ هم شروع شده واقعا نگرانم

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط piterking نمایش پست ها
    عصر ماست+برنج پخته+ سیب

سلام اینها غذای داروی هستند که شمامیدید غذای معمولی هم بهش بدید . مخصوصا غذاهای تقویتی
    برنج هم بصورت کته بدون نمک وروغن ...

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    با تشکر از راهنمایی های همگی
    من با اندک اطلاعی که دارم بنظرم واکسیناسیون وقتی به بیماری مبتلا هستند کار درستی نیست دامپزشک هم گفت صبر کنیم تا خوب شوند
    واقعا تحمل از دست رفتن دانه دانه این جوجه ها رو ندارم می خواهم کاری کنم زنده بمانند اما متاسفانه مکانی برای گرم نگه داشتن هم نداریم فقط می شود به داخل خانه بیاریمشون ولی خواندم که این بیماری به انسان هم قابل سرایته برای همین می ترسم
    جیره غذایی برنج و ماست و سیر را ادامه بدهم می شود کمی از جیره غذایی روزانه مناسب این بیماری بنویسید این تنها موردی است که می توانم به خوبی رعایت کنم
    سلام
    بله واکسیناسیون طیور بیمار روش اصولی و صحیحی نیست و این کار نوعی ریسک هستش که در مواردی که تعداد طیور زیاد باشه این روش نتیجه بخش بوده واکسیناسیون در زمان بیماری برای تعداد زیاد از این جهت خوب هستش که 2 الی 3 روز بعد از واکسیناسیون سالن پرورش به مسیری اصلی و ادامه راه تولید بر خواهد گشت با این کار تعدادی طیور احتمالا تلف خواهند شد ولی بعد از 3 روز باقی مانده طیور از خطر مرگ نجات پیدا میکنند بنده هم قبل پیشنهاد به واکسیناسیون تعداد طیور رو از شما سوال کردم و عرض کردم در صورت تمایل با دکتر دامپزشک مشورت و راهنمایی بگیرید

عصر ماست+برنج پخته+ سیب

برای درمان اسهال از پودر ( او ار اس ) استفاده کنید اگر نوع دامی از این پودر رو در دسترس دارید استفاده کنید در غیر این صورت از نوع انسانی هم میتونید استفاده کنید یک قاشق غذا خوری در 2 لیتر اب حل کنید و به طیور بدید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    با تشکر از راهنمایی های همگی
    من با اندک اطلاعی که دارم بنظرم واکسیناسیون وقتی به بیماری مبتلا هستند کار درستی نیست دامپزشک هم گفت صبر کنیم تا خوب شوند
    واقعا تحمل از دست رفتن دانه دانه این جوجه ها رو ندارم می خواهم کاری کنم زنده بمانند اما متاسفانه مکانی برای گرم نگه داشتن هم نداریم فقط می شود به داخل خانه بیاریمشون ولی خواندم که این بیماری به انسان هم قابل سرایته برای همین می ترسم
    جیره غذایی برنج و ماست و سیر را ادامه بدهم می شود کمی از جیره غذایی روزانه مناسب این بیماری بنویسید این تنها موردی است که می توانم به خوبی رعایت کنم
    متاسفانه بیماریهای ویروسی (نیوکسل ، برونشیت ، آنفلوآنزا ) درمان ندارند با آنتی بیوتیک و غیره هم خوب نمیشوند و باید بگم حداکثر طی 10 روز پرنده مبتلا شده تلف میشه.در 15 روزگی واکسن 3 گانه باید تزریق بشه و هر 2 ماه تجدید بشه.بنده بعد از کلی پرورش انواع ماکیان و مطالعه بیماریهای آنها و درمان بجز بیماری کوکسیدوز که درمانش 100 درصد جواب میده بقیه سرنوشتی جز مرگ ندارند.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    متاسفانه بیماریهای ویروسی (نیوکسل ، برونشیت ، آنفلوآنزا ) درمان ندارند با آنتی بیوتیک و غیره هم خوب نمیشوند و باید بگم حداکثر طی 10 روز پرنده مبتلا شده تلف میشه.در 15 روزگی واکسن 3 گانه باید تزریق بشه و هر 2 ماه تجدید بشه.بنده بعد از کلی پرورش انواع ماکیان و مطالعه بیماریهای آنها و درمان بجز بیماری کوکسیدوز که درمانش 100 درصد جواب میده بقیه سرنوشتی جز مرگ ندارند.
    خیلی ممنون از اینکه نظر دادید.
    ولی اینکه بیماری نیوکاسل ،برنشیت و ... درمان ندارند و این که صد در صد رنده تلف میشود به نظر من کاملاً اشتباهه.
    چون اولاً باید پیشگیری کنیم که همچین اتفاقی نیفته.
    خود من یکسال برای خودم همچین اتفاقی افتاد و نزدیک به 20 تا از مرغ و خروس هام تلف شدند.
    سال بعدش دوباره همچین اتفاقی افتاد و نزدیک 10 تا از مرغ هام نیوکاسل گرفتند که خوشبختانه 2 تا تلفات دادند و بقشون کامل خوب شدند.
    پس اگر درست معالجه بشند نه تنها از بین نمیرند بلکه مثل اول هم خوب میشند.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    باجریگار
    شماره عضویت
    15686
    سلام
    برای تامین کلسیم میشه از پودر پوسته تخم مرغ به همرا ه پودرسویا استفاده کرد؟؟؟
    و بهترین راه تامین کلسیم برای مرغ چیه؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط @RY@ نمایش پست ها
    سلام
    سلام
    بله پوست خوده تخم مرغ منبع عالی و سرشار از کلسیم هستش که میتونید به طیور بدید
    از قرص های جوشان کلسیم هم داخل اب مصرفی طیور حل کنید و هفته یک بار بدید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط @RY@ نمایش پست ها
    سلام
    سلام.
    آقای فلاح توضیحات و دادند اما اضافه کنم که بهترین راه به نظر من برای تامین کلسیم ، استفاده از پودر صدف و پودر استخوان میباشد که در دامپزشکی ها هم موجود میباشد.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ
    شماره عضویت
    16892
    سلام دوستان!
    جوجه مرغ خوشگلم آلیس! که ازش عکس میذاشتم!
    الآن مرغ شده و تخم میذاره. ولی خیلی عجیبه! تخمایی که میذاره یکی در میون اینجورین! تخم اولی سالم و خوب! تخم دومی که میذاره پوست خیلی نازک داره که وقتی گذاشته شکسته شده!
    وقتی که تخم دومی رو میذاره خودش خیلی اذیت میشه و خیلی سخت تخم میذاره و پُف میکنه و پراش پر از هوا میشه! تا حالا 5 تا تخم گذاشته که : تخم اولش سالم! تخمش دومش خراب! تخم سومش سالم! تخم چهارمش خراب! و بعد از یه هفته تخم گذاشت(!!!) که سالم بود! یعنی دیروز تخم سالم گذاشت! حالا امروز دوباره پُف کرده و میخواد تخم خراب بذاره!
    خواهش میکنم اگه کسی میدونه کمک کنه! خیلی گناه داره! تو یه شهرستان هستم که دامپزشکی درست و حسابی وجود نداره! ولی داروخونه دامپزشکی هست!
    خلاصه هر کی میدونه کمک کنه!

غدا بهش همه چی میدیم! گندم، جو، برنج، نون، سبزی و ... .
    یکم بیشتر توضیح بدم! وقتی که میخواد تخم خراب بذاره، نمی تونه راه بره! و خلاصه نمی دونم! بادش میگره! پُف میکنه! چی میشه! الآنم همینجوریه براش دعا کنید.
    راستی برای کمبود کلسیم نمیشه بهش ماست و پنیر داد؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alice نمایش پست ها
    سلام دوستان!
    جوجه مرغ خوشگلم آلیس! که ازش عکس میذاشتم!
    الآن مرغ شده و تخم میذاره. ولی خیلی عجیبه! تخمایی که میذاره یکی در میون اینجورین! تخم اولی سالم و خوب! تخم دومی که میذاره پوست خیلی نازک داره که وقتی گذاشته شکسته شده!
    وقتی که تخم دومی رو میذاره خودش خیلی اذیت میشه و خیلی سخت تخم میذاره و پُف میکنه و پراش پر از هوا میشه! تا حالا 5 تا تخم گذاشته که : تخم اولش سالم! تخمش دومش خراب! تخم سومش سالم! تخم چهارمش خراب! و بعد از یه هفته تخم گذاشت(!!!) که سالم بود! یعنی دیروز تخم سالم گذاشت! حالا امروز دوباره پُف کرده و میخواد تخم خراب بذاره!
    خواهش میکنم اگه کسی میدونه کمک کنه! خیلی گناه داره! تو یه شهرستان هستم که دامپزشکی درست و حسابی وجود نداره! ولی داروخونه دامپزشکی هست!
    خلاصه هر کی میدونه کمک کنه!

غدا بهش همه چی میدیم! گندم، جو، برنج، نون، سبزی و ... .
    یکم بیشتر توضیح بدم! وقتی که میخواد تخم خراب بذاره، نمی تونه راه بره! و خلاصه نمی دونم! بادش میگره! پُف میکنه! چی میشه! الآنم همینجوریه براش دعا کنید.
    راستی برای کمبود کلسیم نمیشه بهش ماست و پنیر داد؟
    سلام. یه غذایی میگم بهتون استفاده کنید.
    اول از همه حتما فردا پودر صدف و استخوان بگیرید و قاطی این غذاهایی که میگم بکنید.
    غذای اصلیش حتماً ذرت هم اضافه کنید با گندم خوبه. البته ذرت و آسیاب کنید.
    جو را کلا حذف کنید خوب نیست برای مرغ.
    برنج و نون و سبزی هم میان وعده بدید بهشون. خوبه.
    ماست و پنیر هم لازم نیست.
    پودر ویتالین ، ویتامین نه دقت کنید ویتالین، از داروخانه بگیرید و توی آب بریزید. هر یه قاشق چایی خوری داخل 1 لیتر آب.
    حتما خوب میشه. روند توی یکی دو هفته احساس میکنید.

صفحه 9 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)