صفحه 8 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 234
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط piterking نمایش پست ها
    با سلام

متاسفانه بر طبق مطالعات و حرف های دامپزشک مرغ و خروس های من مبتلا به نیوکاسل شده اند. امروز با وجود تلاش برای درمان یکی از آن ها که چند روز بود فلج شده بود مرد
    واقعا می خواهم مانع مرگ مرغ و خروس باقیمانده بشم، سنشون 4 ماهه الان علائمشون آب خوردن زیاده و مرغه علاوه بر این اسهال سبز رنگ داره کم تحرکه و نسبت به غذا بی اشتها شده
    سه روزه با داروهایی که دکتر داده: یک قطره که توی یک لیوان آب 5 قطره می ریزم، یک قرص که یک چهارمش رو داخل آب می ریزم و یک پودری که قرار شده بعد درمان هفته ای یکبار بدهم که باعث تخم گذاری هم می شه
    غذا دان مرغ می دهم، امروز کته و ماست و پوسته تخم مرغ دادم
    لطفا منو راهنمایی کنید
    سلام
    خبر ناراحت کننده بود ولی انشاالله مشکل رو حل خواهید کرد
    تعداد مرغ و خروس ها رو میشه بفرمایید ؟
    از سیر بصورت رنده شده و مخلوط با ماست سپس حل کردن این دو در اب که مثل دوغ باید باشه تا بحال برای درمان استفاده کردید ؟
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام
    کاربرد اون انگشتی که پشت پای خروس هست چیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    خبر ناراحت کننده بود ولی انشاالله مشکل رو حل خواهید کرد
    تعداد مرغ و خروس ها رو میشه بفرمایید ؟
    از سیر بصورت رنده شده و مخلوط با ماست سپس حل کردن این دو در اب که مثل دوغ باید باشه تا بحال برای درمان استفاده کردید ؟
    یک مرغ و یک خروس هستند
    امروز از نت خواندم و برنج کته + ماست+ پودر سیر براشون گذاشتم اما با آب رقیق نکرده بودم متاسفانه مرغ علائم ناله و خس خس رو نشان می دهد و استهای کمی دارد

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    یک مرغ و یک خروس هستند
    امروز از نت خواندم و برنج کته + ماست+ پودر سیر براشون گذاشتم اما با آب رقیق نکرده بودم متاسفانه مرغ علائم ناله و خس خس رو نشان می دهد و استهای کمی دارد
    از سیر بصورت جدا هم میتونید استفاده کنید یک حبه سیر رو به 4 قسمت تقسیم کنید و به هر یک از مرغ و خروس 1 قسمت بدید
    چند روز محیط نگهداری طیور رو گرم نگهدارید و جیره غذایی اونها رو زیاد کنید بعد از واکسن نیوکاسل استفاده کنید البته این نظر شخصی من هستش و تجربه دوستانی که از طیور نگهداری میکنند با زهم شما از دکتر دامپزشک این مورد رو سوال کنید اگر ایشون صلاح دونستند اقدام به واکسیناسیون کنید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام
    کاربرد اون انگشتی که پشت پای خروس هست چیه؟

سلام. اون انگشت اسمش سیخک یا سیخونه. در نژاد لاری موقع جنگ از اون انگشت برای ضربه زدن به حریف استفاده میکنند.
    خروس های خار زن که میگند منظور همیناست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    با سلام

متاسفانه بر طبق مطالعات و حرف های دامپزشک مرغ و خروس های من مبتلا به نیوکاسل شده اند. امروز با وجود تلاش برای درمان یکی از آن ها که چند روز بود فلج شده بود مرد
    واقعا می خواهم مانع مرگ مرغ و خروس باقیمانده بشم، سنشون 4 ماهه الان علائمشون آب خوردن زیاده و مرغه علاوه بر این اسهال سبز رنگ داره کم تحرکه و نسبت به غذا بی اشتها شده
    سه روزه با داروهایی که دکتر داده: یک قطره که توی یک لیوان آب 5 قطره می ریزم، یک قرص که یک چهارمش رو داخل آب می ریزم و یک پودری که قرار شده بعد درمان هفته ای یکبار بدهم که باعث تخم گذاری هم می شه
    غذا دان مرغ می دهم، امروز کته و ماست و پوسته تخم مرغ دادم
    لطفا منو راهنمایی کنید
    سلام لینک زیر را ببینید. حاصل تجربه خودمه .
    بخونید هرجا سوال داشتید بهم بگید.
    http://www.parsipet.ir/thread31728.html#post236387

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    یک مرغ و یک خروس هستند

متاسفانه این مرغتون هم فکر کنم گرفته.
    این مرغ را هرچه سریعتر از گله جدا کن .
    جای مرغاتم اگه میتونی یه آتیش روشن کن و بذار داخل در و ببند تا دود اونجا رو بگیره بعد بیار بیرون و در و 10 دقیقه باز بذار تا دود بره بیرون. فقط قبلش مرغ ها را ببر بیرون.

مخلوط سیر و ماست خویبه. به این صورت استفاده کن : سیرو رنده کن و بریز داخل ماست و مخلوط کن . بذار پیش مرغ بیمار . اگه خورد که هیچ اگه نخورد دهنشو باز کن و با قاشق بریز تو دهنش.
    برای پرنده های سالم هم همینکارو کن.

داروی انروکین هم میتونی استفاده کنی برای مرغ بیمار ولی قبلش با دامپزشک مشورت کن.
    موفق باشید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_tavanaie نمایش پست ها
    سلام
    این مرغ و خروس من نژادشون چیه؟چه مشخصات و مزایایی دارند؟ این خانم مرغه خرس گنده شده اما تخم نمی گذاره، چرا؟

مرغ اولی که گردن لخت معروفند.
    اصل این نژاد از مجارستان نشات گرفته اما گونه تکامل یافته آن در آلمان مشاهده شده که علت بی پر بودن گردنشان عدم وجود ژن غالب feathering بوده است .
    مرغ های این نژاد تخم گذاران خوبی هستند . اغلب تخم مرغ ها به رنگ قهوه ای و گاهی هم به رنگ سفید می باشد.
    در این گونه از نژاد به دلیل عدم وجود پر در دما های بسار سرد مراقبت و حفاظت بیشتری باید صورت بپذیرد. اما همانطورکه در بالا اشاره شد توانمدی قابل ملاحظه ای در کنار آمدن با هوای گرم را دارا می باشد.

وزن تقریبی خروس ها از 3200 تا 3500 گرم و وزن مرغ ها از 2500 گرم تا 3000 می باشد.

گردن لخت ها را می توان در چندین گونه فری و کاکلی و در رنگ های مختلف از جمله سیاه و سفید ، سفید و قهوه ای مشاهده نمود.

دومی هم یه خروس معمولی یا رسمی میباشد.
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    از سیر بصورت جدا هم میتونید استفاده کنید یک حبه سیر رو به 4 قسمت تقسیم کنید و به هر یک از مرغ و خروس 1 قسمت بدید
    چند روز محیط نگهداری طیور رو گرم نگهدارید و جیره غذایی اونها رو زیاد کنید بعد از واکسن نیوکاسل استفاده کنید البته این نظر شخصی من هستش و تجربه دوستانی که از طیور نگهداری میکنند با زهم شما از دکتر دامپزشک این مورد رو سوال کنید اگر ایشون صلاح دونستند اقدام به واکسیناسیون کنید
    با تشکر از راهنمایی های همگی
    من با اندک اطلاعی که دارم بنظرم واکسیناسیون وقتی به بیماری مبتلا هستند کار درستی نیست دامپزشک هم گفت صبر کنیم تا خوب شوند
    واقعا تحمل از دست رفتن دانه دانه این جوجه ها رو ندارم می خواهم کاری کنم زنده بمانند اما متاسفانه مکانی برای گرم نگه داشتن هم نداریم فقط می شود به داخل خانه بیاریمشون ولی خواندم که این بیماری به انسان هم قابل سرایته برای همین می ترسم
    جیره غذایی برنج و ماست و سیر را ادامه بدهم می شود کمی از جیره غذایی روزانه مناسب این بیماری بنویسید این تنها موردی است که می توانم به خوبی رعایت کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    با تشکر از راهنمایی های همگی
    من با اندک اطلاعی که دارم بنظرم واکسیناسیون وقتی به بیماری مبتلا هستند کار درستی نیست دامپزشک هم گفت صبر کنیم تا خوب شوند
    واقعا تحمل از دست رفتن دانه دانه این جوجه ها رو ندارم می خواهم کاری کنم زنده بمانند اما متاسفانه مکانی برای گرم نگه داشتن هم نداریم فقط می شود به داخل خانه بیاریمشون ولی خواندم که این بیماری به انسان هم قابل سرایته برای همین می ترسم
    جیره غذایی برنج و ماست و سیر را ادامه بدهم می شود کمی از جیره غذایی روزانه مناسب این بیماری بنویسید این تنها موردی است که می توانم به خوبی رعایت کنم
    خواهش میکنم.
    واکسیناسیون باید در آغاز هر فصل صورت بگیرد ، الان دیگه با واکسیناسیون کاری نمیشه کرد.
    محل نگهداریشون و همونطور که قبلا گفتم ، سعی کن زغال روشن کنی تا دود زغال باعث ضدعفونی شدن محلشون بشه.
    سپس میتونی دور محل را با نایلون بپوشونی.
    همین جیره ماست و سیر و هررزو ادامه بده.
    هفته ای دوبار هم دون مخصوص برای پرندگان گوشتی براشون بریز تا خوب تقویتشون کنه.
    داروی انروکین هم حتما بگیر و دستور مصرفش هم از دامپزشکی بپرس.

صفحه 8 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)