صفحه 5 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 234
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    سلام
    خیلی ممنون از راهنمایی های جامع شما اما آیا برای مرغ خانگی این همه تقویت لازمه؟
    متاسفانه دیروز صبح جوجه بیمار مرد حالا جوجه های دیگر حالشون خوبه امیدورام سرایت نکرده باشه و بقیه جوجه ها به خوبی بزرگ بشند متاسفانه این سرمای ناگهانی باعث شده نتوانم آن ها را برای هواخوری به بیرون ببرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط piterking نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون از راهنمایی های جامع شما اما آیا برای مرغ خانگی این همه تقویت لازمه؟
    متاسفانه دیروز صبح جوجه بیمار مرد حالا جوجه های دیگر حالشون خوبه امیدورام سرایت نکرده باشه و بقیه جوجه ها به خوبی بزرگ بشند متاسفانه این سرمای ناگهانی باعث شده نتوانم آن ها را برای هواخوری به بیرون ببرم

از مرگ جوجه بیمار متاسفم
    اصولا تلفات در جوجه ها طبیعیه
    بعضی هاشون هم دست ما نیست
    مثلا ورم ناف که بعد از به دنیا آمدن مبتلا میشن و اصلا تحت کنترل افرادی مثل ما نیست و باید بهداشت بستر در روزهای اولیه توسط فروشنده رعایت بشه که اکثرا نمیشه
    میزان تلفات قابل قبول 5 درصد است در جوجه ها

ویتامین همیشه برای جوجه ها مهمه
    سعی کنید هر هفته یک روز استفاده بکنید
    پودر ویتامینه و اسید امینه بسیار عالیه که در بسته های 100 گرمی فروخته میشه و گران هم نیست
    هوا خوری اصلا در این هوا خوب نیست
    سعی کنید بستر جوجه ها تمیز بمونه
    این خیلی خیلی مهمه
    برای جلوگیری از کوکسیدیوز که یکی از عوامل اسهال خونیه
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    -----------------

آبخوری هاش رو حتما هر روز بشورید و تمیز کنید چون اگه این کار رو نکنید ورم روده میگیرن
    جوجه ها بیشتر در اثر کوران هوا سرما میخورن
    سعی کنید در جریان باد قرار نگیرن
    موفق باشید
    ویرایش توسط omidkhosravi : 13th October 2014 در ساعت 04:02 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    از مرگ جوجه بیمار متاسفم اصولا تلفات در جوجه ها طبیعیه بعضی هاشون هم دست ما نیست مثلا ورم ناف که بعد از به دنیا آمدن مبتلا میشن و اصلا تحت کنترل افرادی مثل ما نیست و باید بهداشت بستر در روزهای اولیه توسط فروشنده رعایت بشه که اکثرا نمیشه میزان تلفات قابل قبول 5 درصد است در جوجه ها ویتامین همیشه برای جوجه ها مهمه سعی کنید هر هفته یک روز استفاده بکنید پودر ویتامینه و اسید امینه بسیار عالیه که در بسته های 100 گرمی فروخته میشه و گران هم نیست هوا خوری اصلا در این هوا خوب نیست سعی کنید بستر جوجه ها تمیز بمونه این خیلی خیلی مهمه برای جلوگیری از کوکسیدیوز که یکی از عوامل اسهال خونیه -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------آبخوری هاش رو حتما هر روز بشورید و تمیز کنید چون اگه این کار رو نکنید ورم روده میگیرنجوجه ها بیشتر در اثر کوران هوا سرما میخورن سعی کنید در جریان باد قرار نگیرن موفق باشید
    در ادامه ی توضیح شما بگم که الان که هوا داره رو به سردی میره بدترین موقع برای خریدن جوجست( مخصوصا جوجه محلی ).سختی کار همین یک ماه اوله و وقتی جوجها به یک ماهگی رسیدن تقریبا شما70درصد کار رو انجام دادین و بدن جوجها نسبت به بیماریها و شرایط اب و هوایی قوی ترمیشه.آفتاب براشون خیلی مفیده اگه هوا خوب باشه میتونین ببرینشون زیر افتاب تا لم بدن اگه هم نه پشت پنجره میتونین اونا رو بزارین تا افتاب بگیرین.و یه نکته ( تجربه شخصی خودمه)جوجها رو هیچ کاملا سیر نکنید و همیشه هم غذا دراختیارشون نباشه بلکه بصورت وعدهی بهشون غذا بدین مثلا صبحا یکم براشون دونه بریزین وقتی تموم کردن سریع باز براشون دونه نریزین و یه جیره غذایی معین رو در هر وعده براشون معین کنید.موفق باشین

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط Roc نمایش پست ها
    در ادامه ی توضیح شما بگم که الان که هوا داره رو به سردی میره بدترین موقع برای خریدن جوجست( مخصوصا جوجه محلی ).سختی کار همین یک ماه اوله و وقتی جوجها به یک ماهگی رسیدن تقریبا شما70درصد کار رو انجام دادین و بدن جوجها نسبت به بیماریها و شرایط اب و هوایی قوی ترمیشه.آفتاب براشون خیلی مفیده اگه هوا خوب باشه میتونین ببرینشون زیر افتاب تا لم بدن اگه هم نه پشت پنجره میتونین اونا رو بزارین تا افتاب بگیرین.و یه نکته ( تجربه شخصی خودمه)جوجها رو هیچ کاملا سیر نکنید و همیشه هم غذا دراختیارشون نباشه بلکه بصورت وعدهی بهشون غذا بدین مثلا صبحا یکم براشون دونه بریزین وقتی تموم کردن سریع باز براشون دونه نریزین و یه جیره غذایی معین رو در هر وعده براشون معین کنید.موفق باشین

سلام دوست من
    با نهایت احترام به تجربه شخصی شما
    اما اگه دانی که به جوجه میدهیم متعادل باشه نیازی به محدود کردن دان مصرفی نخواهد بود
    جوجه ها به محض اینکه قند خونشان و انرژی شان تامین بشه دست از غذا خوردن می کشن
    تغذیه محدود فقط برای مرغان تخمگذار و پولت ها اعمال میشه تا چاق نشن
    اگه هدف ما جوجه کشی در آینده باشه حرف شما درست خواهد بود وگرنه تغذیه باید به صورت آزاد باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام دوست من
    با نهایت احترام به تجربه شخصی شما
    اما اگه دانی که به جوجه میدهیم متعادل باشه نیازی به محدود کردن دان مصرفی نخواهد بود
    جوجه ها به محض اینکه قند خونشان و انرژی شان تامین بشه دست از غذا خوردن می کشن
    تغذیه محدود فقط برای مرغان تخمگذار و پولت ها اعمال میشه تا چاق نشن
    اگه هدف ما جوجه کشی در آینده باشه حرف شما درست خواهد بود وگرنه تغذیه باید به صورت آزاد باشه
    اگه غذا همیشه در اختیار جوجها باشه و مکان نگهداری از جوجها هم محدود بشه( دوستمون که جوجه دارن احتمالا بخاطر سردی هوا اونا رو تو کارتون یا قفس نگهداری می کنن)نه تنها چاق میشن بلکه فعالیت و شادابی اونها کمتر میشه و شانس ابتلا شدن جوجها به مریضی هم بیشتر میشه ولی اگر محیط نگهداری اونها وسیع باشه و جوجه درون اونجا بتونه فعالیت کنه هیچ اشکالی نداره که غذا همیشه د ر اختیارشون باشه
    ویرایش توسط Roc : 13th October 2014 در ساعت 05:29 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ارووانا
    شماره عضویت
    3638
    با سلام خدمت دوستان
    با توجه به تجربیاتی که در پرورش خروس و مرغ لاری دارم بهترین نحوه غذا دادن به جوجه ها برای رشد این که تا سن 3 ماهگی روزانه 3 وعده مجزا و از اون به بعد روزی 2 بار تغذیه بشن این که بصورت مداوم دان جلوی اون ها باشه تاثیر بدی تو رشدشون میذاره و رشد مطلوبو نمیکنن حتی زمانی که مشغول خوردن دان هستن بیاد اب رو بردارید کامل که غذا رو خوردن بعد اب دادن انجام بشه روازنه چند بار هم باید ظرف اب رو بردارید و بشورید چون اب تازه هم تاثیر خوبی رو اشتها و رشد داره
    با تشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط edrisbr نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    با توجه به تجربیاتی که در پرورش خروس و مرغ لاری دارم بهترین نحوه غذا دادن به جوجه ها برای رشد این که تا سن 3 ماهگی روزانه 3 وعده مجزا و از اون به بعد روزی 2 بار تغذیه بشن این که بصورت مداوم دان جلوی اون ها باشه تاثیر بدی تو رشدشون میذاره و رشد مطلوبو نمیکنن حتی زمانی که مشغول خوردن دان هستن بیاد اب رو بردارید کامل که غذا رو خوردن بعد اب دادن انجام بشه روازنه چند بار هم باید ظرف اب رو بردارید و بشورید چون اب تازه هم تاثیر خوبی رو اشتها و رشد داره
    با تشکر

سلام
    در مورد آب متوجه نشدم !!
    یعنی آب رو هم محدود می دهید؟

بنده در پست قبلی هم عرض کردم که مدیریت خوراک دادن باید با توجه به برنامه پرورش دهنده باشه
    اگه پرورش دهنده میخواهد جوجه رو برای تولید گوشت نگه بداره بای دان آزاد در تمام اوقات در اختیار پرنده باشه
    اگه هدف نسل کشی و تولید مولد هستش باید دان محدود در اختیار پرنده قرار بگیره
    آب هم همیشه باید در اختیار پرنده باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ارووانا
    شماره عضویت
    3638
    سلام
    بنده نگفتم که اب محدود باشه که البته بعضی از پرورش دهنده ها به اینصورت هم عمل میکنن که راضی هم بودن اما تجربه نکردم خودم
    عرض کردم که در اون مثلا5تا 10 دقیقه ای که جوجه ها وعده غذاشونو میخورن اب رو از جلوشون بردارین که دان و تا اخر میخورن و بهتر میخورن اگه اب هم همزمان باشه نیمی از دان و که خوردن کلی اب هم میخورن و ادامه دانشونو خوب نمیخورن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    خیلی ممنون از همه دوستان
    البته من قصد پرورش زیاد ندارم چون امکانش رو ندارم این ها فقط برای مصارف خانگی گرفتم ان شااله بزرگ بشوند و تخم بگذارند
    من از خاک باغچه برای بستر کارتون استفاده می کنم سعی می کنم هر روز خاکشو عوض کنم بنظرتون مناسبه؟
    یکی دیگه از جوجه ها که اسهال داره اما کاملا سرحاله از مقعد تا تقریبا پاهاش از مدفوعش کثیف شده و بهش چسبیده بنظرتون باید اون رو بشورم؟
    با اینکه می بینم دائم غذا می خوره و با بقیه سر غذا دعوا هم می کنه اما امروز دیدم چینه دانش یه ذره غذا توشه برعکس بقیه که پر بود
    ویرایش توسط piterking : 13th October 2014 در ساعت 11:24 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط edrisbr نمایش پست ها
    سلام
    بنده نگفتم که اب محدود باشه که البته بعضی از پرورش دهنده ها به اینصورت هم عمل میکنن که راضی هم بودن اما تجربه نکردم خودم
    عرض کردم که در اون مثلا5تا 10 دقیقه ای که جوجه ها وعده غذاشونو میخورن اب رو از جلوشون بردارین که دان و تا اخر میخورن و بهتر میخورن اگه اب هم همزمان باشه نیمی از دان و که خوردن کلی اب هم میخورن و ادامه دانشونو خوب نمیخورن

سلام
    من نمی خوام تجارب دوستان رو به چالش بکشم
    اما تا جایی که همه متون علمی اشاره می کنن، آب تازه و مناسب باید در همه حال در اختیار پرنده باشه
    حتی در موقع خوردن خوراک
    این رو قطع به ییقین میدانم که نبود آب حتی برای لحظات کوتاه میتونه برای پرنده استرس زا باشه
    ما فقط در یک جا و آن هم برای یک ساعت و یا دو ساعت آب رو از جلو پرنده بر میداریم و آن هم موقع دادن واکسن از طریق آب آشامیدنی است
    قبل از دادن واکسن آبخوری ها رو بر میداریم تا پرنده حسابی تشنه بشه و بعد آب حاوی واکسن رو در مقابل اش قرار میدیم تا پرنده دوز مناسب واکسن رو به همراه آب بخوره
    موفق باشید

صفحه 5 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)