صفحه 3 از 24 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 234
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    سبوس گندم رو اگه از جیره اشون حذف کنید خیلی بهتره / چون در کنار گندم و برنج و به مرور زمان منجر به ورم روده میشه
    نه دوست عزیز من با نظر شما مخالفم که سبوس حذف بشه.
    سبوس یا گندم باید جز غذای اصلی طیور باشه.

یه دستور غذایی بهتون میگم شما استفاده کنید.

گندم + سبوس + ذرت + سویا (این سویایی که ما استفاده میکنیم نیست و از پرنده فروشیا یا جاهایی که دون طیور درست میکنند بخرید) آسیاب کنید و صبح ها در اختیارشون بذارید
    هفته ای دو بار هم سیب زمینی آب پز در اختیارشون قرار بده.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    نه دوست عزیز من با نظر شما مخالفم که سبوس حذف بشه.
    سبوس یا گندم باید جز غذای اصلی طیور باشه.

یه دستور غذایی بهتون میگم شما استفاده کنید.

گندم + سبوس + ذرت + سویا (این سویایی که ما استفاده میکنیم نیست و از پرنده فروشیا یا جاهایی که دون طیور درست میکنند بخرید) آسیاب کنید و صبح ها در اختیارشون بذارید
    هفته ای دو بار هم سیب زمینی آب پز در اختیارشون قرار بده.

با سلام و با نهایت احترام به نظر دوست عزیزم آقای معدن زاده که بنده از تجارب ایشون استفاده کردم ، اما عارضم به حضور دوتستان گلم:

مقدمه:
    در دستگاه گوارش دام و طیور یک سری میکروارگانیسم ها وجود داره که به آنها میکرو فلورا و میکروفونا گفته میشه. در طیور بیشتر میکروفلورا مطرح است. میکروفلورا ها باکتریهای ساکن در دستگاه گوارش هستند.
    تعداد زیادی از این باکتریهای میکروفلورایی برای موجودت زنده مفید هستند . چرا؟

1- چون میتوانند برخی از ویتامین ها از جمله ویتامین های گروه B رو تولید بکنند. علت مدفوع خواری برخی از پرنده ها هم همین کسب ویتامین های گروه B است که در آخر روده تولید شده تا با خوردن این مدفوع ها ویتامین های گروه B رو تامین بکنند

2- میتوانند با مصرف مواد مغذی موجود در انتهای روده و کاهش سطح مواد مغذی ، فرصت لازم برای تکثیر باکتریهای بیماری زا مثل ایشریشا کولی و سالمونلا رو از آنها بگیرند

اما نتیجه؟
    این باکتریهای روده که اغلب اشون هم مفید هستند در یک شرایط بهینه رشد و تکثیر می کنند. (مثل همه موجودات زنده که نیاز به یک شرایط بهینه برای تکثیر دارند). بنابراین اگه شرایط روده به هم بخوره . این باکتریها دیگه نمی تونند جمعیت خود اشون رو حفظ بکنند و در نتیجه فرصت برای تهاجم باکتری های بیماری زا فراهم میشه

حالا این سبوس چه می کنه ؟؟
    سبوس داری کربوهیدرات های ساختمانی است. این کربوهیدرات ها جاذب آب هستند و غیر قابل هضم در روده !!
    بنابراین سبوس نه تنها ارزش غذایی چندانی نداره بلکه محیط روده رو به یک شکل خمیری (ویسکوزیته بالا ) در میاره

خوب این ویسکوز بالا چیکار می کنه ؟؟؟؟ !!

ویسکوز بالا اولا شرایط رو به نفع باکتری های بیماری زا تغییر میده و باکتری های مفید رو کاهش می ده
    در ثانی وقتی محیط روده ویسکوز بالا داره، مواد مغذی هضم شده از سایر مواد خوارکی مثل سویا و ذرت هم نمیتونند به خوبی جذب روده بشوند

از سوی دیگه سبوس یک ماده شکم پر کن است و اشتهای مرغ و جوجه رو هم کاهش میده

در نهایت ماکزیمم استفاده از سبوس برای جوجه ها 2 درصد خواهد بود. (بدون آنزیم های اگزوژن) یعنی برای 100 کیلو جیره شما میتونید 2 کیلو سبوس گندم اضافه کنید. که آن هم شرایط خاص خودش رو داره و باید متخصص و جیره نویس این کار رو انجام بده

بازم جسارت بنده رو ببخشین که پر حرفی شد
    ویرایش توسط omidkhosravi : 12th September 2014 در ساعت 10:37 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    پرندگان زینتی
    شماره عضویت
    14720
    کلا طیور اینچنین دارای مقاومت بسیار بالایی هستن
    معمولا غذایی که داده میشه شامل
    گندم و جو و دانه پارس به صورت روزانه
    ذرت ریز شده یا ذرت درشت پخته شده گاها در هفته و خرده صدف مخصوص طیور
    سبوس و نون هم خوبه و سبزیجات هم اگر در محیط بسته هستند خیلی براشون نیازه
    من خودم 3 تا بوقلمون دارم که دارم تو باغچه ای بزرگشون میکنم و در مدت 2 ماهی که از عمرشون میگزره تونستم فقط با همین غذاها به 7.5 کیلو برسونمشون

و اگه خدا بخواد میخوام هر کدومو به 25 کیلو برسونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ♡کاسکو♡مرغ و خروس سلطان❤
    شماره عضویت
    16310
    دوستان جوجهام عاشق پیازن و کلا روزی یه پیاز کوچیک در اختیارشون میزارم( چهارتا جوجه هستن)به دقیقه نکشیده تمومش می کنن خواستم بدونم اشکال نداره روزانه بهشون پیاز بدم؟!؟ و ماست و نونم خیلی دوست دارن و تقریبا هفته ای به انداره یه کاسه بهشون میدم.
    ویرایش توسط Roc : 12th September 2014 در ساعت 11:25 PM

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima1041 نمایش پست ها
    کلا طیور اینچنین دارای مقاومت بسیار بالایی هستن
    معمولا غذایی که داده میشه شامل
    گندم و جو و دانه پارس به صورت روزانه
    ذرت ریز شده یا ذرت درشت پخته شده گاها در هفته و خرده صدف مخصوص طیور
    سبوس و نون هم خوبه و سبزیجات هم اگر در محیط بسته هستند خیلی براشون نیازه
    من خودم 3 تا بوقلمون دارم که دارم تو باغچه ای بزرگشون میکنم و در مدت 2 ماهی که از عمرشون میگزره تونستم فقط با همین غذاها به 7.5 کیلو برسونمشون

و اگه خدا بخواد میخوام هر کدومو به 25 کیلو برسونم

نیما جان / داداش گلم
    آخه دستگاه گوارش و فیزیولوژی لوله گوارش بوقلمون با مرغ فرق داره
    مثلا غاز میتونه علف بخوره سیزی جات زیاد مصرف بکنه/ بوقلمون هم همین طور
    اما مرغ خونگی وضعیت اش فرق فکوله !!
    شاید سوال بکنی که پس چرا در دهات مردم به مرغاشون سبزی و برنج وسبوس میدن ولی هیچی نمیشه !!
    درست که در ظاهر هیچی نمیشه اما بهره وری و سود دهی میاد پایین
    کسی که مرغ نگه میداره . باید جوری تغیذه کنه که هم سلامت و هم زیبایی و هم طول عمر پرنده حفظ بشه
    مثلا همین فنچ معمولی (فنچ زبرا)
    پرورش دهنده هایی که در سالن تکثیر گروهی می کنند جوری با پرنده برخورد می کنند که به جای اینکه 7 سال عمر بکنه فقط 7 ماه عمر می کنه !!
    بازم مخلصیم
    و دوست دارم از شما و همه بچه ها چیزای جدید یاد بگیرم
    -----------------------------------------
    سبوس برای مرغ خوب نیست
    گندم نهایت تا ده درصد جیره برای مرغ خوب و بالاتر از 10 درصد نیاز به آنزیم اگزوژن داره
    با صدف کاملا مواااااااافقم سلامتی پرنده رو تضمین می کنه به شرط اینکه جلو آفتاب باشه یا ویتامین D3 داشته باشه
    ویرایش توسط omidkhosravi : 13th September 2014 در ساعت 12:58 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    با سلام و با نهایت احترام به نظر دوست عزیزم آقای معدن زاده که بنده از تجارب ایشون استفاده کردم ، اما عارضم به حضور دوتستان گلم:

مقدمه:
    در دستگاه گوارش دام و طیور یک سری میکروارگانیسم ها وجود داره که به آنها میکرو فلورا و میکروفونا گفته میشه. در طیور بیشتر میکروفلورا مطرح است. میکروفلورا ها باکتریهای ساکن در دستگاه گوارش هستند.
    تعداد زیادی از این باکتریهای میکروفلورایی برای موجودت زنده مفید هستند . چرا؟

1- چون میتوانند برخی از ویتامین ها از جمله ویتامین های گروه B رو تولید بکنند. علت مدفوع خواری برخی از پرنده ها هم همین کسب ویتامین های گروه B است که در آخر روده تولید شده تا با خوردن این مدفوع ها ویتامین های گروه B رو تامین بکنند

2- میتوانند با مصرف مواد مغذی موجود در انتهای روده و کاهش سطح مواد مغذی ، فرصت لازم برای تکثیر باکتریهای بیماری زا مثل ایشریشا کولی و سالمونلا رو از آنها بگیرند

اما نتیجه؟
    این باکتریهای روده که اغلب اشون هم مفید هستند در یک شرایط بهینه رشد و تکثیر می کنند. (مثل همه موجودات زنده که نیاز به یک شرایط بهینه برای تکثیر دارند). بنابراین اگه شرایط روده به هم بخوره . این باکتریها دیگه نمی تونند جمعیت خود اشون رو حفظ بکنند و در نتیجه فرصت برای تهاجم باکتری های بیماری زا فراهم میشه

حالا این سبوس چه می کنه ؟؟
    سبوس داری کربوهیدرات های ساختمانی است. این کربوهیدرات ها جاذب آب هستند و غیر قابل هضم در روده !!
    بنابراین سبوس نه تنها ارزش غذایی چندانی نداره بلکه محیط روده رو به یک شکل خمیری (ویسکوزیته بالا ) در میاره

خوب این ویسکوز بالا چیکار می کنه ؟؟؟؟ !!

ویسکوز بالا اولا شرایط رو به نفع باکتری های بیماری زا تغییر میده و باکتری های مفید رو کاهش می ده
    در ثانی وقتی محیط روده ویسکوز بالا داره، مواد مغذی هضم شده از سایر مواد خوارکی مثل سویا و ذرت هم نمیتونند به خوبی جذب روده بشوند

از سوی دیگه سبوس یک ماده شکم پر کن است و اشتهای مرغ و جوجه رو هم کاهش میده

در نهایت ماکزیمم استفاده از سبوس برای جوجه ها 2 درصد خواهد بود. (بدون آنزیم های اگزوژن) یعنی برای 100 کیلو جیره شما میتونید 2 کیلو سبوس گندم اضافه کنید. که آن هم شرایط خاص خودش رو داره و باید متخصص و جیره نویس این کار رو انجام بده

بازم جسارت بنده رو ببخشین که پر حرفی شد

با عرض معذرت میشه منبع این مطالبو بگید. چون من این مطلبو رد میکنم. سبوس ارش غذایی بالایی داره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    نیما جان / داداش گلم
    آخه دستگاه گوارش و فیزیولوژی لوله گوارش بوقلمون با مرغ فرق داره
    مثلا غاز میتونه علف بخوره سیزی جات زیاد مصرف بکنه/ بوقلمون هم همین طور
    اما مرغ خونگی وضعیت اش فرق فکوله !!
    شاید سوال بکنی که پس چرا در دهات مردم به مرغاشون سبزی و برنج وسبوس میدن ولی هیچی نمیشه !!
    درست که در ظاهر هیچی نمیشه اما بهره وری و سود دهی میاد پایین
    کسی که مرغ نگه میداره . باید جوری تغیذه کنه که هم سلامت و هم زیبایی و هم طول عمر پرنده حفظ بشه
    مثلا همین فنچ معمولی (فنچ زبرا)
    پرورش دهنده هایی که در سالن تکثیر گروهی می کنند جوری با پرنده برخورد می کنند که به جای اینکه 7 سال عمر بکنه فقط 7 ماه عمر می کنه !!
    بازم مخلصیم
    و دوست دارم از شما و همه بچه ها چیزای جدید یاد بگیرم
    -----------------------------------------
    سبوس برای مرغ خوب نیست
    گندم نهایت تا ده درصد جیره برای مرغ خوب و بالاتر از 10 درصد نیاز به آنزیم اگزوژن داره
    با صدف کاملا مواااااااافقم سلامتی پرنده رو تضمین می کنه به شرط اینکه جلو آفتاب باشه یا ویتامین D3 داشته باشه
    شما برای اینکه بگی سبوس بده لطفا یه منبع معتبر بیار.
    سبزیحات اصلا نه برای بوقلمون مناسبه و نه برای غاز.
    بهترین سبزی برای بوقلمون و کل طیو یونجه است که حتی برای طوطی سانان هم مفید است به دلیل داشتن کل مواد معدنی.

سبوس باید در غذایی کلیه طیور قرار بگیره و نظر من اینه که به طور آسیاب با ذرت و گندم و سویا و پودر صدق و پودر استخوان مخلوط شه.
    من خودم با این روش الان مرغی دارم که بالای 10 سال سن داره و مثل مرغ های جوونم تخم میکنه.
    اولین باره میشنوم میگند سبوس برای مرغ ضرره.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط Madanzadeh نمایش پست ها
    با عرض معذرت میشه منبع این مطالبو بگید. چون من این مطلبو رد میکنم. سبوس ارش غذایی بالایی داره.

سلام
    من به تجربه شما احترام میذارم
    و تا حالا نظر کسی رو رد نکردم . چون علم فرزند تجربه است
    اما مبحث جیره طیور یک موضوع استاتیک نیست که ثابت در نظر گرفته بشه . بله یک موضوع دینامیک می باشد.
    دینامیک یعنی چه ؟
    یعنی فرمول غذایی با توجه به سن، شرایط آب و هوایی و هدف پرورش فرق می کنه و قابل تغییر است

در کل مرغ خانگی با هضم فیبر مشکل داره و سبوس هم فیبر بالایی داره
    در صفحه 82 کتاب جیره نویسی دام و طیور تالیف دکتر صفامهر حداکثر مقدار سبوس گندم 8 درصد جیره لحاظ شده.
    اما این وقتی است که در جیره گندم وجود نداشته باشه
    بنابراین با حضور گندم ماکزیمم مقدار سبوس باید 2 درصد باشه

در جیره مرغ تخمگذار، سبوس رو هم می تونید 20 درصد در نظر بگیرید. اما بازم به شرطی که گندم در جیره زیاد نباشه
    بنده هم عرض کردم برای دوست عزیزی که جوجه سلطان دارند بهتره سبوس داده نشه / چون برای این پرنده مضره

بازم از حسن توجه شما ممنونم داداش

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14385
    سلام
    من به تجربه شما احترام میذارم
    و تا حالا نظر کسی رو رد نکردم . چون علم فرزند تجربه است
    اما مبحث جیره طیور یک موضوع استاتیک نیست که ثابت در نظر گرفته بشه . بله یک موضوع دینامیک می باشد.
    دینامیک یعنی چه ؟
    یعنی فرمول غذایی با توجه به سن، شرایط آب و هوایی و هدف پرورش فرق می کنه و قابل تغییر است

در کل مرغ خانگی با هضم فیبر مشکل داره و سبوس هم فیبر بالایی داره
    در صفحه 82 کتاب جیره نویسی دام و طیور تالیف دکتر صفامهر حداکثر مقدار سبوس گندم 8 درصد جیره لحاظ شده.
    اما این وقتی است که در جیره گندم وجود نداشته باشه
    بنابراین با حضور گندم ماکزیمم مقدار سبوس باید 2 درصد باشه

در جیره مرغ تخمگذار، سبوس رو هم می تونید 20 درصد در نظر بگیرید. اما بازم به شرطی که گندم در جیره زیاد نباشه
    بنده هم عرض کردم برای دوست عزیزی که جوجه سلطان دارند بهتره سبوس داده نشه / چون برای این پرنده مضره

بازم از حسن توجه شما ممنونم داداش

خواهش میکنم دوست عزیز.
    اگه دقت کرده باشی منم با خالی دادن سبوس به طیور مخالفم و همونطور که دیدی ترکیبی از دانه های مختلف و گفتم که استفاده کنند.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    14685
    سلام و خسته نباشید

من 4 تا جوجه رسمی از دست فروش خریدم، یکی شون بعد 5 روز اسهال گرفته چیزی نمی خوره یا یه ذره می خوره چینه دانش خالی خالیه و خیلی بی حاله وقتی می افته زمین مدتها طول می کشه تا سرپا بایسته، یکی دیگرشون هم اسهال داره اما سر حال و غذاخور و بازیگوشه
    چطور می توانم کمکشون کنم

صفحه 3 از 24 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)