صفحه 16 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 174
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Samiiii نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید...یه جوجه بلبل ده روزه دارم ک متوجه شدم شپش داره واسش ضد شپش گرفتم یه قطره انداختم پشت گردنش....خیلی بی حال و بی جونه و نفس نفس میزنه،چشماشم بسته...دهنشم وقتی باز میکنه خیلی زرده فک کنم شپشا خیلی ازش تغذیه کردن امیدی ب زنده موندش هست؟؟و اینکه چی بهش بدم زودتر جون بگیره خوب شه؟ ممنون میشم جواب رو ب ایمیلم بفرستید....باتشکر
    سلام
    یک قطره برای جوجه ده روزه کمی زیاده و خودش باعث ضعف پرنده خواهد شد با این حال فعلا در تغذیه جوجه تغییری ایجاد نکنید و با همون تغذیه قبل ادامه بدید وقتی خودش دون خور شد از محصولات شرکتی که مخصوص پرندگان جنگلی هست حتما حتما استفاده کنید.
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل
    شماره عضویت
    29212
    با سلام جوجه بلبلی دارم که حدودا ۲۰ روزه است تا دو سه روز بیش براحتیدهن باز میکرد و بهش غذا میدادم غذاش هم عبارت بود از کرم میل ورم و میکس دانه پارس و چرخ کرده سنگدان مرغ و آرد نخودچی و لی الان دو روزه که دهن باز نمیکنه و اشتها نداره و مجبورم بزور غذا بهش بدم لطفن راهنمایی کنید تا مشکل رو حل کنم قبلن سپاسگذار هستم از دوستان و اساتید عزیز
    ضمنن بلبل خرما است

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nanano نمایش پست ها
    با سلام جوجه بلبلی دارم که حدودا ۲۰ روزه است تا دو سه روز بیش براحتیدهن باز میکرد و بهش غذا میدادم غذاش هم عبارت بود از کرم میل ورم و میکس دانه پارس و چرخ کرده سنگدان مرغ و آرد نخودچی و لی الان دو روزه که دهن باز نمیکنه و اشتها نداره و مجبورم بزور غذا بهش بدم لطفن راهنمایی کنید تا مشکل رو حل کنم قبلن سپاسگذار هستم از دوستان و اساتید عزیز
    ضمنن بلبل خرما است
    سلام
    برای جوجه 20 روزه کمی این غذایی سنگین هستش و نکته دیگه اینکه جوجه در این سن به آب زیادی نیاز داره بخصوص با این غذایی سنگی هم که شما براش در نظر گرفته اید .
    غذای هر وعده رو هضم میکنه ؟
    باید به این نکته دقت کنید که حتما وعده غذایی قبل رو هضم کرده باشه در غیر اینصورت با انگل داخلی در گیر خواهد شد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29262
    سلام جنسیت جوجه بلبل هزاردستان چجوریه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29262
    دوستان خواهشا یکی منو راهنمایی کنه چجوری میتونم عکس بزارم میخوام بلبل هزاردستان بخرم میخوام عکسشون رو بزارم مطمعن شم که بلبل هستن یا نه؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohsen707493 نمایش پست ها
    دوستان خواهشا یکی منو راهنمایی کنه چجوری میتونم عکس بزارم میخوام بلبل هزاردستان بخرم میخوام عکسشون رو بزارم مطمعن شم که بلبل هستن یا نه؟
    وقتی جعبه ابزار پرسش و پاسخ رو باز میکنید قسمتی هست که «اضافه کردن عکس» نام گذاری شده و وارد اون قسمت که شدید روی قسمت آپلود از کامپیوتر کلیک کنید و عکس مورد نظر رو آیلود کنید
    ولی با این حال پیشنهاد میکنم اگر تا بحال بلبل هزار نداشتین جوجه بلبل هزار نگیرید و اگر بالغ هست فقط باید آواز بخونه تا نر و ماده بودنش مشخص بشه در غیر اینصورت نیاز به تجربه داره تشخیص نر و ماده بلبل هزار ...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    لیکو
    شماره عضویت
    29356
    سلام وقت بخیر
    من سه تا جوجه لیکو دارم تازه نصف پرشون بیرون اومده دوتاش خوبه خوب غذا میخورن اما یکیش ضعیفه درست غذا نمیخوره بیجونه دلیلش چی هست.؟
    بعد چه نمونه غذای بهشون بدم ؟من گوشت قرمز و گوشت مرغ چرخ میکنم میدم بهشون و میوه جات

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    29360
    سلام. وقتتون بخیر
    من یه بلبل خرما دارم که از زمانی که خیلی کوچیک بود بزرگش میکنم. وقتی 15 روزش شد صبح که از خواب پاشدم دیدم یکم بی حال هستش. و اینکه مدفوعش کمی آبکی شد و دیگه روی پاهاش نمیتونست بایسته. فکر کردم بخاطر غذایی هست که بهش دادم چون تازه برای بار اول بهش تخم مرغ آبپز داده بودم. امیدوار بودم با خالی شدن معدش خوب بشه. معدش خالی شد و تغذیه و مدفوعش به حالت عادی برگشت ولی خوب نشد و دیگه روی پاهاش نمی ایستاد و پرواز هم نمیکرد. فکر میکردم دیگه تمومه و قراره بمیره ولی الان یک ماهش شده و هنوز وضعیتش همونجوریه. غذاشو میخوره (از دست خودم) ولی اصن نمیتونه روی پاهاش بایسته. بال چپش رو هم که اصن حرکت نمیده. دو هفتس نتونسته پرواز کنه. میپره ولی کلا 2 سانت از زمین جدا میشه و روی زانو هاش می ایسته.
    الانم که چند روزه پای راستشو نوک میزنه و همه جا رو خونی کرده... خیلی مقاومت میکنه برای خوب شدن ولی خوب نمیشه.خواهش میکنم راهنماییم کنید. ممنونم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما
    شماره عضویت
    29380
    سلام امیدوارم از تایپک درست برای طرح سوالم استفاده کرده باشم، سه ماه پیش توی باغمون جوجه بلبل خرمایی رو پیدا کردم که لونه ش خراب شده بود، آوردمش خونه و ازش مراقبت کردم، دو روز پیش از قسمت بال آسیب دیده و بالش آویزون شده،😢😢 دسترسی به دامپزشک ندارم، نمیتونم عکسشو ارسال کنم از اینجا، چه کاری براش از دستم برمیاد و چطور خوب میشه؟لطفا راهنماییم کنین. 🙏

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehran_Hgh نمایش پست ها
    سلام وقت بخیر
    من سه تا جوجه لیکو دارم تازه نصف پرشون بیرون اومده دوتاش خوبه خوب غذا میخورن اما یکیش ضعیفه درست غذا نمیخوره بیجونه دلیلش چی هست.؟
    بعد چه نمونه غذای بهشون بدم ؟من گوشت قرمز و گوشت مرغ چرخ میکنم میدم بهشون و میوه جات
    سلام
    خودتون میفرمایید ضعیف و بی جونه و این هم مربوط به تغذیه پرنده هستش بهترین راه معمولا در اینجور مواقع غذا دهی جداگانه به پرنده ضعیف هستش و در مورد تغذیه از گوشت خام کمتر استفاده کنید چون باعث انگل هستش و بهتره از غذای شرکتی استفاده کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliazari55 نمایش پست ها
    سلام. وقتتون بخیر
    من یه بلبل خرما دارم که از زمانی که خیلی کوچیک بود بزرگش میکنم. وقتی 15 روزش شد صبح که از خواب پاشدم دیدم یکم بی حال هستش. و اینکه مدفوعش کمی آبکی شد و دیگه روی پاهاش نمیتونست بایسته. فکر کردم بخاطر غذایی هست که بهش دادم چون تازه برای بار اول بهش تخم مرغ آبپز داده بودم. امیدوار بودم با خالی شدن معدش خوب بشه. معدش خالی شد و تغذیه و مدفوعش به حالت عادی برگشت ولی خوب نشد و دیگه روی پاهاش نمی ایستاد و پرواز هم نمیکرد. فکر میکردم دیگه تمومه و قراره بمیره ولی الان یک ماهش شده و هنوز وضعیتش همونجوریه. غذاشو میخوره (از دست خودم) ولی اصن نمیتونه روی پاهاش بایسته. بال چپش رو هم که اصن حرکت نمیده. دو هفتس نتونسته پرواز کنه. میپره ولی کلا 2 سانت از زمین جدا میشه و روی زانو هاش می ایسته.
    الانم که چند روزه پای راستشو نوک میزنه و همه جا رو خونی کرده... خیلی مقاومت میکنه برای خوب شدن ولی خوب نمیشه.خواهش میکنم راهنماییم کنید. ممنونم
    سلام
    متاسفانه پای بلبل ها بسیار حساس هستش و درمانش نیاز به وقت و تجربه کافی داره یکی از مهم ترین دلایل درد پای بلبل ها نحوه تغذیه اونهاست به شکلی که بلبل ها نیاز به پرتیین کافی دارند که با شکار حشرات در محیط زیست این نیاز رو بر طرف می کنند ولی در قفس فراهم کردن این تغذیه کمی دشوار هستش و باید از غذاهای شرکتی که تهیه شده از حشرات پرورشی و خشک شده هستش استفاده کنید و اگر پای بلبل مادرزادی مشکل داشته باشه که شرایط کمی سخت تر خواهد شد .
    در مورد بال پرنده هم اگر دلیلش شکستگی و ضرب دیدگی نباشه میتونه نوعی بیماری عضلانی و یا نیوکاسل باشه بنظرم اگر به دامپزشکی مراجعه کنید خیلی بهتر میتونید پرنده رو درمان کنید .

نقل قول نوشته اصلی توسط سمیه12 نمایش پست ها
    سلام امیدوارم از تایپک درست برای طرح سوالم استفاده کرده باشم، سه ماه پیش توی باغمون جوجه بلبل خرمایی رو پیدا کردم که لونه ش خراب شده بود، آوردمش خونه و ازش مراقبت کردم، دو روز پیش از قسمت بال آسیب دیده و بالش آویزون شده،😢😢 دسترسی به دامپزشک ندارم، نمیتونم عکسشو ارسال کنم از اینجا، چه کاری براش از دستم برمیاد و چطور خوب میشه؟لطفا راهنماییم کنین. 🙏
    سلام
    اگر بال پرنده شکسته باشه فقط باید دکتر دامپزشک بال پرنده رو معاینه و آتل بندی در صورت نیاز بکنند در غیر اینصورت احتمال داره بال پرنده بصورت کج جوش بخوره دارویی برای درمان شکستگی و ضرب دیدگی پر و بال پرنده نیست شاید برای تسکین باشه ولی برای بهبودی قطعی خیر در هر صورت بهتره پرنده رو زیاد جابجا نکنید تا باعث پرواز و ایجاد استرس برای پرنده نباشه بهتره به اون قسمت که بال پرنده ضرب دیده هم تا جای امکان دست نزنید و در اولین فرصت به دامپزشکی مراجعه کنید .

صفحه 16 از 18 نخستنخست 123456789101112131415161718 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)