صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 86
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905

طرقه

نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    سلام
    بعضا طرقه هایی را دیدم که در سلامت کامل اند و اواز خوانی هم می کنند ولی یکدفعه انگار اصطلاحا بدنشان میگیرد ( قسمتی از بدنشان بی حرکت می شود و مثل اینکه سکته کرده اند) و کف قفس می افتند . دلیل این مورد چیست؟ البته شنیده ام اکثرا هم خوب نمی شوند آیا حقیقت دارد؟
    با تشکر
    سلام
    تغذيه متداول اصلي طرقه و بلبل در طبيعت إز حشرات تامين مي شود و اين تغذيه يك منبع غذايي إز اسيدهاي امينه براي پرنده و بافتهاي عضلاني پرنده محسوب مي شود كه كمبود اين مواد باعث اين چنين اتفاقات مي شود البته اين يكي إز دلايل هستش كه شركتهاي معتبر در توليدات مخصوص پرندگان زينتي اقدام بهتهيه حشرات پرورشي خشك شده كردند كه بسيار مفيد هستش
    طرقه نياز به تحرك زياد در طول روز داره اگر طرقه شما اهلي و به محيط منزل عادت داره اقدام به بيرون اوردن پرنده إز قفس در طول روز كنيد البته اين كار نياز كمي زمان براي عادت كردن طرقه به محيط بيرون إز قفس رو داره كه با روزي ١ ساعت شروع به اين كار كنيد و إز بسته بودن درب و پنجره اطمينان داشته باشيد وقتي طرقه به اين شرايطعادت كنه تغييرات بسيار زيادي در اندام، نحوه اواز خواندن و شادابي پرنده خواهيد ديد
    مورد ديگري كه خودتون بهش اشاره كرديد نوعي فلجي و بي حسي بعلت ترس ناگهاني در پرنده هستش
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    تغذيه متداول اصلي طرقه و بلبل در طبيعت إز حشرات تامين مي شود و اين تغذيه يك منبع غذايي إز اسيدهاي امينه براي پرنده و بافتهاي عضلاني پرنده محسوب مي شود كه كمبود اين مواد باعث اين چنين اتفاقات مي شود البته اين يكي إز دلايل هستش كه شركتهاي معتبر در توليدات مخصوص پرندگان زينتي اقدام بهتهيه حشرات پرورشي خشك شده كردند كه بسيار مفيد هستش
    طرقه نياز به تحرك زياد در طول روز داره اگر طرقه شما اهلي و به محيط منزل عادت داره اقدام به بيرون اوردن پرنده إز قفس در طول روز كنيد البته اين كار نياز كمي زمان براي عادت كردن طرقه به محيط بيرون إز قفس رو داره كه با روزي ١ ساعت شروع به اين كار كنيد و إز بسته بودن درب و پنجره اطمينان داشته باشيد وقتي طرقه به اين شرايطعادت كنه تغييرات بسيار زيادي در اندام، نحوه اواز خواندن و شادابي پرنده خواهيد ديد
    مورد ديگري كه خودتون بهش اشاره كرديد نوعي فلجي و بي حسي بعلت ترس ناگهاني در پرنده هستش
    سلام
    این کرم های خشک شده ی مصرفی ماهی های آکواریومی رو میشه به طرقه هم داد؟ من به مینا دادم طرفش هم نرفت

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام
    این کرم های خشک شده ی مصرفی ماهی های آکواریومی رو میشه به طرقه هم داد؟ من به مینا دادم طرفش هم نرفت
    سلام
    غذای بیومار برای ماهی رو من برای بلبل و طرقه امتحان کردم و نتیجه منفی نداشته ولی پیشنهاد نمیکنم با وجود غذاهای مخصوص که ترکیبی از حشرات هستش و شرکتی از غذای ماهی استفاده کنیم
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    غذای بیومار برای ماهی رو من برای بلبل و طرقه امتحان کردم و نتیجه منفی نداشته ولی پیشنهاد نمیکنم با وجود غذاهای مخصوص که ترکیبی از حشرات هستش و شرکتی از غذای ماهی استفاده کنیم
    نه منظورم این کرم بود : http://www.mahiran.com/mahiran_conte...3/319_orig.jpg

پروتیین بالایی داره گفتم شاید به درد پرنده های حشره خوار بخوره اما دلیل اصلی سوالم اینه مطمعن بشم برای پرنده میتونه بیماری ایجاد کنه یا نه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    نه منظورم این کرم بود : http://www.mahiran.com/mahiran_conte...3/319_orig.jpg

پروتیین بالایی داره گفتم شاید به درد پرنده های حشره خوار بخوره اما دلیل اصلی سوالم اینه مطمعن بشم برای پرنده میتونه بیماری ایجاد کنه یا نه

برای طرقه فکر نمیکنم مشکلی ایجاد کنه

چون به نسبت بلبل قوی تر هست

من برای بلبل مدت کمی استفاده کردم ولی بنا به صلاح دید دوستان متوقف کردم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سهره ،قناری .طرقه_بلبل خرما_مورچه
    شماره عضویت
    17499
    پرنده ماده میانگین 4 عدد تخم می گذارد که اولین جوجه نر شاه مرغ نام دارد و ارزش آن بیشتر و دومین جوجه نر هم پس مرغ. تفاوت زیادی بین این دو نیست فقط شاه مرغ کمی بزرگتر است و صدای بلندتری نیز دارد . شکارچیان هم چند روز بعد از بیرون آمدن آنها از تخم پاهاشون رو توی لانه به چوب یا چیز دیگر می بندند تا وقتی بالغ شدن مطمئن باشند همان شاه مرغ است و آنها را قفسی می کنند

بهترین تغذیه برای جوجه ها و طرقه هایی که رو به بالغ شدن می روند ملخ است ! البته غذای اصلی باید دان پارس باشد و به همراه آن ملخ و گوجه و حتی کرم هم در تغذیه آنها استفاده می شود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499
    الویت خرید طرقه با جوجه هستش چون راحت رام میشه طرقه پاییز رام کردن سختی داره... بعضی هاشون میرن اون دنیا بعضی ها هم ازاد میشن اونایی هم که میمونن مست کامل نمیشن شش دانگ نمیشن.

تغذیه اصلیش ملخه اگه بتونید ملخ پیدا کنید تو هفته خوبه.چون حس شکار تو طرقه همیشه میمونه و بدنش سالمه و میسازتش.اگه هم نشد کتان و دان پارس تغذیه اصلیش هستند همراه شاهدانه برای گیج و مست شدن بعضی اوقات هم گوشت چرخ کرده بدون چربی اگه امکانشو دارید

موکت برای اینه که پا خراب نشه و پا درد یا جوش یا خشکه و پوسته و ترک بر نداره و زیر پاش سفت نباشه.خاک رس هم برای اینه که همیشه شاداب و بدن سبکی داشته باشه و راحت باشه همچنین از شپش هم به دور باشه که مشکلات پیش نیاد.

طرقه پرنده قلمرو طلبی هستش قفس طرقه باید گرد باشه چون دوست داره دور بزنه تو قفس و قلمرو داشته باشه اگه قفس گرد باشه زودتر به خوندن میان و همچنین ارتفاع قفس بالا باشه چون معمولا پرش میکنن و سرشون به قفس میزنه اگه ارتفاع زیاد باشه مشکلی نداره.گشت دادن لازم نداره تا زمانی که مست نشد تکان ندید چون حساسه و نمیخونه مگر برای افتاب دادن جا به جا بشه در غیر اینصورت تا مست نشدن جایز نیست.

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام
    همنطور که دوستان درباره نگهداری طرقه فرمودن . این مورد لازم به ذکر هست در قفس طرقه باید سنگ پا یا آجر... استفاده بشه چون نوک طرقه رشد میکنه و به مرور باعث کج شدن و بد فرم میشود
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 21st April 2015 در ساعت 06:38 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499
    سلام اینم عکس از جوجه شاه طرقه من
    ببید کیفیت عکسا پایین هستش
    ویرایش توسط borna : 6th May 2015 در ساعت 10:14 AM

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط borna نمایش پست ها
    سلام اینم عکس از جوجه شاه طرقه منببید کیفیت عکسا پایین هستش
    سلام بسیار قشنگ هست . با صدای طرقه خیلی حال میکنم مبارکت باشه . آیا از توی طبیعت گرفتید یا مغاز .... در مورد تفذیه هم توضیح بدید با سپاس از شما .

صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)