صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 88
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    بله
    شماره عضویت
    20848
    سلام سهره من قبلا رفت تولک که درحال صاف کردن و ریز خونی میکردکه قفس از فیخ افتاد کف زمین همه چی هم برگشت روش باز من ۱میخش کردم دوباره رفت تولک دراومد از تولک ولی یکمی کز میکنه تحرکش هم نسبت خیلی کم میخونه

فرستاده شده از GT-I8262ِ من با Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    بله
    شماره عضویت
    20848
    آیا دارویی داره که از کز کردن در بیاد؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmd9374155 نمایش پست ها
    سلام سهره من قبلا رفت تولک که درحال صاف کردن و ریز خونی میکردکه قفس از فیخ افتاد کف زمین همه چی هم برگشت روش باز من ۱میخش کردم دوباره رفت تولک دراومد از تولک ولی یکمی کز میکنه تحرکش هم نسبت خیلی کم میخونه

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmd9374155 نمایش پست ها
    آیا دارویی داره که از کز کردن در بیاد؟

چه اتفاق وحشتناکی. شوکه شده .لک تولک رفته . شاید بال . پا یا گردنش هم اسیب دیده باشه. مکمل تقویتی هست. اگر به نظرتون هنوز تولکه باز هم برای بیرون اومدن ازین شرایط دارو هست ولی علت اصلی باید مشخص بشه.این دارو فقط رفع موقت مشکل هست و با مصرفش ممکنه علایم رو پنهان کنه. حتما در موردش با دکتری که قناریتون رو میبرید مشورت کنید. ببریدش معاینه کنن اگر دردی داره مشخص میشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سهره وقناری
    شماره عضویت
    21114
    باسلام سهره ام چند هفته پیش سرماخورده عطسه هم میکردبعدش الان که خوب شده میخواد بر تو دهن ازگلوش نمیتونه و صداش عم خیلی ضعیف تر از قبل سرماخوردگیش شده مدفوعشم خوبه سینشم مشکلی نداره پرنده از هرلحاظ مشکلی نداره فقط گلوش انگار اذیته چه راهکاری دارین واسش؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد64 نمایش پست ها
    باسلام سهره ام چند هفته پیش سرماخورده عطسه هم میکردبعدش الان که خوب شده میخواد بر تو دهن ازگلوش نمیتونه و صداش عم خیلی ضعیف تر از قبل سرماخوردگیش شده مدفوعشم خوبه سینشم مشکلی نداره پرنده از هرلحاظ مشکلی نداره فقط گلوش انگار اذیته چه راهکاری دارین واسش؟
    سلام ، بدون درمان دارويي بيماري كهنه ميشه ، ريه ها رو درگير ميكنه و باعث التهاب كيسه هاي هوايي ميشه.

ازدانهاي كلم قمري ، خرفه ، كاهو ، شلغم ، منداب ، گشنيز ، خاكشير ، كاسني ، (هر كدام يك بند انگشت ) با هم تركيب كنيد و در ظرف جداي از دان اصلي ( شاهدانه و كتان ) ، سه بار در هفته در اختيارش بزاريد .
    تخم مرغ هم هفته اي يكبار . كاهو ، برگ گشنيز ، سيب، هويج ( اسفناج، برگ كلم ، برگ تربچه از هر كدام يك تا دو برگ دو بار در هفته ) ، كدو سبز ( دو برش كوچك دو بار در هفته ) به تغذيش اضافه كنيد . تركيب غذاهاي طبع گرم ،وسرد و معتدل به اندازه باشه. مصرف بيش از حد غذاهاي گرم مشكل رو حادتر ميكنه.

ويتامين مخصوص طيور ( مثل ويتالين كه نوع ساده و در دسترسيه و يا توتال تابرنيل يا نمونه هايي ازين قبيل ) تهيه كنيد . دو بار در هفته با فاصله داده باشه .

ويتالين : يك سوم قاشق چايخوري در نيم ليتر اب / ١٠ساعت استفاده كنه ، بعد از اون اب ساده بزاريد

و يا اگر توتال تهيه ميكنيد : ٤قطره در ٤٠ سي سي اب / ١٠ساعت و.......

دارويي هم خصوصي براتون مينويسم انشالله درمان بشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سهره
    شماره عضویت
    22470
    سلام. من برای اولین بار یکی از دوستان یک پرنده برام هدیه آورد. سرچ کردم هم تو انجمن های فارسی و هم خارجی و یوتوب. اطلاعات نسبتا کلی دربارش بدست اوردم. ولی چند تا سوال هنوز برام باقی مونده.
    1- فهمیدم جوجست ولی نمیدوم حدودا چند روزشه. یکیی از دوستام گفت اسمش جوجه سهره کاله یعنی حدود یک ماهشه
    2- شاهدونه براش خریدم و گذاشتم.بعضی دونه ها رو میخوره بعضی هارم پرت میده پایین. البته نمیدونم پوست میگیره یا اصلا شاهدونه پوست نداره مثل تخمه
    3- بجز شاهدونه میتونم کاهو یا سبزی خاصی براش بزارم؟ مولتی ویتامین چی؟
    4- یخورده صدا در میاره مثل سوت زدن ... صدای آموزشی هم دان کردم ازیوتوب ولی نمیدونم از کی براش پخش کنم یا بزارم غریزی خودش یاد بگیره؟
    5- یک ظرف آبتنی هم خریدم ولی میترسم چون هنوز کوچیکه سرما بخوره. محیط اتاقم تقریبا خنکه ولی باد مستقیم بهش نمیخوره. حالا ظرف براش بزارم یا نزارم؟
    6- می خوام دستیش کنم یعنی از دست غذا بگیره و راحت آزاد باشه . آیا صدای سهره براش بزارم باعث نمیشه که دستی نشه؟ چون میدونم طوطی ها مثلا اگر میخوایم رام و دستی بشن نباید صدای پرنده دیگه رو بشنوند.
    نکته ای دیگه هم اگر هست ممنون میشم بفرمایید. با تشکر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، به نظر مياد سهره قناريه ولي براي اطمينان بيشتر با يك پرنده فروش صحبت كنيد .

١- همون حدود سني يكماهست .

٢- شاهدانه خوبه ، پوست هم داره ، اگر ريز باشه بهتر ميخوره .

٣-غير از شاهدانه ، تخم كتان سياه ، تخم شلغم ، كاهو، شاهي ، سيب، هويج ، اسفناج ، تخم كاهو ، برگ ترب، برگ كاسني،كدو سبز ، گشنيز ، گل قاصدك و كرفس هم ميتونيد بديد ولي مقدارشو رعايت كنيد . خوراكيهاي طبع سردو گرم ، هر دو در كنار هم مصرف بشه . هفت تخم هم هفته اي يكي دوبار لازمه كه نسبت تركيب دانهاش بايستي با دقت انجام بشه . ارزن براي سهره خوب نيست ولي بعضي پرورش دهندگان ، عقيده دارن بايد به نسبت ٢ ( ارزن ) به ٤ ( كتان ) در دسترس سهره قناري باشه .
    در اين مورد هم با متخصص اينكار مشورت كنيد كه خطري براش پيش نياد .

ويتامين مخصوص طيور يا در صورت عدم دسترسي ، مولتي ويتامين نوزاد هم ، هفته اي يكبار كافيه . 0/3 دهم سي سي ويتامين در 100 سي سي اب ، چند ساعت بمونه بعد اب ِ ساده بزاريد.

٤- صداي ضبط شده مشكلي نداره ، امادگيش بيشتر ميشه ولي صداي قناري يا سهره قناري باشه .

٥- فعلا براي ابتني سنش كمه ، يكماهه ديگه صبر كنيد. در فضاي خنك هم نزاريدش. چه در حالت عادي و چه بعد از استحمام.

٦- اطلاع دقيقي ندارم ، ولي ممكنه با شنيدن صدا ، تمركزشو از دست بده . به اصطلاح هوايي بشه .

خصوصي ، أدرسي براي اطلاع بيشترتون گذاشتم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سهره
    شماره عضویت
    24119
    سلام دوستان من تازه وارد شدم میخواستم برای امسال جوجه سهره بگیرم و با نوار اموزش بدم ولی نمیدونم چه صدایی براش بزارم ممنون میشم یه دهن پاک لر برام بفرستید بازم ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سهره
    شماره عضویت
    24119
    اخه میخوام بعدا به عنوان استاد استفاده کنم ازش ممنون میشم یه صدا برام بفرستید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط حمیدرضا رضایی نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه وارد شدم میخواستم برای امسال جوجه سهره بگیرم و با نوار اموزش بدم ولی نمیدونم چه صدایی براش بزارم ممنون میشم یه دهن پاک لر برام بفرستید بازم ممنون
    سلام. متاسفانه در این زمینه نمیتونیم کمکی کنیم. اپارات جستجو کنید

صفحه 5 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)