صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 88
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سهره ،قناری .طرقه_بلبل خرما_مورچه
    شماره عضویت
    17499
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون
    فعلا یک هفته میشه جداشون کردم.البته سهره ماده بیشتر تمایل به پیوستن به سهره نر نشون میده.
    برای غذاییشون هم مخلوط دانه ها به طور مستمر و جیره ویژه هم یک روز تخم بلدرچین و روز بعد مخلوط آسیاب شده پسته خام و بادوم زمینی و فندق و بادوم درختی و کنجد و گردو در نظر گرفتم.انواع سبزیجات که خودم کشت می کنم هم براشون میزارم.خیلی سرحال تر شدن و نر بیشتر میخونه.ماده هم خیلی کمتر چرت میزنه.تقریبا چرت نمیزنه.یه درختچه هم داخل قفس نرگذاشتم.جدیدا که براش صدا میزاریم تیکه های جدید می خونه.
    فقط ظرف آب براشون میزارم اصلا تمایل ندارن خودشون رو بشورن.

برای تابستون هم مورچه بالدار زیاد میشه.میتونم کلی از اونها رو براشون جمع کنم.البته این پیشنهاد یکی از دوستان بود.نمیدونم چقدر درسته.اما برای سهره های خودش جواب داده.خودم قبلا به جوجه مرغ ها میدادم.خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.
    سلام خود شاهدونه به تنهایی چرب و محرک هستش نیاز نیست بهش مغز بادام گردو بدی احتمال چربی گرفتن و نخوندنش هست فقط قبل جفت زدن برای تقویت نطفه کمی بهش میدن .کنجد، پسته گردو هشون خیلی گرمه باعث میشه برن تولک .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499
    سلام دوستان توی این چند روز برای یدونه از سهره هام اتفاقی افتاد که تصمیم گرفتم تو سایت بذارم خوندنش خالی از لطف نیست.
    یدونه سهره ماده داشتم که تصمیم گرفتم جفتش بزنم اما به دلیل مشکلاتش موفق نشدم تا اینکه چند روز پیش تصمیم گرفتم آزادش کنم تا بره تو طبیعت جفت بخوره جوجه بده . بردمش تو کوه نزدیک خونمون اونجا پراز سهره هستش آزادش کردم پرید رودرخت 10 دقیقه منو نگاه کردو رفت

عصرش رفتم تو حیاط دیدم اومده رو قفس سهره نرم نشسته داره ازش دون میگیره سریع یدونه قفس قناری خالی گذاشتم نزدیکشون درش باز نگه داشتم کف قفس شاهدونه ریختم ورفتم تو خونه فردا صبحش دیدم اومده تو قفس داره دون میخوره باورم نمی شد....
    الان چند روزه در قفس بازه میاد دونه و اب میخوره کمی هم میشینه بعدش میره گشت میزنه باز که گرسنه میشه برمیگرده تو قفسش ...
    ببخشید طولانی شد چون که تا حالا خودم همچین چیزی ندیده بودم گفتم شاید برا شما هم جالب باشه.

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام دوست عزیز این مورد رو که شما گفتید تا حالا نشنیدم چه برسه ببینم . برای پرندهای دیگه بود. ولی مشاهده شده اینکه سهره ماده دست ادم بود و سهره نر جفت گیری میکرده ولی اینکه آزادش کنید برگرده خیلی جالبه . چون سهره یه طبیعت وحشی داره . اگر امکان شو دارید زمانی که سهره مورد نظر بیرون قفس هست یه عکس برامون بزارید .چند وقت هست دارینش .
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 22nd April 2015 در ساعت 01:54 PM دلیل: غلط املائی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499
    سلام دوست عزیز حقیقتش برا خود م هم غیر قابل باوره دوستان سهره بازم که چندین ساله سهره نگه میدارن میگفتن تا حالا همچین چیزی ندیدیم الان چند ماهی دارمش همش تو حیاط بوده عکس هم تو اولین فرصت میگرم میفرستم

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط borna نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز حقیقتش برا خود م هم غیر قابل باوره دوستان سهره بازم که چندین ساله سهره نگه میدارن میگفتن تا حالا همچین چیزی ندیدیم الان چند ماهی دارمش همش تو حیاط بوده عکس هم تو اولین فرصت میگرم میفرستم
    سلام
    خیلی هم عالی و جالب بود . سهره بعد از گذشت چند ماه از خوردن شاه دانه بنوعی به این دان عادت میکنه و خیلی سخت میتونه از این دان بگذره و در محیط زیست پیدا کردن شاه دانه برای سهره امکان پذیر نیست و بعد از چند مدت احتمالا تایم بودن سهره ازاد شده داخل منزل شما کم و کمتر خواهد شد و در به طبیعت و تعذیه و همچنین به هم نوعهای خود عادت میکنه و دیگر بر نمیگرده
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499
    سهره چهارگل زنجیری

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499
    سلام دوستان از دیروز با این که در قفس باز بود سره بیرون نرفت تا امروز صبح که چند دقیقه رفت رو قفس نره بعدشم رفت داخل قفسش

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط borna نمایش پست ها
    سلام دوستان از دیروز با این که در قفس باز بود سره بیرون نرفت تا امروز صبح که چند دقیقه رفت رو قفس نره بعدشم رفت داخل قفسش

سلام
    واقعا شگفتی است .اصول تغذیه یکی کار آمد ترین روشها میباشد برای یادگیری و تربیت میباشد
    موفق باشید .

صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)