صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 88
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    دو روزی میشه سهره ماده پف کرده و چرت میزنه .به خاطر اینکه بهش اضطراب وارد نشه فعلا قفسش رو جدا نکردم.جالب اینجاس وقتی پرنده نر میخواد دون بخوره ماده اجازه نمیده و بهش نوک میزنه.نر هم دفاع نمی کنه و عقب میشینه
    دیروز تخم مرغ گذاشتم براشون خیلی سرحال شدن.ولی امروز دوباره بیحاله
    سلام
    تعداد جا دونی های قفس رو بیشتر کنید تا سهره نر با مشکل کم دونی مواجه نشه و اگر سهره ماده رو جدا کنید میتونید از دارو برای درمان استفاده کنید و جدا باشه کمتر استرس داره و محیط کم استرس به بهبود سهره کمک میکند
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی های آب شیرین
    شماره عضویت
    15053
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    تعداد جا دونی های قفس رو بیشتر کنید تا سهره نر با مشکل کم دونی مواجه نشه و اگر سهره ماده رو جدا کنید میتونید از دارو برای درمان استفاده کنید و جدا باشه کمتر استرس داره و محیط کم استرس به بهبود سهره کمک میکند
    ممنونم از راهنماییتون
    فعلا یک هفته میشه جداشون کردم.البته سهره ماده بیشتر تمایل به پیوستن به سهره نر نشون میده.
    برای غذاییشون هم مخلوط دانه ها به طور مستمر و جیره ویژه هم یک روز تخم بلدرچین و روز بعد مخلوط آسیاب شده پسته خام و بادوم زمینی و فندق و بادوم درختی و کنجد و گردو در نظر گرفتم.انواع سبزیجات که خودم کشت می کنم هم براشون میزارم.خیلی سرحال تر شدن و نر بیشتر میخونه.ماده هم خیلی کمتر چرت میزنه.تقریبا چرت نمیزنه.یه درختچه هم داخل قفس نرگذاشتم.جدیدا که براش صدا میزاریم تیکه های جدید می خونه.
    فقط ظرف آب براشون میزارم اصلا تمایل ندارن خودشون رو بشورن.

برای تابستون هم مورچه بالدار زیاد میشه.میتونم کلی از اونها رو براشون جمع کنم.البته این پیشنهاد یکی از دوستان بود.نمیدونم چقدر درسته.اما برای سهره های خودش جواب داده.خودم قبلا به جوجه مرغ ها میدادم.خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza.alpnia نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییتون
    فعلا یک هفته میشه جداشون کردم.البته سهره ماده بیشتر تمایل به پیوستن به سهره نر نشون میده.
    برای غذاییشون هم مخلوط دانه ها به طور مستمر و جیره ویژه هم یک روز تخم بلدرچین و روز بعد مخلوط آسیاب شده پسته خام و بادوم زمینی و فندق و بادوم درختی و کنجد و گردو در نظر گرفتم.انواع سبزیجات که خودم کشت می کنم هم براشون میزارم.خیلی سرحال تر شدن و نر بیشتر میخونه.ماده هم خیلی کمتر چرت میزنه.تقریبا چرت نمیزنه.یه درختچه هم داخل قفس نرگذاشتم.جدیدا که براش صدا میزاریم تیکه های جدید می خونه.
    فقط ظرف آب براشون میزارم اصلا تمایل ندارن خودشون رو بشورن.

برای تابستون هم مورچه بالدار زیاد میشه.میتونم کلی از اونها رو براشون جمع کنم.البته این پیشنهاد یکی از دوستان بود.نمیدونم چقدر درسته.اما برای سهره های خودش جواب داده.خودم قبلا به جوجه مرغ ها میدادم.خوشحال میشم نظرتون رو بدونم.
    سلام
    اینطور که پیداست سهرها شما وارد محیط نگهداری مناسب و خوبی شدن و از تغذیه و غذایی مناسبی بهره خواهند برد
    فقط اگر بتونید در مخلوط دست سازی که درست میکنید از مواد گرمی در این فصل کمتر استفاده و یا زمان بیشتری بین هر تغذیه در نظر بگیرید
    برای اب تنی در ظرفی که برای این کار در نظر گرفتید یک یا دو تکه سنگ رودخانه قرار بدید تا طبیعی تر جلوه کنه
    سهره در طبیعت از حشرات تغذیه میکند ولی اصلی غذای سهره نیست اگر هم قصد دارید از مورچه بال دار برای تغذیه استفاده کنید مقدار کمی به سهرها بدید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سهره
    شماره عضویت
    17119
    سلام دوستان اگه لطف کنید در مورد قطره کانتو اطلاعات بهم بدین ممنون میشم ایا عوارضی داره یا نه..باتشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی ، فنچ ، مرغ عشق
    شماره عضویت
    11319
    بهترین زمان برای خریدن سهره چه موقع از ساله ؟
    و بهترین سهره مال کدوم منطقه هست

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط چهارگل نمایش پست ها
    سلام دوستان اگه لطف کنید در مورد قطره کانتو اطلاعات بهم بدین ممنون میشم ایا عوارضی داره یا نه..باتشکر
    سلام اگر منظورتون قطره کانتو ملودی هستش بیشتر برای پرنده قناری استفاده میشود و قناری هایی که به هر دلیلی در فصل مست خوانی قادر به اواز خوانی به صورت مست نیستند رو در این مورد کمک خواهد کرد

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط nemesis نمایش پست ها
    بهترین زمان برای خریدن سهره چه موقع از ساله ؟
    و بهترین سهره مال کدوم منطقه هست
    سلام بهترین زمان برای خرید سهره اواخر فصل بهار تا اواخر فصل تابستان که فصل پرواز جوجه سهره محسوب میشود هست
    در مورد بهترین منطقه و نوع سهره در حالیکه اکثر سهرها بنوعی در فصل جوجه دهی به مناطقه مختلف مهاجرت میکنند اما مناطقی از جمله ملایر ، نهاوند ، شهر کرد ، بروجرد ، زنجان دارای نژادهای خوبی از سهره می باشد

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط چهارگل نمایش پست ها
    سلام
    این دارو باعث تحریک و مستی پرنده میشه . یه انرژی کاذب به پرنده میده که بیشتر پرنده فروشی ها برای فروش پرنده استفاده میکنن
    بعد از مدتی پرنده میره تولک .
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 23rd January 2015 در ساعت 10:27 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سهره ،قناری .طرقه_بلبل خرما_مورچه
    شماره عضویت
    17499
    سلام خود شاهدونه به تنهایی چرب و محرک هستش نیاز نیست بهش مغز بادام گردو بدی احتمال چربی گرفتن و نخوندنش هست فقط قبل جفت زدن برای تقویت نطفه کمی بهش میدن .کنجد، پسته گردو هشون خیلی گرمه باعث میشه برن تولک .

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط borna نمایش پست ها
    سلام خود شاهدونه به تنهایی چرب و محرک هستش نیاز نیست بهش مغز بادام گردو بدی احتمال چربی گرفتن و نخوندنش هست فقط قبل جفت زدن برای تقویت نطفه کمی بهش میدن .کنجد، پسته گردو هشون خیلی گرمه باعث میشه برن تولک .
    سلام دوست عزیز
    این پست که نوشته اید منظور پاسخ با نقل قول بوده است یا اصول تغذیه یا موارده دیگه ای بود لطفا مورد را اصلاح بفرماید برای کدام پست بوده است
    ممنونم

صفحه 3 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)