صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440

تاج آکواریوم

سلام و درود خدمت دوستان

من میخوام واسه تانکم تاج درست کنم واسه همین از دوستان و اساتیدی که تجربه ساخت رو دارن میخوام که لطف کنن تجربیاتشون رو در اختیار ما هم قرار بدن
    این تاجی که من مدنظرم هست میخوام یک طبقه هم داشته باشه واسه وسایلای آکواریوم.
    میخوام ببینم قرار دادن این طبقه امکان پذیر هست؟یا نه؟

هر پیشنهاد و تجربه ای اگه در اختیار بزارید ممنون میشم.

اندازه آکواریوم هم 120*35 ، شیشه 8 میل

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام سعید جان
    قصد داری خودت درست کنی یا بدی بیرون برات بسازن؟
    اگر قصد داری پایه هم براش درست کنی اینطوری می تونی زیرش هم کمدی بدی برات بزنن برای چیدمان وسایل اما اگه قصد داری روی اپن تانکت رو نگه داری فقط برای بالاش تاج درست کنی میشه بدی بقلش یه کوچولو اضافه تر بزنه برای کمد که البته یکم تانک نا فرم می شه
    البته می تونی اون قسمت تاجی رو که می دی برات درست کنه قسمت بازشوی بالای تاج دو طرفه باشه که یک طرف دسترسی به تانک برای غذا ریختن و کارهای دیگه و طرف دیگه تاج(بالای تاج )اون قسمت هم بدی برات باز شو بزنه و زیر اون قسمت از تخته استفاده منه تا با چیدمان وسایل مورد استفاده قرار بگیره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    گذاشتن طبقه تو تاج معقول نيست چون باعث سنگيني تاج ميشه و براي باز و بسته كردن درب تاج مشكل ايجاد ميكنه و رطوبت باعث پوسيدگي در دراز مدت ميشه.(البته نظر بنده است)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام سعید جان
    قصد داری خودت درست کنی یا بدی بیرون برات بسازن؟
    اگر قصد داری پایه هم براش درست کنی اینطوری می تونی زیرش هم کمدی بدی برات بزنن برای چیدمان وسایل اما اگه قصد داری روی اپن تانکت رو نگه داری فقط برای بالاش تاج درست کنی میشه بدی بقلش یه کوچولو اضافه تر بزنه برای کمد که البته یکم تانک نا فرم می شه
    البته می تونی اون قسمت تاجی رو که می دی برات درست کنه قسمت بازشوی بالای تاج دو طرفه باشه که یک طرف دسترسی به تانک برای غذا ریختن و کارهای دیگه و طرف دیگه تاج(بالای تاج )اون قسمت هم بدی برات باز شو بزنه و زیر اون قسمت از تخته استفاده منه تا با چیدمان وسایل مورد استفاده قرار بگیره
    سلام و ارادت استاد
    والا خودم بیکارم تصمیم دارم اگه بشه خودم مشغولش بشم تا سرگرم باشم
    این آکواریوم رو واسش یه پایه فلزی دارم که البته الان آکواریوم روی اوپن هست ، واسه همین گفتم اگه بشه یه آکواریوم دیگه واسه اون پایه ردیف کنم. واسه همین میخوام اگه بشه یه تاج سرخود روی آکواریوم درست کنم.
    در مورد تاج میخوام همینطور که گفتی دو قسمتی باشه ، اما این طرحی که گفتی به نظرم جالب هست ولی دقیق متوجه نشدم چطوری گفتیمیشه یکم توظیح بدی؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط m.136028 نمایش پست ها
    گذاشتن طبقه تو تاج معقول نيست چون باعث سنگيني تاج ميشه و براي باز و بسته كردن درب تاج مشكل ايجاد ميكنه و رطوبت باعث پوسيدگي در دراز مدت ميشه.(البته نظر بنده است)
    سلام دوست عزیز
    بله درست میگی که طبقه باعث سنگینی میشه واسه همین هم میخوام جنسش رو از چیزی انتخال کنم که در عین ضدرطوبت سبک هم باشهدر این صورت نظرت چیه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    اگه درست متوجه شدم اينكه منظور شماست ميشه يه چهار چوب كه اك بره توش اون موقع هر كار كه بخواهي ميشه عمل كرد (مثل يه قفسه كه اك داخلش قرار ميگيره وبالا و پايينش ميشه هر چيز قرار داد)

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و ارادت استاد
    والا خودم بیکارم تصمیم دارم اگه بشه خودم مشغولش بشم تا سرگرم باشم
    این آکواریوم رو واسش یه پایه فلزی دارم که البته الان آکواریوم روی اوپن هست ، واسه همین گفتم اگه بشه یه آکواریوم دیگه واسه اون پایه ردیف کنم. واسه همین میخوام اگه بشه یه تاج سرخود روی آکواریوم درست کنم.
    در مورد تاج میخوام همینطور که گفتی دو قسمتی باشه ، اما این طرحی که گفتی به نظرم جالب هست ولی دقیق متوجه نشدم چطوری گفتیمیشه یکم توظیح بدی؟
    اولا استاد خودتی ما هنوز شاگردم نیستیم
    اتفاقا کار خوبی می کنی ولی یکم زمان بره و باید روی تمام مراحل اول طرحشو پیاده کنی و بعد شروع به ساختن کنی
    کاری که من چند سال پیش انجام دادم رمان جوانی اول با چند تا چوب چهار تراش به قطر 2 سانتی متر چهار چوب اصلی رو درست کردم با استفاده از چوبهای که حالت نیم دایره بودن کاملش کردم که البته هم هزینش بالا رفت و هم خیلی وقتمو گرفت
    ولی می تونی از mdf یا لترون ساده یا لترون ضد خش و یا چوبهای دیگه ای تو این مایه ها استفاده کنی البته mdf و لترون ضد خش یک مقدار قیمتشون از سایر چوبها بالاتره
    در صورتی که می خوایی از پایه استفاده کنی چه کاری که روی تاج قفسه بزنی سه طرف چهار چوب رو که چوب می زنی کاملا بسته می شه می مونه جلو یه چوب هم با استفاده از بسهای مخصوصی که در کابینت سازی هااستفاده میشه به حالت افقی قرار می دی داخل پایه (برای قرار گیری وسیله روی اون و حالا یا با دو تیکه چوب ی یک تیکه با استفاده از لولا مخصوص درب کابینت و دستگیره یک در براش در ست می کنی هم جای بازتری داری و هم نمای زیباتری می ده و یک تاج حالا ساده به صورت چهار گوش و یا به صورت کلبه ای براش درست می کنی که روی تانک قرار بگیره
    ولی اگه نمی خوایی که خرجت بالا بره فقط تاج درست کنی به پایه چیزی نزنی می تونی ارتفاع تاج رو بیشتر بگیری اگه از تاج ساده می خوایی بزنی چوبی رو که بالا قرار می گیره رو از وسط نصف می کنی یک طرف که خالی می مونه برای دسترسییث به تانک و ولی یک طرف رو از داخل براش قفسه درست می کنی (حالت جعبه می شه)و در دوی هم که درست می کنی بازشو اون قفسه می شه
    حال ندارم اتوکد نصب کنم برات شکلش رو طراحی کنم ولی اگه متوجه نشدی تا یکاریش کنم یه شکل الکی برات بکشم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    اولا استاد خودتی ما هنوز شاگردم نیستیم
    اتفاقا کار خوبی می کنی ولی یکم زمان بره و باید روی تمام مراحل اول طرحشو پیاده کنی و بعد شروع به ساختن کنی
    کاری که من چند سال پیش انجام دادم رمان جوانی اول با چند تا چوب چهار تراش به قطر 2 سانتی متر چهار چوب اصلی رو درست کردم با استفاده از چوبهای که حالت نیم دایره بودن کاملش کردم که البته هم هزینش بالا رفت و هم خیلی وقتمو گرفت
    ولی می تونی از mdf یا لترون ساده یا لترون ضد خش و یا چوبهای دیگه ای تو این مایه ها استفاده کنی البته mdf و لترون ضد خش یک مقدار قیمتشون از سایر چوبها بالاتره
    در صورتی که می خوایی از پایه استفاده کنی چه کاری که روی تاج قفسه بزنی سه طرف چهار چوب رو که چوب می زنی کاملا بسته می شه می مونه جلو یه چوب هم با استفاده از بسهای مخصوصی که در کابینت سازی هااستفاده میشه به حالت افقی قرار می دی داخل پایه (برای قرار گیری وسیله روی اون و حالا یا با دو تیکه چوب ی یک تیکه با استفاده از لولا مخصوص درب کابینت و دستگیره یک در براش در ست می کنی هم جای بازتری داری و هم نمای زیباتری می ده و یک تاج حالا ساده به صورت چهار گوش و یا به صورت کلبه ای براش درست می کنی که روی تانک قرار بگیره
    ولی اگه نمی خوایی که خرجت بالا بره فقط تاج درست کنی به پایه چیزی نزنی می تونی ارتفاع تاج رو بیشتر بگیری اگه از تاج ساده می خوایی بزنی چوبی رو که بالا قرار می گیره رو از وسط نصف می کنی یک طرف که خالی می مونه برای دسترسییث به تانک و ولی یک طرف رو از داخل براش قفسه درست می کنی (حالت جعبه می شه)و در دوی هم که درست می کنی بازشو اون قفسه می شه
    حال ندارم اتوکد نصب کنم برات شکلش رو طراحی کنم ولی اگه متوجه نشدی تا یکاریش کنم یه شکل الکی برات بکشم
    بابا با این توصیفات شما استاد که کمه استاد راهنمای ما هستی
    پایه دارم گفتم که نمیخوام از پایه استفاده کنم وگرنه که کارم آسون بود.
    بابا مخلصیم دیگه نیاز نیز نقشه کشی کنی برامون هر چقدر هم که تو آکواریوم بی تجربه هستم ولی اینقدر مخ دارم که بگیرم چطوری فرمودی
    یکی دوتا طرح مد نظرم هست طرحش رو میکشم میزارم ببین نظرت چیه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    طرح اول :
    نما از مقابل ، که از روبرو دارای دو درب جدا که درب بالایی برای قسمت لوازم و درب پایین هم برای دسترسی به آکواریوم

طرح دوم:
    نمای بالا، در این طرح تاج از نظر طبقه یک طبقه هست ولی تقریبا 70 درصد اون ثابته که واسه لوازم باشه ، مابقی به عنوان یک درب بازشونده دیگر که برای دسترسی به آکواریوم باشه

فعلا این دو طرح تو مخمههرچند مث اتوکد نمیشه ولی پینت هم خودم مهندس دیگه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    14169
    جاي مهتابيها رو در نظر نگرفتيد. تكليف جا براي سيفون و تميزكاري اك هم مهمه.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)