صفحه 45 از 53 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 441 به 450 از 528
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    28127
    یک کبوتر سبز ماده دارم یه پاش کمی لنگ می زنه پماد رزماری چند روزه زدم بهتر شده ولی خوب نیست منو راهنمایی کنید کاملا سالمه خوش پره و خوب می خوره
    ویرایش توسط محسن منفردیان : 29th August 2019 در ساعت 08:10 AM دلیل: جاانداختن عبارت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27433
    سلام جناب فلاح وقتتون بخیر
    کبوترای دوماهه ام بعد از پر ریزی ، پرهای جدید سینه و بالشون به صورت پراکنده به رنگ سفید رشد کردند.
    سوالم این هست که طبیعیه رنگ پرها بعد از هربار تولک رفتن عوض بشن؟
    ممنونم از شما

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن منفردیان نمایش پست ها
    لطفا منو راهنمایی کنید 2 تا جوجه از یک آغل هر دو قور می زنند و نرهای بالغ برای هردو قور می زنند نمی دونم نرهستن یا ماده 4 ماهه هم هستن تقریبا به بلوغ رسیدن یکی کله برنجی سرخ دم سبز و یکی سار هفت رنگ با بیست سال تجربه نفهمیدم چی هست هم علائم نر بودن رو دارن و هم ماده
    تشخیص جنسیت کبوتر گاهی کمی سخت هست و باید چند روز کبوتر رو زیر نظر داشت و از رفتار کبوتر جنسیت کبوتر رو تشخیص داد و این کار هم فقط در سن بلوغ امکان پذیر هستش و سن بلوغ کبوتر هم زمانیست که آخر شاه پرش رو انداخته باشه و شاه پر جدید داشته باشه که به اصطلاح گفته میشه { از کنار در رفته}
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن منفردیان نمایش پست ها
    یک کبوتر سبز ماده دارم یه پاش کمی لنگ می زنه پماد رزماری چند روزه زدم بهتر شده ولی خوب نیست منو راهنمایی کنید کاملا سالمه خوش پره و خوب می خوره
    اول باید دلیل درد پای کبوتر رو پیدا کنید و بعد اقدام به درمان کنید گاهی بیماری های داخلی باعث درد پای کبوتر خواهد شد از شربت {مترانیدازول انسانی} و پودر {او آر اس } انسانی هفته یک مرتبه در جا آبی تمام کبوتر ها به اندازه یک درب برای یک لیتر و نصف پودر برای 3 لیتر آب استفاده کنید .
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sisii نمایش پست ها
    سلام جناب فلاح وقتتون بخیر
    کبوترای دوماهه ام بعد از پر ریزی ، پرهای جدید سینه و بالشون به صورت پراکنده به رنگ سفید رشد کردند.
    سوالم این هست که طبیعیه رنگ پرها بعد از هربار تولک رفتن عوض بشن؟
    ممنونم از شما
    سلام ممنون
    بله 90 درصد از کبوترها در اولین پرریزی پرهای جدیدشون روشن تر از قبل خواهد شد و در سال های بعد این تغییر خیلی کمتر و شاید هم اصلا دیده نشه و جای نگرانی نیست ولی اینکه پرها نامنظم و پراکنده هستند غیر معمول هستش و نباید اینگونه باشه سعی کنید در زمان پر ریزی کبوترها رو استحمام ندید .
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    28431
    سلام و ورود خدمت اقا احسان

من 2تا سوال داشتم ازتون

اولین سوالم اینه که من 2تا جفت کبوتر دارم که یه جفت از اونا تخم کرده و روی تخم ها میخوابن برای اینکه تقویت بشن و مریض نشن باید چه مولتی ویتامین هایی بهشون بدم ؟(اینم بگم تازه تخم کرده)

دوم سوالم اینه که یه ماده دارم که فضلش ابکیه و سبز و روش شبیه پنیری شکل دونه های سفید داره دلیلش چیه؟ اگه مریض شده راه درمانش چیه؟

ممنون میشم کمکم کنید🌹

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosein7474 نمایش پست ها
    سلام و ورود خدمت اقا احسان

من 2تا سوال داشتم ازتون

اولین سوالم اینه که من 2تا جفت کبوتر دارم که یه جفت از اونا تخم کرده و روی تخم ها میخوابن برای اینکه تقویت بشن و مریض نشن باید چه مولتی ویتامین هایی بهشون بدم ؟(اینم بگم تازه تخم کرده)

دوم سوالم اینه که یه ماده دارم که فضلش ابکیه و سبز و روش شبیه پنیری شکل دونه های سفید داره دلیلش چیه؟ اگه مریض شده راه درمانش چیه؟

ممنون میشم کمکم کنید🌹
    سلام از بنده است
    استفاده از مولتی ویتامین ها بخصوص {کلسیم} در تمام سال به غیر از زمان مسابقه باید در برنامه هفتگی کبوتر ها باشه و همچنین چند روز قبل از جفت کردن کبوترها ولی در زمانی که کبوترها تخم دارند اگر از مولتی ویتامین ها استفاده نکنید مشکلی پیش نخواهد آمد و کبوترها ضعیف نخواهند شد
    این علائم در فضله کبوتر ماده شما طبیعی نیست و احتمالا عفونت دستگاه گوارشی هست که با شربت مترانیدازول اگر زود اقدام کنید کبوتر بهبود پیدا میکنه
    یک درب شربت مترانیدازول در 3 لیتر آب همراه با یک قاشق غذا خوری پودر {او آر اس} به مدت 4 روز و یک روز استراحت و مجدد 3 روز تکرار دارو

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    28773
    سلام به دوستان گلم
    در تن کردن بستگی به طرف مقابل داره بعضی ها فقط پرش کبوتر ملاک و جنس کبوتر .،رنگ و خال در وحله بعدی کار و بعضی هم نوع تن میکنن مثلا نر سفید با ماده سفید یا کله دم سبز نر با ماده از همان خال
    پس سلیقه ها متفاوت
    خود من هم ملاکم پرش کبوتر و هم رنگ کبوتر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    28773
    اگر دوستی تجربه داره راهنمایی کنه تن نر شمرونی و هما پیس نر چه رنگی باید زد.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرداد کشوعیه نمایش پست ها
    اگر دوستی تجربه داره راهنمایی کنه تن نر شمرونی و هما پیس نر چه رنگی باید زد.
    سلام
    اگر امکانش هست از کبوتر نر عکس اینجا قرار بدید تا بهتر بشه همفکری کرد با دونستن تنها خال کبوتر قطعا به نتیجه دلخواه نمی رسیم.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    28796
    دوستان من تو بالکنم برنج میریزم برای کبوترا یه سبد کوچیک هم گذاشتم به سقف اویزون کردم الان یه دفعه رفتم بالکن دیدم یه تخم روی لبه بالکنه هیچ کبوتری هم نیس نمیدونم اصلا چرا نرفته تو سبد تخم بزاره تخمو با دستکش برداشتم گذاشتم لای پنبه گرم بمونه اما هوا سرد بود تخم سرد شده بود فک نمیکنم دیگه مامانش بیاد چون تخم رو رو زمین ول کرده بود میشه کمکم کنید چیکار کنم زنده بمونه یا چیکار کنم شاید مامانش بیاد

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mah_mahtab نمایش پست ها
    دوستان من تو بالکنم برنج میریزم برای کبوترا یه سبد کوچیک هم گذاشتم به سقف اویزون کردم الان یه دفعه رفتم بالکن دیدم یه تخم روی لبه بالکنه هیچ کبوتری هم نیس نمیدونم اصلا چرا نرفته تو سبد تخم بزاره تخمو با دستکش برداشتم گذاشتم لای پنبه گرم بمونه اما هوا سرد بود تخم سرد شده بود فک نمیکنم دیگه مامانش بیاد چون تخم رو رو زمین ول کرده بود میشه کمکم کنید چیکار کنم زنده بمونه یا چیکار کنم شاید مامانش بیاد
    سلام
    اینکه تخم رو بدونه هیچ لونه سازی و پیش مقدمه ای کبوتر و یا هر پرنده ای دیگه روی لبه بالکن گذاشته کمی عجیب هستش در هر صورت کاری برای باز شدن تخم از دست شما بر نخواهد آمد و حتما باید والدین اون تخم و پرنده از تخم مراقبت کنند تا جوجه باز بشه و حال اینکه شما تخم رو تبدیل به جوجه کردید و جوجه باز شد شرایط بزرگ کردن جوجه کاری بسیار دشوار هستش و به نوعی کاری نشدنی است .

صفحه 45 از 53 نخستنخست ... 26272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)