صفحه 51 از 53 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 501 به 510 از 528
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر.قناری
    شماره عضویت
    29656
    سلام بنده خودم سوالی داشتم.اینکه یه جفت کبوتر سرخ پرشی دارم.که بالهاشون را کشیده بودم والان دراومده ولی به هیچ وجه هوا نمیشوند وهر وقت هوا میکنم بعد یه دقیقه روی پشت بام مینشینند میخواستم بدونم علتش چیه؟

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Omid8288h2 نمایش پست ها
    سلام آقای فلاح خسته نباشید من ۲۰ روز پیش یه جفت کبوتر خریدم که جوجه داشتن ولی جوجه شونو نبردم دیگه چون ضعیف شده بود الان ۲۰ روز گذشته ولی نر دو سه بار با ماده جفتگیری کرده بعد بلد نیستن نره هی میخواد جفتگیری کنه ماده بلد نیست الانم یه روزه دارن چوبو اینا جمع میکنن یعنی میخوان تخم بزارن؟
    سلام از بنده است ممنونم شما هم خسته نباشید
    قطعاً برای تخم گذاری مشغول به جمع آوری چوب و چر هستند که بهتره کاسه خاک برای جفت کبوتر بذارید تا تخم گذاری کنند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط _مصطفا امیری_ نمایش پست ها
    سلام بزرگوار بنده تازه وارد سایت شدم و امیدوارم که جای درستی سوالمو مطرح میکنم. بنده سه عدد کفتر دارم که دو ماده و یک نر هست. دوتاشون جفته که تقریبن کبوترهای خوب و اصیلی هستن اما یک ماده دیگه کفتر معمولیه و جدا از اون دوتا. با این تفاسیر عرض کنم که دستم به دامانتون کفتر نر بنده که ابلغ خیلی خوبی هم هست ۲روز بود که بیحال بود. یعنی پف میکرد و کز میکرد. این در حالی بود که تا پریروز بهش میگفتم آدمخار اینقدر سرکش بود. رفتم همونجایی که خریدمش نشونش دادم گفت دونی که بهشون میدم مرغوب نیست و دون بهم داد و یک قطره سیپروفلاکس هم داد گفت یکبار صبح و یکبار هم غروب بریز توی مقدار کمی آب بهشون بده و وعده غذاییشون رو هم دوبار کن. یک مشت صبح و یک مشت شب(گندم،ارزن،قره ماش). من دو روزه این کار میکنم و امشب متوجه شدم کفتر نر من به خس خس هم افتاده که قبلن اصلن نداشت، یعنی با هر بار تنفسش. اما خوب از جلو دیدمش نوکش باز نبود. طول روز هم بی اشتهایی به دان نداره و هر وقت هم تشنه اش میشه آب میخوره. البته اضافه کنم من دان متنوع به همراه اون سه قلم دانی که عرض کردم میدم. یعنی هر روز به گندم و ارزن و قره ماش که ثابت به ترتیب عدس، گاودانه، کافیشه، تخم جارو، ذرت، برنج خام، تخم کتان. از اینها ب جز اون سه دان ابتدا از هرکدام هروز یکی را مقدار کم به دان اضافه میکنم. آبشون رو یکبار صبح و یکبار غروب قبل از دان دهی تازه میکنم. جفت کنی یا همان لانه شون رو هر روز تمیز میکنم. حالا شما رو ب خدا بفرمائید چه کنم؟ کفترم بیحاله و خس خس میکنه
    سلام خوش آمدید
    ببینید کبوتر در ابتدای هر نوع بیماری علائمی یکسان داره که کز کردن ، کم تحرکی ، بی اشتهایی اولین علائم بیماری در کبوتر ها هستش و تا قطعی نشدن نوع بیماری درمان بیماری صحیح نیست پس اول باید نوع بیماری رو بدونیم معمولا خس خس در کبوترها از علائم چرکی شدن گلوی کبوتر هستش که در ابتدا باید با قرص «تتراسیکلین» دامی درمان رو شروع کنید روزی یک عدد قبل از دان به کبوتر بدید
    در مورد دان کبوتر هم باید عرض کنم نیازی به این تنوع دانی در این فصل گرم نیست البته احتمال بیماری از دان کبوتر خیلی کم هستش ولی در این فصل بهترین دان ارزن و یک رذوز در میان همراه ارزن قره ماش و گندم کافیست و فقط روزی یکبار عصر به عصر از کبوترها جوجه ندارند باید دان بخورند نه بیشتر و نه کمتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط knaznym@gmail.com نمایش پست ها
    file:///C:/Users/sena/Desktop/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87%20%D8%AB%D9%8 6%D8%A7/%D8%A8%D8%B1%D9%81%DB%8C/IMG_1148.jpgاینم لینک عکسا
    file:///C:/Users/sena/Desktop/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87%20%D8%AB%D9%8 6%D8%A7/%D8%A8%D8%B1%D9%81%DB%8C/IMG_1149.jpgاینم عکس غده ی پاش که امروز کنده شد
    file:///C:/Users/sena/Desktop/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87%20%D8%AB%D9%8 6%D8%A7/%D8%A8%D8%B1%D9%81%DB%8C/IMG_1142.jpgاینم باز در اومد به جاش
    file:///C:/Users/sena/Desktop/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87%20%D8%AB%D9%8 6%D8%A7/%D8%A8%D8%B1%D9%81%DB%8C/IMG_1147.jpgاینم اخری
    یعنی پوست انار خوب فایده می کنه ؟
    عکس ها رو که بنده موفق نشدم ببینم
    پوست انار درمان قطعی نیست ولی بی تاثیر هم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط M.aminsafari نمایش پست ها
    سلام بنده خودم سوالی داشتم.اینکه یه جفت کبوتر سرخ پرشی دارم.که بالهاشون را کشیده بودم والان دراومده ولی به هیچ وجه هوا نمیشوند وهر وقت هوا میکنم بعد یه دقیقه روی پشت بام مینشینند میخواستم بدونم علتش چیه؟
    سلام
    از پرشی بودن کبوترها اگر اطمینان دارید باید در روزی اجازه بدید تا کمی روی بام و اگر تور دارید زیر تور باشند تا پرهاشون نرم بشه و بعد اقدام به هوا کردن کنید اگر چه این ماه از سال کبوترها بهتره هوا نشوند
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    29645
    سلام دوست گرامی. ممنونو از راهنمایی. اما چند سوال. الان که اوار تابستان هست و ب پاییز نزدیک میشیم چه دانهایی رو مخلوط کنم تا بهشون بدم؟ و سوال بعدم راجع ب شربتی که فرمودین. شربت دیفن هیدرامین انسانی جواب میده؟ بهش بدم؟ و سوال آخر اینه اون قطره سیپروفلاکس رو بهشون بدم یا نه؟ پیشاپیش ممنون

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام دوست گرامی. ممنونو از راهنمایی. اما چند سوال. الان که اوار تابستان هست و ب پاییز نزدیک میشیم چه دانهایی رو مخلوط کنم تا بهشون بدم؟ و سوال بعدم راجع ب شربتی که فرمودین. شربت دیفن هیدرامین انسانی جواب میده؟ بهش بدم؟ و سوال آخر اینه اون قطره سیپروفلاکس رو بهشون بدم یا نه؟ پیشاپیش ممنون
    سلام
    تغذیه کبوتر باید طبق برنامه ای باشه که ما چه خواسته ای از کبوتر داریم، بطور مثال ؛ کبوتر جوجه کشی ، کبوتر پرشی ، کبوتر تزیینی ووو ، و نکیته دیگه سنّ کبوتر هستش
    ولی در کل ارزن اولین و اصلی ترین دان کبوتر در هر سن و هر خواسته پرورش دهنده در نگهداری کبوتر محسوب میشه
    برای این فصل ارزن و گندم بصورت 1به 3 هست یک کیلو گندم و 3 کیلو ارزن که با سرد شدن هوا باید مقدار گندم بیشتر بشه و دان کمکی در هفته دو مرتبه میتونید از گاو دانه در 2 فصل آخر سال استفاده کنید .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    29645
    سلام ممنونم. چه دانی برای این فصل خوبه؟ پاییز رو عرض میکنم. ضمن اینکه این کفتر من الان تو لک هم رفته

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام ممنونم. چه دانی برای این فصل خوبه؟ پاییز رو عرض میکنم. ضمن اینکه این کفتر من الان تو لک هم رفته
    سلام
    برای 6 ماه دوم سال باید همراه با دان اصلی که ارزن هست (گندم، گاودانه، قره ماش) هم به اندازه کافی و مقدار مشخصی داده بشه بطور مثال در 10 کیلو دان بهتره 4 کیلو ارزن 4 کیلو گندم و قره ماش 1 کیلو گاودانه 1 کیلو باشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قمری خانگی
    شماره عضویت
    29783

4 قمری خانگی

سلام من یک قمری خانگی پیدا کردم بالش زخمی بود الان خوب شده تقریبا فقط جاش مونده ولی انگار که جوجست بلد نیست پرواز کنه لطفاً بگید چیکار کنم😔

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قمری خانگی
    شماره عضویت
    29783
    لطفا سریع جواب بدید خیلی نگرانشم.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط ماهان امرایی نمایش پست ها
    سلام من یک قمری خانگی پیدا کردم بالش زخمی بود الان خوب شده تقریبا فقط جاش مونده ولی انگار که جوجست بلد نیست پرواز کنه لطفاً بگید چیکار کنم😔
    سلام به تغذیش ادامه بده تا بزرگتر شه و بتونه پرواز کنه
    میتونی غذای مرغ مینا از پرنده فروشی ها بخری خیس کنی نرم شه بدی بخوره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ و کبوتر
    شماره عضویت
    28905

1 ابخورک

سلام خسته نباشید
    دلیل اب خوردن زیاد کبوتر(آبخورک)چیست و برای درمانش چیکار باید کرد
    همچنین فضله ابکی انها .
    وبرای درمان فضله سبز چیکار باید کرد.

صفحه 51 از 53 نخستنخست ... 32333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)