صفحه 43 از 53 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 430 از 528
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27433
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام ممنون روز شما هم بخیر
    خیر به هیچ وجه تاثیر گذار نخواهد بود و تا به حال بنده ندیدم و نشنیدم چنین نوع واکسی که داخل آب و بصورت خوراکی به کبوتر داده بشه .
    وقتی جوجه ها روی پا می ایستند برای جفت ها باید یک کاسه خاک دیگه به فاصله 20 سانتی کاسه قبلی گذاشته بشه چون در اون زمان هست که اقدام به جفت گیری میکنند و متقابلا ماده تخم گذاری مجدد . در حال حاضر جوجه های شما چند روزه هستند ؟
    و اما اگر قصد دارید که جفت ها رو جدا کنید وقتی جوجه ها روی پا می ایستند ماده رو میتونید جدا کنید چون در اون زمان فقط نر هست که به جوجه ها دون خواهد داد و یا اینکه اجازه بدید ماده تخم کرد به تخم ها سوزن بزنید که به اصطلاح تخم ها نگیره و چند روز هم اجازه بدید روی تخم ها بخوابه و استراحت کنه و بعد از 6 الی 7 روز ماده و تخم های سوزن خورده رو از جفت کن خارج کنید تا جوجه ها از نر دون بگیرند [ دقت کنید به صورتی تخم ها رو سوزن بزنید که نطفه تخم نگیره و سیاه نشه ]
    سلام
    جوجه ها 4 روزن.. پس یعنی تو این مدت جفت گیری نمیکنن؟؟ از وقتی جوجه ها اومدن، ماده مانند سابق ساعت ها نر رو نوازش میکنه حتی زمانی که نر مشغول به دان دادن به جوجه هاست

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sisii نمایش پست ها
    سلام
    جوجه ها 4 روزن.. پس یعنی تو این مدت جفت گیری نمیکنن؟؟ از وقتی جوجه ها اومدن، ماده مانند سابق ساعت ها نر رو نوازش میکنه حتی زمانی که نر مشغول به دان دادن به جوجه هاست
    سلام
    اگر جوجه ها چهار روزه هستند ماده تخم نداره و پف کردنش دلیلی دیگری میتونه داشته باشه که البته کمی در زمان جوجه دهی ماده کم تحرک و پف آلوده میشه ولی اگر این پف کردن و کم تحرکی بیش از حد باشه غیر طبیعی است
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27694
    سلام
    شش روز قبل کبوتری رو توخیابون پیداکردم .ظاهرا گربه بهش حمله کرده بود .برای اینکه ازبین نره اوردمش خونه .زخمش رو که زیر بال سمت راستش بود بابتادین شست وشو دادم اما متاسفانه بدن پرنده یعنی بال سمت چپش کاملا لمس بود حرکت نمیتونه بکنه وفقط روی بال سمت چپ خودش رو روی زمین میکشه .باچند پرنده فروش مشورت کردم گفتند نیو کاسل گرفته .اما هیچ پیچشی توگردنش نیست .سر وگردنش کاملا حرکت میکنه .اشتهاش رو نمیدونم چجوریه چون تاحالا کبوتر نداشتم اما چینه دونش خالیه .ازعزیزانی که اطلاعاتی دارند خواهش میکنم منو راهنمایی کنند

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهاری نمایش پست ها
    سلام
    شش روز قبل کبوتری رو توخیابون پیداکردم .ظاهرا گربه بهش حمله کرده بود .برای اینکه ازبین نره اوردمش خونه .زخمش رو که زیر بال سمت راستش بود بابتادین شست وشو دادم اما متاسفانه بدن پرنده یعنی بال سمت چپش کاملا لمس بود حرکت نمیتونه بکنه وفقط روی بال سمت چپ خودش رو روی زمین میکشه .باچند پرنده فروش مشورت کردم گفتند نیو کاسل گرفته .اما هیچ پیچشی توگردنش نیست .سر وگردنش کاملا حرکت میکنه .اشتهاش رو نمیدونم چجوریه چون تاحالا کبوتر نداشتم اما چینه دونش خالیه .ازعزیزانی که اطلاعاتی دارند خواهش میکنم منو راهنمایی کنند
    سلام
    بله میتونه بیماری [نیوکاسل] باشه . کت گرفتن و لمس شدن بال کبوتر هم نوعی نیوکاسل هستش که هم واگیر دار و هم کشنده است .
    برای تغذیه بهتره ارزن و قره ماش رو بعد از ظهر به بعد از ظهر حدود ساعت 4 الی 5 به اندازه یه «قوطی کبریت» به کبوتر بدید ولی آب همیشه جوی کبوتر باشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27694
    تشکر ازشما آقای فلاح
    آیا ممکنه عروس هلندی ام هم مبتلا بشه ؟ امروز صبح عروس ام ازخواب بیدارشد کمی کسله وپف کرده .اشتهاش هم کم شده ومرتب در حال چرت زدنه درحالیکه روزهای قبل بازیگوشی میکرد

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهاری نمایش پست ها
    تشکر ازشما آقای فلاح
    آیا ممکنه عروس هلندی ام هم مبتلا بشه ؟ امروز صبح عروس ام ازخواب بیدارشد کمی کسله وپف کرده .اشتهاش هم کم شده ومرتب در حال چرت زدنه درحالیکه روزهای قبل بازیگوشی میکرد
    البته انشالله که عروس هلندی شما مبتلا نشده باشه ولی بله این بیماری واگیر دار هست و هر چه زودتر از محیط نگهداری عروس هلندی کبوتر رو دور کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27433
    سلام و عرض ادب خدمت آقای فلاح
    روزتون بخیر، قسمت کوچکی از تخم زیر کبوتر باز شده به اندازه ی یک سوراخ بزرگ وپس از سه ساعت جوجه هنوز موفق نشده بقیه تخم رو بشکنه با این حال که زنده هست. الان کبوتر روی تخم نشسته لطفا راهنماییم کنید چکار کنم میترسم جوجه خفه شه. فقط محبت کنید خیلی زود جوابم رو بدید.سپاسگذارم

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام و عرض ادب خدمت آقای فلاح
    روزتون بخیر، قسمت کوچکی از تخم زیر کبوتر باز شده به اندازه ی یک سوراخ بزرگ وپس از سه ساعت جوجه هنوز موفق نشده بقیه تخم رو بشکنه با این حال که زنده هست. الان کبوتر روی تخم نشسته لطفا راهنماییم کنید چکار کنم میترسم جوجه خفه شه. فقط محبت کنید خیلی زود جوابم رو بدید.سپاسگذارم
    سلام ، شرمنده ام اگر دیر پاسخ دادم به نت دسترسی نداشتم
    اصلا نمیخواد کار خاصی انجام بدید خود جوجه با کمک نر و ماده از تخم بیرون خواهد آمد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    27433
    سلام ،خواهش میکنم جناب فلاح
    سوال دیگه ای دارم که جوجه های قبلیم 40 روزه اند، میتونم پراشونو قیچی کنم

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام ،خواهش میکنم جناب فلاح
    سوال دیگه ای دارم که جوجه های قبلیم 40 روزه اند، میتونم پراشونو قیچی کنم
    سلام از بنده است
    چرا قیچی کنید ؟ جلد شدن و یا اینکه اصلا قصد پرواز دادن جوجه ها رو ندارید .

صفحه 43 از 53 نخستنخست ... 242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)