صفحه 38 از 53 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 371 به 380 از 528
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    22046
    سلام
    خیلی ممنونم به خاطر وقتی که می ذارید و راهنمایی هاتون
    با امروز 5 روز هست که انتی بیوتیک و قطره بهش میدم
    غذا هیچی نخورده تا الان فقط روز اول که پرواز میکرد غذا خورد بعدش که حالش وخیم شد تا الان چیزی نخورده
    الان طبق برنامه ای که شما دادید میخوام بهش غذا بدم ببینم می خوره یا نه.

عکس چشم هاش:

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، خواهش ميكنم

اين آبله است مثل اينكه و خيلي هم پيشرفت كرده . احتمالا به فرم ديفتريك هم مبتلاست . براي همين نميتونه غذا بخوره و صداهاي تنفسي خاص داره . دهانشو باز كنيد ، روي زبان و حلق ، ضايعات چركي و سفيد رنگ ( آفت ) يا زخم ديده ميشه؟ چشم چپ ، عفونتش زياده و كم بينا شده .
    چون بيماري ويروسيه ، داروهاي ضد باكتري ، جوابگو نيست و متاسفانه درماني هم نداره .

دانهاي طبع گرم رو فعلا حذف يا كمتر استفاده كنيد مثل گندم .

جوي خيسانده ، ذرت ،گاودانه ، قره ماش و ارزن ، همگي طبع سرد دارن و در اين شرايط كاربرد داره. چون قادر به غذا خوردن نيست ، دانها و جوانه اونها رو چرخ كنيد يا در مولينكس بريزيد ، بعد از نرم شدن با مقداري اب و چند قطره روغن زيتون مخلوط كنيد كه كاملا روان بشه و با سرنگ بدون سوزن ، تا جايي كه گرسنگيش برطرف بشه بريزيد دهانش . و اگر اب نميخوره ، به همين صورت . مراقب باشيد خفه نشه . تركيب سير و ليمو ترش رو هم يكبار بهش بديد. ميتونيد ، سير و ليمو رو نيمي در ابخوري و نيمي در ماست بريزيد ، ماست خنكه و مناسب. هر چند سير طبع بشدت گرمي داره ولي براي تقويت ايمني مفيده .

داروها رو قطع كنيد . دو نوع ديگه به همراه تقويتي ، خصوصي مينويسم از فردا شروع كنيد

براي برطرف شدن جربي كه روي چشم راستش هست ، روزي دوبار صبح و شب ، با دستكش ، پماد تتراسايكلين چشمي بزنيد . تا بعد از چند روز به مرور نرم بشه و بعد از اون خيلي اهسته ، با پنس از روي چشم جداش كنيد. مراقب باشيد كاملا نرم و جدا شده باشه . بين روز هم يكبار ، محلول گليسيرين يده ( انساني) با پنبه يا گوش پاك كن روي جرب و اطراف اون بزنيد . اگر روزنه اي به چشم باز هست ، مراقب باشيد داخل چشم نشه .

جربها، بيني رو هم درگير كرده ، همينكار رو براي قسمت مخملي بيني انجام بديد. محلول وارد بيني نشه .

اطراف دهان هم اين اسيب، ديده ميشه ، اگر داخل دهان هم درگير بود ، روي ضايعات با گوش پاك كن ، روزي ٣-٤مرتبه. گليسيرين يده بزنيد ( داخل و خارج دهان)

قسمتهاي ديگه بدن هم بررسي كنيد. سر كتف ، انتهاي رانها ، زير نوك و پنجه ها و درصورتي كه مشكل داشت ، صبح و شب ، پماد آسيكلووير ( انساني) يك لايه نازك زده بشه . تا ٧روز ولي اگر نقاط عفوني يا جرب مانند بود ، به جاي آسيكلووير ، پماد تتراسايكلين ٣ درصد زده بشه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    22046
    سلام
    خیلی خیلی از زحمات و راهنمایی ها ی شما متشکرم و از وقتی که گذاشتید
    ان شاءالله در زندگی همیشه در صحت و سلامتی کامل باشید /.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام. ممنون لطف دارید. حالش چطوره؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کبوتر
    شماره عضویت
    22046
    فعلا مطابق با دستور شما دارم عمل میکنم مو به مو
    به نظر می رسه رو به بهبودی هست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    1 خرگوش . 6 گربه . 1 اکواریوم اب شیرین
    شماره عضویت
    8990
    سلام دوستان. من ی کبوتر خیلی خوشگل پیدا کردم. ۳ روزه پیشمه. وقتی نفس میکشه فیش فیش میکنه.سخت نفس میکشه.عطسه هم میکنه. گاهی اب از بینیش میاد موقع عطسه ک بی رنگ و شفافه.غذا خوب میخوره . سرحاله. پرواز میکنه میاد دنبالم هرجا میرم.
    چیکار کنم مشکل تنفس و عطسش خوب شه ؟چی بدم بخوره تفویت شه ؟

http://s6.uplod.ir/i/00891/m7u2p21fnsh0.jpg

http://s6.uplod.ir/i/00891/sr6foo5gmcc7.jpg
    از همه عذر میخوام ک عکسا رو اینطوری با لینک گذاشتم. چون با موبایلم نمیتونم طور دیگه بزارم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط genesis نمایش پست ها
    سلام دوستان. من ی کبوتر خیلی خوشگل پیدا کردم. ۳ روزه پیشمه. وقتی نفس میکشه فیش فیش میکنه.سخت نفس میکشه.عطسه هم میکنه. گاهی اب از بینیش میاد موقع عطسه ک بی رنگ و شفافه.غذا خوب میخوره . سرحاله. پرواز میکنه میاد دنبالم هرجا میرم.
    چیکار کنم مشکل تنفس و عطسش خوب شه ؟چی بدم بخوره تفویت شه ؟

http://s6.uplod.ir/i/00891/m7u2p21fnsh0.jpg

http://s6.uplod.ir/i/00891/sr6foo5gmcc7.jpg
    از همه عذر میخوام ک عکسا رو اینطوری با لینک گذاشتم. چون با موبایلم نمیتونم طور دیگه بزارم
    سلام ، سرماخورده ؟ مقابل كولر بوده ؟ اسهال هم داره ؟

بهترين تغذيه براي كبوتر ، گاو دانه ، قره ماش ، ارزن ، گندم ، ذرت ، جوانه هاشون ، نخود خيس شده و نان سنكگ ( بصورت پودر) هست. ميوه و سبزيجات شسته شده ، در صورتي كه اسهال نيست براش خوبه . گندم رو كمتر مصرف كنه چون خيلي گرمه تا بيماريش برطرف بشه يا بصورت جوانه .

سير خيلي گرمه ولي قدرت ايمني بدن رو بالا ميبره . فقط يكبار اين تركيبو درست كنيد . ٣-٤حبه سير پوست كنده رو خوب له و با ابِ يك عدد ليمو ترش مخلوط كنيد و بزاريد ٥-٦ساعت با در بسته جاي نسبتا خنكي بمونه . بعد ازاون، تركيب حاصل رو به ظرف ابخوريش اضافه كنيد ، ٤-٥ساعت باشه بعد اب ساده بزاريد. فقط يكبار داده بشه .

كبوتر رو جاي خنك نزاريد ، اگر شبها سرده و در قفس نگهداري ميشه ، يك پارچه نازك روي قفس بندازيد ، يك طرفش باز باشه . كف قفس رو با پوشال بپوشونيد . يا كمي خاك رس بريزيد و روي اون پوشال قرار بديد. نظافت هم مرتب انجام بشه .

انتي بيوتيك و داروي تقويتي هم خصوصي مينويسم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8990
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها

بهترين تغذيه براي كبوتر ، گاو دانه ، قره ماش ، ارزن ، گندم ، ذرت ، جوانه هاشون ، نخود خيس شده و نان سنكگ ( بصورت پودر) هست. ميوه و سبزيجات شسته شده ، در صورتي كه اسهال نيست براش خوبه . گندم رو كمتر مصرف كنه چون خيلي گرمه تا بيماريش برطرف بشه يا بصورت جوانه .

سير خيلي گرمه ولي قدرت ايمني بدن رو بالا ميبره . فقط يكبار اين تركيبو درست كنيد . ٣-٤حبه سير پوست كنده رو خوب له و با ابِ يك عدد ليمو ترش مخلوط كنيد و بزاريد ٥-٦ساعت با در بسته جاي نسبتا خنكي بمونه . بعد ازاون، تركيب حاصل رو به ظرف ابخوريش اضافه كنيد ، ٤-٥ساعت باشه بعد اب ساده بزاريد. فقط يكبار داده بشه .

كبوتر رو جاي خنك نزاريد ، اگر شبها سرده و در قفس نگهداري ميشه ، يك پارچه نازك روي قفس بندازيد ، يك طرفش باز باشه . كف قفس رو با پوشال بپوشونيد . يا كمي خاك رس بريزيد و روي اون پوشال قرار بديد. نظافت هم مرتب انجام بشه .

من پیداش کردم اینطوری بود. احتمالا جایی ک بوده سرما خورده. من کف قفس روزنامه گذاشتم و روزی یه بار عوض میکنم‌زیرشو. اینطوری خوب نیس ؟ نه اسهال نیس مدفوعش سبز و سفید و سفته ولی بعضی وقتا یکم شل میشه ولی نه خیلی. چشم حتما میدم بهش خیلی ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط genesis نمایش پست ها
    من پیداش کردم اینطوری بود. احتمالا جایی ک بوده سرما خورده. من کف قفس روزنامه گذاشتم و روزی یه بار عوض میکنم‌زیرشو. اینطوری خوب نیس ؟ نه اسهال نیس مدفوعش سبز و سفید و سفته ولی بعضی وقتا یکم شل میشه ولی نه خیلی. چشم حتما میدم بهش خیلی ممنون
    خواهش ميكنم.روزنامه نباشه بهتره، لااقل كاغذ سفيد بزاريد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    8990
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها

ببخشید یادم رفت بپرسم. همه ی اون سیرو لیمو رو بریزم تو اب ؟ تو چقد اب ؟ مثلا ۱لیتر ؟ تند نمیشه ابش ؟ من نمیتونم پیام خصوصی بدم بهتون واسه همین اینجا میپرسم. من کپسول تتراسایکلین ۲۵۰ دارم تو خونه. ازون میتونم استفاده کنم ؟

صفحه 38 از 53 نخستنخست ... 1920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)