صفحه 35 از 53 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 341 به 350 از 528
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    نگهداری هر پت { حیوان خانگی }. به رسیدگی و مراقبتهای خودشو نیاز داره - نیازهای اولیه : مکان . تغذیه . آب . نظافت . دارو ...
    جلد کبوتر به تکنیکهای خاصی نیاز داره . یکی از مهمترین موارد مکان پرواز هست که ارتفاع بیشتری نسبت به اطراف باید داشته باشد . اگر محل سکونت شما پایینتر از اطراف باشه . توصیه نمیکنم از کبوتر نگهداری کنید . و اگر اطراف باز هست و ارتفاع بالاتر هست برای نگهداری و جلد کردن مناسب هست .
    انتخاب کبوتر خیلی مهم . پروازی - زینتی ..
    برای جلد سعی کنید کبوتری بگیرید که جوان باشه و هنوز به جای جلد نشده باشه یعنی تاز به پرواز افتاده باشن
    کبوترهای سندار که جلد باشن خیلی سخت میشه جلدشون کرد و یسرهاشون هم جلد نمیشن .
    من حیاط دارم که دور تا دورش دیوار و حیاط همسایه هاست.
    میتوانم لانه ی آجری با در توری هم بسازم.

این شرایط مناسب نیست؟
    نمیدانم زینتی و پرشی و ... چه فرقی دارند. فقط میخواهم چند تا کبوتر باشند که صبح ها پرواز کنند و خودشان برگردند. چه نوعی مناسب است؟
    با توجه به ارتفاع کم امکانش نیست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گیاه . باجی ، عروس
    شماره عضویت
    14664
    سلام
    نگهداری هر پت { حیوان خانگی }. به رسیدگی و مراقبتهای خودشو نیاز داره - نیازهای اولیه : مکان . تغذیه . آب . نظافت . دارو ...
    جلد کبوتر به تکنیکهای خاصی نیاز داره . یکی از مهمترین موارد مکان پرواز هست که ارتفاع بیشتری نسبت به اطراف باید داشته باشد . اگر محل سکونت شما پایینتر از اطراف باشه . توصیه نمیکنم از کبوتر نگهداری کنید . و اگر اطراف باز هست و ارتفاع بالاتر هست برای نگهداری و جلد کردن مناسب هست .
    انتخاب کبوتر خیلی مهم . پروازی - زینتی ..
    برای جلد سعی کنید کبوتری بگیرید که جوان باشه و هنوز به جای جلد نشده باشه یعنی تاز به پرواز افتاده باشن
    کبوترهای سندار که جلد باشن خیلی سخت میشه جلدشون کرد و یسرهاشون هم جلد نمیشن .

این شرایط مناسب نیست؟
    نمیدانم زینتی و پرشی و ... چه فرقی دارند. فقط میخواهم چند تا کبوتر باشند که صبح ها پرواز کنند و خودشان برگردند. چه نوعی مناسب است؟

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط khansari نمایش پست ها

این شرایط مناسب نیست؟
    سلام
    اگر مکان مناسب باشد برای آموزش خوب هست .
    برای آموزش دادن کبوتر که جلد شود مدت زمانی نیاز هست البته نمیشه گفت که چند وقت طول میکشه .
    برای ساخت لانه : دمای مناسب . نداشتن رطوبت . هوای تاز ... باید رعایت شود
    کبوترهای زینتی برای پرواز مناسب نیست بیشتر جنبه نمایش و تجملاتی دارن . بیشتر برای پرواز از کبوترهای پرشی استفاده میکنن .
    برای اینکه بخواهید صبح بیرون نشون کنید و شب به لانه بازگردن . آموزش و وقت مکفی لازم هست . به این صورت که در روزهای اول پروازها خیلی کوتاه هست و روزهای بعد پروازها بیشتر میشود .
    حدودا یه هفته ای پرهاشونو بسته و روی لانه قرار میدید و بعد از اون دوتا از شاه پرها رو باز کرده تا بتونن چند متر بپرن یا روی دیوار برن .
    کم کم پرها رو بازتر میکنید و کلا همو باز میکنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا،مرغ عشق،ماهی
    شماره عضویت
    18232
    سلام، ی کبوتر نر دارم نژاد بلاندینت
    مدتی از خوردن غذا دوری میکنه کاملا سالمه اما غذا نمی خوره هوای آزاد بهش میرسه بهش مولتی ویتامینم میدم
    آما تغییری نکرد اصلا دونه نميخوره
    از داروهایی تتراساکلین، و دارو واسه عفونت داخلی هم استفاده کردم اما بازم نخورد
    واسش گندم سنگ دونه و شاه دونه میریزم
    از هیج کدوم استفاده نمیکنه...چشه آخه خیلی نگرانشم اصلا میلی به غذا نداره

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط مینا تک استار نمایش پست ها
    سلام، ی کبوتر نر دارم نژاد بلاندینت
    مدتی از خوردن غذا دوری میکنه کاملا سالمه اما غذا نمی خوره هوای آزاد بهش میرسه بهش مولتی ویتامینم میدم
    آما تغییری نکرد اصلا دونه نميخوره
    از داروهایی تتراساکلین، و دارو واسه عفونت داخلی هم استفاده کردم اما بازم نخورد
    واسش گندم سنگ دونه و شاه دونه میریزم
    از هیج کدوم استفاده نمیکنه...چشه آخه خیلی نگرانشم اصلا میلی به غذا نداره
    سلام

بهتر به دامپزشک مراجعه کنید .
    اگر راهی پیدا نکردی میتونی این کار هم بکنی .
    من یکی از پرندهام مریض شده بود و هیچی نمیخورد خودم دهنشو باز میکردم دونه و خیلی کمی هم سیر تازه میریختم تو دهنش در روز 4-5 بار تا یه هفته این کار رو میکردم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ مینا،مرغ عشق،ماهی
    شماره عضویت
    18232
    [QUOTE=مهدی خلیلی;268078]سلام

من یکی از پرندهام مریض شده بود و هیچی نمیخورد خودم دهنشو باز میکردم دونه و خیلی کمی هم سیر تازه میریختم تو دهنش در روز 4-5 بار تا یه هفته این کار رو میکردم .[/QUOTEسلام،

دام پزشک همون دارو عفونت رو داد بهش دادم تغیری نکرد خودم هم با دست بهش غذا میدم اما بعد از چند دیقه بالا میاره غذا رو
    ویرایش توسط مینا تک استار : 26th January 2016 در ساعت 10:37 PM

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    [QUOTE=مینا تک استار;268080]
    سلام

من یکی از پرندهام مریض شده بود و هیچی نمیخورد خودم دهنشو باز میکردم دونه و خیلی کمی هم سیر تازه میریختم تو دهنش در روز 4-5 بار تا یه هفته این کار رو میکردم .[/QUOTEسلام،

دام پزشک همون دارو عفونت رو داد بهش دادم تغیری نکرد خودم هم با دست بهش غذا میدم اما بعد از چند دیقه بالا میاره غذا رو

غده يا ورم جلدي(طعمه) :
    ورم زير جلدي در کبوتر به علت مسدود شدن يكي از روزنه هاي ترشحات طبيعي بدن اتفاق مي افتد. اين روزنه ها كه كارشان بيرون دادن بعضي از ترشحات طبيعي و داخلي بدن پرنده است گاهي بسته شده و ترشحاتراهي به بيرون نخواهند يافت در نتيجه در زير پوست پرنده جمع شده و بتدريج تراكم اين ماده زياد شده و تشكيل توموري را در بدن کبوتر ميدهد.
    درمان: همين كه تومور كاملا رشد كرده و بزرگ شد و پوست روي آن كشيده و نازك گرديد موقع آن رسيده كه آنرا از زير پوست درآورند. پوست نازك شده را با يك تيغ تيز و استريل شده بشكافيد و ماده پنيري شكل داخل آن را بيرون بياوريد . سپس به سر يك چوب خلال دندان پنبه استريلي بپيچيد و زخم ايجاد شده را با آب استريل با دقت بشوييد. بعد از آن پرنده را در قفس و مكاني راحت و بي سر و صدا قرار دهيد و اطراف قفس را با پارچه اي بپوشانيد تا از جست و خيز و فعاليتهاي اضافي پرنده جلوگيري شود
    عفونت روده:علايم : پاشيده شدن فضله به بيرون در حاليكه به رنگ سبز مي باشد .
    مداواي بيماري: گرما ي محيط نگهداري پرنده بيمار بين 30 تا 32 درجه باشد. تاباندن نور مادون قرمز ، استفاده از چاي معمولي ، ذغال پرنده . در صورت وجود زخم هاي ويروسي ، استفاده از انتي بيوتيك ها يا سولفوناميد مؤثر است.

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    [QUOTE=مینا تک استار;268080]
    سلام

غده يا ورم جلدي(طعمه) :
    ورم زير جلدي در کبوتر به علت مسدود شدن يكي از روزنه هاي ترشحات طبيعي بدن اتفاق مي افتد. اين روزنه ها كه كارشان بيرون دادن بعضي از ترشحات طبيعي و داخلي بدن پرنده است گاهي بسته شده و ترشحاتراهي به بيرون نخواهند يافت در نتيجه در زير پوست پرنده جمع شده و بتدريج تراكم اين ماده زياد شده و تشكيل توموري را در بدن کبوتر ميدهد.
    درمان: همين كه تومور كاملا رشد كرده و بزرگ شد و پوست روي آن كشيده و نازك گرديد موقع آن رسيده كه آنرا از زير پوست درآورند. پوست نازك شده را با يك تيغ تيز و استريل شده بشكافيد و ماده پنيري شكل داخل آن را بيرون بياوريد . سپس به سر يك چوب خلال دندان پنبه استريلي بپيچيد و زخم ايجاد شده را با آب استريل با دقت بشوييد. بعد از آن پرنده را در قفس و مكاني راحت و بي سر و صدا قرار دهيد و اطراف قفس را با پارچه اي بپوشانيد تا از جست و خيز و فعاليتهاي اضافي پرنده جلوگيري شود

عفونت روده:
    علايم : پاشيده شدن فضله به بيرون در حاليكه به رنگ سبز مي باشد .
    مداواي بيماري: گرما ي محيط نگهداري پرنده بيمار بين 30 تا 32 درجه باشد. تاباندن نور مادون قرمز ، استفاده از چاي معمولي ، ذغال پرنده . در صورت وجود زخم هاي ويروسي ، استفاده از انتي بيوتيك ها يا سولفوناميد مؤثر است.

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام یه کبوتر هست که مشکل داره
    ارتفاع پروازش بیشتر از نیم متر نمیشه و نمیتونه بره
    همشم گیره اینه که پیش من باشه
    چک کردم پرهاش سالم بودن پاهاشم سالم
    گردنش هم کح نیست
    این پرنده مشکلش چیه؟ روی منقارش یکمی سفید شده فکر کنم قارچ باشه

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    سلام یه کبوتر هست که مشکل داره
    ارتفاع پروازش بیشتر از نیم متر نمیشه و نمیتونه بره
    همشم گیره اینه که پیش من باشه
    چک کردم پرهاش سالم بودن پاهاشم سالم
    گردنش هم کح نیست
    این پرنده مشکلش چیه؟ روی منقارش یکمی سفید شده فکر کنم قارچ باشه
    سلام
    از شما خیلی متشکر هستم
    سن پرنده چقدر هست
    احتمالاضعیف بودنش هست ، همچنین که شما با تغذیه مناسب ازش استقبال کردی به شما عادت کرده از لحاظ سلامت بودنش مطمعا هست . بهتر به محلی از همنوع خودش هست رها سازی کنید

صفحه 35 از 53 نخستنخست ... 1617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)