صفحه 33 از 53 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 528
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    خیلی ممنون بابت چشمش خودم تتراسیکلین انسانی به چشمش میزدم دو روز اینکارو کردم قراره امروزم یکی از دوستام بیاد و کبوتر رو بیبنه دوا درمانش کنه شایدم سرماخوردگی باشه.

درمورد جابه جایی تخم هم سوال دارم فاصله تخم گذاری دو جفت یعنی جفت حمال با جفت اصلی چند روز باید باشه تا بشه تخم ها رو عوض کرد و تخم جفت اصلی رو گذاشت زیر جفت حمال؟
    سلام
    بهتره که تخم ها همزمان جابجا بشوند یا حداکثر با اختلاف 2 روز و بیشتر از 2 روز اختلاف نداشته باشند
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    !
    شماره عضویت
    16607
    با سلام
    یک کبوتر نر دارم امروز جوجه 5 روزه یکی دیگر از جفت ها رو کشته.میخواستم بدونم این رفتار طبیعی هست؟
    راهی برای جلوگیری وجود داره؟

(در ضمن نژاد هردو جفت یکی هست از نوع چتری انگلیسی هستن.)

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط samy73lk نمایش پست ها
    با سلام
    یک کبوتر نر دارم امروز جوجه 5 روزه یکی دیگر از جفت ها رو کشته.میخواستم بدونم این رفتار طبیعی هست؟
    راهی برای جلوگیری وجود داره؟

(در ضمن نژاد هردو جفت یکی هست از نوع چتری انگلیسی هستن.)
    سلام
    این اتفاق برای خوده من پیش امده یکی از بهترین نرهام جوجه خودشو کوشد و بعد از اون جداشون کردم . این موارد کم اتفاق میفته .
    بهتر این نرها با جفت شون جدا باشن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    !
    شماره عضویت
    16607
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    این اتفاق برای خوده من پیش امده یکی از بهترین نرهام جوجه خودشو کوشد و بعد از اون جداشون کردم . این موارد کم اتفاق میفته .
    بهتر این نرها با جفت شون جدا باشن
    یک اتفاق عجیب دگ هم این بود که این نر با جوجه ی ۲۰ روزه ی خودش چندبار جفت گیری کرد.
    نمیدونم علت این رفتار ها چیه؟

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    یک اتفاق عجیب دگ هم این بود که این نر با جوجه ی ۲۰ روزه ی خودش چندبار جفت گیری کرد.
    سلام
    این نشان از مستی زیاد هست .
    ابتنی فراوان براش مهیا کنید و مقدار کمی هم کاهو شسته شده و کاملا ابش رفته باشه خورده کرده و در اختیارش بزارید

اگر هم بخواهید میتونیت یکی دو تا ماده به جمع کبوترها اضافه کنید تا نرها آرومتر بشن

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    این نری که میفرمایید مگه ماده نداره ؟
    معمولا این اتفاق زمانی رخ میده که کبوتر نر ماده نداشته باشه و به تنهایی مشغول به بزرگ کردن جوجها هستش سعی کنید در جیره غذایی فقط از قره ماش استفاده کنید
    ویرایش توسط ehsanfalah : 28th August 2015 در ساعت 10:32 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    این نری که میفرمایید مگه ماده نداره ؟
    معمولا این اتفاق زمانی رخ میده که کبوتر نر ماده نداشته باشه و به تنهایی مشغول به بزرگ کردن جوجها هستش سعی کنید در جیره غذایی فقط از قره ماش استفاده کنید
    مشکلی پیش نمیاد غذایی کبوتر فقط قره ماش باشه؟قبول دارم گندم گرمی داره ولی دادن فقط قره ماش مشکلی به وجود نمیاره؟دان هایه دیگه هستن شنیدم دادنشون تو تابستون خارج از لطف نیس مث تخم جارو . ارزن هم گرم نیس اونم فکر کنم میشه استفاده کرد اگ اشتباه نکنم کبوتر بازها حرفه ای اینجا فقط از دان مخلوط برایه کبوترهاشون استفاده میکنن که شامل گندم قره ماش ذرت سفید و زرد تخم جارو به مقدار کم دانه گلرنگ هستش ولی یادمه شما یکبار بهم گفتید تغذیه اصلی کبوتر گندم و ارزن هستش منم به توصیه ها شما عمل کردم و مخلوط ارزن و گندم و قره ماش به کبوتر میدم اگه شما لطف کنید مشخص کنید تو فصل ها مختلف بیشتر از چه دانی استفاده کرد واسه کبوتر بهتره مثلا تو تابستون چه نوع دان هایی تو پاییز جه نوع و زمستون چه نوع ممنون میشیم

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    مشکلی پیش نمیاد غذایی کبوتر فقط قره ماش باشه؟قبول دارم گندم گرمی داره ولی دادن فقط قره ماش مشکلی به وجود نمیاره؟دان هایه دیگه هستن شنیدم دادنشون تو تابستون خارج از لطف نیس مث تخم جارو . ارزن هم گرم نیس اونم فکر کنم میشه استفاده کرد اگ اشتباه نکنم کبوتر بازها حرفه ای اینجا فقط از دان مخلوط برایه کبوترهاشون استفاده میکنن که شامل گندم قره ماش ذرت سفید و زرد تخم جارو به مقدار کم دانه گلرنگ هستش ولی یادمه شما یکبار بهم گفتید تغذیه اصلی کبوتر گندم و ارزن هستش منم به توصیه ها شما عمل کردم و مخلوط ارزن و گندم و قره ماش به کبوتر میدم اگه شما لطف کنید مشخص کنید تو فصل ها مختلف بیشتر از چه دانی استفاده کرد واسه کبوتر بهتره مثلا تو تابستون چه نوع دان هایی تو پاییز جه نوع و زمستون چه نوع ممنون میشیم
    سلام
    تغذیه اصلی کبوتر در تمام سال ترکیبی از گندم و ارزن هستش که در زمستان نسبت گندم بیشتر از ارزن و در کنار این دو از دانهای مقوی مثل گاودانه و قرماش هم استفاده میکنند . ولی شرایط این کبوتر کمی متفاوت هستش و باید از دادن دانهای گرم و تقویتی در جیره غذایی کمتر و یا اصلا استفاده نکنیم تا نر از مست بودنش کاسته بشه و قره ماش هم دانی متعادل و رو به خنک با پرتیین بالا و مناسب برای جوجه هستش که بنده پیشنهاد دادم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    بله اینکه ماده یک تخم میزاره علت اولش ضعف بدنی کبوتر ماده هستش و بعد کهولت سن و یا جوان بودن دلایل دیگه خواهد بود
    از کبوتر ی که میفرمایید چشمش قرمز و ابریزش داره یک عکس اگر قرار بدید بهتره ولی با این حال میتونید از داروخانه دامپزشکی پماد تتراسیکلین دامی تهیه کنید و روزی 2 مرتبه به چشم پرنده بزنید و اگر دسترسی به امپزشکی ندارید پماد تتراسیکین چشمی مخصوص انسان رو از داروخانه تهیه کنید و به چشم کبوتر بزنید
    سوال اخرتون هم خیر به هیچ عنوان کبوتر که تخم داشته باشه و جای تخم رو با جوجه عوض کنید به جوجها دان نمیده مگر اینکه هر دو جفت همزمان تخم کرده باشند و 2 روزبعد از باز شدن جوجها جابجایی رو انجام بدید که این هم ریسک محسوب میشه
    سلام شما گفتید وقتی یک جفت تخم دارن و تخم ها رو بردارید جوجه که پرهاش سیخک هستن زیرش بزارید به جفتی که تخم داشتن جوجه هارو قبول نمیکنن و بهشون دان نمیدن ولی من امتحان کردم یک جفت داشتم که جوجه هاش یک هفته سن داشتن ( شایدم یکم بیشتر ) یک جفت هم داشتم که تخم هاش حدودا سه چهار روز بعد قرار بود جوجه بشن من تخم هاشو برداشتم و جوجه هارو بجاش گذاشتم خیلی خوب جوجه هارو قبول کرد و روشون خوابید و بهشون دان هم میداد الان 2 روزه زیرش هستن امروزم جلو چشمم داشت به جوجه دان میداد پدر مادر جوجه ها موشی طوق الماسی بودن پدر مادر اونایی که جوجه ها زیرشون گذاشتم موشی بلژیکی بودن
    ویرایش توسط منصور : 17th September 2015 در ساعت 10:16 PM

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام شما گفتید وقتی یک جفت تخم دارن و تخم ها رو بردارید جوجه که پرهاش سیخک هستن زیرش بزارید به جفتی که تخم داشتن جوجه هارو قبول نمیکنن و بهشون دان نمیدن ولی من امتحان کردم یک جفت داشتم که جوجه هاش یک هفته سن داشتن ( شایدم یکم بیشتر ) یک جفت هم داشتم که تخم هاش حدودا سه چهار روز بعد قرار بود جوجه بشن من تخم هاشو برداشتم و جوجه هارو بجاش گذاشتم خیلی خوب جوجه هارو قبول کرد و روشون خوابید و بهشون دان هم میداد الان 2 روزه زیرش هستن امروزم جلو چشمم داشت به جوجه دان میداد پدر مادر جوجه ها موشی طوق الماسی بودن پدر مادر اونایی که جوجه ها زیرشون گذاشتم موشی بلژیکی بودن
    سلام
    این یک اتفاق نادر محسوب میشه . شما اینکه 3 الی 4 روز بعد قرار بر باز شدن تخمهای کبوتر بود رو شما اطمینان دارید ؟
    تمام این موارد به محیط نگهداری و روش نگهداری فرد پرورش دهنده بستگی داره . بطور مثال گاهی در زمان جوجه کشی جفتهایی هستند که به جوجهای خودشون که دون میدند هیچ در حضور جفتهای دیگر به جوجهای اونها هم دون میدند و هیچ چیز نشدنی نیست .

صفحه 33 از 53 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)