صفحه 32 از 53 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 528
    همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezaZZ نمایش پست ها
    سلام

اقا کسی خبر داره قمری رو چطور باید بزرگ کرد

یه بچه قمری توی کوچه پیدا کردم ولی لونه اش رو پیدا نکردم

فک کنم شش هفت روز بیشتر نداره

نمیدونم چیکارش کنم کمک کنید ( توی خونه ارزن ، کتون ، و دون پارس ) موجوده

اگر خودش میتونه دونه بخوره ارزن درشت بهش بدید و اگر هم نمیتونه دونه بخور بصورت سرلکی براش درست کنید بهش بدید و همچنین آب هم بدید

از شما خیلی متشکرم که به فکر این پرنده بودید

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid0070 نمایش پست ها
    سلام احسان جان متاسفانه فوت کرد تشخیص دامپزشک سرماخوردگی بود.ولا این کبوتر را تازه گرفته بودم نمیدونم سنش چقدر بوده؟آیا پدرش به تنهایی می تواند به تخم ها رسیدگی کند؟تغذیه پیشنهادیشما با این دما و رطوبت چیست؟در ضمن پدر این تخم ها کبوتر بلژیکی است.لطفا راهنمایی ام کنید باتشکر
    سلام
    خیلی متاسف شدم کبوتر به این خوبی رو از دست دادید . یکی از والدین نباشه متاسفانه اون یکی روی تخم نمی خوابه
    این راهم میتونیت امتحان کنید اگر کبوتر دیگر دارید که تخم گذاشته باشه همزمان با این کبوتر هاتون از روی تخم بلندشون کنید طوری که اسیب نبیند بعد تخم رو بزارید زیرش معمولا تا سه تخم رو جواب میدن . از دستگاه جوجه کشی هم میتونیت استفاده کنید .
    حتما محل نگهداری رو نظافت روزانه داشته باشید و گردش هوا حتما در محل نگهداری کبوترها داشته باشید
    ارزن درشت طبع خنکی داره بمقدار کمی میتونیت استفاده کنید . قرماش طبع گرمی داره اگر بهشون میدید خیلی کم باشه
    ظرف ابتنی روزانه براشون بزارید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    !
    شماره عضویت
    16607
    سلام
    خسته نباشید
    کبوتر جکسون یا پشت فر اصیل حتما باید کاکل داشته باشه؟
    تفاوت نوع انگلیسی و امریکایی این نژاد در چیه؟
    چه رنگی قیمت بالاتر و طرفدار بیشتری داره؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط samy73lk نمایش پست ها
    سلام خسته نباشیدکبوتر جکسون یا پشت فر اصیل حتما باید کاکل داشته باشه؟تفاوت نوع انگلیسی و امریکایی این نژاد در چیه؟چه رنگی قیمت بالاتر و طرفدار بیشتری داره؟
    سلام جکسون امریکایی . انگلیسی . ایتالیایی داریم در نژادهای پشت فر . پشت فر پاپر . پشت فر کاکلی . پشت فر کاکلی پاپر و تمام فر هست . جسته امریکایی بزرگتر و پرهای کوتاه تر . انگلیسی جسته کوچکتر و پرهای بلندتر و ایتالیایی جسته متناسب و سر خودشو بسمت عقب نگه میداره در مورد قیمت هم بنژاد استیل و رنگ خالص .. بودن و قیمت هم بفروشنده بستگی داره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    !
    شماره عضویت
    16607
    دو سوال دگ:
    بهترین نژاد برای کبوتر حمال شامی هست؟
    کبوتر حمال باید تخم داشته باشه تا تخم اصلی رو تعویض کنیم؟چون اکثرا میگن حمال باید سنش زیاد باشه اما امکان داره به خاطر بالا بودن سن تخم نزاره و اونوقت اگه تخم اصلی رو تو جا تخمیش بزاریم روش میخوابه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط samy73lk نمایش پست ها
    دو سوال دگ:
    بهترین نژاد برای کبوتر حمال شامی هست؟
    کبوتر حمال باید تخم داشته باشه تا تخم اصلی رو تعویض کنیم؟چون اکثرا میگن حمال باید سنش زیاد باشه اما امکان داره به خاطر بالا بودن سن تخم نزاره و اونوقت اگه تخم اصلی رو تو جا تخمیش بزاریم روش میخوابه؟
    سلام
    اگر بخواهید بصورت فوق حرفه ای گفته بشه . به 3 حمال نیاز هست . 1 کبوتری که روی تخم بخوابه . 2 کبوتری که دونه بزاری توی دهنه جوجه . 3 کبوتری آموزش پرواز اولیه رو بده

بهترین مورد کبوتر حمال کبوترهای هست . نه سنگین باشه و نه خیلی سبک و نه مریضی داشته باشه . سن نه پیر و نه جوان باشه و همچنین کاملا سالم باشه . حداقل سه دور جوجه سالم داده باشه

حالا از چه نژادی باشه زیاد مهم نیست اصل بازدهی پرنده باشه حالا { معمولی . شازده . شامی ... }

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام یکی از جفت کبوتر هام فقط یک دونه تخم گذاشته به نظرتون مشکل از کجاس ضعیف شده یا دلیل دیگه ای داره؟منم تخم رو برداشتم فک کردم از ضعیف بودنش هستش خیلی هم مادر خوبی واسه جوجه ها هستش.

یکی از کبوترهام که هنوز جوجه هستش سه چهار ماهه هستش یکی از چشمش ورم کرده قرمز شده و اب میده رفتارش عادی هستش میخوره بال میزنه و تحرک داره ولی نمیدونم مشکل چشمش چیه.

سوال اخرم این بود اگه یکی از کبوترهام تخم بزاره و جوجه بشن و جفت دیگه هم رو تخم باشن من جوجه بزارم جا تخم ها اون یکی جفت و تخم هاشون بردارم این جفتی که رو تخم بودن از جوجه تازه به دنیا اومده نگهداری میکنن و بزرگش میکنن مشکلی پیش نمیاد؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام یکی از جفت کبوتر هام فقط یک دونه تخم گذاشته به نظرتون مشکل از کجاس ضعیف شده یا دلیل دیگه ای داره؟منم تخم رو برداشتم فک کردم از ضعیف بودنش هستش خیلی هم مادر خوبی واسه جوجه ها هستش.

یکی از کبوترهام که هنوز جوجه هستش سه چهار ماهه هستش یکی از چشمش ورم کرده قرمز شده و اب میده رفتارش عادی هستش میخوره بال میزنه و تحرک داره ولی نمیدونم مشکل چشمش چیه.

سوال اخرم این بود اگه یکی از کبوترهام تخم بزاره و جوجه بشن و جفت دیگه هم رو تخم باشن من جوجه بزارم جا تخم ها اون یکی جفت و تخم هاشون بردارم این جفتی که رو تخم بودن از جوجه تازه به دنیا اومده نگهداری میکنن و بزرگش میکنن مشکلی پیش نمیاد؟
    سلام
    در بعضی از موارد پیش میاید که یک تخم و شاید هم سه تخم بزارن میشه گفت : تغذیه . املاح و کلسیم . ژنتیکی . بار اول ...

برای چشمش بهتر به دامپزشک مراجعه کنید . امکان داره ضربه خورده باشه . بیماری خاصی گرفته باشه . حساس سیت داشته باشه همون بهتر به دامپزشک مرجعه بشه و از دیگر پرندهاتون جداش کنید اگر بیماری خاصی داشته باشه به دیگر پرندهاتون سرایت نکنه

در مورد جوجه بزرگ کردن در اکثر پرندهای زینتی بندرت قبول میکنن مگر اینکه همزمان باشه
    بهتر به یک پرستار یا خودتون اقدام تغذیه کنید .

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها

سلام
    بله اینکه ماده یک تخم میزاره علت اولش ضعف بدنی کبوتر ماده هستش و بعد کهولت سن و یا جوان بودن دلایل دیگه خواهد بود
    از کبوتر ی که میفرمایید چشمش قرمز و ابریزش داره یک عکس اگر قرار بدید بهتره ولی با این حال میتونید از داروخانه دامپزشکی پماد تتراسیکلین دامی تهیه کنید و روزی 2 مرتبه به چشم پرنده بزنید و اگر دسترسی به امپزشکی ندارید پماد تتراسیکین چشمی مخصوص انسان رو از داروخانه تهیه کنید و به چشم کبوتر بزنید
    سوال اخرتون هم خیر به هیچ عنوان کبوتر که تخم داشته باشه و جای تخم رو با جوجه عوض کنید به جوجها دان نمیده مگر اینکه هر دو جفت همزمان تخم کرده باشند و 2 روزبعد از باز شدن جوجها جابجایی رو انجام بدید که این هم ریسک محسوب میشه
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    بله اینکه ماده یک تخم میزاره علت اولش ضعف بدنی کبوتر ماده هستش و بعد کهولت سن و یا جوان بودن دلایل دیگه خواهد بود
    از کبوتر ی که میفرمایید چشمش قرمز و ابریزش داره یک عکس اگر قرار بدید بهتره ولی با این حال میتونید از داروخانه دامپزشکی پماد تتراسیکلین دامی تهیه کنید و روزی 2 مرتبه به چشم پرنده بزنید و اگر دسترسی به امپزشکی ندارید پماد تتراسیکین چشمی مخصوص انسان رو از داروخانه تهیه کنید و به چشم کبوتر بزنید
    سوال اخرتون هم خیر به هیچ عنوان کبوتر که تخم داشته باشه و جای تخم رو با جوجه عوض کنید به جوجها دان نمیده مگر اینکه هر دو جفت همزمان تخم کرده باشند و 2 روزبعد از باز شدن جوجها جابجایی رو انجام بدید که این هم ریسک محسوب میشه
    خیلی ممنون بابت چشمش خودم تتراسیکلین انسانی به چشمش میزدم دو روز اینکارو کردم قراره امروزم یکی از دوستام بیاد و کبوتر رو بیبنه دوا درمانش کنه شایدم سرماخوردگی باشه.

درمورد جابه جایی تخم هم سوال دارم فاصله تخم گذاری دو جفت یعنی جفت حمال با جفت اصلی چند روز باید باشه تا بشه تخم ها رو عوض کرد و تخم جفت اصلی رو گذاشت زیر جفت حمال؟

صفحه 32 از 53 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)