صفحه 17 از 53 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 528
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ا
    شماره عضویت
    15373
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    برای درمان کمی دیر عمل کردید و ویروس در بدن کبوتر گسترش پیدا کرده ولی بازهم راه درمان هست
    باکتریهای بیماری زا در دستگاه تنفسی و همچنین دستگاه گوارشی کبوتر پیشروی کردند و این که کبوتر سر رو رو به بالا و سینه خودش رو رو به جلو میدهد از علائم بیماری هستش که مدتی قبل یکی از دوستان بنده با این بیماری روبرو شدن و با اقدام سریع و بجا از تلف شدن کبوتران جلوگیری کردند اگر کبوتر بیمار همراه با کبوتران دیگر در یک محل نگهداری میشدند کبوتران دیگر هم از این ویروس در بدن خود دارند و دیر یا زود بروز خواهد کرد پس برای درمان کلی اقدام کنید و پاک سازی ویروس از بدن تمام کبوتران
    اگر به واکسیناسیون و تزریق به بدن کبوتر اشنایی دارید اولین و بهترین داروی درمان داروی تزریقی (لینکوپک) هستش که یک انتی بیوتیک وسیع طیف برای این گونه باکتریها بحساب می اید که با اضافه کردند داروی (جنتامایسین) نتیجه خیلی بهتری خواهد داشت
    طریقه و میزان مصرف :
    لینکوپک رو از داروخانه دامپزشکی تهیه کنید و به مقدار 2 میل از داروی جنتامایسین به اون اضافه کنید دقت داشته باشید درب هر 2 دارو از نوعی پلاستیک نرم ساخت شده که سوزن به داخل اون نفوذ خواهد کرد و لازم نیست درب دارو رو باز کنید بعد از ترکیب هر 2 دارو با سرنگ انسولین به اندازه 2 واحد به هر کبوتر تزریق کنید محل تزریق هم سمت چپ بدن کبوتر و کنار ران کبوتر می باشد که 3 روز باید این دارو را تزریق کنید و اگر با واکسیناسیون و تزریق کبوتر اشنایی کافی رو ندارید اصلا و به هیچ وجهی این کارو انجام ندید و درمان دیگری که در زیر توضیح خواهم داد انجام بدهید
    از دارو خانه دامپزشکی محلول (انرو) که محلولی خوراکی هست تهیه کنید و به اندازه 5 میل در 4 لیتر اب همراه با 2 درب شربت مترانیدازول و یک قاشق غذا خوری پودر او ار اس به مدت 5 روز به کبوتران بدهید و بعد از 5 روز یک رو استراحت سپس محلول خوراکی (دایروم) به مقدار 5 میل به 4 لیتر اب اضافه همراه با یک قاشق غذا خوری پودر او ار اس به مدت یک روز به کبوتران بدهید
    انشاالله که مشکل بر طرف خواهد شد
    امروز دیدم کبوتر بیمارم سینش ورم کرده و یه چیزه گلوله مانندی شده

یعنی اون مترانیدازول و پودر او ار اس هایی که قبلا به بقیه کبوترا دادم تاثیری نداره ؟

کبوتر رو همین که دیدم کم خوراک شده جداش کردم اولش فکر کردم نیوکاسل گرفته بعدش فهمیدم مشکل مال چیز دیگه هست

منظورتون از درب همون پیمانشه که 10 میل هست یا درب خود شیشه ؟
    ویرایش توسط amirstark : 2nd August 2014 در ساعت 12:55 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirstark نمایش پست ها

یعنی اون مترانیدازول و پودر او ار اس هایی که قبلا به بقیه کبوترا دادم تاثیری نداره ؟

کبوتر رو همین که دیدم کم خوراک شده جداش کردم اولش فکر کردم نیوکاسل گرفته بعدش فهمیدم مشکل مال چیز دیگه هست

کبوتر رو به یک دامپزشک پرندگان نشون بدید....

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905

سلام
    چرا باید بی تاثیر بوده باشه و 100 در صد از پیشروی بیماری در کبوتران دیگه تا حدی جلوگیری کرده و مترانیدازول دارویی انگل کش هستش که برای پیشگیری از بیماری در ماه 2 بار میتونید به کبوتران بدید و پودر او ار اس رو هم 12 ماه سال هم به کبوتران بدهید هیچ مشکلی نخواهد داشت
    درب شربت رو عرض کردم که 6 میل هستش
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ا
    شماره عضویت
    15373
    سلام دوستان

من بازم اومدم شرمنده ها

من کبوترام سرحال و خوبن شب که میرن جا و میان بیرون

گاهش یکیشون میره تو لک دونه و اب نمیخوره تا ظهر هم تلف میشه

دامپزشک نشون دادم گفت بیماری خاصی ندارن
    واکسن هم زدم
    اصن هیچ نشونی از مریضی هم ندارن

همه کبوترایی که رنگشون سیاه یا سبزه تیرن اینجوری میشن

کسی تاحالا این مشکل رو داشته؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام دوستان

من بازم اومدم شرمنده ها

من کبوترام سرحال و خوبن شب که میرن جا و میان بیرون

گاهش یکیشون میره تو لک دونه و اب نمیخوره تا ظهر هم تلف میشه

دامپزشک نشون دادم گفت بیماری خاصی ندارن
    واکسن هم زدم
    اصن هیچ نشونی از مریضی هم ندارن

همه کبوترایی که رنگشون سیاه یا سبزه تیرن اینجوری میشن

کسی تاحالا این مشکل رو داشته؟
    سلام
    عفونت داخلی و باکتری های بیماریزا در دستگاه گوارشی کبوتر ها میتونه اولین احتمال برای تلف شدن کبوتر ها باشه
    برای پیشگیری از داروی (دایروم) که از داروخانه دامپزشکی ها میتونید تهیه کنید استفاده کنید
    در هر 4 لیتر اب 5 میل لیتر از دارو بهمراه یک درب شربت مترانیدازول انسانی و 1 قاشق غذا خوری پودر او ار اس رو به مدت 3 روز به کبوتر ها بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ا
    شماره عضویت
    15373
    سلام
    عفونت داخلی و باکتری های بیماریزا در دستگاه گوارشی کبوتر ها میتونه اولین احتمال برای تلف شدن کبوتر ها باشه
    برای پیشگیری از داروی (دایروم) که از داروخانه دامپزشکی ها میتونید تهیه کنید استفاده کنید
    در هر 4 لیتر اب 5 میل لیتر از دارو بهمراه یک درب شربت مترانیدازول انسانی و 1 قاشق غذا خوری پودر او ار اس رو به مدت 3 روز به کبوتر ها بدید
    شرمنده من بازم مزاحم شدم
    دارویی رو که گفته بودین تهیه کردم و چون میخواستم برم مسافرت سپردم به یکی از اقوام که داروشون رو بهشون بده

دیشب اومدم دیدم همشون اسهال گرفتن
    وقتی میگیرمشون اب از دهنشون میریزه

اصلا دون نمیخورن
    همش تو سایه میخوابن و نسبت به محیطشون بیتفاوت شدن

چیکار کنم که تا رسیدن دامپزشک نمیرن

صبح تاحالا 5 تا شون تلف شدن

هرجا هم دامپزشکی بلد بودم رفتم فعلا هیشکدومشون دم دست نیستن

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    شرمنده من بازم مزاحم شدم
    دارویی رو که گفته بودین تهیه کردم و چون میخواستم برم مسافرت سپردم به یکی از اقوام که داروشون رو بهشون بده

دیشب اومدم دیدم همشون اسهال گرفتن
    وقتی میگیرمشون اب از دهنشون میریزه

اصلا دون نمیخورن
    همش تو سایه میخوابن و نسبت به محیطشون بیتفاوت شدن

چیکار کنم که تا رسیدن دامپزشک نمیرن

صبح تاحالا 5 تا شون تلف شدن

هرجا هم دامپزشکی بلد بودم رفتم فعلا هیشکدومشون دم دست نیستن
    سلام
    کبوتران شما گرما زده شدن و از همه مهم تر بعلت نا منظم بودن نوبت اب دهی به اصطلاح (ابگیر) شدن
    از گل شور برای کبوتران استفاده میکنید ؟
    بهترین درمان تا رسیدن دکتر دامپزشک اب رو از جلوی کبوتران بردارید و هر 4 ساعت یک بار بشکلی که فقط هر کبوتر 1 بار اب بخوره مدت 5 دقیقه در اختیار کبوتران بزارید دقت کنید هر کبوتر بیشتر از یک بار در این 5 دقیقه اب نخوره و از اب همراه با پودر (او ار اس) حتما استفاده کنید و در 4 لیتر 2 قاشق غذا خوری پودر بریزید و 4 لیتر اب اگر امکانش هست 1 لیترش رو با یخ در نظر بگیرید کبوترها رو هم تا قبل از ساعت 7 بعد از ظهر اصلا از جا بیرون نیارید
    محیط نگهداری کبوتر ها در معرض تابش افتاب ظهر قرار داره ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ا
    شماره عضویت
    15373
    سلام کبوتران شما گرما زده شدن و از همه مهم تر بعلت نا منظم بودن نوبت اب دهی به اصطلاح (ابگیر) شدن از گل شور برای کبوتران استفاده میکنید ؟ بهترین درمان تا رسیدن دکتر دامپزشک اب رو از جلوی کبوتران بردارید و هر 4 ساعت یک بار بشکلی که فقط هر کبوتر 1 بار اب بخوره مدت 5 دقیقه در اختیار کبوتران بزارید دقت کنید هر کبوتر بیشتر از یک بار در این 5 دقیقه اب نخوره و از اب همراه با پودر (او ار اس) حتما استفاده کنید و در 4 لیتر 2 قاشق غذا خوری پودر بریزید و 4 لیتر اب اگر امکانش هست 1 لیترش رو با یخ در نظر بگیرید کبوترها رو هم تا قبل از ساعت 7 بعد از ظهر اصلا از جا بیرون نیارید محیط نگهداری کبوتر ها در معرض تابش افتاب ظهر قرار داره ؟
    دیشب که اومدم ظرف ابشون خالی بود و وقتی اب کردم اصلا اب نخوردن صبح اب تازه گذاشتم براشون با پودر او ار اس یکم خوردن و تاحالا اصلا اب نخوردن
    همش تو سایه میخوابن
    محیط نگه داریشون سه طرف دیواره که پنجره گذاشتم برای تهویه و جاش خنکه
    منظورتون اینه که اب یخ بدم بهشون؟
    توی حیاط میتونن برن زیر درخت ها بخوابن که خنک تره بازم بیرونشون نکنم؟
    گل شور یک ماهی هست ندادم بهشون

اب تنی میتونه مفید باشه؟
    ویرایش توسط amirstark : 29th August 2014 در ساعت 02:20 PM

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    دیشب که اومدم ظرف ابشون خالی بود و وقتی اب کردم اصلا اب نخوردن صبح اب تازه گذاشتم براشون با پودر او ار اس یکم خوردن و تاحالا اصلا اب نخوردن همش تو سایه میخوابن محیط نگه داریشون طه طرف دیواره که پنجره گذاشتم برای تهویه و جاش خنکه منظورتون اینه که اب یخ بدم بهشون؟ توی حیاط میتونن برن زیر درخت ها بخوابن که خنک تره بازم بیرونشون نکنم؟ گل شور یک ماهی هست ندادم بهشون
    چطور ممکنه اصلا اب نخورده باشند و الان میفرمایید از دهان کبوترها اب بیرون میریزه و جای ابی خالی رو پر کردید اصلا اب نخورند ؟
    بله اب یخ به کبوترها بدید همراه با (او ار اس) برای رفع اسهال کبوتر ها مفید هستش
    سیع کنید کبوترها زیاد فعالیت نداشته باشند تا کمتر تشنه بشوند و زمان قرار دادن جا ابی اب کمتر بخورند بنظر بنده اگر از جا بیرون نیارید کبوتر ها رو بهتره هست . حتما دقت کنید زمانی که اب رو در اختیار کبوتران میزارید کبوترها بیشتر از یک بار اب نخوره
    از گل شور همچنان استفاده نکنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ا
    شماره عضویت
    15373
    چطور ممکنه اصلا اب نخورده باشند و الان میفرمایید از دهان کبوترها اب بیرون میریزه و جای ابی خالی رو پر کردید اصلا اب نخورند ؟
    بله اب یخ به کبوترها بدید همراه با (او ار اس) برای رفع اسهال کبوتر ها مفید هستش
    سیع کنید کبوترها زیاد فعالیت نداشته باشند تا کمتر تشنه بشوند و زمان قرار دادن جا ابی اب کمتر بخورند بنظر بنده اگر از جا بیرون نیارید کبوتر ها رو بهتره هست . حتما دقت کنید زمانی که اب رو در اختیار کبوتران میزارید کبوترها بیشتر از یک بار اب نخوره
    از گل شور همچنان استفاده نکنید

منظورم اب با پودر او ار اس بود که نمیخورن

من صبح یه قاشق ریختم تو 4 لیتر اب به نظرتون کمش کنم؟

صفحه 17 از 53 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)