صفحه 16 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 528
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirstark نمایش پست ها
    سلام دوستان

یکی از کبوترای بنده یه مدتی مریض شده بود و من دیر فهیمیدم

الانم خیلی ضعیف شده و دهنش زیاد بو میده
    غذا میخوره ولی کم میخوره

الانم بقیه کبوترام بد نفس میکشن و فکر کنم اوانم دارن مریض میشن
    چی میتونم بهشون بدم ؟

مدفوع کبوتر مریض سبز هست ولی بقیه نه
    سلام
    برای جلوگیری از گسترش بیماری کبوتر بیمار رو از گروه کبوتران جدا کنید و اقدام به درمان کبوتر بیمار و پیشگیری بیماری در کل کبوتران انجام بدیم
    محیط نگهداری کبوتران دارای تهویه هوا مناسب هست و گردش هوا دارد ؟
    کبوتر شما به علت گرم بودن هوا و بیشتر شدن گاز امونیاک تولید شده از فضولات کبوتران در گیر با باکتریهای بیماری زا داخلی و عفونت دستگاه تنفسی شده (اولین احتمال که در این فصل معمول هستش )
    برای درمان بهترین دارو که در دسترس هستش شربت مترانیدازول انسانی بصورت مستقیم و خالص در دهان کبوتر بیمار با یک قطره چکان به اندازه 2 میل 2 نوبت در روز یک بار صبح و یک بار یکساعت قبل از دان به مدت 3 روز متوالی
    برای کبوتران دیگر هم از مترانیدازول در کل اب خوری ها استفاده کنید به اندازه 1 درب از شربت محلول با 4 لیتر اب و برای جلوگیری از کمبود اب در بدن کبوتران در این مدت از پودر (او ار اس ) یک قاشق غذا خوری در 4 لیتر اب استفاده کنید که این محلول رو یک نوبت در روز و بعد از دان به کبوتران بدهید . برای بهتر خوردن محلول بعلت بو و طعم 2 ساعت قبل از دان اب رو از جلو کبوتران بردارید
    انشاالله که مشکل بر طرف خواهد شد اگر بیماری ادامه داشت با داروی تخصصی تری درمان رو ادامه خواهیم داد
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ا
    شماره عضویت
    15373
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    برای جلوگیری از گسترش بیماری کبوتر بیمار رو از گروه کبوتران جدا کنید و اقدام به درمان کبوتر بیمار و پیشگیری بیماری در کل کبوتران انجام بدیم
    محیط نگهداری کبوتران دارای تهویه هوا مناسب هست و گردش هوا دارد ؟
    کبوتر شما به علت گرم بودن هوا و بیشتر شدن گاز امونیاک تولید شده از فضولات کبوتران در گیر با باکتریهای بیماری زا داخلی و عفونت دستگاه تنفسی شده (اولین احتمال که در این فصل معمول هستش )
    برای درمان بهترین دارو که در دسترس هستش شربت مترانیدازول انسانی بصورت مستقیم و خالص در دهان کبوتر بیمار با یک قطره چکان به اندازه 2 میل 2 نوبت در روز یک بار صبح و یک بار یکساعت قبل از دان به مدت 3 روز متوالی
    برای کبوتران دیگر هم از مترانیدازول در کل اب خوری ها استفاده کنید به اندازه 1 درب از شربت محلول با 4 لیتر اب و برای جلوگیری از کمبود اب در بدن کبوتران در این مدت از پودر (او ار اس ) یک قاشق غذا خوری در 4 لیتر اب استفاده کنید که این محلول رو یک نوبت در روز و بعد از دان به کبوتران بدهید . برای بهتر خوردن محلول بعلت بو و طعم 2 ساعت قبل از دان اب رو از جلو کبوتران بردارید
    انشاالله که مشکل بر طرف خواهد شد اگر بیماری ادامه داشت با داروی تخصصی تری درمان رو ادامه خواهیم داد

ممنون

کلش که تهویه داره اما لونشون فقط یه سوراخ داره که میرن و میان

این کبوتری هم که الان مریض شده فقط میومد بیرون یکم دون میخورد و سریع میرفت تو لونه

اولش فکر کردم که چون کم دونه خورده مریض شده الانم خیلی کم دونه میخوره

این دارویی که گفتین به همشون بدن برای جوجه ها مشکل نداره

جوجه 3 روزه دارن

اگه دم غروب محلولی که گفتین رو بهشون بدم و بعد جاشون کنم مشکلی داره ؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    ممنون

کلش که تهویه داره اما لونشون فقط یه سوراخ داره که میرن و میان

این کبوتری هم که الان مریض شده فقط میومد بیرون یکم دون میخورد و سریع میرفت تو لونه

اولش فکر کردم که چون کم دونه خورده مریض شده الانم خیلی کم دونه میخوره

این دارویی که گفتین به همشون بدن برای جوجه ها مشکل نداره

جوجه 3 روزه دارن

اگه دم غروب محلولی که گفتین رو بهشون بدم و بعد جاشون کنم مشکلی داره ؟
    سلام
    بله به تمام کبوترها از این محلول بدید و برای جوجها هم مشکلی پیش نمیاد .
    بعد از وعده دان که معمولا بعد از ظهر هستش این محلول رو در جا ابی بریزید تا فردا صبح و صبح تا 2 ساعت قبل از دان اب اشامیدنی و بعد از دان مجدد محلول تا 3 روز این کار رو انجام بدید و حتما یک تهویه برای محیط نگهداری فراهم کنید که بسیار ضروری می باشد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    سلام عیدتون مبارک چنتا سوال داشتم تو فصل زمستان و تابستان میشه از کبوتر جوجه گرفت؟هرچند یکبار تخم گذاری میکنند؟رنگ طبیعی مدفوع کبوتر باید چه رنگی باشه؟و اینکه اگه یکی فقط برای جوجه گرفتن کبوتر نگهداری کنه میتونه کبوتر هارو رو تو یک انبار بزاره و روزی یک ساعت اونارو تو حیات ازاد کنه تا افتاب بخورن ولی پرهاشون رو بچینه تا پرواز نکنن مشکلی که ایجاد نمیکنه؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    سلام عیدتون مبارک چنتا سوال داشتم تو فصل زمستان و تابستان میشه از کبوتر جوجه گرفت؟هرچند یکبار تخم گذاری میکنند؟رنگ طبیعی مدفوع کبوتر باید چه رنگی باشه؟و اینکه اگه یکی فقط برای جوجه گرفتن کبوتر نگهداری کنه میتونه کبوتر هارو رو تو یک انبار بزاره و روزی یک ساعت اونارو تو حیات ازاد کنه تا افتاب بخورن ولی پرهاشون رو بچینه تا پرواز نکنن مشکلی که ایجاد نمیکنه؟
    سلام عید شما هم مبارک
    اگر برنامه تغذیه کبوتر کامل باشد و تمام املاح مورد نیاز بدن کبوتر تامین شود به غیر از زمان پر ریزی در تمام سال میتوانید اقدام به تکثیر از کبوتران رو بکنید
    بله میتونید در یک محیطی مثل انبار نگهداری کنید و هر روز هم بیرون از محیط نیاورید مشکل ساز نیست ولی اصلی ترین مورد در نگهداری در اینگون محیطها مثل انبار فراهم کردن هوا تازه و تهویه مناسب هستش که در غیر این صورت با مشکل برخواهید خورد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام عید شما هم مبارک
    اگر برنامه تغذیه کبوتر کامل باشد و تمام املاح مورد نیاز بدن کبوتر تامین شود به غیر از زمان پر ریزی در تمام سال میتوانید اقدام به تکثیر از کبوتران رو بکنید
    بله میتونید در یک محیطی مثل انبار نگهداری کنید و هر روز هم بیرون از محیط نیاورید مشکل ساز نیست ولی اصلی ترین مورد در نگهداری در اینگون محیطها مثل انبار فراهم کردن هوا تازه و تهویه مناسب هستش که در غیر این صورت با مشکل برخواهید خورد
    مرسی پس تو زمستان و تابستان هم میشه جوجه گرفت.
    یک سوال دیگه از استادم داشتم اونم اینه تو شهری که هستم کبوتر اسکندرون و کبوتر دانفز خیلی گرون هستند و مورد استقال هم قرار میگیرن میخواستم بدونم قیمت اینا چقدره و با چه قیمتی اگه مولد یا جوجه این نوع کبوتر رو خریداری کنم قیمت خوبی به حساب میاد و ضرر نمیشه ببخشید زیاد سوال میکنم علاقه به نگهداری دارم ولی خودم هنوز کبوتر ندارم میخوام اطلاعات عمومی من بره بالا که اگر روزی اقدام کنم موفق باشم مرسی

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    مرسی پس تو زمستان و تابستان هم میشه جوجه گرفت.
    یک سوال دیگه از استادم داشتم اونم اینه تو شهری که هستم کبوتر اسکندرون و کبوتر دانفز خیلی گرون هستند و مورد استقال هم قرار میگیرن میخواستم بدونم قیمت اینا چقدره و با چه قیمتی اگه مولد یا جوجه این نوع کبوتر رو خریداری کنم قیمت خوبی به حساب میاد و ضرر نمیشه ببخشید زیاد سوال میکنم علاقه به نگهداری دارم ولی خودم هنوز کبوتر ندارم میخوام اطلاعات عمومی من بره بالا که اگر روزی اقدام کنم موفق باشم مرسی
    سلام .
    این نژادهایی رو که اسم بردید متاسفانه از قیمت این کبوتران اطلاعی ندارم
    شما اگر قصد تکثیر و پرورش این نوع کبوتران رو دارید و اینطور که میفرمایید در شهر شما از این نژاد هست و خواهان زیادی داره سیع کنید نژاد پاک و سو اول رو بگیرید و ترکیبی این نژاد با کبوتران دیگر رو خریداری نکنید شما اگر کمی گرانتر هم کبوتران رو بخرید همیشه خواهان داره و جوجها هم پاک و یک دست میشوند که اونها هم خریدار داره و اگر برای شروع یک جفت هم هزینه کنید بهتر جواب خواهد داد تا 2 الی 3 جفت نا خالص و برای ان 1 جفت 2 جفت کبوتر دیگر جفت کنید و تخمهای کبوتران اصلی رو برای ان 2 جفت بگذارید تا از کبوتران اصلی جوجه بیشتر بکشید و کبوتران هم دوچار ضعف و کمبود نخواهند کرد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16023
    سلام .
    این نژادهایی رو که اسم بردید متاسفانه از قیمت این کبوتران اطلاعی ندارم
    شما اگر قصد تکثیر و پرورش این نوع کبوتران رو دارید و اینطور که میفرمایید در شهر شما از این نژاد هست و خواهان زیادی داره سیع کنید نژاد پاک و سو اول رو بگیرید و ترکیبی این نژاد با کبوتران دیگر رو خریداری نکنید شما اگر کمی گرانتر هم کبوتران رو بخرید همیشه خواهان داره و جوجها هم پاک و یک دست میشوند که اونها هم خریدار داره و اگر برای شروع یک جفت هم هزینه کنید بهتر جواب خواهد داد تا 2 الی 3 جفت نا خالص و برای ان 1 جفت 2 جفت کبوتر دیگر جفت کنید و تخمهای کبوتران اصلی رو برای ان 2 جفت بگذارید تا از کبوتران اصلی جوجه بیشتر بکشید و کبوتران هم دوچار ضعف و کمبود نخواهند کرد
    خیلی ممنون از جواب کامل شما بازم مزاحمتون میشم چون خیلی ازتون سوال دارم

با اجازه شما چنتا عکس از کبوتر اسکندرون میزارم دوستانی که نمیدونند چه کبوتری هست بیبنند و اگه نظری داشتن بدند

قیمتی که من از این نوع کبوتر دارم جفتی 1 میلیون یا بالاتر از 1 میلیون اینجا خرید و فروش میشن
    ویرایش توسط منصور : 30th July 2014 در ساعت 01:53 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ا
    شماره عضویت
    15373
    سلام
    بله به تمام کبوترها از این محلول بدید و برای جوجها هم مشکلی پیش نمیاد .
    بعد از وعده دان که معمولا بعد از ظهر هستش این محلول رو در جا ابی بریزید تا فردا صبح و صبح تا 2 ساعت قبل از دان اب اشامیدنی و بعد از دان مجدد محلول تا 3 روز این کار رو انجام بدید و حتما یک تهویه برای محیط نگهداری فراهم کنید که بسیار ضروری می باشد

سلام اقای فلاح

این کبوتر من خوب نشد

تازه رو به موت شده

مدفوع ابکی پیدا کرده که اونم خودش رو میکشته تا بتونه دفع کنه

تازگیا در قفس رو هم نمیتونه پیدا کنه که بره داخل

سرش رو هم رو به بالا میگیره جوری که سینش جلو هست ولی گیج نمیزنه و راحت میتونه راه بره

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام اقای فلاح

این کبوتر من خوب نشد

تازه رو به موت شده

مدفوع ابکی پیدا کرده که اونم خودش رو میکشته تا بتونه دفع کنه

تازگیا در قفس رو هم نمیتونه پیدا کنه که بره داخل

سرش رو هم رو به بالا میگیره جوری که سینش جلو هست ولی گیج نمیزنه و راحت میتونه راه بره
    سلام
    برای درمان کمی دیر عمل کردید و ویروس در بدن کبوتر گسترش پیدا کرده ولی بازهم راه درمان هست
    باکتریهای بیماری زا در دستگاه تنفسی و همچنین دستگاه گوارشی کبوتر پیشروی کردند و این که کبوتر سر رو رو به بالا و سینه خودش رو رو به جلو میدهد از علائم بیماری هستش که مدتی قبل یکی از دوستان بنده با این بیماری روبرو شدن و با اقدام سریع و بجا از تلف شدن کبوتران جلوگیری کردند اگر کبوتر بیمار همراه با کبوتران دیگر در یک محل نگهداری میشدند کبوتران دیگر هم از این ویروس در بدن خود دارند و دیر یا زود بروز خواهد کرد پس برای درمان کلی اقدام کنید و پاک سازی ویروس از بدن تمام کبوتران
    اگر به واکسیناسیون و تزریق به بدن کبوتر اشنایی دارید اولین و بهترین داروی درمان داروی تزریقی (لینکوپک) هستش که یک انتی بیوتیک وسیع طیف برای این گونه باکتریها بحساب می اید که با اضافه کردند داروی (جنتامایسین) نتیجه خیلی بهتری خواهد داشت
    طریقه و میزان مصرف :
    لینکوپک رو از داروخانه دامپزشکی تهیه کنید و به مقدار 2 میل از داروی جنتامایسین به اون اضافه کنید دقت داشته باشید درب هر 2 دارو از نوعی پلاستیک نرم ساخت شده که سوزن به داخل اون نفوذ خواهد کرد و لازم نیست درب دارو رو باز کنید بعد از ترکیب هر 2 دارو با سرنگ انسولین به اندازه 2 واحد به هر کبوتر تزریق کنید محل تزریق هم سمت چپ بدن کبوتر و کنار ران کبوتر می باشد که 3 روز باید این دارو را تزریق کنید و اگر با واکسیناسیون و تزریق کبوتر اشنایی کافی رو ندارید اصلا و به هیچ وجهی این کارو انجام ندید و درمان دیگری که در زیر توضیح خواهم داد انجام بدهید
    از دارو خانه دامپزشکی محلول (انرو) که محلولی خوراکی هست تهیه کنید و به اندازه 5 میل در 4 لیتر اب همراه با 2 درب شربت مترانیدازول و یک قاشق غذا خوری پودر او ار اس به مدت 5 روز به کبوتران بدهید و بعد از 5 روز یک رو استراحت سپس محلول خوراکی (دایروم) به مقدار 5 میل به 4 لیتر اب اضافه همراه با یک قاشق غذا خوری پودر او ار اس به مدت یک روز به کبوتران بدهید
    انشاالله که مشکل بر طرف خواهد شد

صفحه 16 از 53 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)