صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آبزی
    شماره عضویت
    12637
    کسی نیست جواب بده آیا؟

همکار قدیمی انجمن گیاهان و باغ های شیشه ای

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    14687
    نقل قول نوشته اصلی توسط امیر92 نمایش پست ها
    سلام دوستان ی سوال دارم
    اینکه من میخوام برا آکواریوم پلنت خودم از LED استفاده کنم( قبلا از مهتابی JBL ) استفاده میکردم خوب جواب میداد ولی طوا عمرشون نهایت 2 سال هست که نسبت به قیمتشون مقرون بصرفه نیستن.
    ابعاد آبگیری تانک ( 150 * 50 * 60 ) یه معنایی 450 لیتر هستو ابعاد اصلی شیشه (150*50*80 ) هست ، لازم بذکر هست که مهتابی زاویه پرتاب نور 360 داره به خاطر همین نسبت 1وات برای 3 لیتر مناسب بود اما led رو میشه تنظیم کرد با زاویه پرتاب حتی 30 درحه ( فقط کف تانک ) رو روشن کرد و نور رسانی کرد.
    با این تفاسیر احساس میکنم که نسبت وات به لیتر رو باید تغییر داد.( این ی سوال هست که بنظر شما ؛ چه مقدار لیتر برای 1 وات مناسب است ؟)
    و اینکه آیا تانکی با این ارتفاع رو میشه با گیاهانی همچون خزه و .. ( گیاهینی که در کف تانک هستن ) رو پوشش داد ؟ اخه قبلا بخاطر ارتفاع زیاد قادر به این کار نبودم ( یبار نور زیاد کردم و باعث جلبک در آکواریوم شد آما خزه جواب داد)
    ی سری مطالعات در این مورد انجام دادم که بشرح زیر است :
    LED سفید ی وات با کلوین 8000
    LEDقرمز با 650 نانو
    LEDآبی یا همون رویال

درصد مخلوط هم از قبیل :
    به ازای هر 15 عدد سفید 5 عدد قرمز و 1 عدد آبی
    هست ( منابع هم خود اینترنت و البته بعضی از دوستانی که از LED استفاده کردن

ارتفاع دوری مرکز نور (لامپ ) از آب هم میشه 10 سانت

حال با همه این تفاسیر از اساتید برجسته این ساییت و اساتیدی که در این زمینه فعالیت دارن خواهشمند هستم که راهنمایی کنید که باید همین روزا دوباره تعویض لامپ کنم که خیلی هزینه بر هست.
    با تشکر از راهنمایی های شما
    سلام دوست عزیز
    ساخت ال ای دی برای آکواریوم کار سختی نیست.هر LED یک وات میتونه از 4 تا 6 لیتر آب رو نوردهی کامل کنه.بسته به لنزی که استفاده کنید.کیفیت لنز هم مهمه.مثلا لنزهای تایوانی بهترن
    ارتفاع آب تانک نباید بیشتر از 50 سانتیمتر باشه.
    نور زرد یا آفتابی نباید استفاده بشه
    ال ای دی یک وات 120 لومن استفاده کنید با نور سفید مهتابی استفاده کنید.نسبت بکارگیری رنگ ها متفاوته.اما هرروشی رو که جواب داده استفاده کنید.
    میتوانید از ال ای دی های COB وات بالا هم استفاده کنید که لنز نمیخوره و باید رفلکتور درست کنید.
    برای ساخت رفلکتور به کابینت سازی برید و طرحشو بدید تا با ورق خم بدن و درست کنند.ورق تمام استیل هم هست که بسیار گرونه و رفلکس عالی داره.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    21905
    ممنون خوب بود اصلاعاتمو بالا برد خیلی زحمت کشیدید دوستان عزیز

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهى كوپى
    شماره عضویت
    20879
    سلام دوستان
    من در اکواریوم گیاه گندمی کاشتم که گفتند زیاد به co2 وابسته نیست وباقرص هم حله ولی واسه نور دهیش باید چیکار کنم تانک من 100*30*50 هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهى كوپى
    شماره عضویت
    20879
    درضمن ببخشید
    باید از چه رنگ نور های استفاده کنم که گیاهانم رشت کنن ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قبلا اکواریوم اما مجبور به جمع کردنش کردم،سگ تریر،گربه
    شماره عضویت
    26063
    میشه بطور مثال بجای 30تا ال ای دی 1وات سفید 10تا 3وات جایگزین کرد؟ امکانش هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    انواع ماهی و شریمپ و لابستر و گیاه
    شماره عضویت
    24622
    خیر چون نور بیشتری را به یک نقطه یا منطقه می رساند و باعث خرابی گیاه می شود ولی اگر اکواریوم گوشتخوار دارید اشکالی ندارد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    29884
    با سلام خدمت دوستان. من یه اکواریوم با طول ۴۵ و عرض و ارتفاع ۴۰ دارم.
    اول یه لامپ کوپ ۷ وات با ۲۸ تا اس ام دی سفید صورتی از نواب گرفتم . و چمن کوبایی کاشتم بعد چند روز چمن ها شروع به زرد شدن کردن بهم گفتن مشکل از نور . برای همین خودم دست به کار شدم و یه لامپ ال ای ۳۲ وات با پاور ال ای دی درست کردم ۲۰ تا سفید مهتابی با ۱۵۰ لومن و ۱۲ تا فول اسپکتروم با ۱۳۰ لومن . الان در واقع ۳۲+۷=۳۹ وات دارم خواستم بدونم کافی هستش یا ن باز اضافه کنم و اگر اضافه کنم چه رنگی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    چمن کوبایی نور زیاد لازم داره. ۷ وات یعنی هیچی....مهم نیست ال ای دی باشه یا هر تکنولوژی دیگه ای. زرد شدنشون عجیب نیست. ۳۲ وات نور سفید ال ای دی (من فرض میکنم بین ۵۰۰۰ تا ۶۵۰۰ کلوین هست) برای تانک کوچک شما با ارتفاع ۴۰ سانتی متر ممکنه برای زنده موندن گیاه کافی باشه ولی اگر میخواید رشد خوبی داشته باشند حد اقل ۱۰۰ وات نور لازم دارید. عکسایی که تو اینترنت میبینید گاها تا ۲۰۰ وات برای تانک های کوچک نور استفاده شده...

ولی وقتی راجع به نور برای گیاه صحبت میکنیم جیزی تحت عنوان نور زیاد معنی نداره مگر اینکه گیاه مشکلات مربوط به ریشه و ... داشته باشه. مشکلی که با نور زیاد پیش میاد به هم ریختن اکو سیستم و رشد نا خواسته جلبک و ... هست.
    به جز نور....چمن کوبایی CO2 هم لازم داره.

موفق باشید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)