صفحه 3 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 126
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کبوتر-سهره-خمسه-(بلبل هزار-لاری)
    شماره عضویت
    10212
    جناب فلاح ارجمند سلام.از لطف و فروتنی شما بینهایت سپاسگذارم و سخاوت شما را به حساب تشخص و منشتان میگذارم که خود نشان از اصل عشقبازی دارد. ....در بعضی از خالهایی که به عنوان خالهای پایه فرمودید جسارتا کمی مخالفم.خالهایی چون کله خالدار و خال پیس و قلمکار و گرگی و خال قرمز جزئ خالهای قدیم یا پایه هستند و.....و اینکه ابلغ ها و شازده ها البته میدانم که از حرفم ناراحت میشوید که میگویم ابلغ ها اصیل نیستند(شوخی میکنم ناراحت میشوید).البته یک سری ابلغ بودن که که در کاشان معروف شدند به ابلغهای پلوان اکبر که چشمهای زرد و دستهای سفید 10 به 10 داشتند(هر طرف ده تا سفید)که من یک نر پیر دارم که از آن جنس میباشد البته از اصلی ها نیست ولی مادرش با کبوتر خوبی ترکیب شده اند واین نر را داده اند چون خال آن تغییر محسوسی نکرده فقط کمی دمهایش سیاهتر شده که بسیار زودساز میباشد.در کل عرض کنم بنده آماتور هستم ولی بسیار پیگیر،و خوشحال میشوم که نظرات شما و دوست ارجمندتان را هم بشنوم وبیشتر آشنا شویم.مایلم که همینطور دوستانه موارد تشخیص خالهای اصلی و همینطور مشتقات آنها را مرور کنیم .در پایان بازهم از فروتنی اتان صمیمانه سپاسگذارم .سپاس

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    کبوتر-سهره-خمسه-(بلبل هزار-لاری)
    شماره عضویت
    10212
    ببخشید فراموش کردم بگویم.که به سهره ها هم مثل کبوتر علاقه دارم(سهره معمولی و خمسه) همینطور کمی به بلبل هزار و لاری.سپاس
    (خدمت مدیران محترم سایت عرض ادب واحترام دارم.لطفا حقیر را در نحوه ویرایش پروفایلم کمک بفرمایید سپاس)

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط B@B@K نمایش پست ها
    سلام :
    اگر امکان داره کمی غیر تخصصی تر توضیح دهید تا امکان استفاده برای افرادی که مثل من با اصطلاحات خوب آشنا نیستندراحت تر باشه
    سلام جناب اقای بابک عزیز
    چشم درست میفرمایید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط N@SR!N نمایش پست ها
    نظر لطفتونه
    این عکسایی که میذارین از مجموعه خودتونه؟
    هم کبوترای شکیلی هستن هم محل نگهداریشون خیلی تمیز به نظر میاد
    بله به همراه یکی از دوستان که بعنوان استاد بنده هستن از پرندها نگهداری میکنیم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    با سلام خدمت استاد عزیز آقای فلاح و دوست جدیدمون آقا امید.
    بنده پیشنهادی دارم که شاید سخت باشه و وقت گیر به دلیل گستردگی خانواده ی کبوتر.اگر برای دو بزرگوار بخصوص آقا احسان عزیز مقدور باشه به صورت سلسله ای و زنجیروار خانواده ی کبوتر هارو معرفی کنن.
    یعنی شاخه ی اصلی رو معرفی کنن و بعد به زیر شاخه های هر نژاد بپردازن.اینطور خیلی جاها به وجه مشترک از دو زیر شاخه میرسیم که کاملا مشخص میشه اجداد یک نژاد چیا بودن.
    ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    فرصتی دست داد تا از کبوترهای یکی از دوستان تعدادی عکس بگیرم که به نظرم خیلی از نژادها توشون هستن و از طرفی شاید دیدنی باشن.امیدوارم مفید هم باشن برای معرفی نژادها.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط امید7 نمایش پست ها
    جناب فلاح ارجمند سلام.از لطف و فروتنی شما بینهایت سپاسگذارم و سخاوت شما را به حساب تشخص و منشتان میگذارم که خود نشان از اصل عشقبازی دارد. ....در بعضی از خالهایی که به عنوان خالهای پایه فرمودید جسارتا کمی مخالفم.خالهایی چون کله خالدار و خال پیس و قلمکار و گرگی و خال قرمز جزئ خالهای قدیم یا پایه هستند و.....و اینکه ابلغ ها و شازده ها البته میدانم که از حرفم ناراحت میشوید که میگویم ابلغ ها اصیل نیستند(شوخی میکنم ناراحت میشوید).البته یک سری ابلغ بودن که که در کاشان معروف شدند به ابلغهای پلوان اکبر که چشمهای زرد و دستهای سفید 10 به 10 داشتند(هر طرف ده تا سفید)که من یک نر پیر دارم که از آن جنس میباشد البته از اصلی ها نیست ولی مادرش با کبوتر خوبی ترکیب شده اند واین نر را داده اند چون خال آن تغییر محسوسی نکرده فقط کمی دمهایش سیاهتر شده که بسیار زودساز میباشد.در کل عرض کنم بنده آماتور هستم ولی بسیار پیگیر،و خوشحال میشوم که نظرات شما و دوست ارجمندتان را هم بشنوم وبیشتر آشنا شویم.مایلم که همینطور دوستانه موارد تشخیص خالهای اصلی و همینطور مشتقات آنها را مرور کنیم .در پایان بازهم از فروتنی اتان صمیمانه سپاسگذارم .سپاس
    سلام ممنون از شما و راهنمایی های شما که نشان تجربه شما در این زمینه هست .
    معمولا قلمکار . گرگی و خال قرمز از نطر خانواده با هم نسبت دارند و از گرگیها خال قرمز و قلمکار و بهمین صورت از قلمکار و خال قرمز میتوان گرگی تکثیر کرد و شاخه اصلی به (قرمزی) که جزو نژادهای پایه و اصلی در کبوتران هست و در مورد کله خالدار و خال پیس درست میفرمایید . ابلغها با اینکه در تهران از خالهای اصیل هستند ولی به احترام نظر شما انها را جزو زیر مجموعه پلنگها قرار میدهیم . این ابلغها یی که میفرمایید یکی از پیشکسوتان محلی بنده داره و به (سیاه سگ دست) معروف شدن بعلت سفید بودن تیزها و سیاه بودن کل بدن و زود ساز و پشت خواب بهترین نمایش رو انجام میدن در استاد بودن و مهارت شما در کبوتر داری بنده شک ندارم و خیلی از این بابت خوشحال که شما با اطلاعات خوب و مفید به این تاپیک کمک و راهنمایی میکنید

این عکس هم تقدیم به شما و دوستان عزیز در (پارسی پت)

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    با سلام خدمت استاد عزیز آقای فلاح و دوست جدیدمون آقا امید.
    بنده پیشنهادی دارم که شاید سخت باشه و وقت گیر به دلیل گستردگی خانواده ی کبوتر.اگر برای دو بزرگوار بخصوص آقا احسان عزیز مقدور باشه به صورت سلسله ای و زنجیروار خانواده ی کبوتر هارو معرفی کنن.
    یعنی شاخه ی اصلی رو معرفی کنن و بعد به زیر شاخه های هر نژاد بپردازن.اینطور خیلی جاها به وجه مشترک از دو زیر شاخه میرسیم که کاملا مشخص میشه اجداد یک نژاد چیا بودن.
    ممنون
    سلام جناب اقای اسکندی
    در این مورد هر دستوری شما بفرمایید بنده انجام وظیفه میکنم و این ایده شما بسیار مفید و کامل برای تشخیص هر چه بهتر برای نژادها میتونه باشه و در ادامه اینگونه تبادل نظر میکنیم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام جناب اقای اسکندی
    در این مورد هر دستوری شما بفرمایید بنده انجام وظیفه میکنم و این ایده شما بسیار مفید و کامل برای تشخیص هر چه بهتر برای نژادها میتونه باشه و در ادامه اینگونه تبادل نظر میکنیم
    شما لطف دارید.دستور نبود خواهش بود.یک کار موندگار میشه که البته بنده از دور آشنایی جزئی با کبوتر دارم میدونم که کار بسیار سختی هست.ولی خیلی از شبهات دوستان مثل همین آقا امید هم وقتی زنجیروار یک نژاد رو دنبال کنن دیگه ابهامی در مورد اصالت یک نژاد براشون نمیمونه.
    مورد بعدی در مورد ابلغ معروف به پهلوون اکبر کاشونی بود.شناختی ازشون دارید؟و آیا اطلاع دارید چرا تکثیر نشدن؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    شما لطف دارید.دستور نبود خواهش بود.یک کار موندگار میشه که البته بنده از دور آشنایی جزئی با کبوتر دارم میدونم که کار بسیار سختی هست.ولی خیلی از شبهات دوستان مثل همین آقا امید هم وقتی زنجیروار یک نژاد رو دنبال کنن دیگه ابهامی در مورد اصالت یک نژاد براشون نمیمونه.
    مورد بعدی در مورد ابلغ معروف به پهلوون اکبر کاشونی بود.شناختی ازشون دارید؟و آیا اطلاع دارید چرا تکثیر نشدن؟
    مخلصیم جناب اسکندری
    این کار هر چقدر سخت هم که باشه با عشق به پرنده و بعنوان یک افتخار که در خدمت (پارسی پت ) و دوستان همراه هستیم محسوب میشه.
    در مورد شخص ایشون نه متاسفانه ولی از دوستان هستند که در مورد ایشون و کبوتران ایشون اطلاعات دارند و در اولین فرصت از دوستان میپرسم
    البته اقا امید فکر کنم از ایشون و کبوترانشون اطلاعات بهتر داشته باشند

صفحه 3 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)