صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 40
    همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360

روش تصفیه لایوراک تصفیه نشده

تو این تاپیک در مورد تصفیه کردن سنگ زنده صحبت میکنیم و دوستان تجربیاتشون رو در اختیار بزارن

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    اولین چیز تو تصفیه سنگ اینه که بفهمیم سنگ چقد اسیب دیده که معمولن سنگهایی که بویه بدی میدن سیکل تصفیه طولانی تری دارن چون بافتاشون بشتر اسیب دیده
    و برایه تصفیه هم باید تا جایی که میتونیم بافت هایه از دست رفته رو از سنگ جدا کنیم و با یه برس رویه سنگ رو تمیز کنیم.اگه سنگ زیاد اسیب ندیده باشه بهترین جا
    برایه قرار دادنش خود اکواریوم هست چون سیکل رو بهم نمیزنه و احتمال از بین رفتن بافت هایه زندش هم کمترمیشه
    ولی در مورد سنگ هایی که نیاز به تصفیه دارن همونطور که گفتم بافتهایه مردشو ازش جدا کرده و داخل ظرفی که قبلن ابشو با نمک درست کردیم قرار میدیم و با یه واترپمپ
    اب داخلش رو به جریان در میاریم.زمان تصفیه سنگ هم مثل زمان اتمام سیکل میمونه بصورتی که سنگ دیگه بافت مرده نداره و امونیاکی تولید نمیکنه و در زمان تصفیه سنگ اب
    ظرف رو باید در صورت بالا رفتن امونیاک مرتب سیفون کرد

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    در مورد نور هم بهتره ظرف رو جلویه نور افتاب قرار ندیم چون هم رنگ سنگو خراب میکنه و هم باعث بالا رفتن دمایه اب میشه یا تویه جایه سرد هم قرار ندیم
    بهترین جا داخل خونه هست که دمایه متعادلی داره و در صورت نزاشتن نور هم فقط مقداری رنگ سنگها از بین میره که اونم با قرار گرفتن تو اکواریوم و شرایط
    مناسب دوباره درست میشه

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    تو زمانی که سنگو میخرید سنگها حاوی مقداری گلو لای هستن که هم ابو کثیف میکنن و هم بعد چندوقتی میشینن رویه شن و نمایه اکواریوم رو بهم میزنن
    بهتره با فشار اب قبل از وارد کردن اونا به اکواریوم گلو لایش شسته بشه و اگه گیاهی هم رویه سنگ هست حتمن بکنیدش چون به زودی خودش از بین میره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    معذرت اگر سوالم اماتوریه.منظور از بافت مرده چیه؟چطور میشه تشخیص داد یه قسمت بافت مردس؟این پروسه بطور متوسط برای یه لایوراکه معمولی چقدر طول میکشه؟

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط parsa0361 نمایش پست ها
    معذرت اگر سوالم اماتوریه.منظور از بافت مرده چیه؟چطور میشه تشخیص داد یه قسمت بافت مردس؟این پروسه بطور متوسط برای یه لایوراکه معمولی چقدر طول میکشه؟
    هرچیزی که رو یا تویه سنگ هست و داخل اب زنده بوده و حالا مرده
    مثل گیاها صدفها و موجوداتی که داخل سنگ زندگی میکنن مثل خرچنگها
    من خودم سنگ خریدم وقتی دشتم تمیزش میکردم ماهی مرده از توش افتاده بیرون!!!!!!
    بستگی به میزان اسیب دیدن سنگ داره من خودم هر موقع سنگ خریدم سنگی گرفتم که نیاز به تصیفیه خارج از اک نداشته
    و نمیشه یه زمان دقیق براش گفت ولی سنگی که خیلی داغونه معمولن چندهفته ای طول میکشه و بویه خیلی بدی هم راه میندازه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    14853
    دوستان هیجوقت لایو راکه تصفیه نشده نخرین.همینو بس

نمیدونم چکارش کنم این لایو راک رو.امکان نداره کسی بتونه این همه بافت ریز گیاهی رو در بیاره.صدف رو که در میاری اون قسمت تهش رو هر کاری کنی باز یه مقدارش یه لایو راک میچسبه.متاسفانه منصفانه برخورد نکرد کسی که قرستاد.میترسم بزارم تو تانک فردا هزار و یک مشکل پیش بیاد
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 13th December 2013 در ساعت 10:21 PM

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27

نمیدونم چکارش کنم این لایو راک رو.امکان نداره کسی بتونه این همه بافت ریز گیاهی رو در بیاره.صدف رو که در میاری اون قسمت تهش رو هر کاری کنی باز یه مقدارش یه لایو راک میچسبه.متاسفانه منصفانه برخورد نکرد کسی که قرستاد.میترسم بزارم تو تانک فردا هزار و یک مشکل پیش بیاد
    حالا کاریست که شده
    همیشه قبل از خرید هر چیزی مشورت کنید با دوستان
    اینجوری تو هزینه هاتون خیلی صرفه جویی میشه
    حالا یه اون قسمت ته یعنی پوست صدف پاریین یه مقدارش بمونه خیلی اشکالی نداره
    لایوراک ها رو زیاد بیرون نگه داری خراب میشن و باید یه هزینه دیگه هم بکنید
    تا جایی که میتونید تمیز و مرتبشون کنید بعد دیگه بزاریدشون تو تانک تا بافت زندشون به کل تخریب نشده! ( اگه جای جدایی براشون ندارید)
    لایو راک تصفیه نشده رو اگه خورد خورد خریده بودید میشد یکم تمیز کردش و ورد سایتش تانکش کرد و معمولاً مشکل خاصی پیش نمیاد
    حالا هم زیاد بشون گیر ندید
    فوقش یه مقدار زمان سیکلتون طولانی تر میشه و بعد از سیکل طی شد حتی المقدور سیفون رو داشته باشید
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 13th December 2013 در ساعت 10:30 PM

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360

تجربیه من نشون داده لایوراکی که از جنوب میرسن اگه مستقیم بخریم زیاد اسیب دیده نیستن
    حداقل من خودم دو مورد خرید کردم و خوب بودن مگر طرف خودش بدونه اینکه تو اکواریوم گذاشته
    باشه بعد چند روز به دست شما رسونده باشه

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1367 نمایش پست ها
    تجربیه من نشون داده لایوراکی که از جنوب میرسن اگه مستقیم بخریم زیاد اسیب دیده نیستن
    حداقل من خودم دو مورد خرید کردم و خوب بودن مگر طرف خودش بدونه اینکه تو اکواریوم گذاشته
    باشه بعد چند روز به دست شما رسونده باشه
    مصطفی تا اونجایی که من دیدم دوستانی که از بچه های شیراز لایو راک خریدند معمولاً راضی بودند
    هم از نظر کیفیت هم از نظر قیمت
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 13th December 2013 در ساعت 10:40 PM

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)