صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 40
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی-ولی همه حیواناتو دوت دارم
    شماره عضویت
    11702
    با سلام دوستای عزیز یکی از دوستان بهم گفته لایوراک دارم میفروشمش مگه لایوارک ها خودشون خشک نیستن!!!!؟؟؟شما چطور میگین خراب نشده باشن!!!تو آکواریوم فروشی ها هم چندماه بیشتر تو کف آکواریوم فروشی ریختن نه آب !!!میشه یکی بیشتر توضیح بده من الان از کجا بدونم لایوراکش خراب شده؟؟؟؟
    دارم میخرما خواهش میکنم یکی با پیام خصوصی خبرم کنههههههههههههههههههه
    متشکرم

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinsasha نمایش پست ها
    با سلام دوستای عزیز یکی از دوستان بهم گفته لایوراک دارم میفروشمش مگه لایوارک ها خودشون خشک نیستن!!!!؟؟؟شما چطور میگین خراب نشده باشن!!!تو آکواریوم فروشی ها هم چندماه بیشتر تو کف آکواریوم فروشی ریختن نه آب !!!میشه یکی بیشتر توضیح بده من الان از کجا بدونم لایوراکش خراب شده؟؟؟؟
    دارم میخرما خواهش میکنم یکی با پیام خصوصی خبرم کنههههههههههههههههههه
    متشکرم
    سلام
    این سوال شما خیلی گنگه !!!!!!!

سخره های خشک دیگه لایوراک نیست سخره مرده یا دد راک میگن بهش
    چیزی خراب نمیشه ، فقط میکرو ارگانیسم هایی که تو خلل و فرج سخره ها وجود دارن از بین میرن ، در صورتی که داخل آب نباشن

نشونه های لایوراک مرغوب هم ، رنگ که معمولا با توجه به کرولاینهای روی سخره ها بصورت صورتی یا قرمز هستند
    بوی گند و تعفن نده
    و مطمئن بشید که برای مدت طولانی بیرون از آب نباشه
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی-ولی همه حیواناتو دوت دارم
    شماره عضویت
    11702
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    این سوال شما خیلی گنگه !!!!!!!

سخره های خشک دیگه لایوراک نیست سخره مرده یا دد راک میگن بهش
    چیزی خراب نمیشه ، فقط میکرو ارگانیسم هایی که تو خلل و فرج سخره ها وجود دارن از بین میرن ، در صورتی که داخل آب نباشن

نشونه های لایوراک مرغوب هم ، رنگ که معمولا با توجه به کرولاینهای روی سخره ها بصورت صورتی یا قرمز هستند
    بوی گند و تعفن نده
    و مطمئن بشید که برای مدت طولانی بیرون از آب نباشه
    موفق باشید

داداش خیلی خیلی ممنونم راستشو بخواین من تا حالا آبشور کار نکردم انشالله قراره برم ببینم میام واسه شما توضیح میدم راهنمایی کنید
    راستی داداش ممنون میشم اینم بگین آکواریومی با مشخصات زیر و اقلام زیر حالا شاید برخی اقلامشو نگفته چقد می ارزه و قبلش اینم بگم نمیدونم شیشه آکواریومش ساده هست ام دی اف هست حالا شما ساده حساب کن ببین چقد می ارزه ممنون میشم تو پیام خصوصی هم واسم بفرستین:
    شیشه اصلی به ابعاد 40*60*100
    شیشه سامپ 30*40*90
    دارای؛بیش از پنجاه کیلو لایوراک،پنجاه کیلو ماسه، دو عدد واترپمپ،اسکیمر،مهتابی حرفه ای، چیزای لازم برای سامپ مسه خورده مرجان و و سرامیک و استوانه نیترات گیر هم که به اندازه خیلی زیاد ریختم توش؛خلاصه چیزی واسش کم نذاشتم،همه چیز اماده هست که توش ماهی و مرجان بندازی و لذت ببری، دلیل فروشم هم چون دانشجو هستم دیگر نمیتونم بهش برسم.
    در ضمن کلیه وسایل یکجا فروخته میشود،تقاضای تکی نفرمایید.
    طرف این توضیحات رو گذاشته ممنون میشم پاسخ رو واسم پیام خصوصی بفرستین

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinsasha نمایش پست ها
    داداش خیلی خیلی ممنونم راستشو بخواین من تا حالا آبشور کار نکردم انشالله قراره برم ببینم میام واسه شما توضیح میدم راهنمایی کنید
    راستی داداش ممنون میشم اینم بگین آکواریومی با مشخصات زیر و اقلام زیر حالا شاید برخی اقلامشو نگفته چقد می ارزه و قبلش اینم بگم نمیدونم شیشه آکواریومش ساده هست ام دی اف هست حالا شما ساده حساب کن ببین چقد می ارزه ممنون میشم تو پیام خصوصی هم واسم بفرستین:
    شیشه اصلی به ابعاد 40*60*100
    شیشه سامپ 30*40*90
    دارای؛بیش از پنجاه کیلو لایوراک،پنجاه کیلو ماسه، دو عدد واترپمپ،اسکیمر،مهتابی حرفه ای، چیزای لازم برای سامپ مسه خورده مرجان و و سرامیک و استوانه نیترات گیر هم که به اندازه خیلی زیاد ریختم توش؛خلاصه چیزی واسش کم نذاشتم،همه چیز اماده هست که توش ماهی و مرجان بندازی و لذت ببری، دلیل فروشم هم چون دانشجو هستم دیگر نمیتونم بهش برسم.
    در ضمن کلیه وسایل یکجا فروخته میشود،تقاضای تکی نفرمایید.
    طرف این توضیحات رو گذاشته ممنون میشم پاسخ رو واسم پیام خصوصی بفرستین
    سلام
    در مورد شیشه بهتره از یه شیشه بر قیمت شیشه را بپرسی حساب کنی بعد بسته به توع چسب کاری و تمیز بودن شیشه 30 تا 40 درصد کم کنی (باید بگم نوع چسب ، بدون خش بودن ، عمز ساخت تانک ، نوع چسب زدن ، ارتفاع و.... تو قیمت گذاری تاثیر داره)

شن که قیمتش معلومه
    لایوراک بسته به مرغوب بودن از 3تا 10 قیمت داره
    مابقی مدیاهای سامپ هم هیچ ارزشی نداره
    لوازم برقی هم بسته به برند و کارکرد قیمت میخوره
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    سلام به دوستان در مورد از بین بردن آفتها مثل آبتازیا و کرم پهن و جلبک مویی یه جایی مطلبی خوندم که برای ازبین بردن و تصفیه لایو راکها رو در آب به مدت 20 دقیقه می جوشانن و بعد در یک تانک برای تصفیه قرار میدهند .
    آیا کسی این روش رو تجربه کرده یا اطلاعاتی در مورد این روش داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .
    من در تانکم چند تا سنگ دارم که پر از آبتازیا شده و جدیدا روی شنها هم آبتازیا دارم میبینم
    یه نوار مسی هم گرفتم که متاسفانه از آبتازیا تغذیه نکرد
    به دلیل اینکه تعداد آبتازیا ها زیاد هست و برخی در دسترس نیست نمیتونم از داروهای از بین برنده استفاده کنم .

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed3015 نمایش پست ها
    سلام به دوستان در مورد از بین بردن آفتها مثل آبتازیا و کرم پهن و جلبک مویی یه جایی مطلبی خوندم که برای ازبین بردن و تصفیه لایو راکها رو در آب به مدت 20 دقیقه می جوشانن و بعد در یک تانک برای تصفیه قرار میدهند .
    آیا کسی این روش رو تجربه کرده یا اطلاعاتی در مورد این روش داره ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .
    من در تانکم چند تا سنگ دارم که پر از آبتازیا شده و جدیدا روی شنها هم آبتازیا دارم میبینم
    یه نوار مسی هم گرفتم که متاسفانه از آبتازیا تغذیه نکرد
    به دلیل اینکه تعداد آبتازیا ها زیاد هست و برخی در دسترس نیست نمیتونم از داروهای از بین برنده استفاده کنم .

سلام
    معمولا ددراک یا همون سنگ مرده رو میجوشونن و لایوراک یا سنگ زنده رو اینکارو نمیکنن ، داروهای مخصوص آپتازیا موجوده تو بازار، میتونین به وسیله سرنگ آب جوش روی آپتازیا خالی کنید و یا سنگ مرده تهیه کنید و بجوشونید و کلا جایگزین لایوراکها کنید

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    معمولا ددراک یا همون سنگ مرده رو میجوشونن و لایوراک یا سنگ زنده رو اینکارو نمیکنن ، داروهای مخصوص آپتازیا موجوده تو بازار، میتونین به وسیله سرنگ آب جوش روی آپتازیا خالی کنید و یا سنگ مرده تهیه کنید و بجوشونید و کلا جایگزین لایوراکها کنید

send by tapatalk
    سلام به دلیل اینکه تعداد آبتازیا ها زیاد هست نمیتونم از دارو استفاده کنم روی شنها هم حتی پر آبتازیا شده چند هفته پیش چندتا از اونها رو باتزریق آب جوش ازبین بردم ولی بعد از اون تعداد آبتازیا ها تقربا دو سه برابر شد
    جوشاندن لایو راکها چه مساله ای میتونه در پی داشته باشه؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    سلام به دلیل اینکه تعداد آبتازیا ها زیاد هست نمیتونم از دارو استفاده کنم روی شنها هم حتی پر آبتازیا شده چند هفته پیش چندتا از اونها رو باتزریق آب جوش ازبین بردم ولی بعد از اون تعداد آبتازیا ها تقربا دو سه برابر شد
    جوشاندن لایو راکها چه مساله ای میتونه در پی داشته باشه؟

هیچ مسئله ای نداره چون برای بار اول آکواریوم رو میخوایم راه اندازی کنیم ددراک ارزونتر در میاد و حیفه که لایوراک رو با کلنی ملیونی میکرو باکترها از بین ببریم
    به هر حال اگه خواستی چنین کاری بکنی اول باید بدونی که قطعا سیکلت به هم میخوره چون شنها رو هم باید بجوشونی و تمام لایوراکها کلا سفید میشن و اگه نور مناسب و شرایط نرمال داشته باشی شش ماه به بالا کم کم لایوراکها دوباره رنگ میگیرن ، پس اول به فکر انتقال آبزیهات به یه جای دیگه تا طی شدن سیکلت باش بعد اینکار رو بکن

send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    دو راه. رو مدنظر دارم
    راه اول لایوراکها رو دونه دونه میجوشونم یه مدت میندازم تو سامپ از باکتری فیدر هم زمان استفاده میکنم بعد از چند روز دونه دونه میچینم توتانک تا چرخه کامل از بین نره
    راه دوم اینکه یه بلوتانگ دارم که اونو میخوام بندازم تو سامپ بعد چرخه آب تانک رو قطع کنم و چرخه آب رو برگردونم تو سامپ بعد شروع به پاکسازی بالا کنم بعد از سیفون و شستشوی شنها بگذارم چرخه کامل بشه بعد سامپ رو دوباره وصل کنم به تانک بالا

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    دو راه. رو مدنظر دارم
    راه اول لایوراکها رو دونه دونه میجوشونم یه مدت میندازم تو سامپ از باکتری فیدر هم زمان استفاده میکنم بعد از چند روز دونه دونه میچینم توتانک تا چرخه کامل از بین نره
    راه دوم اینکه یه بلوتانگ دارم که اونو میخوام بندازم تو سامپ بعد چرخه آب تانک رو قطع کنم و چرخه آب رو برگردونم تو سامپ بعد شروع به پاکسازی بالا کنم بعد از سیفون و شستشوی شنها بگذارم چرخه کامل بشه بعد سامپ رو دوباره وصل کنم به تانک بالا

دونه دونه فایده نداره همه رو یه باره بجوشون و شنها رو هم همینطور باید بجوشونی تا مشکلت حل بشه

send by tapatalk

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)