صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 230
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    26544
    ببخشید یک سوال چطوری باید عکس از ماهیم قرار بدم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    26881
    با سلام ماهی من غذا نمیخوره و غذاشم دانه قرمز هست شکل و رنگش. گاهی هم کمی به حالت کج حرکت میکنه دلیلش چیه؟

اگر غذای مناسب تری مد نظرتون هست نام ببرید که بسته بندی شرکت باشه...

درضمن من دو روزه ماهی را خریداری کردم...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    26885
    سلام اقا بابک من یه فایتر دارم که همینطوری شده و کرک به باله هاش چسبیده و باله سوراخ شده و قسمت های کرک دار تقریبا صورتی هستند. میشه راهنمایی و کمکم کنید. ممنون میشم و یا تلگرام Mr_sina00

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27409
    سلام بر دوستان عزیز
    من یک ماهی فایتر دارم که عید سال گذشته - 1397 اونو خریدم و تو یه تنگ آب نگهداری میکنم با حجم بیش از 3 لیتر آب
    ماهی من تا همین یک هفته پیش حالش کاملا خوب بود و هیچ مشکلی نداشت، و روزی هم دو سه تا دانه غذای پاور فول می خورد؛ تا اینکه من چهار پنج روز رفتم مسافرت... فردای روزی که از سفر برگشتم دیدم ماهی یک طرفه خوابیده در درون آب، به طوری که احساس کردم در حال از دست رفتنه
    به هر صورت با توضیحاتی که دوستان عزیز در این فروم داده بودند، این بار از آب معدنی برای تعویض کل آب تنگ استفاده کردم، که خدا رو شکر باعث شد یه مقدار حالش بهتر شه و از اون حالت بسیار بد در بیاد (تا قبل از این هر سه چهار روز یک بار کل آب تنگ رو عوض می کردم و حتی تنگ رو هم کاملا می شستم)
    اما متاسفانه از روزی که از سفر برگشتم ماهی کلا دیگه غذا نمی خوره، زیر شکمش انگار که مقداری متورم شده و سفید رنگ شده انگار که زخم شده، با اینکه در تنگش هیچ شی وجود نداره که بخواد مشکل ساز شه، و 95% اوقات شبانه روز گوشه پایین تنگ ثابت ایستاده، فقط شاید یکی دو دفعه در روز بیاد تا بالای آب و انگار که از روی آب اکسیژن می گیره...
    بعضی وقت ها هم حتی مجددا یک طرفه میشه در تنگ و به پلهو می خوابه
    از دوستان عزیز خواهش می کنم کمکم کنند که بتونم ماهیم رو زنده نگه دارم، چون اصلا دلم نمیخواد خدای نکرده براش اتفاقی بیفته
    در انتها چند تا عکس از ماهیم میزارم، شاید بتونه به نظر شما عزیزان کمک کنه
    با سپاس فراوان

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27409
    اینم عکس غذایی که ماهی من طی بیش از یک سال گذشته مصرف می کرده:

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    آب رو با آب ۱۰۰٪ هم دما و بدون کلر تعویض کنید. آب برای اینکه کلرش از بین بره ممکنه به ۴۸ تا ۷۲ ساعت زمان نیاز داشته باشه. پس یا از آب جوشیده خنک شده استفاده کنید، و یا از آب معدنی! در غیر این صورت همیشه ریسکش وجود داره به خصوص اگر کلرامین به اب زده باشن به جای کلر.

به ازای هر ۱۰ لیتر یک قاشق غذا خوری نمک اضافه کنید. تحمل فایتر به نمک خیلی زیاد نیست بنا بر این دقیق انداه گیری کنید.
    مطعن باشید تعویض آب باعث شوک دما نمیشه حتی ۱ درجه سانتیی گراد فرق اگر ناگهان باشه ممکنه به کیسه هوای ماهی آسیب بزنه و باعث ضعیف شدن سیستم اایمنی و بیماری های بعدی بشه.
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27409
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    آب رو با آب ۱۰۰٪ هم دما و بدون کلر تعویض کنید. آب برای اینکه کلرش از بین بره ممکنه به ۴۸ تا ۷۲ ساعت زمان نیاز داشته باشه. پس یا از آب جوشیده خنک شده استفاده کنید، و یا از آب معدنی! در غیر این صورت همیشه ریسکش وجود داره به خصوص اگر کلرامین به اب زده باشن به جای کلر.

به ازای هر ۱۰ لیتر یک قاشق غذا خوری نمک اضافه کنید. تحمل فایتر به نمک خیلی زیاد نیست بنا بر این دقیق انداه گیری کنید.
    مطعن باشید تعویض آب باعث شوک دما نمیشه حتی ۱ درجه سانتیی گراد فرق اگر ناگهان باشه ممکنه به کیسه هوای ماهی آسیب بزنه و باعث ضعیف شدن سیستم اایمنی و بیماری های بعدی بشه.
    موفق باشید

بی نهایت ممنونم از پاسخ و راهنمایی شما آقای آژیده عزیز
    البته همون طور که عرض کردم، طبق راهنمایی های جنابعالی در پست های قبلی همین تاپیک، من این بار هم از آب معدنی برای تعویض آب استفاده کردم
    فقط اینکه فکر می کنید این تورم زیر شکم که سفید رنگ هم هست برای چی می تونه باشه؟
    و با توحه به اینکه من در تنگش سه لیتر آب می ریزم، کمتر از یک سوم قاشق غذاخوری نمک به آب تنگش اضافه کنم، حالش خوب میشه؟
    غذای خاصی نیاز نیست بهش بدم؟؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    27409
    الان دقیق تر نگاه کردم، اون بخش از زیر شکم و پهلوش، انگار تمام پولک هاش از بین رفته
    همچنین روی سرش هم انگار یه مقدار سفید شده
    واقعا نگرانش هستم
    جای امیدواری هست که خوب بشه؟
    واقعا نمی دونم چرا یک دفعه اینجوری شد... ):
    خیلی سخت می تونه خودشو ثابت نگه داره و اکثرا به پهلو خوابیده )):

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر نر
    شماره عضویت
    27907

ماهی فایترم مریضه

سلام.من ی ماهی فایتر نر آبی رنگ دارم. توی تنگ ماهی معمولی نگه میدارم. از اینا ک سر سفره میزارن. غذای مخصوص سیاه رنگ کوچیک بهش میدم. آبشو هر هفته عوض میکنم. میزارم بجوشه و بعد سرد شه. الان چند روزه ماهیم غذا نخورده. ته تنگ افتاده. حس میکنم نمیتونه بیاد بالا. چون سعی میکنه میاد تا نصفه بعد میفته پایین. شکمشم انگار ورم کرده.کمرنگم شده. چیکارش کنم. الان میخوام تنگشو بزرگتر شدم. ب جایی دسترسی ندارم ک دارو واسش بگیرم.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    احتمالا مشکل مربوط به کیسه هوای ماهیتون هست.

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=381

وقتی ناگهان آب ماهی رو ۱۰۰٪ با آبی که ۱-۲ درجه اختلاف دما داره تعویض کنید، این اتفاق ممکنه بیفته.
    مورد بعدی کلرامین هست که بعیده با توجه به اینکه میجوشونید باقی بمونه ولی به هر حال کلرامین از کلر خیلی سخت تر از آب خارج میشه و ممکنه مشکل ساز باشه.

در نیتجه همیشه یا از آب معدنی استفاده کنید و یا حتما از یک ضد کلر خارجی که کلرامین رو هم حذف میکنه استفاده کنید. هنگام تعویض آب هم نیاز به یک دماسنج دارید تا دما رو در آب جدید و آب قدیمی تنگ تست کنید و اگر اختلاف دارن نباید ۱۰۰٪ و ناگهانی عوض کنید!

برای الان، شاید خیلی دیر باشه و نشه کاریش کرد ولی از یک آنتی بیوتیک جنرال و عممی استفاده کنید تا اگر عفونتی کیسه هوای ماهی رو درگیر کرده کنترل بشه.

موفق باشید

صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)