صفحه 14 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 230
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط امین ع نمایش پست ها
    سلام من چند هفته ای هست که دو تا فایتر از دو جای مختلف خریدم فایتر که هر دوشون خوب بودن.روزی یک و گاهی دو بار با غذای ماهی بمبی شرکت ماهیران تغذیه شون میکردم که نمیدونم کافیه یا نه و دو روز یکبارم آب تنگاشونو عوض میکردم.چند روز پیش که از خواب بیدار شدم دیدم یکیشونو انگار آتیش زده باشن همه باله هاش کز شده بود رو بدنش یه حالت مخمل ظریف سفید پیدا کرده بود و غذا نمیخورد.من به آبش متیلن بلو و نیتروفورانتویین اضافه کردم و چون شب قبل کولر روشن بود سعی کردم گرم نگهش دارم ولی متاسفانه ماهیم که تا روز قبل کاملا سرحال بود یه دفعه مرد.
    حالا این یکی ماهیمم از دیروز میبینم نوک باله هاش سفید شدن و امروز یکم حالت کرک های چسبیده به باله هاش میبینم.ماهی سرحاله و غذاشو میخوره. از چند روز قبل هم دارم بهش نیترو فورانتویین میدم هم آبشو از یه روز قبل عوض کردن متیلن بلو میزنم شباهم دور تنگشو بافت میذارم که سردش نشه ولی انگار داره بدتر میشه.مشکلش چیه و احتمالا بیماریش چیه و چکارش باید بکنم؟ممنون میشم راهنماییم کنین باتشکر

برای کلر زدایی آب چی کار میکنید؟ از ضد کل خاصی استفاده میکنید؟ اگر از چیزی استفاده نمیکنید برای پریدن کلر آب چند ساعت صبر میکنید؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بتا
    شماره عضویت
    19317
    سلام
    دوستان من چند تا سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

خانواده نزدیک عید یه ماهی فایتر گرفتن که دو روزه فقط میاد نزدیک سطح آب و اصلا تکون نمیخوره. امروز هم که نگاهش کردم به نظر میاد شکمش (بیشتر نزدیک به دم) یه مقدار ورم کرده؟
    این عکس برای دیروز هست

اینها برای امروز که انتهای بدنش ورم کرده

توی تنگ نگه داری میشه و دماش هم دمای اتاق، آبش هر 3-4 روز یک بار عوض میشه و آب معدنی استفاده میشه.
    روزی 30-40 دقیقه هم آفتاب (غیر مستقیم) میخوره!
    غذاش توی یک ظرف جدا نگه داری میشه به خاطر همین نمی دونم اسمش چیه ولی فکر میکنم ایرانی هست.
    روزی 6 تا (دو وعده سه تایی) از این غذا میخوره ولی امروز بهش فقط یک وعده غذا دادم، نمیدونم کار درستی بود یا نه!

سوال اول اینکه چیکار کنم دوباره سرحال بشه؟ میترسم بمیره!

سوال دوم اینکه من اصلا در زمینه آکواریوم اطلاعات ندارم تا حالا هم ماهی نداشتم ولی تو فکر این هستم که براش یک آکواریوم درست کنم.
    این آکواریوم ها منسب هستند؟ اینجا چطور؟ از کجا میتونم تهیه کنم؟ برای آکواریومهای کوچک هیتر استفاده میشه؟ یا خطرناکه؟ گیاه چطور؟

آیا این ماهی ها نیاز دارن نزدیک ماهی های دیگه باشن؟ (یعنی دو تا فایتر کنا هم تو تانکهای جدا) یا مشکلی نیست همیشه تنها باشن؟

و در آخر جایی هست که بشه آنلاین تهیه کرد؟ اگر نه در تهران جایی آدرس میدید که بتونم تمام لوازم مورد نیاز ( هم لوازم تانک و گیاه و ... هم دارو و غذا ) رو تهیه کنم.

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام دوست عزیزم، بابت تاخیر در پاسخگویی عذر خواهی میکنم.

واقعا سخت میشه گفت ماهی فایتر شما مشکلش چیه ، تقریبا در بیشتر بیماری هایی که من شخصا در فایتر دیدم، علائمی که ماهی نشون میده همین هست! تنها چیزی که به چشم میاد همون ورم هست که هر چند خیلی پایین و نزدیک به دم هست ولی میتونه ناشی از غذا دهی بد و آب کثیف هم باشه. به هر حال بیماری کیسه هوا، انگل های روده ای، استثقا و خیلی چیزای دیگه میتونه باشه. حتی میتونه ضربه و ... در اون قمست هم باشه ... قبل از هر چیز بدونید که احتمال مرگش هست .

توصیه من به شما اینه :

۱.به اندازه کافی آبی که حد اقل ۴۸ ساعت مونده و کلرش پریده در مخزنی جداگانه دپو کنید
    ۲.قبل از هر درمانی اول ۱۰۰٪ آب تنگ یا لیوان یا هر جایی که ماهی رو نگهداری میکنید با آب شفاف و تمیز عوض کنید.
    ۳.یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر ۲۰ لیتر اضافه کنید(آب تانک یا ظرف فایتر شما کمتره پس با همین نسبت خودتون محاسبه کنید و اشتباه هم نکنید چون فایتر به نمک زیاد حساسه)

هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ آب رو تعویض کنید و مورد نمک رو دوباره اضافه کنید.
    ۲ روز فقط همین کارو انجام بدید و غذا هم ندید به ماهی به هیچ عنوان...بعد از ۲ روزاگر ماهی زنده بود همچنان!! (قبل از اینکه غذا بدید) مجددا وضعیت فایتر رو تو همین تاپیک گزارش کنید و اگر مایل هستید همچنان نظر بنده رو بدونید تو پیام خصوصی هم خبرم کنید.

در مورد سایر سوالاتتون...کوچک ترین آکواریوم های بازار هم برای یک فایتر عالی محسوب میشن .... این ماهی به ندرت در ظرف هایی حتی حاوی ۱ لیتر آب نگهداری میشه! پس یک تانک ۵ یا ۱۰ لیتری براش عالیه ولی فکر تصفیه هم باشید. اگر چنین تصمیمی گرفتید بخش های سیکل ازت و فیلتراسیون و ... رو خوب بخونید. التبه سخت بشه چنین تانک کوچکی رو برای تصفیه بیولوژیک درست کرد ولی بخونید که اصلا متوجه بشید داستان آمونیاک و نیتریت و نیترات چیست .... همین الان احتمال اینکه مسمومیت آمونیاک مشکل ماهی شما باشه کم نیست!

تانک های ماهیران عالی هستند.

در ضمن فایتر نیازی به ماهی دیگر نداره و تنهایی هم مشکلی براش ایجاد نمیکنه! همین یکی کافیست.

موفق باشید
    ویرایش توسط B@B@K : 24th May 2016 در ساعت 11:22 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بتا
    شماره عضویت
    19317
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام دوست عزیزم، بابت تاخیر در پاسخگویی عذر خواهی میکنم.

واقعا سخت میشه گفت ماهی فایتر شما مشکلش چیه ، تقریبا در بیشتر بیماری هایی که من شخصا در فایتر دیدم، علائمی که ماهی نشون میده همین هست! تنها چیزی که به چشم میاد همون ورم هست که هر چند خیلی پایین و نزدیک به دم هست ولی میتونه ناشی از غذا دهی بد و آب کثیف هم باشه. به هر حال بیماری کیسه هوا، انگل های روده ای، استثقا و خیلی چیزای دیگه میتونه باشه. حتی میتونه ضربه و ... در اون قمست هم باشه ... قبل از هر چیز بدونید که احتمال مرگش هست .

توصیه من به شما اینه :

۱.به اندازه کافی آبی که حد اقل ۴۸ ساعت مونده و کلرش پریده در مخزنی جداگانه دپو کنید
    ۲.قبل از هر درمانی اول ۱۰۰٪ آب تنگ یا لیوان یا هر جایی که ماهی رو نگهداری میکنید با آب شفاف و تمیز عوض کنید.
    ۳.یک قاشق غذا خوری نمک به ازای هر ۲۰ لیتر اضافه کنید(آب تانک یا ظرف فایتر شما کمتره پس با همین نسبت خودتون محاسبه کنید و اشتباه هم نکنید چون فایتر به نمک زیاد حساسه)

هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ آب رو تعویض کنید و مورد نمک رو دوباره اضافه کنید.
    ۲ روز فقط همین کارو انجام بدید و غذا هم ندید به ماهی به هیچ عنوان...بعد از ۲ روزاگر ماهی زنده بود همچنان!! (قبل از اینکه غذا بدید) مجددا وضعیت فایتر رو تو همین تاپیک گزارش کنید و اگر مایل هستید همچنان نظر بنده رو بدونید تو پیام خصوصی هم خبرم کنید.

در مورد سایر سوالاتتون...کوچک ترین آکواریوم های بازار هم برای یک فایتر عالی محسوب میشن .... این ماهی به ندرت در ظرف هایی حتی حاوی ۱ لیتر آب نگهداری میشه! پس یک تانک ۵ یا ۱۰ لیتری براش عالیه ولی فکر تصفیه هم باشید. اگر چنین تصمیمی گرفتید بخش های سیکل ازت و فیلتراسیون و ... رو خوب بخونید. التبه سخت بشه چنین تانک کوچکی رو برای تصفیه بیولوژیک درست کرد ولی بخونید که اصلا متوجه بشید داستان آمونیاک و نیتریت و نیترات چیست .... همین الان احتمال اینکه مسمومیت آمونیاک مشکل ماهی شما باشه کم نیست!

تانک های ماهیران عالی هستند.

در ضمن فایتر نیازی به ماهی دیگر نداره و تنهایی هم مشکلی براش ایجاد نمیکنه! همین یکی کافیست.

موفق باشید
    خیلی ممنونم بابت راهنمایی
    هنوز زنده هستش ولی تمام دم و باله هاش انگار به هم گره خورده و از بین رفته!
    البته الان یکی دو روزه به نظر میاد بهتر شده و شروع کرده دوباره شنا میکنه ورم بدنش هم به نظر میاد کمتر شده ولی هنوز غذا نمیخوره بعضی وقتها هم میاد به سمت غذا ولی انگار نمیتونه بخوره.
    نمیدونم چطوری توضیح بدم ... به سمت غذا شنا میکنه ولی عذا رو هل میده عقب، بعضی وقتها هم موفق میشه ولی انگار از دهنش میاد بیرون !!

از هفته پیش تا الان روزی دو بار آبش عوض میشه صبح یکم نمک اضافه میکنم و دوباره شب عوض میکنم و چند قطره جنرال تونیک اضافه میکنم.
    آبش هم اکساب (غنی شده با اکسیژن) روش زده نیتریت 0 و نیتراتش هم نسبت به آب معدنی معمولی کمتره.
    حالا کاری هست که بتونم براش انجام بدم که دوباره غذا بخوره و بیشتر از این ضعیف نشه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام مجدد

غذا ندید، فعلا لازم نیست غذا بدید.

همون مواردی که گفتم رو رعایت کنید و ادامه بدید + اینکه آنتی بیوتیک رو هم در کنار نمک استفاده کنید :

۱.سیپروفلوکساسین با دوز ۲۵۰ میلیگرم به ازای هر ۳۰ لیتر آب (خودتون میزانش رو برای حجم آب فایترتون محاسبه کنید.)
    ۲.نمک با همون میزان قبلی. جنرال تونیک رو هم به شکل اول ادامه بدید ....

هر ۲۴ ساعت ۱۰۰٪ اب رو عوض کنید و مورد ۱ و ۲ رو اضافه کنید (به مدت ۷ روز)

اگر از ۲-۳ روز دیگه غذا خورد شروع کنید خیلی خیلی کم بهش غذا بدید. در هر نوبت نباید بیشتر از یک یا حد اکثر ۲ تا از اون دانه های گرانولی ریز بهش بدید. در ضمن قبل از اینکه غذا رو به ماهی بدید، در ظرفی جداگانه برای مدت ۵ دقیقه غذا رو بخیسانید تا اگر قراره باد کنه، بیرون از شکم ماهی این اتفاق بیفته تا مشکلات بعدی به وجود نیاد

در ضمن غذای فایتر حتما باید مخصوص فایتر باشه...از این غذا های چینی و ایرانی که به هیچ عنوان استفاده نکنید. از غذای سایر ماهی های هم به همین صورت. غذای خارجی مخصوص فایتر...بهترینشون هیکاری هست که نمیدونم پیدا بشه یا نه .

یک سر به ایران آکواریوم نواب بزنید ببینید غذای مخصوص فایتر برند معروف دارن یا خیر . میتونید بهشون زنگ هم بزنید:

http://aquariumland.ir/index.php
    ویرایش توسط بابک آژیده : 31st May 2016 در ساعت 04:25 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بتا
    شماره عضویت
    19317
    سلام آقای آزیده لطفا کمک کنید ماهیم داره می میره
    حالش خیلی خوب شده بود هم به غذا اشتها نشون میداد هم خیلی خوب شنا میکرد
    من حتی دیشب رفتم یک تانک با شن و هیتر و گیاه و ... خریدم تازه امروز میخواستم چند تا سوال که راجع به سیکل ازت داشتم بپرسم!

براش دو نوع غذای دیگه هم گرفتم + دارو و ویتامین.
    همین الان (حدودا ساعت 9 ) بهش از این غذاهای جدید دادم (یکم پولکی و یدونه کرم خرد کردم دادم) الان اومدم دیدم در عرض این 2 ساعت کج شده اومده رو آب!!
    سعی میکنه صاف بشه ولی نمیتونه دوباره میاد رو آب!
    خیلی هم عصبی شده میری طرفش میترسه و واکنش شدید نشون میده!

غذاهاش :

اینام دارو و ویتامین که هنوز استفاده نشده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

من پستتون رو ندیده بودم عذر خواهی میکنم بابت پاسخ ناقص پیام خصوصی

این علائمی که میگید دقیقا مربوط به بیماری کیسه هوا هست و همانطور که اینجا هم نوشتم یکی از دلایلش معرفی غذای جدید‌ یکی از اصلی ترین دلایلشه :

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=381

۱.غذای جدید رو خیلی خیلی آهسته به ماهی معرفی کنید
    ۲.قبل از مصرف ۵ دقییقه در ظرفی آب غذا رو بخیسانید
    ۳.اونقدری غذا بریزید که همان لحظه خورده بشه و بعد از ۳۰ ثانیه از غذا دهی چیزی در آب باقی نمونده باشه که بعدا بتونه بره بخوره.
    ۴.مقدار غذا دهی در هر نوبت باید خیلی خیلی خیلی کم باشه . در هر نوبت ۱ تکه کوچک ا زاون غذا های پولکی کافیست.
    ۵.گرانول از این نظر نسبت به پولکی بهتره...

الان هم کاری نمیتونید بکنید جز اینکه آب خیلی تمیز براش مهیا کنید و کمی نمک به آب اضاف کنید. در این حالت بهتره آب خیلی گرم نباشه. معمولا اگر در ساعات اولیه نمیرن دیگه خطر مرگ نداره ولی اگر مزمن بشه یا به کیسه هوا آسیب جدی وارد کنه ممکنه ماهی واسه همیشه تعادل شناش رو از دست بده. اگر باکتریایی باشه به درمان آنتی بیوتیک پاسخ میده و بهتر میشه ولی هیچ راهی برای حدس اینکه ویروسی هست یا باکتریایی به جز آزمون و خطا وجود نداره.

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    بتا
    شماره عضویت
    19317
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

من پستتون رو ندیده بودم عذر خواهی میکنم بابت پاسخ ناقص پیام خصوصی

این علائمی که میگید دقیقا مربوط به بیماری کیسه هوا هست و همانطور که اینجا هم نوشتم یکی از دلایلش معرفی غذای جدید‌ یکی از اصلی ترین دلایلشه :

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=381

۱.غذای جدید رو خیلی خیلی آهسته به ماهی معرفی کنید
    ۲.قبل از مصرف ۵ دقییقه در ظرفی آب غذا رو بخیسانید
    ۳.اونقدری غذا بریزید که همان لحظه خورده بشه و بعد از ۳۰ ثانیه از غذا دهی چیزی در آب باقی نمونده باشه که بعدا بتونه بره بخوره.
    ۴.مقدار غذا دهی در هر نوبت باید خیلی خیلی خیلی کم باشه . در هر نوبت ۱ تکه کوچک ا زاون غذا های پولکی کافیست.
    ۵.گرانول از این نظر نسبت به پولکی بهتره...

الان هم کاری نمیتونید بکنید جز اینکه آب خیلی تمیز براش مهیا کنید و کمی نمک به آب اضاف کنید. در این حالت بهتره آب خیلی گرم نباشه. معمولا اگر در ساعات اولیه نمیرن دیگه خطر مرگ نداره ولی اگر مزمن بشه یا به کیسه هوا آسیب جدی وارد کنه ممکنه ماهی واسه همیشه تعادل شناش رو از دست بده. اگر باکتریایی باشه به درمان آنتی بیوتیک پاسخ میده و بهتر میشه ولی هیچ راهی برای حدس اینکه ویروسی هست یا باکتریایی به جز آزمون و خطا وجود نداره.

موفق باشید
    خواهش میکنم آقای آزیده با کمک شما بود که تا الان هم زنده مونده و حالش بهتر شده.
    من واقعا ممنونم از راهنماییهاتون.
    الان تقریبا دوباره تعادلش رو بدست آورده، به نظرتون این دارو خوبه امتحان کنم؟ روش نوشته برای Internal bacteria و abdominal swelling
    ویتامین چطور؟
    یا اینکه فعلا یکی دو روز به حال خودش بگذارم بدون غذا؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام

نظر شخصی من رو اگر بخواید خیر من اگر باشم از این دارو استفاده نمیکنم.

اگر جی بی ال فورانول پیدا کنید شاید موثر باشه:

سرا باکتاپور دایرکت هم میتونه موثر باشه (قرص های زرد رنگ) :

سرا رو میتونید از آکوامارین سوال کنید:

http://aquamarine.ir/

جی بی ال رو از آکواریوم آبی :
    http://www.blueaqua.net/F_Home.php

در ضمن اگر خیلی ضعیف نشده بهتره ویتامین و به طور کلی هر چیزی که کیفیت آب رو تحت تاثیر قرار میده حذف کنید. آب تمیز مهم ترین چیزه...روزی ۱۰ بار هم عوض کنید زیاد نیست.

موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر
    شماره عضویت
    20343
    سلام خواهشا منم راهنمایی کنید دارم دغ میکنم
    ماهی فایترم کنار چشمش بالای لبش میشه یه جوش برجسته صورتی زده
    غذاش انرژی شرکت ماهیران هست.کم غذا و کم تحرک شده.5 ساله عمر مفیدش با من بوده
    داروی azoo از آکواریوم مصطفی براش خریدم ولی جواب نگرفتم
    باید چی کار کنم تا خوب شه؟؟

Sent from my SM-A500H using Parsipet mobile app

صفحه 14 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212223 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)