صفحه 11 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 152
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    دوست عزیز جریان تو رف باید بین ۲-۳ برابر ظرفیت رف در ساعت باشه و میتونید این رو با یک تایم گرفتن ساده حساب کنید. دلیل دیگش هم همون نور ال ای دی هست. نور ال ای دی برای تانک و رف های جا افتاده و یا با نیترات و فسفات و سیلیکات نزدیک صفر هست. برای کمتر شدنشون هم اول سعی کن گیاه ها رو تو یک سطل که از آب رف پر کردی بشور و جدود ۲ سانت از شنهای سطح رف رو هم با آب شیر بشور و همه چیز رو بگذار سر جاش و یک موج ساز هم بگذار تو رف و روش یک جوراب زنونه بکش و جلو خروجی موج ساز رو باز بگذار هر وقت هم که رو جوراب رو آشغال و سیانو گرفته بود بشور. مدت نور دهی رو هم یک ساعت یک ساعت کم کن تا برسی به حدودای ۸ ساعت و سعی کن برای رف فعلا از همین لامپای کم مصرف استفاده کنی تا بعد که تانک و رفت که حسابی جا افتاد ال ای دی بگذاری.
    موفق باشی.

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوست عزیز جریان تو رف باید بین ۲-۳ برابر ظرفیت رف در ساعت باشه و میتونید این رو با یک تایم گرفتن ساده حساب کنید. دلیل دیگش هم همون نور ال ای دی هست. نور ال ای دی برای تانک و رف های جا افتاده و یا با نیترات و فسفات و سیلیکات نزدیک صفر هست. برای کمتر شدنشون هم اول سعی کن گیاه ها رو تو یک سطل که از آب رف پر کردی بشور و جدود ۲ سانت از شنهای سطح رف رو هم با آب شیر بشور و همه چیز رو بگذار سر جاش و یک موج ساز هم بگذار تو رف و روش یک جوراب زنونه بکش و جلو خروجی موج ساز رو باز بگذار هر وقت هم که رو جوراب رو آشغال و سیانو گرفته بود بشور. مدت نور دهی رو هم یک ساعت یک ساعت کم کن تا برسی به حدودای ۸ ساعت و سعی کن برای رف فعلا از همین لامپای کم مصرف استفاده کنی تا بعد که تانک و رفت که حسابی جا افتاد ال ای دی بگذاری.
    موفق باشی.
    سلام اقا ایمان این قسمتی که قرمز کردمو برای من توضیح بده لطفا؟!
    چرا نمیشه از ال ای دی روی رف تازه راه افتاذه استفاده کرد؟چه فرقی میکنی؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان من تو رفم احساس میکنم داره جلبک سیانو باکتری میزنه البته فکر میکنم جریان رو هم تو رفم یکمی زیاد کردم من چون نور ال ای دی هام غیر از سفید 6500 کلویبن 2 تا هم قرمز توش داره شاید نور قرمز افتاده روی جلبکها اینجوری دیده میشه اگه سیانو باشه باید رف رو تخیلیه کنم؟؟یا راه حلی هست
    ممنون
    سلام محمد رضا اول از سیانو بودنش کامل مطمئن شو بعد
    اگه سیانو هست با سیفون جوری گه پخش نشه اروم همرو در بیار
    به هیچ عنوان به شن رفت دست نزن چون اب تانکو خراب میکنی
    چند روز هم نور رفو روشن نکن
    اگه رفت بزرگه یه موجساز کوچیک بزار توش

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان میخواستم بپرسم چرا این شقایق سبای من دو سه روزه اینجوری شده؟در ضمن اینم یه عکس از دلقک کلارکیم که یه چشمش ورم کرده.

ممنون

همکار قدیمی (مدیر آکواریوم آب شور)

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    8542
    نقل قول نوشته اصلی توسط clownfish نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم بپرسم چرا این شقایق سبای من دو سه روزه اینجوری شده؟در ضمن اینم یه عکس از دلقک کلارکیم که یه چشمش ورم کرده.
    [/S

ممنون
    سلام ورم کردن چشم معمولا بیماری باکتریایی هست که باید از دارو های آنتی بیوتیکی استفاده کنین سیچم تنوع زیادی در زمینه دارو داره، دلقک رو قرنطینه کنین و با دارو درمانش کنین هر چه سریع تر!حمام آب شیرین و دارو مس دار هم میتونه موثر باشه!! شقایق هم دچار استرس شده چون خوب باز نشده چند وقته شقایق رو دارین؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط afro.samurai نمایش پست ها
    سلام ورم کردن چشم معمولا بیماری باکتریایی هست که باید از دارو های آنتی بیوتیکی استفاده کنین سیچم تنوع زیادی در زمینه دارو داره، دلقک رو قرنطینه کنین و با دارو درمانش کنین هر چه سریع تر!حمام آب شیرین و دارو مس دار هم میتونه موثر باشه!! شقایق هم دچار استرس شده چون خوب باز نشده چند وقته شقایق رو دارین؟
    با سلام
    من تانک قرنطینه ندارم و فقط رف دارم بنابراین به خاطر ریفام نمیتونم از دارو استفاده کنم.
    در مورد شقایق هم من خیلی وقته دارمش حدود 5 ماه در ضمن اینو هم بگم که قبلا یدونه از این حلزونهای پلنگی که جلبک میخوره داشتم که مردش میرفت زیر این شقایقه از اون نیست که؟
    ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    شرایط شقایقتون اوکی نیست احتمالن یه چیزی اذیتش میکنه مثل نور یا جریان یا پارامترهایه شیمیایی اب که اگه چند وقت اینطوری بمونه از دست میره
    در مورد چشم دلقک هم حباب هایی که تو تانکتون ایجاد شدن باعث این مشکل میشن و اونا رو از بین ببرین
    (علت هایه بوجود اومدن حباب یکی میتونه از اسکیمر باشه که به خونه واتر پمپ نزدیکه، یا بوجود اومدن حباب تو خونه اخر سامپ باشه که واترپمپ میکشه میاره تو اکواریوم)
    چند روزی حباب رو از بین ببرین و اگه ماهی ضعیف نشده باشه و غذا بخوره چشمش درست میشه ،و اگه این وضعیت ادامه پیدا کنه چشم ماهیتون از بین میره بعدشم خود ماهی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    سلام دوستان من در مورد شقایق و دلقکم توی یک فروم خارجی پرسیدم و آنها این پاسخ رو بهم دادن:

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mahii
    شماره عضویت
    11652
    ببین محمد رضا جان اینا اصلا سیستمای ما براشون تعریف نشدست برای همین لحنشون اینقدر متعجبه یعنی مثلا آب RO DI نباشه یکمی TDS بالا داشته باشه و TDS آب ۰ مطلق نباشه اصلا انگار دنیاشون خراب شده یا همین سطح نیترات که هدفشون برای تانک ریف حتما نیترات ۰ هستش و تانکای اماتور تر رو اگر ببینید دیگه زیر ۵ یا زیر ۱۰ هستن برای همین اکثر سوالاتی که پرسیده میشه تو انجمن های خارجی اگر شرایط تانک خوب ذکر نشده باشه اولین چیزی که میپرسن باز راجع به آب RO DI هستش حالا ایشون گفتن با آب RO DI تعویض آب سنگین کنی که نیترات بیاد پایین فکر میکنم ۲۰ بود اگر اشتباه نکنم حالا یه فکری بکن براش دیگه غذا دادنم که دوستان قبلا گفته بودن اینی که گفتن دلقکه هم سیر باشه موقع غذا دادن به شقایق رعایت بشه بهتره ......

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    14911
    نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin نمایش پست ها
    ببین محمد رضا جان اینا اصلا سیستمای ما براشون تعریف نشدست برای همین لحنشون اینقدر متعجبه یعنی مثلا آب RO DI نباشه یکمی TDS بالا داشته باشه و TDS آب ۰ مطلق نباشه اصلا انگار دنیاشون خراب شده یا همین سطح نیترات که هدفشون برای تانک ریف حتما نیترات ۰ هستش و تانکای اماتور تر رو اگر ببینید دیگه زیر ۵ یا زیر ۱۰ هستن برای همین اکثر سوالاتی که پرسیده میشه تو انجمن های خارجی اگر شرایط تانک خوب ذکر نشده باشه اولین چیزی که میپرسن باز راجع به آب RO DI هستش حالا ایشون گفتن با آب RO DI تعویض آب سنگین کنی که نیترات بیاد پایین فکر میکنم ۲۰ بود اگر اشتباه نکنم حالا یه فکری بکن براش دیگه غذا دادنم که دوستان قبلا گفته بودن اینی که گفتن دلقکه هم سیر باشه موقع غذا دادن به شقایق رعایت بشه بهتره ......
    سلام بنیامین جان ممنون بابت پاسخت
    آره اونا انگار نیترات بالای صفر رو قبول ندارن من گفتم نیتراتم 25 خیلی تعجب کردبعدش در مورد اون سیر نیز من چون عکس از دلقکم گذاشته بودم و چشمش دچار ورم شده بود گفته 1 مقدار سیر تازه (منظورم همون سیر خوراکی خودمونه؟) رو غذاش بریز و بده بخوره و به شقایق وقتی که باز بود یه تیکه میگو کوچک بده و یه سیفون بزرگم بزن.حالا باز من اینجوری فهمیدم از صحبتهاش.
    با تشکر

صفحه 11 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)