صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 36
    همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.ah نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید عزیز.
    چندتا سوال داشتم ، غذاهایی که قبل از تخمگذاری و حین تخمگذاری و موقع جوجه داری باید به رزیلا مولد داد چیا هستن و نحوه مصرفشون چندبار در هفته هستش؟
    درضمن کف لونشون رنده چوب خوبه یا خاک رس ؟ دوستان کسی تجربه تکثیر رزیلا داشته؟ممنون میشم راهنمایی کنید بنده را

تغذیه و آماده سازیشون با عروس تفاوتی نداره

هنگام تخم گذاری هم همان غذای معمول رو باید داد و وقتی جوجه ها بدنیا بیان با تخمه سفیده تخم مرغ هویج رنده شده و سایر مواردی که برای عروس هم گفته شده تغذیه میشن

داخل لونه هم پوشال چوب بریزید

جفت مولد رزیلا خیلی سخت پیدا میشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14637
    ببخشید ولی سری قبل که تخمگذاری کردن پوشال گذاشتم کف لونه اما اونارو کامل کنار میزد و روی کف لونه تخم میذاشت! اشکالی نداره بازم پوشال بذارم؟
    از شانس ما اینا مولد هستند سری قبل جوجه شد تخما ،ولی مامان باباش خوردنش!!!!

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.ah نمایش پست ها
    ببخشید ولی سری قبل که تخمگذاری کردن پوشال گذاشتم کف لونه اما اونارو کامل کنار میزد و روی کف لونه تخم میذاشت! اشکالی نداره بازم پوشال بذارم؟
    از شانس ما اینا مولد هستند سری قبل جوجه شد تخما ،ولی مامان باباش خوردنش!!!!

سلام خیلی عالی هست

عیبی نداره شما پوشال بریزید هرجور عادت داشته باشن تغییر میدن

حتما رعایت کنید محلشون بدون استرس باشه رفت و آمد کم باشه تغذیه شون کامل باشه که ان شالله جوجه ها سالم بزرگ بشن یا اینکه بردارید خودتون سرلاک بدید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    21858
    سلام ببخشید میشه رزیلا شرقی رو با فنچ یا مرغ عشق نگهداری کردتو یه قفس یا جدا

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط moein2000 نمایش پست ها
    سلام ببخشید میشه رزیلا شرقی رو با فنچ یا مرغ عشق نگهداری کردتو یه قفس یا جدا
    در کل باید گونه های مختلف جداگانه نگهداری بشن
    قفسشون جدا باشه موردی نداره

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    سلام یه جفت رزیلا شرقی خریدم
    هر دو خیلی ساکت هستند انقدرم وحشی هستند نمیشه گرفتشون رنگاشون یکم با هم فرق میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید تایین جنسیت مشخص بشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    آپ

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرادوند نمایش پست ها
    سلام یه جفت رزیلا شرقی خریدم
    هر دو خیلی ساکت هستند انقدرم وحشی هستند نمیشه گرفتشون رنگاشون یکم با هم فرق میکنه ممنون میشم راهنمایی کنید تایین جنسیت مشخص بشه
    سلام. تشخیص جنسیت رزیلا خیلی مشکله. بعید میدونم بتونیم کمکتون کنیم .عکس کامل و واضح از هر دو بزارید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی،برزیلی،آوازه خوان،قناری،شاه طوطی
    شماره عضویت
    23531
    سلام شبتون بخیر؛ببخشید من تقریبا یک ماه پیش یک جفت رزیلا خریدم از یه آقایی ،به من گفتن که قبلا از اشون جوجه گرفته،یکیشون که اون آقا ادعا داشتن ماده س دم نداشت ،که اون آقا گفتن برای اینکه جفت گیری راحتتر انجام بده دمشو کندن ،اما من از وقتی که آوردمشون خونه و به رفتاراشون توجه میکنم میبینم که اون طوطی که دم نداره همه ش دنبال اون یکی طوطی میکنه و طوطی که دم داره مدام از دستش درمیره نمیدونم این بخاطر اینه که من قفس بزرگی براشون انتخاب کردم یا مشکل دیگه ای وجود داره، از اونجایی که طوطی که دم نداره به اون یکی غذا میده و دنبالش میکنه و طوطی که دم داره بیشتر میره تو لونه و میاد یا اینکه طوطی که دم نداره شجاعتره و وقتی به سمت قفسشون میرم طوطی بدون دم بیرون میمونه اما اون یکی سری میره توی لونه احساس میکنم که ،آقایی که ازشون این رزیلاها رو خریدم به من دروغ گفتن درمورد جنسیت رزیلاها،درضمن بعد یک ماه دم طوطی هنوز درنیومده،بی زحمت یه راهنمایی به من دراین مورد کنید،یکی اینکه بنظرتون باید قفس کوچیکاری و انتخاب کنم؟دوم جنسیتشون و سوم درمورد دمش که آیا میتونه نشونه مریضی باشه،و چهارم اینکه چرا انقدر از دستش در میره(درضمن رزیلاهای من قرمز هستن)
    ممنون از توجهتون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar411 نمایش پست ها
    سلام شبتون بخیر؛ببخشید من تقریبا یک ماه پیش یک جفت رزیلا خریدم از یه آقایی ،به من گفتن که قبلا از اشون جوجه گرفته،یکیشون که اون آقا ادعا داشتن ماده س دم نداشت ،که اون آقا گفتن برای اینکه جفت گیری راحتتر انجام بده دمشو کندن ،اما من از وقتی که آوردمشون خونه و به رفتاراشون توجه میکنم میبینم که اون طوطی که دم نداره همه ش دنبال اون یکی طوطی میکنه و طوطی که دم داره مدام از دستش درمیره نمیدونم این بخاطر اینه که من قفس بزرگی براشون انتخاب کردم یا مشکل دیگه ای وجود داره، از اونجایی که طوطی که دم نداره به اون یکی غذا میده و دنبالش میکنه و طوطی که دم داره بیشتر میره تو لونه و میاد یا اینکه طوطی که دم نداره شجاعتره و وقتی به سمت قفسشون میرم طوطی بدون دم بیرون میمونه اما اون یکی سری میره توی لونه احساس میکنم که ،آقایی که ازشون این رزیلاها رو خریدم به من دروغ گفتن درمورد جنسیت رزیلاها،درضمن بعد یک ماه دم طوطی هنوز درنیومده،بی زحمت یه راهنمایی به من دراین مورد کنید،یکی اینکه بنظرتون باید قفس کوچیکاری و انتخاب کنم؟دوم جنسیتشون و سوم درمورد دمش که آیا میتونه نشونه مریضی باشه،و چهارم اینکه چرا انقدر از دستش در میره(درضمن رزیلاهای من قرمز هستن)
    ممنون از توجهتون
    سلام. پاسختون در تاپیک قبلی که ایجاد کرده بودید ارسال شد. دقت کنید.
    برای تقویتشون بخش تغذیه طوطی سانان رو بخونید .

" اگر بيماريهاي ويروسي مخصوص طوطي باشه ، كل پرها رو درگير ميكنه نه فقط دم و اثار بيماري بر اندام ديگه هم مثل منقار، پوست ، چشم، مشهوده . بيماريهاي انگلي هم باعث ريزش و كچلي پرها و گاهي كنده شدن دم ميشه ( در اثر خارش زياد ). گاهي فروشنده ها براي برطرف كردن حالت دِفرمه و كنگره دار شدن دم ، ممكنه پرها رو جدا كنن كه كار درستي نيست ، چون اين مشكل در زمان پرريزي برطرف ميشه . گاهي هم به قول ايشون براي سهولت در جفتگيري .

اگر واقعا علت كنده شدن دم ، مسئله اي باشه كه ايشون گفتن ، تا زمان پرريزي بايد صبر كنيد كه احتمالا پرريزي دوم رو در پيش دارن ( بستگي به سن داره ) .
    البته چون جفت هستن و بعلت تخمگذاري ، ضعيف ميشن ، اگر تقويت نكنيد ، اين موضوع بر رشد دير هنگام پرها تاثير ميزاره "

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)