نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    MAGY سگ میکس پاکوتاه
    شماره عضویت
    14484

9 گاز گرفتن توله سگ...

سلام به تمامی دوستان.
    همونطور که بیشترتون میدونید من یه مگی خانوم دارم که خیلی شیطونه و منو دیگه دیوونه کرده... با اینکه دندونایه شیریش دیگه افتاده و دندونایه اصلیش درومده و خیلی هم تیزه ولی هنوز هم دست و پای من رو گاز میگیره و یا همش میپره... از اینترنت آموزش هایی رو خوندم ولی اثر نداشت که هیچ بدترش کرد! یهو هم میپره صورت منو لیس میزنه !!! منم باید باید هی صورتمو بشورم...
    راهی نداره که این کارو نکنه؟ خیلی هم سریعه و من نمیتونم کنترلش کنم.یهو میبینم دستمو گاز گرفته داره خون میاد...
    چون خیلی کوچولوه نمیتونم از قلاده برای تربیتش استفاده کنم میترسم چیزیش بشه...
    تربیتشم نمیتونم کنم چون اصلا یجا واینمیسه و همش یا میپره یا دستو پایه منو گاز میگیره...
    لطفا کمکم کنید.

همکار قدیمی (مدیر انجمن سگ و جوندگان)

نوع حیوان خانگی
    سگ-خرگوش-کبوتر-مرغ عشق-فنچ-بلدرچین
    شماره عضویت
    14693
    سلام دوست عزیز
    برای پرشش باید اول سگ رو مجبور ب نشستن کنین....اگه همونطور موند بهش تشویقی بدین و نوازش کنین...اگه شروع کرد ب پریدن تشویقی رو بالا ببرید و دعواش کنین و چند قدم ب قهر
    ازش دور شین...وبعد دوباره برگردین و همینکار رو انجام بدین،دستور نشستن رو بدین و اگه موند و نپرید جایزرو بدید..اینطوری سگ میفهمه اگه بمونه خوراکی میگیره اما اگه بپره خوراکی ازش دور میشه.....مطمئن باشین جواب میگیرین ب شرطی ک صبر داشته باشی
    تو تربیت شرط اصلی صبره
    واسه گاز گرفتنم هربار گاز گرفت دعواش کنین و با اب پاش اب بریزین روش یا دستتون رو ب حالت دعوا و زدن ببرین بالا و بگین نه(نزنینا!!!)فقط واس اینکه سگا یادگیریشون بیشتر از طریق نگاه کردنه
    اینطوری سریع تر یادمیگیره
    براش اسباب بازی های جویدنی بخرین...بعد از اینکه دستتون رو گاز گرفت و دعواش کردین و ول کرد اونو بزارین جلوش...اگه با اون بازی کرد جایزه بدین...میفهمه کم کم خودش
    اگه قلاده هایی ک فروشگاه ها دارن فکر میکنین اذیتش میکنن(ک اینطور نیست اگه کتانیش رو بخرین)...میتونین خودتون چند لایه پارچه رو بدوزین مثل یه باند شه...ببندین دور گردنش
    دوست عزیز تربیت باید از همین سن کم شروع بشه..مطمئن باشین چیزیش نمیشه...
    کوتاهیو دلسوزی الان بعدها اون سگ رو تو بزرگ سالی دچار مشکل میکنه
    الان میگین ضعیف و کوچیکه پس سگ هایی مثل شی هوا هوا اصلا نباید تربیت بشن چون کوچیکن و اذیت میشن؟
    و موضوع بعدی اثبات الفا بودنه...اون الان فکر میکنه زورش از شما بیشتره ک اینطور یاغی گری میکنه
    باهاش مثل یه رئیس با زیر دستش رفتار کنید(نه اینکه محبت نکنید!)...فقط دستورات رو محکم بگید...همیشه اول خودتون کاری رو انجام بدید بعد اجازشو ب اون بدید
    بازی رو خودتون شروع کنید و خودتون هم تموم کنید...نزارید اون تععیین کنه براتون ک برنده کیه!
    همیشه اول خودتون از در رد شین بعد ب اون اجازه بدین
    و.... ک بحثش مفصله

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    MAGY سگ میکس پاکوتاه
    شماره عضویت
    14484
    خیلی ممنون...
    فردا امتحان میکنم... خدا کنه نتیجه بگیرم آخه دیوونم کرده.امروزم به داداشم حمله کرده و پاشو گاز گرفته...

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    نگران نباشید.سگتون هنوز تولست و زمان برای تربیتش زیاد دارید...
    اولین کار اینه ک ازتون حساب ببره
    1.هیچ وقت از غذایی ک دارید میخورید بهش ندیدی(نگین اخی زل زده تو دهنم یکم بهش بدم!!!!)
    2.همیشه اول خودتون برید و بعد ب اون اجازه بدید بعد از شما از اون محل عبور کنه
    3.ب هیییچ وجه نزارید بره تو جای خوابتون
    4.اگه برای یه کاری مسر بود...مثلا خواستین عروسکشو بردارین و از دستتون کشیدشو اجازه نداد...اصلا بی خیالش نشین حتما ازش بگیرین...همین کار کوچیک رو اگه کوتاهی کنین اون فک میکنه زورش زیادتره ازتون
    5.واسه نوازش نرین پیشش.صداش کنین مگی بیا...وقتی اومد بعد نوازشش کنین...باید بفهمه اونه ک ب شما نیاز داره ن شما ب اون...
    6.اگه دستوری دادین و انجام نداد ساده از کنارش رد نشین...مجبورش کنین انجام بده و بعد جایزه بدید
    اینا شاید تو نگاه اول بی رحمانه ب نظر بیاد و فکر کنید اینجوری عاطفه ای ک بینتونه از بین میره
    اما اصلا اینطور نیست
    یه سگ خوشحال سگیه ک بدونه یه رئیس داره ک راهنماییش میکنه و مراقبشه...همونطور ک تو طبیعت وحشی بین گرگا برقراره

با یکم صبر حرف شنو میشه...فقط تو تربیت محکم باشید...نگید کوچولوئه سخت نگیرم...برعکس!الان ک کوچولوئه باید سخت بگیرید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    MAGY سگ میکس پاکوتاه
    شماره عضویت
    14484
    امروز هی میپرید منم بهش غذاشو ندادم.وقتی آروم شد بهش غذا دادم.چندباری هم خواست گاز بگیره سرش داد زدم و کمی مثلا زدمش کمی آرومتر شده.

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14693
    افرین خیلی خوبه...همینطور پیش برین حتما مشکل رفع میشه
    اما...
    زیاده روی هم اثرا سوء خودشو داره...بی موقع و زیاد دعواش نکنین یبار!
    جایزرو همیشه ب موقعش بدین بهش اگه کار خوب رو انجام بده بعد ببینه جایزه خبری نیست بی خیال میشه
    یا ب قول خودمون بی انگیزه!
    انشالا ک زود حل میشه
    قلاده رو هم فراموش نکنین
    بهش عادت کنه بهتره..یه باند نازک ببندین بهش عادت کنه یچیز دور گردنش باشه
    وگرنه بعدا اذیت میکنه تا ب قلاده عادت کنه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)