صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736

بيماري كبد مرغ مينا

سلام، مرغ ميناي من دو سالشه و مدتيه كه دچار بيماري كبد شده يك ماه و نيم هست كه تحت درمانه دو هفته دامپزشك بهش آنتي بيوتيك داد و الان يك ماه هم هست كه يك قطره بهش داده كه روزي دوبار بهش

بدم البته اسمش رو نميدونم. اوايل اسهال بود ولي الان اسهالش خوب شده و مدفوعش عاديه اشتهاش هم خوبه مولتي ويتاميني هم كه دامپزشك داده روزي 5 قطره بهش ميدم اما مداوم مي خوابه اصلا آواز نمي خونه و

تلو تلو مي خوره و نمي تونه روي چوب هاش بره و دائم كف قفسه گاهي هم تو خواب حالت رعشه بهش دست مي ده و شروع مي كنه به دست و پا زدن بعضي وقت ها موقع بيداري هم به پشت ميفته خيلي كز

ميكنه و توي خودشه. غذاش به دستور دامپزشك فقط پلت هست و مولتي ويتامين. من تمام سعي خودم رو براي نگهداريش مي كنم اما نمي دونم اين بيماري خوب ميشه يا نه؟ ممكنه كه بلاخره تلف بشه. اگه خوب

ميشه آيا دوره درمانش طولانيه خواهش مي كنم جواب درست رو بهم بدين انتظار خيلي آدم رو اذيت مي كنه. اصلا نمي دونم اين بيماري چطوري بوجود اومد چون غذاش هميشه پلت و مولتي ويتامين بوده كسي مي دونه

دليل اين بيماري چيه؟ متشكرم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    ديروز دوباره مينامو پيش دامپزشك بردم و همون قطره رو و با آنتي بيوتيكي ديگه داد به همراه مولتي ويتامين و مي گفت چند تا مرغ مينا تلف شده از اين بيماري داشته يكي از اون ها رو تشريح كرده و كاملا كبدش از بين رفته بوده سوال ديگه من اينه كه آيا بيماري كبد چرب همين بيماري عفونت كبد است چون دامپزشك به من گفت عفونت كبد گرفته.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط apameh نمایش پست ها
    ديروز دوباره مينامو پيش دامپزشك بردم و همون قطره رو و با آنتي بيوتيكي ديگه داد به همراه مولتي ويتامين و مي گفت چند تا مرغ مينا تلف شده از اين بيماري داشته يكي از اون ها رو تشريح كرده و كاملا كبدش از بين رفته بوده سوال ديگه من اينه كه آيا بيماري كبد چرب همين بيماري عفونت كبد است چون دامپزشك به من گفت عفونت كبد گرفته.
    سلام.آزمایش هم گرفتن از میناتون؟کشت مدفوع و رادیولوژی هم براش انجام دادن که به چربی کبد پی ببرن؟پرنده ی شما تشنج میکنه که تعادلش رو از دست میده و به پشت کف قفس میفته.اینجور مواقع بیماری های ویروسی هست که روی مغز پرنده تاثیر میگذاره.تا حالا دیدید له له بزنه و مدفوعش زرد باشه؟غذای هضم نشده توی مدفوعش هست؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.آزمایش هم گرفتن از میناتون؟کشت مدفوع و رادیولوژی هم براش انجام دادن که به چربی کبد پی ببرن؟پرنده ی شما تشنج میکنه که تعادلش رو از دست میده و به پشت کف قفس میفته.اینجور مواقع بیماری های ویروسی هست که روی مغز پرنده تاثیر میگذاره.تا حالا دیدید له له بزنه و مدفوعش زرد باشه؟غذای هضم نشده توی مدفوعش هست؟

سلام، نه آزمايش نگرفت. فقط از روي حالات پرنده و توضيحاتي كه از من خواست به اين نتيجه رسيد و مي گفت ميناهاي زيادي رو با اين علائم درمان كرده كه بعضي هاشون تلف شدند اما بعضي خوب شدند. له له نمي زنه مدفوعش هم زرد نيست و توي مدفوعش هم غذاي هضم نشده نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    سلام دوست عزیز
    تجربیات خیلی بهتر عمل میکنه

تجربه ای که در زمینه مرغ مینا دارم. اینگونه رفتار که عرض کردین
    تعادل ندارد .کف قفس می افتد و گاهی به پشت و پاها به سمت

با لا بوده. انگار استرس شدید دارد . پرنده بی تابی میکند .یا دیده شده سرگیجه دارد .

هر 3 ماه یک بار آمپول ب کمپلکس . ب 12 را در داخل آب ریخته تا پرنده استفاده کند.

من اینگونه مرغ مینا رو همیشه سالم و سرحال نگه میداشتم.

در اولین تعادل نداشتن مینا با همین روش دیگر به مشکل بر نخوردم.

فکر نکنم مشکل کبدی داشته باشه. پرنده در اسارت است تغذیه مناسب ندارد . پلیت ها هم ویتامین بدن

پرنده را تامین نمیکنند. میوه جات شیرین آب دار. مانند انگور. گیلاس .آب پرتقال و هلو .و خیلی از میوها که در دسترستون است .

وقفس پرنده باید در ارتفاع 50 سانتی باشد و درجای قرار دهید که به تمام اتاق مسلط باشد .

هیچ پرنده ای را در کف زمین قرار ندهید . استرس پرنده بالا میرود ..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط پدربزرگ نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    تجربیات خیلی بهتر عمل میکنه

تجربه ای که در زمینه مرغ مینا دارم. اینگونه رفتار که عرض کردین
    تعادل ندارد .کف قفس می افتد و گاهی به پشت و پاها به سمت

با لا بوده. انگار استرس شدید دارد . پرنده بی تابی میکند .یا دیده شده سرگیجه دارد .

هر 3 ماه یک بار آمپول ب کمپلکس . ب 12 را در داخل آب ریخته تا پرنده استفاده کند.

من اینگونه مرغ مینا رو همیشه سالم و سرحال نگه میداشتم.

در اولین تعادل نداشتن مینا با همین روش دیگر به مشکل بر نخوردم.

فکر نکنم مشکل کبدی داشته باشه. پرنده در اسارت است تغذیه مناسب ندارد . پلیت ها هم ویتامین بدن

پرنده را تامین نمیکنند. میوه جات شیرین آب دار. مانند انگور. گیلاس .آب پرتقال و هلو .و خیلی از میوها که در دسترستون است .

وقفس پرنده باید در ارتفاع 50 سانتی باشد و درجای قرار دهید که به تمام اتاق مسلط باشد .

هیچ پرنده ای را در کف زمین قرار ندهید . استرس پرنده بالا میرود ..
    تجربه شما در برابر سال ها درس خوندن یک دامپزشک (تئوری در کنار تجربه دروس عملی و آزمایشگاهی و ... ) و همچنین کاری که در سال های آخر درسشون در بیمارستان ها و کلینیک ها میکنند (اجباریه) که باز هم میشه (تجربه) و همچنین کیس های زیادی که تو کلینیک و بیمارستان محل کارشون معاینه میکنند (باز هم تجربه) اصلا به حساب نمیاد .

اگر نظری دارید بدید ولی جملات عجیب غریبی مثل تجربه مهم تر از علم یک دامپزشکه و ... رو اینجا بیان نکنید . تجربه در زمینه نجاری و بنایی نیست . صحبت راجع به علم پزشکیه !!!!

چطور به خودتون اجازه میدید روی حرف دامپزشک بگید فکر نکنم مشکل کبدی داشته باشه!!! اصلا شما از اندام های داخلی و ... اون هم در پرنده چی میدونید؟!

اگر مینای ایشون واقعا و طبق گفته دامپزشک مشکل کبد داشت و به خاطر اون چیزی که شما نوشتید صاحب پرنده توصیه دکتر رو جدی نگفرت و مینای ایشون مرد شما پاسخگو هستید؟!

قبلا هم راجع به همچین مواردی به شما تذکر دادم . راهی که این فروم از روز اول تاسیسش تا این لحظه در پیش گرفته همینه (چه درست و چه از نظر شما غلط) . اصلا هم منتظر جوابی از سمت شما نیستم پس پاسخ ندید و فقط رعایت کنید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 9th November 2013 در ساعت 05:27 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام، نه آزمايش نگرفت. فقط از روي حالات پرنده و توضيحاتي كه از من خواست به اين نتيجه رسيد و مي گفت ميناهاي زيادي رو با اين علائم درمان كرده كه بعضي هاشون تلف شدند اما بعضي خوب شدند. له له نمي زنه مدفوعش هم زرد نيست و توي مدفوعش هم غذاي هضم نشده نداره
    سلام.فکر میکنم اگر به یک کلینیک معتبر و مجهزمراجعه کنید که ازش رادیولوژی و نمونه برداری مدفوع به عمل بیارن خیلی سریعتر به نتیجه برسید.اما در هرصورت هر دارویی که بهتون دادن دوره ی مصرفش رو کامل طبق تجویز پزشک طی کنید تا بدن پرنده نسبت به اون دارو و بخصوص آنتی بیوتیک مقاوم نشه تا اثر بخشی خودش رو برای سری های بعدی از دست بده.انشالا سریعتر بهبود پیدا میکنه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    سلام، مرغ ميناي من از ديشب سرماخورده امروز اصلا غذا نخورده ولي خيلي آب مي خوره صداش هم گرفته و يك گوشه كز مي كنه فكر مي كنم سرماخورده چون قبلا هم كه سرما مي خورد اين طوري بود به تازگي بيماري كبدش خوب شده اما هنوز ضعيف هست فرصت رفتن به دامپزشكي رو ندارم خواهش مي كنم كمكم كنيد چكار بايد بكنم البته جاي گرمتري گذاشتمش و مولتي ويتامينش رو هم بعد از بهبودي بيماري كبدش قطع نكردم اما نمي دونم چكار كنم تا سرماخوردگي ضعيف ترش نكنه يا اتفاق بدي براش نيفته . متشكرم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام، مرغ ميناي من از ديشب سرماخورده امروز اصلا غذا نخورده ولي خيلي آب مي خوره صداش هم گرفته و يك گوشه كز مي كنه فكر مي كنم سرماخورده چون قبلا هم كه سرما مي خورد اين طوري بود به تازگي بيماري كبدش خوب شده اما هنوز ضعيف هست فرصت رفتن به دامپزشكي رو ندارم خواهش مي كنم كمكم كنيد چكار بايد بكنم البته جاي گرمتري گذاشتمش و مولتي ويتامينش رو هم بعد از بهبودي بيماري كبدش قطع نكردم اما نمي دونم چكار كنم تا سرماخوردگي ضعيف ترش نكنه يا اتفاق بدي براش نيفته . متشكرم
    سلام.پرنده ی شما به دلیل داروهایی که مصرف کرده همینطوری هم بدنش مقداری ضعیف شده.همینجوری نمیشه دارویی براش تجویز کرد.شما جاش رو گرم نگه دارید و همون مولتی ویتامین رو به همراه آنتی بیوتیک قبلیش براش توی آب حل کنید.رطوبت رو هم بالا ببرید.بی دلیل نگران نشید و دنبال دارو نگردید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    همه نوع پرنده .از طوطی سانان و قناری .+سگ
    شماره عضویت
    11160
    سلام، مرغ ميناي من دو سالشه و مدتيه كه دچار بيماري كبد شده يك ماه و نيم هست كه تحت درمانه دو هفته دامپزشك بهش آنتي بيوتيك داد و الان يك ماه هم هست كه يك قطره بهش داده كه روزي دوبار بهش

بدم البته اسمش رو نميدونم. اوايل اسهال بود ولي الان اسهالش خوب شده و مدفوعش عاديه اشتهاش هم خوبه مولتي ويتاميني هم كه دامپزشك داده روزي 5 قطره بهش ميدم اما مداوم مي خوابه اصلا آواز نمي خونه و

تلو تلو مي خوره و نمي تونه روي چوب هاش بره و دائم كف قفسه گاهي هم تو خواب حالت رعشه بهش دست مي ده و شروع مي كنه به دست و پا زدن بعضي وقت ها موقع بيداري هم به پشت ميفته خيلي كز

ميكنه و توي خودشه. غذاش به دستور دامپزشك فقط پلت هست و مولتي ويتامين. من تمام سعي خودم رو براي نگهداريش مي كنم اما نمي دونم اين بيماري خوب ميشه يا نه؟ ممكنه كه بلاخره تلف بشه. اگه خوب

ميشه آيا دوره درمانش طولانيه خواهش مي كنم جواب درست رو بهم بدين انتظار خيلي آدم رو اذيت مي كنه. اصلا نمي دونم اين بيماري چطوري بوجود اومد چون غذاش هميشه پلت و مولتي ويتامين بوده كسي مي دونه

دليل اين بيماري چيه؟ متشكرم
    قابل توجه دوستان

complex-b --- کمپلکس ب
    این دارو شامل ویتامینهای زیر می باشد:
    ویتامین ب 1 :مفید برای درمان ناراحتیهای کبد و بیماریهای داخلی
    ویتامین ب 2 : مفید برای درمان بیماریها و عفونتهای داخلی و مشکلات پوستی و ضعف عمومی
    ویتامین ب 3 : مفید برای آرامش پرنده
    ویتامین ب 5 : تقویت کننده سیستم دفاعی بدن در مقابل بیماریها
    ویتامین ب 6 : افزایش دهنده تولید گلبول قرمز خون و تقویت کننده سیستم عصبی پرنده
    ویتامین ب 8 : مفید برای بهبود عملکرد کبد بعد از مصرف آنتی بیوتیک
    ویتامین ب 12 : مفید برای عملکرد بهتر گلبولهای در حال رشد ، ناراحتی کبدی مزمن و حرکت دادن چربی جگر و ایجاد تعادل در پرنده ، دفع سموم از بدن پرنده و کمک به رشد بهتر پزندگان وج
    نین
    کمبود ویتامین ب موجب اختلال در سیستم عصبی پرنده می شود و در بعضی مواقع پرنده قادر نخواهد بود تا بر روی چوب قفس بایستد و گوشه گیر می شود. همچنین کمبود آن در هنگام تخم گذاری موجب کاهش تعداد تخم شده و جوجه ها نیز ضعیف خواهند بود.
    مقدار مصرف:
    4 قطره در 40 میلی گرم آب و به مدت 5 تا 10 روز استفاده شود .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)