صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، فنچ
    شماره عضویت
    14736
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.پرنده ی شما به دلیل داروهایی که مصرف کرده همینطوری هم بدنش مقداری ضعیف شده.همینجوری نمیشه دارویی براش تجویز کرد.شما جاش رو گرم نگه دارید و همون مولتی ویتامین رو به همراه آنتی بیوتیک قبلیش براش توی آب حل کنید.رطوبت رو هم بالا ببرید.بی دلیل نگران نشید و دنبال دارو نگردید

سلام، متشكرم از راهنماييتون اما مينام ديروز مرد. 4 روز بود كه حالش خيلي خوب بود آواز مي خوند، روي ميله هاش مي رفت، عدم تعادلش كاملا خوب شده بود غذا خيلي خوب مي خورد و اصلا اسهال نداشت دائم هم ورجه وورجه مي كرد و منو صدا مي كرد كه با دست هم بهش غذا بدم خودش از آب درون ظرفش كف قفس مي ريخت و مثلا آبتني مي كرد البته من بهش آب ندادم چون مي ترسيدم سرما بخوره جاش از ابتداي مريضيش كنار بخاري بود شبها هم از سه طرف روي قفسش رو مي پوشوندم چون اين طوري عادت داشت و گرنه نمي خوابيد از صبح سه شنبه كم اشتها شد و مرتب آب مي خورد فكر كردم ممكنه سرما خورده باشه و تب داره به خاطر همين كمك خواستم شب كه خواستم داروش رو بهش بدم ديگه صداش در نميومد صبح به دامپزشك زنگ زدم گفت بايد ببرمش پيشش اما تا لباس پوشيدم ديدم داره نفس نفس مي زنه حتي آب هم نمي تونست بخوره با قاشق آب توي دهنش ريختم اما نتونست فرو بده و همش بيرون ريخت و صداهايي از توي دهنش ميومد وقتي داخل قفس گذاشتمش ديدم داره جون مي ده و چند لحظه بعد هم مرد. اميدوارم ناراحتتون نكرده باشم ولي خودم خيلي افسرده ام الان هم كه كامپيوتر رو روشن كردم به خاطر اين بود كه اگر كسي جوابم رو داده تشكر كنم.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط apameh نمایش پست ها
    سلام، متشكرم از راهنماييتون اما مينام ديروز مرد. 4 روز بود كه حالش خيلي خوب بود آواز مي خوند، روي ميله هاش مي رفت، عدم تعادلش كاملا خوب شده بود غذا خيلي خوب مي خورد و اصلا اسهال نداشت دائم هم ورجه وورجه مي كرد و منو صدا مي كرد كه با دست هم بهش غذا بدم خودش از آب درون ظرفش كف قفس مي ريخت و مثلا آبتني مي كرد البته من بهش آب ندادم چون مي ترسيدم سرما بخوره جاش از ابتداي مريضيش كنار بخاري بود شبها هم از سه طرف روي قفسش رو مي پوشوندم چون اين طوري عادت داشت و گرنه نمي خوابيد از صبح سه شنبه كم اشتها شد و مرتب آب مي خورد فكر كردم ممكنه سرما خورده باشه و تب داره به خاطر همين كمك خواستم شب كه خواستم داروش رو بهش بدم ديگه صداش در نميومد صبح به دامپزشك زنگ زدم گفت بايد ببرمش پيشش اما تا لباس پوشيدم ديدم داره نفس نفس مي زنه حتي آب هم نمي تونست بخوره با قاشق آب توي دهنش ريختم اما نتونست فرو بده و همش بيرون ريخت و صداهايي از توي دهنش ميومد وقتي داخل قفس گذاشتمش ديدم داره جون مي ده و چند لحظه بعد هم مرد. اميدوارم ناراحتتون نكرده باشم ولي خودم خيلي افسرده ام الان هم كه كامپيوتر رو روشن كردم به خاطر اين بود كه اگر كسي جوابم رو داده تشكر كنم.
    سلام.خواهر گلم اول اینکه واقعا متاسف شدیم بابت تلف شدن پرندتون.
    دوم اینکه شما امروز پیش وجدانت سربلندی.چون برای بیماری پرندت حداقل کاری که میتونستی انجام بدی دادی و به دامپزشک مراجعه کردی.من قبلا هم عرض کردم که اگر دسترسی به کلینیک معتبری دارید مراجعه کنید تا آزمایش و نمونه برداری و حتی رادیولوژی به عمل بیارن ازش تا قطعی بیماریش رو تشخیص بدن که خوب کلینیک های مجهز کم هستن و شما هم به دامپزشک مراجعه کردید.

حالا پی بردید چرا اینجا سعی در راهنمایی دوستان هست و تجویز نمیکنه کسی؟تصور کنید امروز که پرندتون تلف شد،شما چه حالی داشتید اگر چند روز پیش برای درمانش اقدامی نکرده بودید.چه عذاب وجدانی داشتید؟
    اتفاقا بسیار ممنون از شما که اطلاع رسانی کردید تا حداقل دوستمون که میاد با افتخار لیست ب کمپلکس رو اینجا میگذاره و به نوعی ناز شصت هم میخواد بیاد ببینه که تشخیص یک بیماری چقدر سخت هست و چطور میشه هم جان یک پرنده رو به خطر انداخت و هم کسی که از پرنده نگه داری میکنه رو چقدر ناراحت کرد.
    در مورد تلف شدن پرندتون هم فراموش نکنید مینا چون راست روده هست متاسفانه بیماری های میگیره که سخت هم درمان نمیشه و شماهم انصافا کم نگذاشتید ولی بهرحال با مشیت خداوند نمیشه کاری کرد.موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    17697
    سلام التماس میکنم هرچی زودتر جواب بدید من یک مرغ مینا دارم نمیدونم چند سالش هست فکرکنم4 سالش هست پیس دامپزشک بردمش از مایش گرفتن گفتن گلوش مشکل قارچ داره رودش هم باکتری داره 20 روز بهش دارو دادم 10 روز اول نتیجه نداد 10 روز دوم ازمایش دادم مشکل قارچش از بین رفته اما هنوز مقداری ازباکتری رودش مونده دکترش گفت دیگه دارو نمیدم بجاش ماست بده باکتری هاش کهنه بشه مرغ مینای من به شدت لاغر شده 10 ساعت میخوابه و کم حوصله هست اما هنوز اشتها داره و حرف میزنه چکار کنم خوب شه کبدش هم چکار کنم کوچیک میشه یا تا اخر عمرش بزرگ میمونه خوب نمیشه ببخشید خرفم طولانی سد

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    17697
    ببخسید مرغ مینای من یک روز به مدت 5 دقیقه کمبینا شده بود و وقتی میخواست نون تو دستما بخوره اندازه دوسانت انور تر را نوک میزد دامپزشک در این مورد چیزی نمیدونست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    17697

کمک

سلام التماس میکنم هرچی زودتر جواب بدید من یک مرغ مینا دارم نمیدونم چند سالش هست فکرکنم4 سالش هست پیس دامپزشک بردمش از مایش گرفتن گفتن گلوش مشکل قارچ داره رودش هم باکتری داره 20 روز بهش دارو دادم 10 روز اول نتیجه نداد 10 روز دوم ازمایش دادم مشکل قارچش از بین رفته اما هنوز مقداری ازباکتری رودش مونده دکترش گفت دیگه دارو نمیدم بجاش ماست بده باکتری هاش کهنه بشه مرغ مینای من به شدت لاغر شده 10 ساعت میخوابه و کم حوصله هست اما هنوز اشتها داره و حرف میزنه چکار کنم خوب شه کبدش هم چکار کنم کوچیک میشه یا تا اخر عمرش بزرگ میمونه خوب نمیشه

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط زهرا ابراهیمی نمایش پست ها
    سلام التماس میکنم هرچی زودتر جواب بدید من یک مرغ مینا دارم نمیدونم چند سالش هست فکرکنم4 سالش هست پیس دامپزشک بردمش از مایش گرفتن گفتن گلوش مشکل قارچ داره رودش هم باکتری داره 20 روز بهش دارو دادم 10 روز اول نتیجه نداد 10 روز دوم ازمایش دادم مشکل قارچش از بین رفته اما هنوز مقداری ازباکتری رودش مونده دکترش گفت دیگه دارو نمیدم بجاش ماست بده باکتری هاش کهنه بشه مرغ مینای من به شدت لاغر شده 10 ساعت میخوابه و کم حوصله هست اما هنوز اشتها داره و حرف میزنه چکار کنم خوب شه کبدش هم چکار کنم کوچیک میشه یا تا اخر عمرش بزرگ میمونه خوب نمیشه
    سلام دوست عزیز.این مشکلی که شما میفرمایید رو دکتر باید نظر بده و ما از روی یه عکس یا تعریف شما نمیتونیم نظری بدیم. براتون شماره ی یک دامپزشک متخصص پرندگان رو پیام خصوصی میکنم.تماس بگیرید واز ایشون راهنمایی بگیرید.
    فقط یک نکته اون جا که دکتر گفته ماست بدین به پرنده .ماست تازه باشه که از لبنیاتی ها میگیرید نه ماست های پاستوریزه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    17697
    سلام بله ماست تازه میدم دستتون درد نکنه میخواستم بگم مرغ مینای من بادهان باز نفس میکشه و بینیش کثیف شده و اب دهانش زیاد شده ایا سرما خورده یا مشکل از کبدش هست

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    ببخسید مرغ مینای من یک روز به مدت 5 دقیقه کمبینا شده بود و وقتی میخواست نون تو دستما بخوره اندازه دوسانت انور تر را نوک میزد دامپزشک در این مورد چیزی نمیدونست
    سلام
    شما به مرغ مینا نون هم میدید ؟ از چه نوعی نون استفاده میکنید ؟
    نون بخاطر داشتن نمک اصلا تغذیه خوبی برای مرغ مینا و پرندهای مشابه نیست و نمک باعث کم بینا شدن و به تدریج نا بینا شدن پرنده میشه از نون سیع کنید اصلا استفاده نکنید اگر هم برای تنوع استفاده میکنید نان سنگک گزینه بهتری هستش
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    پرنده
    شماره عضویت
    17697
    سلام برنج و بلال هم مشکلی برای بینایش ایجاد میکنه

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام برنج و بلال هم مشکلی برای بینایش ایجاد میکنه
    سلام
    البته برنج خوب بصورت کته بدون هیچ افزودنی درست بشه و بلال هم اگر بصورت شیر یعنی کاملا نرسیده باشه بهتر هست که استفاده بشه
    این غذا بصورت غذاهای تقویتی هستش نه بصورت کامل _ دونه های مخصوص خوده مرغ مینا در بازار هست و دونه پارس هم زیاد جالب نیست بهش بدید . در طبیعت توجه کرده باشید مرغ مینا اکثر غذای های خود رو از حیوانات بزرگ جسته هست مثل گاومیش . کرگدن . فیل . زرافه .....
    چون در روی پوست این حیوانات انواع کرمه و دیگر موجودات ریز هست استفاده میکنن و همچنین انواع میوها هم استفاد میکند.
    هرز گاهی هم خوبه یه مقدار گوشت مرغ ابپز شده بدون هیچ افزودنی بهش بدید . مرغ مینا به کلسیم و همچنین سرشار از آهن نیاز داره .
    ماست محلی ترش مزه بهتر از ماستهای لبنیاتی هست برای شست و شو روده و تقویتش خوبه .
    مرغ مینا جزو پرندهای راست روده هست چیندان نداره و هر دو سه ساعت گرسنش میشه .
    بهتر به پرنده تون در مورد غذا دهی توجه لازم رو داشته باشید.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)