صفحه 4 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 160
    همکار قدیمی (معاون بازارچه)

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستای عزیز من میخام برای تانک اب شورم تستر بخرم چه مارکی بخرم و چه تستر هایی لازمه

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام مجدد 2 تا از اکواریوم فروشی ها apiو iodرو پیشنهاد دادن فقط دومی بد جور گرونه

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed220 نمایش پست ها
    سلام مجدد 2 تا از اکواریوم فروشی ها apiو iodرو پیشنهاد دادن فقط دومی بد جور گرونه
    سلام دوستای عزیز من میخام برای تانک اب شورم تستر بخرم چه مارکی بخرم و چه تستر هایی لازمه

سلام دوست عزیز
    شما اگه قصد نگهداری از مرجان و کلا تانک ریف داری حتما یه پک ریف مستر شرکت api بگیر که شامل تست های کلسیم و سختی ، نیترات و فسفات هست در کنارشم تست ph همین شرکت را بخر
    اما اگه میخوای فقط ماهی نگه داری فقط نیترات بگیر و باقی تست ها را ببر بیرون میتونی فسفات هم بگیری ، اگه از شرکت ای پی ای بگیری که تعداد بالایی بهت تست میده
    اون iod هم من تا الان ندیدم و اطلاعی ازش ندارم
    موفق باشید

راستی خواهشا سوال هاتون را تو قسمت های مربوطه بپرسید
    ویرایش توسط mjd-s : 5th August 2014 در ساعت 01:51 PM

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوستای عزیز یه سوال برام پیش امده قبل ساختن اکواریوم که میخام رعایت کنم من تو چند تا تانک خارجی دیدم اور فلو ندارن میشه منم اینطوری تانک رو بسازم بعدش میشه ت. سامپ طراحیش کرد به طوری که اب ازش رد بشه و سوال اخر میشه بیوبال ها رو شست با اب تانک

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستای عزیز یه سوال برام پیش امده قبل ساختن اکواریوم که میخام رعایت کنم من تو چند تا تانک خارجی دیدم اور فلو ندارن میشه منم اینطوری تانک رو بسازم بعدش میشه ت. سامپ طراحیش کرد به طوری که اب ازش رد بشه و سوال اخر میشه بیوبال ها رو شست با اب تانک
    سلام تا استاتید پاسخ بدن من یه پاسخ اجمالی بدم :
    اگر اولین تانکی هست که میخوایین خودتون بسازید و حجمش بالا هست بهتره بدین اشخاص ماهر براتون بسازند . بهتره تانک اور فلو داخلی داشته باشه به دو دلیل اول اینکه اگر اور فلو خارجی باشه باید به روش های مختلفی جلوی صدای خروج آب از لوله رو گرفت ولی داخلی ها صدای خیلی خیلی کمتری دارند . دوم محل مناسبی برای قرار گیری بیوبال ها هست . از اونجایی که بیوبال ها نباید در آب کامل قرار بگیرند و آب باید فقط از روی اون ها عبور کنه پست اورفلو بهترین جا هست براشون .
    درباره سامپ سوالتون رو متوجه نشدم .
    درباره بیوبال هم : چون آب از روی بیوبال ها عبور میکنه و به مرور در بین لایه های اون باکتری ها و جلبک ها کلونی سازی میکنن اگر شسته بشه این باکتری های مفید ار بین میرن و به چرخه آب آسیب میزنه .و همونطور که گفتم بیوبال نباید کاملا درون آب قرار بگیره .
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام دوست عزیز
    در تانکهای که شما دیدید آورفلو دارن اما یا اکسترنال هست یا داخلی اما نه شبیه ما
    اکسترنال که مشخصه ولی داخلی ، اونا فقط دوتا لوله رفت و برگشت از داخلش عبور میدن و لوله خروجی از تانک را تا جایی که میخوان آبگیری کنن بالا میارن ولی این روش صدای هرت کشیدن ایجاد میکنه که اونم با یه زانو بشکل عصا حل میشه

در مورد بیوبال، در متد های جدید دیگه جایی نداره و یه جورایی محل جمع شدن آشغال و فضولات ماهی ها و مرجانها میشه اینو تو عکسهای تانک خارجیها میشه دید
    من خودم هنوز داخل آورفلوم بیوبال دارم و اگه بخوام تاتک جدید بسازم دیگه بیوبال استفاده نمیکنم
    موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    اکسترنال که مشخصه ولی داخلی ، اونا فقط دوتا لوله رفت و برگشت از داخلش عبور میدن و لوله خروجی از تانک را تا جایی که میخوان آبگیری کنن بالا میارن ولی این روش صدای هرت کشیدن ایجاد میکنه که اونم با یه زانو بشکل عصا حل میشه

در مورد بیوبال، در متد های جدید دیگه جایی نداره و یه جورایی محل جمع شدن آشغال و فضولات ماهی ها و مرجانها میشه اینو تو عکسهای تانک خارجیها میشه دید
    من خودم هنوز داخل آورفلوم بیوبال دارم و اگه بخوام تاتک جدید بسازم دیگه بیوبال استفاده نمیکنم
    موفق باشید
    ببخشید اینجا میپرسم
    خب اگه روی بیوبال ها یه چند لایه پد بذاریم خب مشکل آشغال توی بیوبال ها گرفته نمیشه ؟

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    ببخشید اینجا میپرسم
    خب اگه روی بیوبال ها یه چند لایه پد بذاریم خب مشکل آشغال توی بیوبال ها گرفته نمیشه ؟
    چرا گرفته میشه ولی بازم به مرور زمان پر میشه از آشغال
    خدمت دوست عزیزمون عرض کردم این متد جدید هست البته تو ایران ، حتی دیگه از مدیا هایی مثل سیپوراکس و ... هم استفاده نمشه
    چون مدیاها هم منبعی میشه برای گیر کردن آشغالهایی که از فیلترهای وول رد میشه

بهر حال این روش تو ایران جدید هست و جای کار داره یعنی تغییر تفکرات استفاده از مدیا زمان لازم داره
    بهتره اگه از مدیا و بیوبال استفاده میکنید اونارو بصورت دوره ای بشورید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    چرا گرفته میشه ولی بازم به مرور زمان پر میشه از آشغال
    خدمت دوست عزیزمون عرض کردم این متد جدید هست البته تو ایران ، حتی دیگه از مدیا هایی مثل سیپوراکس و ... هم استفاده نمشه
    چون مدیاها هم منبعی میشه برای گیر کردن آشغالهایی که از فیلترهای وول رد میشه

بهر حال این روش تو ایران جدید هست و جای کار داره یعنی تغییر تفکرات استفاده از مدیا زمان لازم داره
    بهتره اگه از مدیا و بیوبال استفاده میکنید اونارو بصورت دوره ای بشورید
    درصورت عدم استفاده از مدیا خب خیلی شرایط عوض میشه که
    جاهای مختلف دربارش شنیدم که مثلا نیاز اول به یه اسکیمر واقعا قوی و درست هست پس ... اینطوری خرج و برنامه ریزی آکواریوم یکم بهم نمیریزه و بالا نمیره ؟ پس چی جایگزین مدیا میشه و کار اونو انجام میده ؟

نوع حیوان خانگی
    طوطی و اکواریوم
    شماره عضویت
    14831
    سلام دوست عزیز

موفق باشید
    الان پس من اور فلو رو حذفش کنم و خروجی اب رو از بالای تانک بذارم خوبه ؟

صفحه 4 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)