صفحه 15 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 160
    کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط keyhan نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز.خدا بخاد دارم تانک آبشور ره اندازی میکنم به ابعاد100*40*60 سوال داشتم راجب به ساخت سمپ
    که در چه ابعادی درست کنمش فقط دوست دارم که طولش بیشتر از 70 سانت نشه
    راهنمایم کنین که چند خونه لازم هستش برای تانکم و این که به چه شکل درست کنم
    اگه امکان داره شکل سامپ برام بزارین فقط یکم عجله دارم عشق آبشور داره دیونم میکنه
    دوست عزيز تانك رو ساختي يا ميخواي بسازي ؟
    اگه نساختي عرض رو كمتر از ٥٠ نگير كه به مشكل ميخوري توي خيلي چيزا به مشكل ميخوري
    در مورد سامپ هم الان ديگه مثل قديم نيست شما سامپ رو سه قسمت كنيد چون عملا ديگه نيازي به مديا نداريد
    قسمت اول پانزده سانت براي فيلتر ساكس
    قسمت دوم ٣٥ سانت براي اسكيمر و رآكتور
    قسمت سوم هم بزار براي واتر پمپ
    فقط شيشه جدا كننده بين خونه واتر پمپ و اسكيمر رو زياد بالا نگير فكر كنم ٢٦ يا ٢٧ سانت خوب باشه

اين طرح رو ببين البته ابعادش با ماله شما فرق داره فقط خواستم سبك كار دستت بياد

ولي عرض تانك رو يه فكري بكن
    موفق باشي

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط keyhan نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز.خدا بخاد دارم تانک آبشور ره اندازی میکنم به ابعاد100*40*60 سوال داشتم راجب به ساخت سمپ
    که در چه ابعادی درست کنمش فقط دوست دارم که طولش بیشتر از 70 سانت نشه
    راهنمایم کنین که چند خونه لازم هستش برای تانکم و این که به چه شکل درست کنم
    اگه امکان داره شکل سامپ برام بزارین فقط یکم عجله دارم عشق آبشور داره دیونم میکنه
    دوست عزیز همونجور که دوستمون گفت عرض تانکتون کمه وحتی اگه اکتون را ساختید باز هم عوضش کنید وعرض اکتون را حداقل ۵۵کنید،،،ابعاد سامپ هم اول لوازمتون را خریداری کنید تا اندازه هر کدام مشخص بشه بعد با توجه به اندازه های وسایل بهتر میشه اندازه سامپ را مشخص کرد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    فلاور
    شماره عضویت
    13989
    تورو خدا نترسونین منو تانک ساخته شده دادم کفشو یه سوراخ کنن برای لوله پی وی سی 1

لوازم فقط یه اسکیمر دایمکس گرفتم فعلا مدا ال اس 30
    فقط اندازه ابعاد سامپ رو متوجه نشدم توجه داشته باشین طول سامپ نباید بیشتر از 70 سانت باشه
    سامپ تعداد خونش و اندازه خونه هاش سواله مهمه منه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18844
    سلام دوستان
    در حال طراحی یک تانک 300 لیتری آب شور هستم. مشخصاتی که محاسبه کردم و میگم امیدوارم دوستان لطف کنن و از راهنمایی هاشون به اینجانب که کم تجربه هستم دریغ نکنند :

ابعاد تانک : طول 100 - عرض 50 - اتفاع 60
    شیشه : 2عدد 100*60 به ضخمت 12 میل - 2 عدد 47.6 * 60 به ضخمت 12 میل - 1 عدد 100*50 به ضخمت 15میل برای کف
    اورر فلو : 20 * 15 که اندازه بزرگ در طول است - سوراخ 25 میل برای برگشت به تانک و 40 میل برای رفت به سامپ که از هم 5 سانت فاصله دارند و لبه سوراخ بزرگ از دیواره پشتی 7 سانت فاصله دارد.
    پل کف : یک عدد تسمه 5 سانتی به ضخامت 10 میل که دور تا دور کف را در برمیگیرد ( به غیر از داخل اورفلو )
    پل بالا : 2 عدد 3 سانت و طول 91 ( ضخامت 10 میل ) که از سطح مقطع به صورت کتابی در فاصله 2 سانت از لبه بالا نصب میشوند + 2 عدد 20 سانتی با طول 47.4 سانتی متر ( ضخامت 10 میل ) که هر کدام به فاصله 10 سانت از دیواره های کناری بر روی پل باریک نصب میشود.

8 -10 عدد هم چسب سیلیکون مشکی

خواهش میکنم اگر اشکالی توش میبینید بگید تا به یه جمع بندی خوب برسیم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18844
    امروز رفتم شیشه بری ، قیمت ها به شرح زیر بود :

شیشه 10 میل : 45000 تومان
    شیشه 12 میل : 65000 تومان
    شیشه 15 میل : 90000 تومان

شیشه بر گفت که من سعی میکنم همون اندازه هایی که میدی رو در بیارم ولی اختلاف 1 تا 2 میل ممکنه بوجود بیاد و نمیشه کاریش کرد و اگه شما برش سی ان سی هم بدین همین حدود خطا داره و فقط برای برشش 100000 تومان میگیره.

حالا نمیدونم چیکار کنم. این یکی دو میل ممکنه اشکالی تو چسباندن شیشه ها بوجود بیاره؟ ضمن اینکه من کارخانه شیشه بری تو یه منطقه صنعتی رفتم که قیمت هاش کمتر از تو سطح شهره

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط brad2016 نمایش پست ها
    امروز رفتم شیشه بری ، قیمت ها به شرح زیر بود :

شیشه 10 میل : 45000 تومان
    شیشه 12 میل : 65000 تومان
    شیشه 15 میل : 90000 تومان

شیشه بر گفت که من سعی میکنم همون اندازه هایی که میدی رو در بیارم ولی اختلاف 1 تا 2 میل ممکنه بوجود بیاد و نمیشه کاریش کرد و اگه شما برش سی ان سی هم بدین همین حدود خطا داره و فقط برای برشش 100000 تومان میگیره.

حالا نمیدونم چیکار کنم. این یکی دو میل ممکنه اشکالی تو چسباندن شیشه ها بوجود بیاره؟ ضمن اینکه من کارخانه شیشه بری تو یه منطقه صنعتی رفتم که قیمت هاش کمتر از تو سطح شهره
    دوست عزیز این عادیه واگه در حد یک میل باشه که خوب در میاره ومشکلی نیست،،،

هرچی ضخامت شیشه بیشتر بشه هم وزنش بیشتر میشه وهم سبزی وکدریش بیشتر میشه برای تانک شما بیشتر از ده میل نیاز نیست خیلی خواستیدمحکم کاری کنید شیشه کف را ۱۲میل کنید ،مخصوصا شما که میخواید بالا وپایین را تسمه بیاندازید من خودم اک جدیدم را در اندازه های۱۵۰*۷۵*۷۰ساختم با شیشه ده میل ،هیچ مشکلی هم نخواهد داشت فقط سعی کردم اصولی چسبکاریش کنم وتسمه وپل هم براش گذاشتم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18844
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز این عادیه واگه در حد یک میل باشه که خوب در میاره ومشکلی نیست،،،

هرچی ضخامت شیشه بیشتر بشه هم وزنش بیشتر میشه وهم سبزی وکدریش بیشتر میشه برای تانک شما بیشتر از ده میل نیاز نیست خیلی خواستیدمحکم کاری کنید شیشه کف را ۱۲میل کنید ،مخصوصا شما که میخواید بالا وپایین را تسمه بیاندازید من خودم اک جدیدم را در اندازه های۱۵۰*۷۵*۷۰ساختم با شیشه ده میل ،هیچ مشکلی هم نخواهد داشت فقط سعی کردم اصولی چسبکاریش کنم وتسمه وپل هم براش گذاشتم
    خیلی ممنون از راهنماییتون. فقط یه سوال دیگه :
    اگه به فرموده شماه شیشه 10 میل استفاده کنم ، اونوقت پل ها رو هم 8 میل کنم یا همون 10 میل باشن؟
    و اینکه آیا پل های 20 سانتی که روی اکواریوم هستند باعث شکست نور ال ای دی نمیشن؟ منظورم اینه که من در آینده میخوام زیف نگهداری کنم و میخوام بدونم که این پل ها تاثیری در رسیدن نور به ریف داره یا نه ؟ یادمه یه جا خونده بودم که میگفت واسه پل های بالا از شیشه کریستال استفاده کنیم بهتره

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    خیلی ممنون از راهنماییتون. فقط یه سوال دیگه :
    اگه به فرموده شماه شیشه 10 میل استفاده کنم ، اونوقت پل ها رو هم 8 میل کنم یا همون 10 میل باشن؟
    و اینکه آیا پل های 20 سانتی که روی اکواریوم هستند باعث شکست نور ال ای دی نمیشن؟ منظورم اینه که من در آینده میخوام زیف نگهداری کنم و میخوام بدونم که این پل ها تاثیری در رسیدن نور به ریف داره یا نه ؟ یادمه یه جا خونده بودم که میگفت واسه پل های بالا از شیشه کریستال استفاده کنیم بهتره
    هر شیشه ای هم بزارید کثیف میشه وموجب میشه زیر شیشه نور کمتری داشته باشید شما اگه یه پل ۱۰یا۱۲سانتی بزنید هم باعث میشه اک را محکم کنه وهم نور زیر شیشه میره،تسمه هم باید هم بالا وهم کف بزارید،،،،

یه موردی که باید بهتون بگم عرض اکتون نسبتا کمه اگه میتونید بیشترش کنید تا تو چیدمان مشکل براتون پیش نیاد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18844
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    هر شیشه ای هم بزارید کثیف میشه وموجب میشه زیر شیشه نور کمتری داشته باشید شما اگه یه پل ۱۰یا۱۲سانتی بزنید هم باعث میشه اک را محکم کنه وهم نور زیر شیشه میره،تسمه هم باید هم بالا وهم کف بزارید،،،،

یه موردی که باید بهتون بگم عرض اکتون نسبتا کمه اگه میتونید بیشترش کنید تا تو چیدمان مشکل براتون پیش نیاد
    خب ابعادش رو به 100*60*60 نغییر بدم خوبه؟
    شیشه و پل ها رو 10 میل و کف رو 12 میل میندازم. واسه پل شما میفرمائید فقط یک عدد 12 سانتی! کافی هست؟ امنیت آکواریوم خیلی برام مهمه

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    خب ابعادش رو به 100*60*60 نغییر بدم خوبه؟
    شیشه و پل ها رو 10 میل و کف رو 12 میل میندازم. واسه پل شما میفرمائید فقط یک عدد 12 سانتی! کافی هست؟ امنیت آکواریوم خیلی برام مهمه
    کف هم همون 10 میل بندازی کافیه
    در مورد پل هم من اگه باشم فقط بالا و پایین رو تسمه میزم کافیه . دور تا دور رو 5 سانت تسمه کار کن

http://up.parsipet.ir/uploads/tankprofile.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/deda6ugy.jpg
    موفق باشی
    ویرایش توسط sadeghpa80 : 21st February 2016 در ساعت 02:07 PM

صفحه 15 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)