صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 48
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684

اضافه کردن گیاه به آکواریوم گلدفیشهای من

دوستان این عکسهای آکواریوم منه و همونطور که میبینید اکثر ماهیهای من گلد فیش هستند و میخوام گیاه طبیعی اضافه کنم اما یکی از کیاههای سیوی من ساقش ریش ریش شده و جدا شده و اون یکی سالمه موندم چه کار کنم و اگه مشکل از کتهای اسپرتم باشه نمیدونم از چه کف خواری به جاش استفاده کنم که گلدفیشهام به خصوص پرل اسکالهام رو اذیت نکنه چون حتی مولی و گپی هم اونها رو میزد و مجبور شدم اونها رو از آکواریوم خارج کنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنین چون به حرف فروشنده ها هم اصلا نمیشه اعتماد کرد
    اندازه آکواریوم:35*45*100
    نوع ماهیها: 15 عدد گلدفیش. 15 عدد بچه مولی. 2 عدد کت فیش اسپرت و یک ماهیه دکتر فیش
    فیلترها: فیلتر کف. یک فیلتر داخلی و یک فیلتر که آب رو به فیلتر سقفی هدایت میکنه
    گیاهها : فعلا دو شاخه سیوی که یکیش تقریبا نابود شده

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام
    محیط زیبایی ساختید . بسیار خوشم اومد.
    گلد فیش هاتم حسابی سرحال و تپل هستند.
    برای گلد فیش ها اگه بتونی در طول روز چند ساعتی بهشون نور طبیعی بخصوص آفتاب بتابونی خیلی موثره و تو سلامتی و رنگ و روشون تاثیر فوق العاده ای داره.

با ایجاد این تاپیک کلی به خودتون و اعضای سایت مثل من کمک کردید( خودتون چون دوستان و اساتید کمکتون می کنند و اعضا چون از تصاویر تانک شما لذت می برند و از تجربیات شما بهره مند می شند.)

هنوز او دو تا کت لجنخوار که تو تانکه

مواردی که به نظر من اومد:

- اگه راه داره حتما پس زمینه تانک رو با یک پس زمینه تک رنگ ترجیحا مشکی عوض کن.
    - نور مورد نظر تانک رو توسط چند لامپ زیر کابینتی T5 و یا FPL تامین کن.لامپ ها باید ترکیبی از رنگ های سفید و صورتی باشه. و به طور یکنواخت در کل تانک تابیده بشند.فکر می کنم برای شروع 2 عدد لامپ زیر کابینتی T5 سفید به طول حداکثری و 1 عدد صورتی کافی باشه. ( الان فقط وسط تانک شما نور داره)
    - فیلتر زیر شنی رو از دور خارج کن.
    - مطمئن نیستم ولی بنظرم اومد آب تانک کمی سبزه. در مورد دوره های سیفون آب و میزانش توضیح بده.
    - در مورد مدیا هایی که تو فیلتراسیون استفاده کردی و قدرت فیلتر هات هم توضیح بده.
    - برای تمیز کاری تانکت کت برنز بگیر. اگه دسترسی داری چند عدد میگوی آمانو هم اضافه کن.
    - بدلیل وجود گیاه تو تانک از هیچ گونه دارو و یا نمک استفاده نکن.
    - در مورد دمای تانکت توضیح بده.
    - برای بستر تانک هم اگه بتونی از یه لایه 3-4 سانتی سنگ های رودخونه ای با سایز 3-4 میل( برای اینکه گیاه ها بتونن به راحتی ریشه بزنند) و روی اون از سنگ های رودخانه ای درشتر مثل همین هایی تو تانکته استفاده کنی( برای محافظت گیاه ها از گلد فیش ها ) استفاده کنی ، خیلی خوب می شه.
    - به مرور که گیاهات تکثیر شد ، اون گیاه های مصنوعی رو هم خارج کن.

این مواردی بود که بنظر من اومد . مطمئنا دوستان دیگه و اساتید حاضر در فروم بیشتر راهنماییتون می کنند.

شاد و پیروز باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    دوست عزیز سلام
    ممنون از نظراتتون
    درمورد نور آفتاب متأسفانه مقدور نیست
    در مورد پس زمینه حتما امتحان میکنم
    نور آکواریوم از دو لامپ فلوروسنت 60 سانتی 20 وات در بالای آکواریوم و یک مهتابی معمولی متوسط در پشت آکواریوم و قسمت پایین استفاده کردم
    دلیل قطع فیلتر زیر شنی هم نمیدونم چیه و اگه ممکنه توضیح بیشتر بدین ممنون میشم
    آب تانک سبز نیست و دوره سیفون هم بین یه هفته تا 10 روز و به مقدار یک سوم و آب جایگزین رو حدودا چون ظرف برای نگهداری آب کم دارم 20 لیتر از آب تصفیه حانگی و 20 لیتر از شیر آب شهری استفاده میکنم با ضد کلر ایرانی ولی مستقیما به آکواریوم اضافه میکنم و مابقی هم آب مونده همراه با در هر 10 لیتر 1 قاشق غذا خوری نمک که توسط حرارت بدون ید شده اضافه میکنم
    یک فیلتر من زیر آبی هست به قدرت تسویه 1100 لیتر آب در ساعت که فقط اسفنج داره و فیلتر دیگه چون فیلتر خود آکواریوم سوخت ار فیلر زیر آبی که به فیلتر سقفی وصل کردم و داخلش از اسفنج و سرامیک و گاهی ذغال اکتیو و فیلتر سقفی هم که توسط همین فیلتر آب گیری میشه از سرامیک و روی اون از اسفنج فشرده استفاده کردم که قدرت این فیلتر 600 لیتر در ساعت هست
    کت برنز میگن به ماهیا میچسبه و نگرانم پرل اسکالام رو اذیت کنه و میگو بگذارم توسط ماهیا خورده نمیشن؟
    اگه از دارو که تترا گلد مد هست و نمک استفاده نکنم ماهیام بیمار نمیشن؟
    دمای آب هم الان روی 26 درجه هست
    در مورد سنگ ریزه هم چشب انجام میدم
    در مورد گیا هها هم اگه مشکل خاصی نباشه میخوام اضافه کنم
    در آخر از راهنماییهات و توجهت واقعا متشکرم و امیدوارم با راهنماییهای دوستان بتونم یه آکواریوم زیبا و سالم داشته باشم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1356 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    ممنون از نظراتتون
    سلام
    درمورد نور آفتاب متأسفانه مقدور نیست
    در مورد پس زمینه حتما امتحان میکنم
    نور آکواریوم از دو لامپ فلوروسنت 60 سانتی 20 وات در بالای آکواریوم و یک مهتابی معمولی متوسط در پشت آکواریوم و قسمت پایین استفاده کردم
    نوع لامپ هاتون رو مشخص کنید . T5 - T8 - ...

دلیل قطع فیلتر زیر شنی هم نمیدونم چیه و اگه ممکنه توضیح بیشتر بدین ممنون میشم
    تنها کاری که فیلتر زیر شنی انجام می ده جمع فضولات در زیر خود هست و هر چند وقت باید تمیز بشه . حالا که شما شن با سایز متفاوت در کف تانک دارید و از فیلتر های داخل آبی استفاده می کنید و سیفون هم انجام می دید دیگه نیازی به اون نیست . اگه بخوایید هر چند وقتی جابجاش کنید و تمیز کاری که تانک گیاهی پَر و اگه بخوایید این کار رو نکنید این دفعه کل تانک پَر

آب تانک سبز نیست و دوره سیفون هم بین یه هفته تا 10 روز و به مقدار یک سوم و آب جایگزین رو حدودا چون ظرف برای نگهداری آب کم دارم 20 لیتر از آب تصفیه حانگی و 20 لیتر از شیر آب شهری استفاده میکنم با ضد کلر ایرانی ولی مستقیما به آکواریوم اضافه میکنم و مابقی هم آب مونده همراه با در هر 10 لیتر 1 قاشق غذا خوری نمک که توسط حرارت بدون ید شده اضافه میکنم
    در صورتی که ماهی هاتون مریضی خاصی نداشته باشند و برای ورود ماهی جدید مراحل قرنتینه رو رعایت کنید و وضعیت آب رو در شرایط خوب نگهدارید ، مشکلی نباید پیش بیاد. البته به تغذیه ماهی هاتون هم ربط داره.
    هر گونه دارو و یا نمک برای گیاه های طبیعی مضر بوده باعث تضعیف و یا نابودی اونها می شه.

یک فیلتر من زیر آبی هست به قدرت تسویه 1100 لیتر آب در ساعت که فقط اسفنج داره و فیلتر دیگه چون فیلتر خود آکواریوم سوخت ار فیلر زیر آبی که به فیلتر سقفی وصل کردم و داخلش از اسفنج و سرامیک و گاهی ذغال اکتیو و فیلتر سقفی هم که توسط همین فیلتر آب گیری میشه از سرامیک و روی اون از اسفنج فشرده استفاده کردم که قدرت این فیلتر 600 لیتر در ساعت هست.
    اگه می تونید برای تست هم که شده ، یه مدت فیلتر 1100 لیتری تون رو به مخزن تاپ فیلتر وصل کنید و تو مخزن خودش هم فقط سرامیک بریزید تا مجبور نباشید برای تمیز کردنش اونو از آب در بیارید. تو مخزن تاپ فیلتر هم از ابر درشت و ابر ریز و یا لیقه استفاده کنید . اگه جا داشت اونوقت بهش سرامیک و یا بقیه مواد رو اضافه کنید.
    گلد فیش ها ماهیای کثیف کارین بخاطر این نمی دونم با این تعداد کاملا جواب بده یا نه ولی با توجه به حجم 157 لیتری تانکتون باید همون 1100 لیتر بر ساعته کافی باشه.

کت برنز میگن به ماهیا میچسبه و نگرانم پرل اسکالام رو اذیت کنه و میگو بگذارم توسط ماهیا خورده نمیشن؟
    کت برنز ماهی پر کار و شیطونیه و علاقه ی خاصی به چسبیدن به ماهی هایی داره که پوست بدنشون دارای مواد مغذی ( موکوس) داره مثل دیسکس و آنجل ، ولی تا آلان نشنیدم که با گلدفیش مشکل داشته باشه و قبلا که گلدفیش هام تو تانک گیاهی بودن 4 تا کت برنز کنارشون بودن و الان هم تو تانک گلدفیش هام 1 کت برنز هست و تا الان هیچ مشکلی نداشتند.
    باز دوستان دیگه که اطلاعات دقیق تری دارند نظر بدن.
    تو بخش سازگاری ماهی ها بپرسید.

مطمئنا گلدفیش نمی تونه میگوی آمانو رو بخوره. دکتر فیش و مولی هم همینطور . ولی قبلش حتما لجن خواراتون رو خارج کنید.

اگه از دارو که تترا گلد مد هست و نمک استفاده نکنم ماهیام بیمار نمیشن؟
    اگه استفاده کنید گیاهاتون نابود می شه.

دمای آب هم الان روی 26 درجه هست
    خوبه برای گیاهایی مثل سیبی و بیدی و گندمی و شمشیری و.. مشکلی نداره ولی سعی کنید دما ثابت باشه و شک دمایی به ماهیان و گیاهاتون وارد نشه.

در مورد سنگ ریزه هم چشب انجام میدم.
    در مورد گیا هها هم اگه مشکل خاصی نباشه میخوام اضافه کنم.
    فعلا عجله نکنید.
    در آخر از راهنماییهات و توجهت واقعا متشکرم و امیدوارم با راهنماییهای دوستان بتونم یه آکواریوم زیبا و سالم داشته باشم

خواهش می کنم . من سعی می کنم اطلاعات و تجربیاتم رو که از طریق این فروم و فروم های دیگه و بخصوص دوستان و اساتید حاضر بدست آوردم در اختیار دیگران هم بزارم.
    امید وارم مفید واقع شده باشه.

شاد و پیروز باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    دوست خوبم از راهنماییت ممنونم
    در مورد لامپها روش نوشته msl560 که چینی و سفارش ماهیران هست و هرکدومش رو 17000 خریدم
    در رابطه با فیلنر کف کاملا حق با شماست و انجام شد
    حدود چند هفته پیش دو تا ماهی گلد فیش پرل اسکال خیلی زیبا گرفتم و چون امکان قرنتینه ندارم چند روز بعد دیدم سفیدک ردن که با بالا بردن حرارت و نمک و تترا گلد مد که نوشته بود برای گیاهها مشکلی نداره خوب شدن
    در مورد فیلتر ها هم الام مشکل خواصی ندارم و آب کاملا کریستالیه فقط بعظی مواقع زرد میشه که با سیفون کردن مشکل حل میشه اما اگه فکر میکنین روشی که فرمودین بهتره حتما انجام میدم
    در مورد سازگاری ماهیها حتما سوال میکنم و در مورد داری تترا گلد مد نوشته که برای گیاهها مظر نیست که البته من از روی توضیحاتش میگم
    ممنونم از راهنماییهاتون دوست عزیز راستی عکس تانکتون رو دیدم واقعا زیبا بود تبریک میگم و امید وارم همیشه سبز و زیبا باشه

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad1356 نمایش پست ها
    دوست خوبم از راهنماییت ممنونم
    سلام
    در مورد لامپها روش نوشته msl560 که چینی و سفارش ماهیران هست و هرکدومش رو 17000 خریدم
    نمی دونم . عکسشو بزار لطفا. اگه مشخصاتی هم داره بزار.
    در رابطه با فیلنر کف کاملا حق با شماست و انجام شد
    :-)
    حدود چند هفته پیش دو تا ماهی گلد فیش پرل اسکال خیلی زیبا گرفتم و چون امکان قرنتینه ندارم چند روز بعد دیدم سفیدک ردن که با بالا بردن حرارت و نمک و تترا گلد مد که نوشته بود برای گیاهها مشکلی نداره خوب شدن.
    اوکی. اگر داروش مناسب گیاه باشه خوبه ولی نمک رو چی کارش کنیم؟ چقدر نمک می ریزی؟
    در مورد فیلتر ها هم الام مشکل خواصی ندارم و آب کاملا کریستالیه فقط بعظی مواقع زرد میشه که با سیفون کردن مشکل حل میشه اما اگه فکر میکنین روشی که فرمودین بهتره حتما انجام میدم
    فیلتر های داخلی ( خودمم دارم ) 2 تا مشکل داره .
    1- فضولات رو داخل اسفنج داخلی نگه می داره و دائما در مسیر گردش آب قرار می ده و درسته که از لحاظ فیزیکی از آب جداش کرده ولی دائما آب توش می گرده.
    2- وقتی می خوای تمیزش کنی . در حین بیرون آوردن از تانک کلی آلودگی ازش وارد تانک می شه و کلی آب رو کثیف می کنه.
    تاپ فیلتر خوبیش اینه که تمیز کردنش راحت تره و مخزن مدیا هاش هم بزرگ تره. علت اینکه گفتم توی مخزن خود فیلتر فقط سرامیک بریزید برای همین بود که مجبور به خارج کردن و تمیز کردنش نداشته باشید.
    حجم تانک شما حدودا 157 لیتره و فیلتر های شما جمعا 1700 لیتر در ساعت و فکر می کنم این شدت گردش آب خیلی شدید می تونه باشه . یعنی گردش 10 بار آب تانک تو یه ساعت.باز خودتون ببینید جریان آب تو تانک چجوریاست.

در مورد سازگاری ماهیها حتما سوال میکنم و در مورد داری تترا گلد مد نوشته که برای گیاهها مظر نیست که البته من از روی توضیحاتش میگم
    ممنونم از راهنماییهاتون دوست عزیز راستی عکس تانکتون رو دیدم واقعا زیبا بود تبریک میگم و امید وارم همیشه سبز و زیبا باشه
    خواهش می شه عزیز.
    تانک من فقط به دلیل داشتن گیاه توش جزو تانک های گیاهی به حسااب میاد و در مقابل تانک های دوستان و اساتید ، خیلی داغونه. امروز هم یکسری تغییرات شدید توش دادم و گیاه ها رو یا حرص سنگین کردم یا کلا از تانک درآوردم.
    ممنون از این که سر زدی و ممنون تر هم می شم که در مورد دکراسیون و طراحیش نظرتون رو بدید.

شاد و پیروز باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    آقای رازقی ممنون از توجهتون
    کاش دوستان دیگه هم نظر میدادن تا از تجربیات دیگران هم استفاده میکردم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    دوست خوبم آقیا رازقی سلام
    در مورد لامپا 20 وات 50 هرتز هستن و سفید
    جالبه یکی از گیاههای سیوی نابود شده اما اون یکی با اینکه چسبیده به این بود کاملا سالمه و فعلا هم دنبال کریبتو هستم تا امتحان کنم
    در رابطه با فیلتر ها هم یکیش آب رو تو آکواریوم بر میگردونه و یکیش به تاپ فیلتر میده و زیاد تو آب جریان ایجاد نمیکنه
    نمک هم به ازای تقریبا هر 20 لیتر یه قاشق غذا خوری میریزم
    پیروز باشید و سربلند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي ابشيرن وشور ، اسب،انواع گل وگياه،
    شماره عضویت
    11424
    دكورتون عاليه اگر يه گلد فيش سفيد و قرمز هم بندازيد كلاً رنگ اكواريوم عوض مي شه*

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    14684
    خوشحالم که پسندیدین یک دومه رد کپ دارم که کوچیکه و امیدوارم زودتر بزرگ شه

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)