صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 50
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905

2 اموزش خواندن به جوجه سهره

با سلام
    اموزش خواندن(اجرای موقوم)به جوجه سهره با استفاده از سیستم صوتی(نوار کاست)
    ​(بخش اول)
    یکی از روشها و تکنیکهایی که برای اموزش خواندن اصولی و اجراهای (موقوم)کامل برای سهره استفاده از سیستم صوتی است
    با رعایت اصولی و گام به گام در این زمینه میتوانیم در فصل بهار از خواندن پرنده خود لذت ببریم
    بعد از تهیه یک جوجه سهره از لحاظ سنی در کوچکترین سن (جوجه کال)باشد و برای یکی از مناطق خوب در ایران که از سهرهای زیبا و پرخوان دارا میباشد که در اموزش یک نکته مهم بشمار می رود
    اولین قدم در این روش تهیه یک نوار کاست با اجراهای کامل و چیدمان اواز خوانی ان کامل و در جای خود باشد
    نکته :چند علت استفاده از نوار کاست برای اموزش اواز !
    در ادامه به ان می پردازیم
    دوستان و اساتیدی که تجربه و اطلاعات در این زمینه دارند در راهنمایی و شرکت در این بخش تشکر میکنم

پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    (بخش دوم)
    یکی از دلایلی که از ضبط صوت (نوار کاست)برای اموزش اواز استفاده میشه تنظیم سرعت پخش صدای اواز است که یکی از نکات اصلی در این نوع اموزش می باشد
    به این صورت که با تنظیم پیچ پشت ضبط میتوان سرعت چرخیدن نوار را کم کرد
    علت این کار این است که جوجه سهره یا سهره قناری تحت اموزش به تمام اجراهای ضبط شده شمرده شمرده گوش کند و در زمان خواندن هم همین کار (شمرده شمرده) بخواند (تند بخوان نشود)
    علت دیگر این است که باید در روز تایمهای مشخصی ضبط روشن و خاموش شود که با یک تایمر میتوان این کار را کرد و از یک ضبط ماشین میتوان برای این کار استفاده کرد و ضبط های سی دی خور و یا رم خور کم پیدا میشه که زمان روشن شدن با تایمر شروع به خواندن کنند باید دکمه پلی با دست فعال شود که این کار هم ملزم به این است که تمام وقت در کنار ضبط باشیم
    تایمهای معمول برای پخش اواز در روز از ساعت 7 صبح بصورت 1 ساعت پخش و 1 ساعت سکوت در روزهای اولیه برای جوجه می باشد که در ماههای بعد فاصله پخش و سکوت بیشتر میشود

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    من فک میکردم ، چون سهره جزو پرنده های وحشیه ، پست گذاشتن در رابطه باهاش هم خلاف مقرراته .

من دوتا جوجه سهره دارم ، قفساشونو یجوری گذاشتم ، تا صدای قناریمو ک قرص قرص میخونه ، بشنون ( ولی خودشو نمیبینن )
    این ک کنار قناری باشن ، ب زودتر و بهتر خوندنشون هم کمک میکنه ؟؟؟
    نظرتون راجع ب دم پا گذاشتنشون چیه ؟؟؟ ( آخه هنوز جوجه هستن و رام نشدن )

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    من فک میکردم ، چون سهره جزو پرنده های وحشیه ، پست گذاشتن در رابطه باهاش هم خلاف مقرراته .

من دوتا جوجه سهره دارم ، قفساشونو یجوری گذاشتم ، تا صدای قناریمو ک قرص قرص میخونه ، بشنون ( ولی خودشو نمیبینن )
    این ک کنار قناری باشن ، ب زودتر و بهتر خوندنشون هم کمک میکنه ؟؟؟
    نظرتون راجع ب دم پا گذاشتنشون چیه ؟؟؟ ( آخه هنوز جوجه هستن و رام نشدن )
    با سلام خدمت شما من از اینکه پست گذاشتن در مورد سهره خلاف مقررات هستش اطلاعی نداشتم و از شما و مدیران معذزت خواهی میکنم ولی چون من در این انجمن تاپیکی در مورد سهره دیدم این پستها رو گذاشتم
    معمولا سهره ای که اجراهای قناری داشته باشه پسند نمیشه ولی شما برای لذت بردن از خواندن سهرها در فصل بهار این کارو انجام دادید که خیلی هم خوب هستش
    اگر صدای قناری شما واضح و رسا به سهرها میرسه همین کافی هستش و تا بهار باید باشند تا با دهن قناری شما جفت کنند
    در مورد رام شدن سهره این کار که پایین پا باشند بجز استرس و بیماری برای سهره چیز دیگری ندارد
    سهره هنگامیکه گل صورتش کامل بشه خود به خود رام و قفسی میشه و با محیط خو میگره

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما من از اینکه پست گذاشتن در مورد سهره خلاف مقررات هستش اطلاعی نداشتم و از شما و مدیران معذزت خواهی میکنم ولی چون من در این انجمن تاپیکی در مورد سهره دیدم این پستها رو گذاشتم
    معمولا سهره ای که اجراهای قناری داشته باشه پسند نمیشه ولی شما برای لذت بردن از خواندن سهرها در فصل بهار این کارو انجام دادید که خیلی هم خوب هستش
    اگر صدای قناری شما واضح و رسا به سهرها میرسه همین کافی هستش و تا بهار باید باشند تا با دهن قناری شما جفت کنند
    در مورد رام شدن سهره این کار که پایین پا باشند بجز استرس و بیماری برای سهره چیز دیگری ندارد
    سهره هنگامیکه گل صورتش کامل بشه خود به خود رام و قفسی میشه و با محیط خو میگره
    ممنون بابت راهنماییتون
    منم فقط حدس زدم ک خلاف باشه . وگرنه ، اطلاعاتتون خیلی هم خوب و کاربردیه .
    قناریه ک گوشمون رو برده ، از بس میخونه . صداش هم راحت ب سهره ها میرسه .
    تا وقتی ک کنار قناری نذاشته بودم ، ازشون هیچ صدایی نشنیدم . اما تو این چند روز ، شروع کردن ب پلیک زدن .
    بازم ممنون بابت راهنماییتون .

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نه دوست عزیز موردی نداره

میتونید درباره سهره هم مطالب مفید بگذارید

هم سوال وجواب داشته باشید

ممنون از وقتی که میگذارید

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    یکی از جوجه سهره های من الان دیگه تقریبا کامل دهن قناری و گرفته ( یکم زود راه افتاد مگه نه ؟؟ )
    برعکس ، اون یکی اصلا پلیک هم نمیزنه .
    ب نظرتون صبر کنم تا شاید شروع کنه ؟؟؟
    یا ردش کنم بره ؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    یکی از جوجه سهره های من الان دیگه تقریبا کامل دهن قناری و گرفته ( یکم زود راه افتاد مگه نه ؟؟ )
    برعکس ، اون یکی اصلا پلیک هم نمیزنه .
    ب نظرتون صبر کنم تا شاید شروع کنه ؟؟؟
    یا ردش کنم بره ؟؟؟
    سلام
    از اینکه پرنده شما در اجرا اواز مثل قناری شما شده بسیار خوشحال کنند و خوب هستش (چرا باید زود باشه اگر گل صورت پرنده شما کامل شده و رنگ گرفته میشه گفت باید الان بخونه و این هم به نژاد و رسیدگی در پرنده مربوط میشه که هر 2 مورد خوب بوده)
    اگر پرنده شما نر باشه (توجه به تفاوتهای نر و ماده سهره در رنگ گل صورت , رنگ روی پر , رنگ سیاهی در سر , رنگ دم ) و بررسی این موضوع از نر بودنش اطمینان پیدا کردید از پرنده نگهداری کنید و 2 ماده دیگه هم صبر کنید گونه ای از سهرها دیر شروع به خوندن میکنند ولی زمانی که شروع به خوندن کنند زیبا و گوش نواز میخونند انشاالله پرنده شما هم از همین گونها هستش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.اگر فایلی از دهن سهره کسی داره که زمان مناسبی هم داشته باشه ممنون میشم قرار بده.
    بیشتر چه زمانی بهتره براشون پخش بشه؟چند دقیقه باید پخش بشه؟باید یک دستگاه تکرار بشه یا چند دستگاه هم پخش بشه مشکلی پیش نمیاد؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.اگر فایلی از دهن سهره کسی داره که زمان مناسبی هم داشته باشه ممنون میشم قرار بده.
    بیشتر چه زمانی بهتره براشون پخش بشه؟چند دقیقه باید پخش بشه؟باید یک دستگاه تکرار بشه یا چند دستگاه هم پخش بشه مشکلی پیش نمیاد؟
    سلام
    بنده از اواز سهره موقوم فایل دارم اگر برای ارسال راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
    بهترین زمان برای پخش اواز از ساعت 7 صبح بصورت 1 ساعت پخش و 1 ساعت سکوت یا استراحت تاساعت 5 بعد از ظهر هستش و میشه گفت باید یک نوع اواز برای پرنده در نظر گرفت به علت اینکه پرنده از پخش 3 یا چند نوع اجرا مختلف دچار سردرگمی و حالت عصبی نسبت به صدا پیدا میکنه و این موضوع به مرور زمان تاثیرات مثل ( جرره در اول اجرا و کندن و خوردن دم )روی پرنده میزاره و این کار در اواز پرند خوش ایند و مورد پسند نیست

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)