صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 50
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام
    استفاده از شاخه درخت بید بعنوان چوب نی برای سهره بسیار مفید و خواص ارامش بخشیدن به سهره زمان اجرا اواز دارد و از ورود کنه و شپش به داخل قفس و بدن پرنده با توجه به بوی خاصی که داره جلو گیری میکند

این عکس تعدادی از قفسهای دست ساز کار زنده یاد (استاد محمد قلعه ای) که بنده توفیق نگهداری و جمع اوری اونها رو دارم (دیدنشون خالی از لطف نیست)
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    استفاده از شاخه درخت بید بعنوان چوب نی برای سهره بسیار مفید و خواص ارامش بخشیدن به سهره زمان اجرا اواز دارد و از ورود کنه و شپش به داخل قفس و بدن پرنده با توجه به بوی خاصی که داره جلو گیری میکند

این عکس تعدادی از قفسهای دست ساز کار زنده یاد (استاد محمد قلعه ای) که بنده توفیق نگهداری و جمع اوری اونها رو دارم (دیدنشون خالی از لطف نیست)
    سلام.بسیار لذت بردم از دیدن قفس هایی که بیراه نگفتم اگر بگم مجموعه و کلکسیونی از زیبایی و خاطره هست.آیا قفس هایی که به میله هاشون دونه های چشم زخم یا تسبیح دارن تاثیری در خوندن سهره داره؟

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط arooseholandy نمایش پست ها
    سلام.بسیار لذت بردم از دیدن قفس هایی که بیراه نگفتم اگر بگم مجموعه و کلکسیونی از زیبایی و خاطره هست.آیا قفس هایی که به میله هاشون دونه های چشم زخم یا تسبیح دارن تاثیری در خوندن سهره داره؟
    سلام
    فرمایش شما درسته واقعا لذت بخش دیدن قفسها و اینکه برای هدیه میتونم تقدیم به شما کنم که دیدن اونها همراه با داشتن اونها خالی از لطف نباشه جناب اسکندری
    از تاثیرات منفی قفسهای تسبیح دار ارامش پرنده با شلوغ بودن قفس بوسیله هر چیزمثل همین دونها تسبیح از دست میره و سهره کمی در روزهای اول گیج میشه و اصلی ترین مورد اینکه کنه و شپش در سوراخهای تسبیح لونه میکنند و زیاد میشوند. بنظر بنده البته سلیقه ای هستش هیچ قفسی برای سهره بهتر از قفس ساده و بزرگ نیست .

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام خدمت دوستان در (پارسی پت)
    یکی از سبزیجاتی که در این فصل سرد مواد و املاح معدنی سهره و سهره قناری رو تآمین میکند و همچنین سیستم ایمنی بدن پرندهارو مقاوم در برابر بروز بیماریها میکند گیاه (اسفناج)که سرشار از ویتامینها و (اهن) میباشد و برای پرنده یک مکمل خوب در غذایی بحساب می اید و قرار دادن این نوع سبزی در جیره غذایی پرندها در صورت امکان 2 روز در هفته بصورت شسته شده و ابگیری شده و کاملا خشک نتایج چشمگیری در فصل بهار دارد.

این قفس کاملا دست ساز بوسیله زنده یاد (استاد محمد سنتوری) یکی از سازندهای بنام در زمان خود می باشد

همکار قدیمی ( معاون انجمن فنچ )

نوع حیوان خانگی
    فنچ // مرغ عشق // سهره // قناری
    شماره عضویت
    12291
    سلام
    بازم با انبوهی از سوالات اومدم

این ک باید همیشه ی تیکه سنگ پا، توی قفس سهره باشه، فقط ب خاطر جلوگیری از بلند شدن نوک سهره س؟؟؟
    ب نظر شما جوجه بروجرد بهتره یا جوجه کرمانشاه ؟؟؟
    تفاوت ظاهری هم باهم دارن؟؟؟
    فک کنم رنگ قهوه ای روی سینه هاشون یکم باهم فرق داره. درسته؟؟؟
    فرمودین ک قفس سهره هرچی بزرگتر باشه، واسه سهره بهتره.
    جسارتا ی سوال برام پیش اومد
    مگه واسه زودتر رام شدن جوجه، نباید جوجه رو داخل قفس کوچیک ( یا ب اصطلاح قفس رامی سهره) انداخت؟؟؟

الان ک جوجه های من هردوتاشون دیگه تقریبا کامل آواز میخونن ( همونطور ک مستحضرید، یکی دهن سهره داره و اون یکی دهن قناری) ، ب نظرتون امکان داره خوندن قناریم باعث اخلال تو خوندن سهره بشه و دهنشون بهم بخوره؟؟؟

Sent from my LT28h using Tapatalk 4

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی مرغ عشق
    شماره عضویت
    15046
    الته مصرف زىاد اهن در پرندگان سبب ىروز بىمارى مىشه.

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezza نمایش پست ها
    سلام
    بازم با انبوهی از سوالات اومدم

این ک باید همیشه ی تیکه سنگ پا، توی قفس سهره باشه، فقط ب خاطر جلوگیری از بلند شدن نوک سهره س؟؟؟
    ب نظر شما جوجه بروجرد بهتره یا جوجه کرمانشاه ؟؟؟
    تفاوت ظاهری هم باهم دارن؟؟؟
    فک کنم رنگ قهوه ای روی سینه هاشون یکم باهم فرق داره. درسته؟؟؟
    فرمودین ک قفس سهره هرچی بزرگتر باشه، واسه سهره بهتره.
    جسارتا ی سوال برام پیش اومد
    مگه واسه زودتر رام شدن جوجه، نباید جوجه رو داخل قفس کوچیک ( یا ب اصطلاح قفس رامی سهره) انداخت؟؟؟

الان ک جوجه های من هردوتاشون دیگه تقریبا کامل آواز میخونن ( همونطور ک مستحضرید، یکی دهن سهره داره و اون یکی دهن قناری) ، ب نظرتون امکان داره خوندن قناریم باعث اخلال تو خوندن سهره بشه و دهنشون بهم بخوره؟؟؟

Sent from my LT28h using Tapatalk 4
    سلام
    در خدمت شما هستم برادر
    همیشه نباید باشه چون محل خوبی برای (شپش ) و زیاد شدن اونها میکنه بله برای کوتاه و منظم کردن نوک و ناخن سهره در ماه 2 روز قرار بدید کفایت میکنه.
    هر منطقه سهرهای خوبی دارند و این بسته به سلیقه و پسند شخص نگهدارند داره . ولی معمولا برای اموزش اجرا اواز (موقوم) سهره (رسمی) یا همون بروجردی بهترین گذینه است و سهره کرمونی بعضی از اجراهارو بخوبی یا اصلا نمیتونه اواز بخونه و کاملا از نظر گل صورت و رنگ و قواره با هم فرق دارند
    بله قفس بزرگ برای سهره بهتره و تحرک سهره در قفس بزرگ بیشتر و این تحرکها کمک به نفس و حنجره و خوش استیل شدن و ماندن سهره میکنه اینکه جوجه داخل قفس کوچیک باشه زیاد خوب نیست سهره وقتی گل صورتش تکمیل و سرخ بشه (در زمان مشخص که جوجها در این فصل باید گل انداخته باشند )نشان از دارا بودن محیط امن و بی استرس هستش و خودبخود سهرها رام شدن .(نکته اینکه رام شدن سهره این نیست که سهره از دست دون بگیر سهره باید در فصل خوندن در هر مکان اواز بخونه )
    نه این امکان خیلی خیلی کم و اگر هر باشه اصطلاحآ(در برگردون اجراها ) احتمال داره بوجود بیاد .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام
    در خدمت شما هستم برادر
    همیشه نباید باشه چون محل خوبی برای (شپش ) و زیاد شدن اونها میکنه بله برای کوتاه و منظم کردن نوک و ناخن سهره در ماه 2 روز قرار بدید کفایت میکنه.
    هر منطقه سهرهای خوبی دارند و این بسته به سلیقه و پسند شخص نگهدارند داره . ولی معمولا برای اموزش اجرا اواز (موقوم) سهره (رسمی) یا همون بروجردی بهترین گذینه است و سهره کرمونی بعضی از اجراهارو بخوبی یا اصلا نمیتونه اواز بخونه و کاملا از نظر گل صورت و رنگ و قواره با هم فرق دارند
    بله قفس بزرگ برای سهره بهتره و تحرک سهره در قفس بزرگ بیشتر و این تحرکها کمک به نفس و حنجره و خوش استیل شدن و ماندن سهره میکنه اینکه جوجه داخل قفس کوچیک باشه زیاد خوب نیست سهره وقتی گل صورتش تکمیل و سرخ بشه (در زمان مشخص که جوجها در این فصل باید گل انداخته باشند )نشان از دارا بودن محیط امن و بی استرس هستش و خودبخود سهرها رام شدن .(نکته اینکه رام شدن سهره این نیست که سهره از دست دون بگیر سهره باید در فصل خوندن در هر مکان اواز بخونه )
    نه این امکان خیلی خیلی کم و اگر هر باشه اصطلاحآ(در برگردون اجراها ) احتمال داره بوجود بیاد .
    سلام.تغییر قفس در این ایام ایرادی داره؟من جوجم رو به یک قفس بزرگتر منتقل کردم الان پف کرده و نمیخونه. البته هم گرفتمش برای انتقال هم بیرون هست.

ارسال شده از MT27i با استفاده از تپاتالک 2

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.تغییر قفس در این ایام ایرادی داره؟من جوجم رو به یک قفس بزرگتر منتقل کردم الان پف کرده و نمیخونه. البته هم گرفتمش برای انتقال هم بیرون هست.

ارسال شده از MT27i با استفاده از تپاتالک 2
    سلام .
    تغییر قفس برای سهره ای که مست خونی میکنه کمی مشکل ساز هستش و برای جوجه نه . به احتمال زیاد پرنده اگر دیشب داخل اتاق بوده و صبح بیرون قرار گرفته تغییر هوا باعث پف کردن و نخوندن سهره شده که این تغییرات در روال قرص خوندن و بالا اومدن سهره تاثیر زیادی داره و این امر رو عقب میندازه و از پیشرفت سهره جلو گیری میکنه

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin 1 نمایش پست ها
    الته مصرف زىاد اهن در پرندگان سبب ىروز بىمارى مىشه.
    سلام
    اینکه 2 بار در هفته با وجود اینکه اسفناج در تمام طول سال در دسترس نیست و چند ماه از سال شاهد این سبزی مقوی هستیم برای سهره و سهره قناری هیچ گونه مشکلی پیش نمیاره پرندهای دیگه از دسته طوطی ها رو بندی اطلاعی ندارم

مرسی از توجه شما

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)