نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

5 آموزش روی دست آوردن کاسکو

آموزش روی دست آوردن کاسکو

توضیحاتی برای این کلیپ داده نشده و برای درک بیشتر مراحلش رو شرح میدم

این کلیپی هست که من همیشه به افرادی که بدون چوب نشانگر یا تارگت با طوطی تمرین می کنن پیشنهاد میکنم.

تو این روش باید به موارد زیر توجه کنید :

1. طوطی قبلا با روش چوب نشانگر آشنا شده . اما برای این تمرین صاحب طوطی از چوب نشانگر استفاده نمیکنه . این به این معنی هست که اگه شما قبلا با چوب نشانگر تمرین کردید مجبور نیستید برای همه تمرین ها ازش استفاده کنید .

2. طوطی با قفس یا چوب نشیمن خودش به مکان تمرین آورده شده . شما میتونید قفس طوطی رو به جای مسطح که برای تمرین در نظر گرفتید منتقل کنید ، در قفس رو باز بذارید و اجازه بدین از قفس بیاد بیرون ، در صورت لزوم باید با دست هدایت بشه به محلی که مورد نظر شماست (چون طوطی بعد از خارج شدن از قفس احتمالا میره بالای قفس)

3. در محل تمرین نباید چیزی باشه که حواس طوطی رو پرت کنه . چون باعث ترس یا جلب توجه طوطی میشه.

4. برای راحتی کار، دستی که همراه با جایزه به طوطی نزدیک میشه رو دست اول و دستی که بدون جایزه به طوطی نزدیک میشه رو دست دوم در نظر میگیریم

مراحل تمرین :

صاحب طوطی هم دست اول و هم دست دوم رو روی میز قرار میده . دست اول رو که همراه با جایزه هست بالای دست دوم و کمی دورتر نگه میداره . تا طوطی مجبور بشه برای رسیدن به جایزه روی دست دوم قدم بذاره .

طوطی در شروع تمرین سعی میکنه دستی که بدون جایزه هست رو گاز بگیره و دور کنه. صاحبش برای اینکه به طوطی نشون بده این کار خوبی نیست ، هر دو دست رو از روی میز برمیداره و میبره پشتش . چندین بار این واکنش تکرار میشه و طوطی متوجه میشه با گاز گرفتن به جایزه نمیرسه و دفعه بعد که دست ها روی میز قرار میگیرن طوطی به سمت دستی حرکت میکنه که جایزه داره ( دست اول ) و جایزه رو میگیره . اینقدر این تمرین تکرار میشه که برای طوطی عادی میشه . صاحب طوطی سعی میکنه جایزه رو کمی دورتر نگه داره تا جایی که طوطی هم متوجه این دور شدن جایزه میشه و دیگه حاضر نیست تمرین رو ادمه بده .

با نشون دادن جایزه طوطی تشویق میشه که تمرین رو ادامه بده . صاحب طوطی جایزه رو دور نگه میداره و طوطی تا جایی که در توانش هست سعی میکنه بدون اینکه روی دست، پا بذاره ، جایزه رو بگیره. اما در نهایت مجبور میشه یه پا رو روی دست بذاره تا به جایزه برسه .

این تمرین تا 3 هفته ، هر روز به مدت 10 دقیقه انجام شده که طوطی کاملا به دست اعتماد کرده و به راحتی روی دست میاد . پس با دیدن تمرین 2 دقیقه ای فکر نکنید باید کل تمرین رو یک روزه و با سرعت انجام بدین و یادتون باشه که سرعت مراحل تمرین به طوطی بستگی داره .

گردآورنده : سپیده

منبع : www.parsipet.ir

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    کاسکو،ملنگو،شاه طوطی، باجیگار،عروس هلندی و...
    شماره عضویت
    18214
    سلام به کل دوستان
    من يه کاسکو دارم تقریبی ۱۴ماهه نژاد ژامبو،۱۰روزه آوردمش واس خودم ديگه قار نداره از دست هم غذا میگیره یبارم آوردمش رو دستم اما خیلی ساکته آرومه مگر غریبه بره نزدیکش، مطمنم همه کاری انجام ميده اما بخاطر سنش ترس دارم حرف نياد!! راهنمایی بفرمایید؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط هاني ملنگو نمایش پست ها
    سلام به کل دوستان
    من يه کاسکو دارم تقریبی ۱۴ماهه نژاد ژامبو،۱۰روزه آوردمش واس خودم ديگه قار نداره از دست هم غذا میگیره یبارم آوردمش رو دستم اما خیلی ساکته آرومه مگر غریبه بره نزدیکش، مطمنم همه کاری انجام ميده اما بخاطر سنش ترس دارم حرف نياد!! راهنمایی بفرمایید؟؟
    سلام . نژاد ژامبو دیگه چیه نژادیه . کنگو منظورتونه ؟

14 ماه سن خوبی برای سخن گویی هست .

ادامه سوالتون رو در تاپیک کاسکو که در زیر قرار دادم بپرسید :

کاسکو-طوطی خاکستری آفریقایی(قسمت سوم) - صفحه 656

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)