نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14343

کمک فوری برای درمان گلد فیش و پروکسیموس

سلام

حدود 3 ماه شاید هم بیشتر است که تمام ماهی های آکواریم 72 لیتری من دارن با بیماری انگل روده ای سر میکنند.

مدفوع سفید دراز کشدار و حباب دار رو همه دارن. دو تا ماهی گلد فیش دارم و دو تا هم پروکسیموس چند تا هم از این کوچولوها. پروکسیموس ها چند هفته هست که غذا نمیخورند و گوشه گیرند ولی گلد فیش ها هنوز غذا میخورند و جنب و جوش دارند. اما یکدفعه دیروز دیدم که یکی از گلدفیش ها کل بدنش سیاه شده !!! و خیلی ناراحتم، چون گلد فیش ها رو خیلی دوست دارم.

درمان هایی که انجام دادم :
    در مان رو از حدود یکی دو ماه پیش شروع کردم. دمای آب رو بردو روی 33 درجه و نمک به مقدار لازم اضافه کردم. اول چند دوره از مترونیدازول استفاده میکردم، هم توی آبشون هم میدادم بخورن ولی هیچ فایده نکرد. یکی از پروکسیموس ها رو توی حمام غلیظ مترونیدازول بردم خوب که نشد یکم از دمش هم خورده شد ! بعدش از قرص JBL Spirohexol سه دوره استفاده کردم (دوره های سه روزه و بعدش سیفون 80 درصد) ولی فایده نکرد. بعدش از Sera Flagellol استفاده کردم دو دوره مثل قبل بازم خوب نشدن.
    دیدم خوب نشدن رفتم سراغ Praziquantel. یک دوره Praziquantel بهشون دادم که روز سوم اومدم سیفون کنم دیدم گلد فیش سیاه شده ! آبو سیفون سنگین کردم نمکو زیاد کردم یکمی Tetra GoldMed زدم. چند روزیه زیاد مدفوع سفید نمیبینم (ولی هنوز هست) اما پروکسیموس ها رو به موت هستن هیچی نمیخورن و گلد فیش هه که سیاه شده ! توی طول این دو ماه بعضی وقتا هم کمی Sera Omnipur استفاده میکردم.

کلی خرج کردم. واقعاً خسته شدم هر کاری میکنم چرا اینا خوب نمیشن ؟!؟!

3 تا هم عکس گذاشتم. اساتید لطفاً کمک کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpa360 نمایش پست ها
    سلام

حدود 3 ماه شاید هم بیشتر است که تمام ماهی های آکواریم 72 لیتری من دارن با بیماری انگل روده ای سر میکنند.

مدفوع سفید دراز کشدار و حباب دار رو همه دارن. دو تا ماهی گلد فیش دارم و دو تا هم پروکسیموس چند تا هم از این کوچولوها. پروکسیموس ها چند هفته هست که غذا نمیخورند و گوشه گیرند ولی گلد فیش ها هنوز غذا میخورند و جنب و جوش دارند. اما یکدفعه دیروز دیدم که یکی از گلدفیش ها کل بدنش سیاه شده !!! و خیلی ناراحتم، چون گلد فیش ها رو خیلی دوست دارم.

درمان هایی که انجام دادم :
    در مان رو از حدود یکی دو ماه پیش شروع کردم. دمای آب رو بردو روی 33 درجه و نمک به مقدار لازم اضافه کردم. اول چند دوره از مترونیدازول استفاده میکردم، هم توی آبشون هم میدادم بخورن ولی هیچ فایده نکرد. یکی از پروکسیموس ها رو توی حمام غلیظ مترونیدازول بردم خوب که نشد یکم از دمش هم خورده شد ! بعدش از قرص JBL Spirohexol سه دوره استفاده کردم (دوره های سه روزه و بعدش سیفون 80 درصد) ولی فایده نکرد. بعدش از Sera Flagellol استفاده کردم دو دوره مثل قبل بازم خوب نشدن.
    دیدم خوب نشدن رفتم سراغ Praziquantel. یک دوره Praziquantel بهشون دادم که روز سوم اومدم سیفون کنم دیدم گلد فیش سیاه شده ! آبو سیفون سنگین کردم نمکو زیاد کردم یکمی Tetra GoldMed زدم. چند روزیه زیاد مدفوع سفید نمیبینم (ولی هنوز هست) اما پروکسیموس ها رو به موت هستن هیچی نمیخورن و گلد فیش هه که سیاه شده ! توی طول این دو ماه بعضی وقتا هم کمی Sera Omnipur استفاده میکردم.

کلی خرج کردم. واقعاً خسته شدم هر کاری میکنم چرا اینا خوب نمیشن ؟!؟!

3 تا هم عکس گذاشتم. اساتید لطفاً کمک کنید.

سلام

قبل از هر چیزی نگهداری پروکسیموس با گلدفیش هر جوری به قضیه نگاه کنید اشتباهه . زیستگاه های این ۲ هیچ شباهتی به هم نداره . احتمال اینکه پروکسیموس ها از گلد فیش ها بیماری رو گرفته باشند زیاده . گلد فیش یه ماهی سخت جانه که ناقل بسیاری از بیماری ها میتونه باشه (بدون اینکه خودش لزوما بیمار بشه)

پروکسیموس بر خلاف اسم و ظاهرش یک سیچلاید خجالتی و بسیار حساسه . به نظر من اولی گام جدا کردنشونه . گلد فیش ها رو به تانک دیگری منتقل کنید . استرس رو تا حد امکان از پروکسیموس ها دور کنید . با توجه به اینکه دارو زیاد خوردن ریسک استفاده از دارو هایی که به شما پیشنهاد میکنم با خود شماست ...

چند روز تانک رو در وضعیت کم نور و بدون حضور گلد فیش ها مانیتور کنید . اگر وضعیشون بهتر شد یعنی از استرس بوده و در غیر این صورت :

تاپیک انگل های روده ای و شیوه های درمان رو مطالعه کنید و از داروی لورامیزول برای کرم کشی روده ای استفاده کنید

در مورد تیره شدن گلد فیش ها هم یک سوال دارم . این سیاهی شامل دم هم میشه؟یعنی دم ماهی گلدفیش شما هم جدیدا سیاه شده؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14343
    از لطف شما ممنونم

متاسفانه یکی از پروکسیموس ها مرد !

من قید پروکسیموس ها رو زدم. الآن بهم کمک کنید گلد فیش رو درمان کنم.

بله همونطور که در عکس میبینید هم پولک ها، هم باله ها و هم دم ماهی سیاه شده و همینجور داره بدتر هم میشه و سیاهی پیشرفت میکنه

لطفاً کمک کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mpa360 نمایش پست ها
    از لطف شما ممنونم

متاسفانه یکی از پروکسیموس ها مرد !

من قید پروکسیموس ها رو زدم. الآن بهم کمک کنید گلد فیش رو درمان کنم.

بله همونطور که در عکس میبینید هم پولک ها، هم باله ها و هم دم ماهی سیاه شده و همینجور داره بدتر هم میشه و سیاهی پیشرفت میکنه

لطفاً کمک کنید
    سلام

به نظر شخصی من این تیرگی هیچ مشکلی برای ماهی شما ایجاد نمیکنه و بیشتر مربوط به شوک های عصبی هست . ترس ، شوک ناگهانی ، استرس شدید ، دارو های زیاد و ... همگی باعث بروز این حالت در ماهی میشه . در مورد گلدفیش های شما افزایش ناگهانی دما تا ۳۳ و دارو های پی در پی کاملا صادقه . البته این اولین باره که در مورد گلد فیش همچین چیزی میبینم . بار ها فلاور هورن و دیسکس در مغازه ما همین انتفاق براشون افتاد که به مرور هم رفت....دوست عزیزم آقای بابک وزیر پور هم تجربه ای داشته که این لک ها ناگهانی به وجود آمدند و هیچ وقت پاک نشدند از بدن دیسکسشون

به هر حال خیالتون راحت باشه معمولا. مشکل ساز نیست

دیگه دارو مصرف نکنید برای گلد فیش ها

غذای هیکاری گلدفیش ضد انگل خریداری کنید و فقط از این غذا بهشون بدید دمای آب حد اکثر درجه سانتی گراد . نور خورشید ، سیفون های روزانه و مولتی ویتامین های جی بی ال یا سرا به قوی تر شدن و از بین رفنت استرس گلد فیش های شما کمک میکنند
    ویرایش توسط بابک آژیده : 30th September 2013 در ساعت 12:48 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

این هم نمونه اون چزی که بهتون گفتم . حد اقل ۳-۴ بار برای ما هم پیش اومد . شب مغازه رو بستیم صبح اومدیم دیدیم یه ماهی سالم اینجوری شده . به مرور هم پاک شد ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)