صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 18
    مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11

آموزش روی دست آوردن طوطی ( کلیپ )

آموزش روی دست آوردن طوطی

توضیحاتی برای این کلیپ داده نشده ولی برای درک بهتر مراحل رو شرح میدم .

تو این کلیپ اولین چیزی که باید بهش توجه کنید این هست که طوطی قبلا کاملا با مفهوم جایزه و چوب نشانگر ( تارگت ) و کلیکر آشنا شده . همونطور که تو کلیپ هم مشاهده میکنید این طوطی ، نمیذاره صاحبش دستش رو بهش نزدیک کنه و گاز میگیره ، مگر اینکه دست با جایزه یا غذای مورد علاقش بهش نزدیک بشه .

صاحب این طوطی قبل اینکه مراحل آموزش روی دست آوردن رو شروع کنه ، بال طوطی رو کوتاه کرده ، غذای مورد علاقه طوطیش رو پیدا کرده و بهش یاد داده که لمس کردن چوب با منقار (بعد از شنیده صدای کلیکر ) یعنی رسیدن به جایزه . احتمالا با چوب نشیمن ، طوطی رو به استند منتقل کرده تا آموزش راحت تر انجام بشه .

برای شروع چوب نشانگر رو به تنهایی بهش نزدیک میکنه و طوطی هم طبق روالی که یاد گرفته ، چوب رو لمس میکنه ، کلیکر به صدا درمیاد و جایزه میگیره .

مرحله بعد : این شخص همراه با چوب نشانگر، دست خودش رو هم به طوطی نزدیک میکنه . طوطی سر دوراهی میمونه که کدوم رو انتخاب کنه . دست صاحبش رو گاز بگیره یا اینکه چوب رو لمس کنه و جایزه بگیره ! صاحبش تصمیم گیری رو براش راحت تر میکنه و چوب رو کمی نزدیک تر میبره . طوطی تصمیم میگیره چوب رو لمس کنه و به جایزه برسه . این مرحله میتونه یکم طولانی تر باشه ولی صاحبش بعد از دو بار تمرین دستش رو نزدیک تر میبره . طوطی سعی میکنه دست رو گاز بگیره . صاحبش کمی دست رو دور میبره وقتی این واکنش رو میبینه و وقتی میبینه طوطی فقط سعی میکنه با اینکار دستش رو دور کنه ، دست و چو ب نشیمن رو کلا از طوطی دور میکنه و هیچ جایزه ای بهش نمیده . این کار اینقدر ادامه پیدا میکنه که طوطی یاد میگیره که با گاز گرفتن به جایزه نمیرسه .

صاحبش در انتهای آموزش چوب رو کمی دورتر نگه میداره که طوطی برای رسیدن به چوب روی دست قدم بذاره و در نهایت موفق میشه .

به نظر من ایرادی که تو این کلیپ وجود داره اینه :

سرعت زیاد صاحب طوطی برای پیشبرد مراحل آموزش : دست رو خیلی زود به طوطی نزدیک میکنه . میتونه این تمرین آهسته تر انجام بده و به طوطی اجازه بده که هربار نزدیک شدن دست ، براش عادی بشه .

این روش برای روی دست آوردن طوطی روش خوبی هست ، اگه با سرعت کمتری انجام بشه .

نکته : این آموزش برای طوطی های کوچیک شاید کمتر زمان ببره ولی برای طوطی های بزگتر به زمان بیشتری نیاز داشته باشه .

موفق باشید

گردآورنده : سپیده

منبع : www.parsipet.ir

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام
    سپیده خانم این طوطی پرورشیه و حلقه پا. معمولا طوطی های پرورشی از وسایلی که نزدیکشون میبیریم نمیترسن اما طوطی هایی که ما تو کشورمون داریم اکثرا وحشی بودن و اگر بخوایم همچین چیزی رونزدیکشون کنیم وحشت زده میشن و نتیجش برعکس میشه
    به جای اون وسیله از خوراکی استفاده بشه بهتره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام
    سپیده خانم این طوطی پرورشیه و حلقه پا. معمولا طوطی های پرورشی از وسایلی که نزدیکشون میبیریم نمیترسن اما طوطی هایی که ما تو کشورمون داریم اکثرا وحشی بودن و اگر بخوایم همچین چیزی رونزدیکشون کنیم وحشت زده میشن و نتیجش برعکس میشه
    به جای اون وسیله از خوراکی استفاده بشه بهتره
    سلام . آموزش با چوب نشانگر یکی از روش های آموزش طوطی هاست . ربطی به حلقه پا بودن یا نبودن طوطی نداره . این چوب رو قبلا به طوطی معرفی کردن. خوراکی هم باید باشه تو مراحل آموزش به عنوان محرک مثبت

کاسکوی منم حلقه پا هست شما فکر می کنید از وسایل جدیدی که میبینه نمیترسه ؟ طوطی ها همیشه از چیزی جدیدی که میبینن ممکنه بترسن مثل اسباب بازی یا حتی غذاهایی با رنگ های جدید .

چوب نشانگر میتونه کوچیکتر از این چوبی باشه که این شخص برای آموزش انتخاب کرده . میتونه حتی یه خلال دندون باشه ( البته بهتره چیزی باشه که طوطی نتونه سریع خرابش کنه هرچند که نباید این فرصت بهش داده بشه )

پس چوب نشانگر یا تارگت هرچی که هست باید قبل آموزش به طوطی معرفی بشه درست مثل یه اسباب بازی جدید . داشتن حلقه پا یا نداشتنش هم هیچ تاثیری نداره روی ترس طوطی ، یه طوطی ممکنه خیلی ترسو باشه یکی ممکنه به محض اینکه یه وسیله ای رو تو دست صاحبش ببینه دوست داشته باشه باهاش بازی کنه یا خرابش کنه ....

استفاده از چوب نشانگر برای طوطی هایی که گاز میگیرن خیلی روش خوبیه . مخصوصا وقتی که صاحب طوطی هم کلا از گاز طوطی بترسه این روش کمک میکنه که هر دو یاد بگیرن کم کم بهم نزدیک تر بشن .

انتخاب روش آموزش هم به صاحب طوطی بستگی داره میتونه اصلا از چوب نشانگر استفاده نکنه یا فقط برای یه سری آموزشها ازش استفاده کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    سلام
    طوطی من کاملا وحشیه و خیلی ترسو
    حدود 3 هفته است که با دست بهش غذا میدم. وقتی دستمو میبرم توی قفس یکم فاصله میگیره اما بعد خودش میاد غذا رو میگیره
    برای روی دست آوردن 4 روزه غذا رو با فاصله نگه داشتم اول یه پاشو میذاره اگه به غذا نرسید پای دوم و غذا رو میگیره و میره رو چوبش. اگه رو دستمه تکونش بدم میترسه و پر میزنه و فرار میکنه.
    باید چیکار کنم راحت بیاد رو دستم؟؟!!
    پرش کوتاه نشده

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1992 نمایش پست ها
    سلام
    حدود 3 هفته است که با دست بهش غذا میدم. وقتی دستمو میبرم توی قفس یکم فاصله میگیره اما بعد خودش میاد غذا رو میگیره
    برای روی دست آوردن 4 روزه غذا رو با فاصله نگه داشتم اول یه پاشو میذاره اگه به غذا نرسید پای دوم و غذا رو میگیره و میره رو چوبش. اگه رو دستمه تکونش بدم میترسه و پر میزنه و فرار میکنه.
    پرش کوتاه نشده
    آفرین چقدر خوب شما فعلا به همون یه پایی که میذاره روی دست باید قانع باشی . اجازه بده تو این حالت کاملا بهت اعتماد کنه . و بعد فاصله غذا رو بیشتر کن . دستی هم که طوطی پاشو میذاره روش ، نباید هیچ حرکتی داشته باشه . دستت رو ثابت نگه دار . دست شما مثل یه چوب نشیمن داره عمل میکنه که طوطی اعتمادی بهش نداره . وقتی این نشمین محکم نباشه طوطی بهش اعتماد نمیکنه ...تمرین روی دست آوردن ممکنه چندین هفته طول بکشه . طوطی ملنگو هم خیلی ترسو هست و این تمرین ممکنه بیشتر طول بکشه .

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام
    پرش کوتاه نشده
    مهسا خانم هنوز برای روی دست آوردن طوطیتون خیلی زوده،شما اول باید اجازه بدید طوطی بهتون اعتماد کنه،از دستتون نترسه،وقتی دستتون رو میبرید سمتش فرار نکنه
    برای این کار هم شما فعلا باید با دست بهش غذا بدید،دستتون رو ببرید داخل قفس و بهش غذا بدید.هر وقت طوطی از دستتون نترسید و به دستتون اعتماد کرد اونقت میتونید تمرین روی دست اومدن رو باهاش انجام بدید
    اینو یادتون باشه تو تمرین اهلی کردن هر عجله ای نتیجه برعکس میده و رسیدن به هدف رو به تاخیر میندازه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    آفرین چقدر خوب شما فعلا به همون یه پایی که میذاره روی دست باید قانع باشی . اجازه بده تو این حالت کاملا بهت اعتماد کنه . و بعد فاصله غذا رو بیشتر کن . دستی هم که طوطی پاشو میذاره روش ، نباید هیچ حرکتی داشته باشه . دستت رو ثابت نگه دار . دست شما مثل یه چوب نشیمن داره عمل میکنه که طوطی اعتمادی بهش نداره . وقتی این نشمین محکم نباشه طوطی بهش اعتماد نمیکنه ...تمرین روی دست آوردن ممکنه چندین هفته طول بکشه . طوطی ملنگو هم خیلی ترسو هست و این تمرین ممکنه بیشتر طول بکشه .
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    مهسا خانم هنوز برای روی دست آوردن طوطیتون خیلی زوده،شما اول باید اجازه بدید طوطی بهتون اعتماد کنه،از دستتون نترسه،وقتی دستتون رو میبرید سمتش فرار نکنه
    برای این کار هم شما فعلا باید با دست بهش غذا بدید،دستتون رو ببرید داخل قفس و بهش غذا بدید.هر وقت طوطی از دستتون نترسید و به دستتون اعتماد کرد اونقت میتونید تمرین روی دست اومدن رو باهاش انجام بدید
    اینو یادتون باشه تو تمرین اهلی کردن هر عجله ای نتیجه برعکس میده و رسیدن به هدف رو به تاخیر میندازه
    باشه . ممنون
    با دیدن این کلیپ فکر کردم رو دست اومدن طوطی من خیلی طول کشیده. امروز کلا چون خیلی لجبازی میکرد اصلا بهم اهمیت نمیداد نا امید شدم
    یکم حالت تحاجمی پیدا کرده فکر کنم میخواد بیاد بیرون قفس. امروز وقتی در قفس رو باز کردم خواستم بهش غذا بدم یهو پرواز کرد سمت در که بیاد بیرون. راستش ترسیدم. احتمال داره تو فکر فرار باشه؟
    جايزه دادن بلد نيستم. پرتقال و گردو دوست داره چخوري بايد ازشون استفاده كنم كه بفهمه اينا جايزه هستن و در قبال كار خوب ميگيره؟!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    سلام و درود
    یه سوال این پسرما بعضی وقتی خیلی خوب میاد روی دست اما بعضب وقتی باید دنبالش کنی و به زور بیاریش روی دستمیخواستم ببینم این خوبه یا بد؟؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    باشه . ممنون
    با دیدن این کلیپ فکر کردم رو دست اومدن طوطی من خیلی طول کشیده. امروز کلا چون خیلی لجبازی میکرد اصلا بهم اهمیت نمیداد نا امید شدم
    یکم حالت تحاجمی پیدا کرده فکر کنم میخواد بیاد بیرون قفس. امروز وقتی در قفس رو باز کردم خواستم بهش غذا بدم یهو پرواز کرد سمت در که بیاد بیرون. راستش ترسیدم. احتمال داره تو فکر فرار باشه؟
    گفتم که هنوز زوده برای تمرین شما فعلا اعتمادش رو جلب کنید تا دیگه به فکر فرار نباشه
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    سلام و درود
    یه سوال این پسرما بعضی وقتی خیلی خوب میاد روی دست اما بعضب وقتی باید دنبالش کنی و به زور بیاریش روی دستمیخواستم ببینم این خوبه یا بد؟؟
    ملنگو جماعت کلا خصلتش همینه،بعضی وقتا راحت میاد ولی اگر حسش نباشه اذیت میکنه عادیه نگران نباشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها

ملنگو جماعت کلا خصلتش همینه،بعضی وقتا راحت میاد ولی اگر حسش نباشه اذیت میکنه عادیه نگران نباشید
    آقای وکیلی شرمنده یادم رفت بگم طوطی من عروس هست ، واسه اینم عادیه؟؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)