صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577

9 عضو جدید-تلاش کاسکو برای بیرو امدن

سلام من عضو جدید هستم حدود 2 هفته هست که یه کاسکو خریدم دامپزشک گفت 6 تا 7 ماهشه مقاله زیاد خوندم ا اسمش پمپر هست لان خیلی کم ازم میترسه از دستم ذرت میگیره اخه تا الان ذرت و از همه چیز بیشتر دوس داره بعدش هویج البته هویج و نمیخوره فقط خورد میکنه و میریزه گرذو دوس نداره !! سیب و انار هم بدش نمیاد تا الان شلغم و هلو هم بهش دادم گردو دوس نداره ! 3 تا سوال داشتم 1- چه چیزای و به چه میزان بهش بدم الان روزی 1 ذرت میخوره !

2- یه حرکت عجیب میکنه که منو نگران کرده عکسش و گذاشتم میره اون بالا ه مچین زور میزنه انگار میخوار از بین سوراخا بیار بیرون !! این عادیه ؟ چکارش کنم؟ اگه بخوام بیارمش بیرون چطوری بیارمش؟

دیگه زیاد نمیترسه از دستم هم ذرت و لوبیا و انار میگیره اما تخمه نه
    الا 2 روزه زیاد اینطوری میکنه همچین زور میزنه انگار میخواد از بین سوراخ قفس رد ش چیکارش کنم ؟ طوری که بعدش به نفس نفس زدن میوفته ! اب هم خیلی کم میخوره این 2 روزه غذاش هم کم شده نگرانشم

3- مرحله بعدی کار من چیه ؟

ممنون از راهنماییتون
    ویرایش توسط sepideh : 11th October 2013 در ساعت 05:39 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mafton نمایش پست ها
    سلام من عضو جدید هستم حدود 2 هفته هست که یه کاسکو خریدم دامپزشک گفت 6 تا 7 ماهشه مقاله زیاد خوندم ا اسمش پمپر هست لان خیلی کم ازم میترسه از دستم ذرت میگیره اخه تا الان ذرت و از همه چیز بیشتر دوس داره بعدش هویج البته هویج و نمیخوره فقط خورد میکنه و میریزه گرذو دوس نداره !! سیب و انار هم بدش نمیاد تا الان شلغم و هلو هم بهش دادم گردو دوس نداره ! 3 تا سوال داشتم 1- چه چیزای و به چه میزان بهش بدم الان روزی 1 ذرت میخوره !

2- یه حرکت عجیب میکنه که منو نگران کرده عکسش و گذاشتم میره اون بالا ه مچین زور میزنه انگار میخوار از بین سوراخا بیار بیرون !! این عادیه ؟ چکارش کنم؟ اگه بخوام بیارمش بیرون چطوری بیارمش؟

دیگه زیاد نمیترسه از دستم هم ذرت و لوبیا و انار میگیره اما تخمه نه
    الا 2 روزه زیاد اینطوری میکنه همچین زور میزنه انگار میخواد از بین سوراخ قفس رد ش چیکارش کنم ؟ طوری که بعدش به نفس نفس زدن میوفته ! اب هم خیلی کم میخوره این 2 روزه غذاش هم کم شده نگرانشم

3- مرحله بعدی کار من چیه ؟

ممنون از راهنماییتون
    سلام . به پارسی پت خوش اومدین .

خوبه غذاش . مقالات این بخش رو هم مطالعه کنید که بدونید چه غذاهای دیگه ای میتونید بهش بدید:

اصول تغذیه طوطی سانان

هویج رو بدین . خودش در حین خرد کردن یه کم میخوره . گردو که به عنوان جایزه باید باشه . اگه نمیخوره آجیل های دیگه رو امتحان کنید . پسته یا فندق و ... به مقدار کم در روز مثلا یه دونه کافیه

قبلا صاحبی داشته ؟ عادت داره بیرون از قفس بمونه ؟ اگه قبلا صاحبی داشته که بیرون از قفس نگهش میداشته ،این حرکت ممکنه تلاش برای بیرون اومدن از قفس باشه .

بالش کوتاه شده ؟ برای چی بردینش پیش دامپزشک ؟
    ویرایش توسط sepideh : 11th October 2013 در ساعت 05:50 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام ممنون از پاسختون نه تا الان صاحب نداشته زمان خرید بردمش پیش دامپزشک تا از سن و سلامتش مطمن شم
    تا الان بیرن از قفس نیاوردمش و بالش هم کوتاه نشده حمام هم تا حالا نبردمش الان 3 روزه که از دستم غذا میگیره عصر هم در جلوش و باز کردم جلوش نشسته بودم بهش غذا میدادم
    در کل این حرکتش برام نگران کنندس و میترسم به خودش اسیب بزنه یه کوچولو هم فکر کنم سرما خورده ابریزش نداره اما تقریبا روزی یه با عطسه میکنه یا کمتر سرشم تا الان نخواروندم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام ممنون از پاسختون نه تا الان صاحب نداشته زمان خرید بردمش پیش دامپزشک تا از سن و سلامتش مطمن شم
    تا الان بیرن از قفس نیاوردمش و بالش هم کوتاه نشده حمام هم تا حالا نبردمش الان 3 روزه که از دستم غذا میگیره عصر هم در جلوش و باز کردم جلوش نشسته بودم بهش غذا میدادم
    در کل این حرکتش برام نگران کنندس و میترسم به خودش اسیب بزنه یه کوچولو هم فکر کنم سرما خورده ابریزش نداره اما تقریبا روزی یه با عطسه میکنه یا کمتر سرشم تا الان نخواروندم
    سلا دوست عزیز به انجمن خوش اومدی ...
    امیدوارم مطالب مقاله هایی که خوندی کمکت کنن چون نگهداری از یه جوجه کاسکو خیلی مراقبت میخواد . هم از نظر محیط هم غذا هم رفتار .
    تلاش برای بیرون اومدن از قفس امری طبیعیه . پرنده منم تا دو هفته اول کف قفش مینشست و پاشو عینه یه گاو وحشی به کف قفس میکشید . این رفتار برای وروود به محیط جدید بود . ممکنه این کار کلسکو شما هم همین علت رو داشته باشه البته همه کاسکو عینه هم نیستن اما شما باید حال کلی پرنده رو هم در نظر بگیری از نظر خورد و خوراک و جنب و جوش .
    عطسه به تنهایی نشونه سرما خوردگی نیست . کاسکو منم هربار که بال هاشو میخواد بکشه یه عطسه میکنه تا مجرای بینیش از گرده هایی که توش میره تمیز بشه .
    پیشنهاد میدم با یک دامپزشک مجرب مثل آقای برهاتی کیا مشورت کنید درباره رفتار کاسکوتون که به میله ها میچسبه و فشار میاره . مدفوع پرنده رو هم چک کنید تا مشکلی نداشته باشه بهشون بگید. کار از محکم کاری عیب نمیکنه .
    موفق باشید انشالله که سالم و سلامته و کنار هم سالینه سال شادی آورم هم باشین .
    با تشکر یاعلی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    سلام ببخشید اما من هنوز نتونستم بفهمم این کارش علتش چی هست و ایا باید بیرونش بیارم یا نه با توجه به اینکه کاملا اهلی نشده و فقط غذا از دست میگیره
    اب هم که خیلی خیلی کم میخوره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام ببخشید اما من هنوز نتونستم بفهمم این کارش علتش چی هست و ایا باید بیرونش بیارم یا نه با توجه به اینکه کاملا اهلی نشده و فقط غذا از دست میگیره
    اب هم که خیلی خیلی کم میخوره
    سلام

خیر ، فعلا کاسکو رو از قفس بیرون نیارید . با توجه به اینکه علائم عصبی از خودش نشون میده فکر این رو هم بکنید که وقی بیرون اومد مجبورید به زور داخل قفس بکنیدش که باز خورد خوبی ننخواهد داشت . فعلا تا میتونید سرش رو گرم کنید . انواع اسباب بازی ها و غذاهایی که دوست داره میتونه کمک بزرگی بکنه . فقط زمانی برای اولین بار طوطی کاسکو رو از قفس خارج کنید که اولا کاملا اهلی شده باشه و در ثانی پر هاش کوتاه باشه .

بار ها راجع به این مسائل بحث شده . تاپیک پرسش و پاسخ کاسکو (شماره ۱ تا ۳) رو کامل بخونید . خیلی چیزا دستگیرتون میشه . الان کوچکترین چیزی که باعث ترسش بشه در آینده ممکنه باعث بروز اختلالات پرکنی و عضبی بشه .

تنها راه آرام شدن و اهلی شدن کاسکو شما صبر و محبت زیاد و همچنین گذاشتن وقت با طوطی است

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    ممنون از پاسختون
    واسه اب خوردنش چکار کنم اخه خیلی کم اب میخوره
    جدیدن کف قفس زیاد میشینه و روزنامه کف هم میکنه 2 روزه
    حمام ببرم یا نه اخه احساس میکنم کمکم نیاز داره
    به سرشم نمیزاره دست بزنم اما با نوکش انگوشتمو میگیره و بازی میکنه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    ممنون از پاسختون
    واسه اب خوردنش چکار کنم اخه خیلی کم اب میخوره
    جدیدن کف قفس زیاد میشینه و روزنامه کف هم میکنه 2 روزه
    حمام ببرم یا نه اخه احساس میکنم کمکم نیاز داره
    به سرشم نمیزاره دست بزنم اما با نوکش انگوشتمو میگیره و بازی میکنه

دوستان دیگه هم چندین بار گفتن

حمام لازم نیست فعلا تا وقتی که بهتون اعتماد پیدا نکنه

شما خیلی عجله میکنید

اگر بخواید اینجوری پیش برید هیچ چیز جز یه کاسکوی عصبی برات نمیمونه

بذارید خودش پیش بره به هیچ کاری مجبورش نکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14577
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    دوستان دیگه هم چندین بار گفتن

حمام لازم نیست فعلا تا وقتی که بهتون اعتماد پیدا نکنه

شما خیلی عجله میکنید

اگر بخواید اینجوری پیش برید هیچ چیز جز یه کاسکوی عصبی برات نمیمونه

بذارید خودش پیش بره به هیچ کاری مجبورش نکنید
    ممنون اما اب خوردنش و چیکار کنم یه کاسکو در روز چه میزان اب باید بخوره ؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    ممنون اما اب خوردنش و چیکار کنم یه کاسکو در روز چه میزان اب باید بخوره ؟
    نگران نباشید هرقدر نیاز داشته باشه میخوره

ممکنه یه روز کم بخوره یه روز زیاد

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)