نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566

4 کمک درباره کاسکو

با سلام به همه کاربران سایت
    من تازه عضو شدم
    دوستام من از شهر پرندگان تهران یه کاسکو خریدم که جدود ۱ ماه میشه
    رام هستش از دستم غذا میخوره ولی اگه بخوام نازش کنم نمیزاره با نوکش دستم رو میگیره و میندازه اون طرف که من نمیزارم
    صاحاب مغازه برام گفته که ۵ کلمه حرف میزنه و قبلا این کاسکو دست یه خانوم بوده و صاجاب مغازه گفت که اگه حرف نزد برش میداره ازم بعد از ۲ هفته اگه نزد بر میداره ولی ۱ ماه شده هنوز هیچی نگفته
    فقط جدیدا یکم میخونه ولی جیغ نیستش والا من خبر ندارم
    من الان دقیق نمیدونم سنش چقدر که اگه حرف نزد خودم میتونم حرفش بیارم یا نه برم به همونجا پس بدم
    عکس هم گرفتم میزارم ببینی اگه خوبه نگهش دارم اگه نه که زنگ بزنم به یه جوری بهش پس بدم و یکی دیگه بر دارم فقط اگه میشه منو خوب راهنمایی کنید که این کاسکو خوب هست یا نه

اگه بد باشه خیلی ناراحت میشم
    امیدوارم خوب باشه
    یه چیزایی رو خوندم تا اینجا خوب نبوده
    حالا نظر شما ها رو میخوام

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tatikiss نمایش پست ها
    با سلام به همه کاربران سایت
    من تازه عضو شدم
    دوستام من از شهر پرندگان تهران یه کاسکو خریدم که جدود ۱ ماه میشه
    رام هستش از دستم غذا میخوره ولی اگه بخوام نازش کنم نمیزاره با نوکش دستم رو میگیره و میندازه اون طرف که من نمیزارم
    صاحاب مغازه برام گفته که ۵ کلمه حرف میزنه و قبلا این کاسکو دست یه خانوم بوده و صاجاب مغازه گفت که اگه حرف نزد برش میداره ازم بعد از ۲ هفته اگه نزد بر میداره ولی ۱ ماه شده هنوز هیچی نگفته
    فقط جدیدا یکم میخونه ولی جیغ نیستش والا من خبر ندارم
    من الان دقیق نمیدونم سنش چقدر که اگه حرف نزد خودم میتونم حرفش بیارم یا نه برم به همونجا پس بدم
    عکس هم گرفتم میزارم ببینی اگه خوبه نگهش دارم اگه نه که زنگ بزنم به یه جوری بهش پس بدم و یکی دیگه بر دارم فقط اگه میشه منو خوب راهنمایی کنید که این کاسکو خوب هست یا نه

اگه بد باشه خیلی ناراحت میشم
    امیدوارم خوب باشه
    یه چیزایی رو خوندم تا اینجا خوب نبوده
    حالا نظر شما ها رو میخوام
    سلام . خوش اومدین به پارسی پت

با توجه به رنگ چشمش بالای 4 سال سن داره . ظاهرش که سالم نشون میده . اون شخصی که به شما این طوطی رو فروخت باید بدونه که یه طوطی وقتی وارد محیط جدید میشه ممکنه تا یه مدت هیچ حرفی نزنه . اینم به خاطر استرس ورود به محیط جدید و دوری از صاحب قبلیش ( اگه واقعا صاحبی داشته ) . پس یک ماه زمان کمی هست برای اینکه یه طوطی به حرف بیاد .

رام میشه . اگه مداوم تمرین کنید به حرف هم میاد (اما نمیتونم شما رو مطمئن کنم ) بستگی به خودتون و طوطی داره

فروشنده نگفت بهتون چه کلماتی بلده ؟ خودتون تو این مدت باهاش تمرین نکردین که کلمات رو یاد بگیره؟ روی دست میاد ؟ارتباطش با شما خوبه ؟ نزدیکش میرید واکنشش چیه ؟ میترسه ؟ فرار میکنه ؟
    ویرایش توسط sepideh : 10th October 2013 در ساعت 03:30 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    دوست عزیز کلا پرنده فروشها راست رو نمیگن و این حرف رو به همه خریدارها میزنند که این پرنده مال یه خانم دکتره بوده.... اینطور هم که معلومه سنش هم بالای 4 سال هست اگر کلماتی باد باشه که میشه بهش امیدوار بود بشه چیزهای بیشتری بهش یاد داد اگر هم که بلد نباشه زمان زیاد و تمرین مداوم میخواد برای بحرف آوردنش چند خریدید؟ که ببینیم به قیمتش میارزه یا نه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    با سلام
    رام هستش فقط نمیاد رو دستم وقتی دستم رو میبرم نزدیکش با نوکش دستم رو اهسته گاز میگیره
    نه بهم نگفته چه کلماتی رو بلده
    چرا من خودم یه خورده باهاش جرف زدم اما قبلا هیچی نمیگفت الان بهتر شده و یکم میخونه
    ارتباطش باهام بد نیس ولی میشه بهتر توضیح بدین چطوری ارتباط داره باهام
    نزدیکش که میرم کار خاصی نمیکنه فقط زیر شکمش یکم میلرزه
    حالا با این چیزا ها خوب هستش نگه دارم یا نه برش گردونم به همون مغازه دار اخه برای من گفت هنوز ۱ سالشه
    یه چیز که تو اجمن خوندم این بود که تا ۷ سالگی قادر به یاد گیری هست درسته ؟ یا نه اگه هم حرف نزنه خودم میتونم حرفش بیارم با تمرین و کلاس خوب یا نه اذیت میشم

قیمتش هم ۲ میلیون میگفت که من با ۱۸۰۰۰۰۰ راضیش کردم حالا خوب هستش واسم
    به نظرتون با این مشخصاتی که من دادم باهوش هست یا نه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    با سلام
    رام هستش فقط نمیاد رو دستم وقتی دستم رو میبرم نزدیکش با نوکش دستم رو اهسته گاز میگیره
    نه بهم نگفته چه کلماتی رو بلده
    چرا من خودم یه خورده باهاش جرف زدم اما قبلا هیچی نمیگفت الان بهتر شده و یکم میخونه
    ارتباطش باهام بد نیس ولی میشه بهتر توضیح بدین چطوری ارتباط داره باهام
    نزدیکش که میرم کار خاصی نمیکنه فقط زیر شکمش یکم میلرزه
    حالا با این چیزا ها خوب هستش نگه دارم یا نه برش گردونم به همون مغازه دار اخه برای من گفت هنوز ۱ سالشه
    یه چیز که تو اجمن خوندم این بود که تا ۷ سالگی قادر به یاد گیری هست درسته ؟ یا نه اگه هم حرف نزنه خودم میتونم حرفش بیارم با تمرین و کلاس خوب یا نه اذیت میشم

قیمتش هم ۲ میلیون میگفت که من با ۱۸۰۰۰۰۰ راضیش کردم حالا خوب هستش واسم
    به نظرتون با این مشخصاتی که من دادم باهوش هست یا نه
    اولین چیزی که باید بگم اینه که شما تعجب نکنید از این کار فروشنده برای اینکه طوطی اگه خیلی سن بالا هم باشه بازم میگن 1 سال یا زیر یک سال ، کافیه متوجه بشن خریدار یکم اطلاعاتش کمه در این زمینه . میدونم هزینه کردین برای خریدش و دوست دارید مطابق انتظارات شما باشه ولی با توجه به اینکه الان قیمت ها بالا رفته باید قبلش یکم اطلاعاتتون رو بیشتر میکردین .

طوطی ها باهوشن . هوش رو در صحبت کردن نبینید .حرف زدن ، انتظار ما از طوطیه ، معیاری برای سنجش هوشش نیست .

خب واکنشش در مقابل شما ، وقتی دستتون رو میبرید سمتش جوری هست که معلومه رام شده قبلا و تقریبا ترسش از آدما کم شده . یه خورده تمرین شما کمه هرچند که به همون دلایلی که تو پست اول گفتم طوطی ممکنه تا یه مدت حرف نزنه . اما اگه چیزایی رو میگه زیر لب یا به صورت ناواضح معلومه کم کم داره عادت می کنه به محیط جدید . با توجه به خواسته های شما من پیشنهادم اینه که یک مدت دیگه نگهش دارید و اگه دیدین که انتظارات شما رو برآورده نمیکنه پسش بدین ( اگه قبول کنه ) تو این مدت ما برای روی دست آوردن و رام کردنش به شما کمک میکنیم .

کاسکو اگه سنش بالا باشه باز امکان رام شدن و به حرف اومدنش وجود داره . من این جمله که " کاسکو تا سن هفت سالگی فقط قادر به یادگیری هست" فقط وقتی باور میکنم طوطی خودم بعد 7 سالگی هیچ چیز جدیدی یاد نگیره .

طوطی های سن بالا رو بچه ها تونستن رام کنن و به حرف بیارن ، یکم به صبر و حوصله بیشتری نیاز داره ولی غیر ممکن نیست . اگه طوطی وحشی باشه دردسر بیشتر هست ولی اگه رام شده قبلا میشه امیدوار بود .

من زیاد در جریان قیمت نیستم ولی قیمت کاسکو از 1500 1600 به بالاست .

با توجه به توضیحاتی که دادین برای رام کردنش نباید به مشکلی بربخورید . اگه خوب هم تمرین کنید به احتمال زیاد به حرف میاد . در نظر داشته باشید که من فقط پیشنهاد دادم یک ماه دیگه نگهش دارید ، دیگه تصمیم با خودتونه .
    ویرایش توسط sepideh : 11th October 2013 در ساعت 01:19 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو
    شماره عضویت
    14566
    ممنون عزیز
    حالا با این توضیحی که دادم به نظرتون باهوش میتونه باشه یا نه ؟
    میشه بهم اموزش اولیه رو بدین که از کجا شروع کنم و چه کار هایی بکنم که ببینم خوب هست یا نه ؟
    یه سوال دیگه کاسکو تا چه مدت قادر به زندگی هست یا چند سال عمر میکنه ؟
    اگه سنش کم باشه زودتر چیزی یاد کیگیره یا مثل من که الان ۴ سالشه دچار مشکل میشم ؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون عزیز
    حالا با این توضیحی که دادم به نظرتون باهوش میتونه باشه یا نه ؟
    میشه بهم اموزش اولیه رو بدین که از کجا شروع کنم و چه کار هایی بکنم که ببینم خوب هست یا نه ؟
    یه سوال دیگه کاسکو تا چه مدت قادر به زندگی هست یا چند سال عمر میکنه ؟
    اگه سنش کم باشه زودتر چیزی یاد کیگیره یا مثل من که الان ۴ سالشه دچار مشکل میشم ؟
    ای بابا شما که باز میگید باهوش هست یا نه . گفتم که طوطی ها همه باهوشن حتی اگه حرف نزنن یا رام نباشن . کارهایی میتونن انجام بدن که شما باورتون نمیشه .

از نظر هوشی به شما تضمین میدم که باهوش هست حتی اگه به حرف نیفته .

اما اگه منظور شما از هوش ، حرف زدن و رام شدن هست که توضیح دادم اگه تمرین کنید باهاش و وقت بذارید حتما نتیجه میگیرید چون اولا این کاسکو تقریبا رام هست و سنش هم اونقدر بالا نیست و وحشی هم نیست که بخواید خیلی نگران بشید . شما باهاش تمرین نکردین اونم پیشرفتی نداشته . همونطور که گفتم یه مدت باهاش تمرین کنید و هر بار بگید چقدر پیشرفت داشته که بگیم میتونه کاسکوی دلخواه شما بشه یا نه . اما بازم میگم من فقط پیشنهاد دادم که بیشتر نگهش دارید تصمیم با خود شماست

اگه خوب نگهداری بشه بالای 50 60 سال عمر میکنه

سن اگه کمتر باشه نتیجه بهتری میگیرید . ولی 4 سال هم سن زیادی نیست اگه باهاش تمرین کنید میتونید چیزای زیادی یادش بدین

خب برای شروع چندتا سوال میپرسم :

چند ساعت در روز بیرون قفس هست ؟ بالش کوتاه شده ؟

داخل و بیرون قفس ازتون به راحتی غذا میگیره ؟ اگه غذا رو دور نگه دارید میاد دنبال دست که غذا رو بگیره ازتون ؟ ( امتحان کنید ) . چه غذاهایی رو بیشتر دوست داره ؟

جواب این سوالات کامل و با توضیحاتی که خودتون فکر میکنید نیاز هست ، تو تاپیک کاسکو طوطی خاکستری آفریقایی که لینکش رو پایین میذارم بدید .

http://www.parsipet.ir/thread10936-111.html

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    1800 خیلی زیاد خریدید راستش اگر واقعا چند کلمه حرف برنه با این سن دیگه بیشتر از 1500. 1400 نمیارزه البته سلیقه ای هست یکی براش قیمت مهم نیست فقط دوست داره یه چیزی بخره که به دلش بشین یکی هم مقل من اینقدر میچرخه و چونه میزنه که با اون قیمتی که میخواد بخره

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)