صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11
    کاربر ساده

شماره عضویت
    5037

از هر كسي مار آبي نگيريد!!!!!

وقتي عيد مي شد من آدم هايي رو ميديدم كه توي تشت تعدادي مار آبي براي فروش ميزاشتن مردم هم از اونا به قيمت 3-4تومان ميخريدند.چند سال پيش يكي از دوستانم به من گفت كه يك مار آبي خريده است وگفت بيام و يك سري بهش بزنم آن را درون تنگي گزاشته بود من خودم وقتي اونو به من نشون داد ديدم كه خيلي شبيه مار خشكيست !!بهش گفتم غذا هم بهش ميدي گفت بهش مكمل مخصوص ميدم ولي نمي خوره كمي نگران شدم ازش پرسيدم چند خريدي گفت 2تومن !!!!!نظرت چيه؟گفتم برو پسش بده! نه اصلا خوب نيست با اينجور آدما در بيوفتي به نظرم بندازش دور ممكنه خطرناك يا ناقل بيماري باشه!!!!!1روز بعد به تلفنم زنگ زد و گفت مارم فرار كرد بعد يهو وحشي شد و به طرفم حمله كرد منم ترسيدمو اونو كشتم !!!!!!اينا يي كه من گفتم همش تجربه است پس در هنگام خريد دقت كنيد و گول ارزاني رو نخوريد!!!!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نه فقط از هر کسی...بلکه کلا نباید مار آبی خرید چون 90% مواقع اعتصاب غذا میکنه و میمیره.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    5021
    اه چندش کی مار ابی میخره من که هم میترسم هم حالم بهم میخوره ای یی یی ی ی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    جوندگان پرندگان خزندگان
    شماره عضویت
    11467
    من مار های خشکی بسیاری رو دیدم که خطرناکن و برای آبتنی گاهی داخل آب هم میرن و این خیلی خطرناکه حتمی به شکل سر مار توجه کنید معمولا مار آبی سری کشیده و کوچک و عاری از دو دندون نیش است و فقط دندون های کوچکی دارد که خیلی ریزه و راحت دیده نمیشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مار
    شماره عضویت
    15557
    اگه هم خواستید بگیرید[مثل من] قبلش کلی تحقیق کنید ببینید چه نوع ماری هست وقتی هم خریدید برای تست پیش دام پزشکی ببرید تا ناقل بیماری نباشد من که دو گیگابایت تحقیق کردم هیچ کدومشو هم نخوندم!!!

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط yasicj نمایش پست ها
    اگه هم خواستید بگیرید[مثل من] قبلش کلی تحقیق کنید ببینید چه نوع ماری هست وقتی هم خریدید برای تست پیش دام پزشکی ببرید تا ناقل بیماری نباشد من که دو گیگابایت تحقیق کردم هیچ کدومشو هم نخوندم!!!
    انتقال بیماری دلیل اصلی نخریدنش نیست دوست گرامی
    مار آبی ایرانی و در راسشون ناتریکس(که بیشتر فروخته میشه) تقریبا در ۹۵ درصد مواقع غذا نمیخوره تو اسارت....

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    اگر قصد خرید مار دارید حتما از یه فروشنده ی معتبر بگیرید که با استفاده از توصیه های فروشنده در مورد نوع برخورد با مار و دادن ماری با نژاد مناسب و پرورش یافته در شرایط مناسب شاهد زنده موندن و غذا خوردن مارتون باشید
    یکی از دوستان ما که علاقه ی شدیدی به خزندگان داشت چند سری مار خرید که هر کاری می کرد مار حاضر به خوردن غذا نمی شد
    در نتیجه ی خرید این ها مرگه ماره
    خواهشا نخرید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مینا
    شماره عضویت
    15218
    میگم کاش یه اطلاع رسانی هم در مورد لاکپشت های گوش قرمز بکنید.
    واقعا خیلی بده که مردم بدون هیچ اطلاعاتی میرن گوش قرمز میخرن آخرشم حیوون بیچاره میمیره.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیاوش نمایش پست ها
    میگم کاش یه اطلاع رسانی هم در مورد لاکپشت های گوش قرمز بکنید.
    واقعا خیلی بده که مردم بدون هیچ اطلاعاتی میرن گوش قرمز میخرن آخرشم حیوون بیچاره میمیره.
    بله حق با شماست ولی با همه تبلیغاتی که انجام میشه هنوز هم متاسفانه در تیراژ چند ده هزار تایی وارد میشه و فروخته میشه...خیلی هاشون که میمیرن هیچ ، تعداد خیلی زیادیشون هم در طبیعت رها سازی میشن (مردم به خیال خودشون خدمت میکنند)

با توجه به اینکه این گونه نبست به گونه های بومی ایران یعنی لاک پشت برکه ای خزری و لاک پشت برکه ای اروپایی مهاجم و بسیار قوی تر است ِ ، در صورت رها سازی کاملا اکوسیستم را بر هم میزند و ممکن است در آینده باعث انقراض گونه های داخلی بشود....
    ویرایش توسط بابک آژیده : 21st March 2014 در ساعت 01:22 PM

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    سلام اگه توی یک آکواریوم اختصاصی براش سنگ بزاریم و آب بریزیم و ماهی کوچیک مثل گوپی بدیم آیا باز هم ممکنه بمیره؟ چون من یکی دیدم دستفروش میفروخت خب توی تنگ ب اون کوچیکی میمیره که

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)