صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 95
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی ، شاه طوطی، آکواریوم و خوکچه هندی
    شماره عضویت
    12165
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها
    فکر کنم هر روز یه ماجرای تازه از دست این همه وروجک تو خونه به وجود میاد!
    امیدوارم زیاد اهل سفر نباشین وگرنه از چند ماه قبل باید دنبال کسی باشین تا این وروجک ها رو نگه داره!
    ماشالا یکی دو تا نیستن که

بی زحمت مکس رو از طرف من با حداکثر توان بچلونین!
    در حدی که غرغرش در بیاد!
    بزنم به تخته یکی از یکی خوشگل ترن!
    ممنون شادی جان والا خدا دیگه باید به من صبر ایوب بده البته بیشتر به داداشم بده آخه همه این وروجکا تا داداشم رو میبینن انگار ننه باباشونو دیدن همچین همه باهم صداشون درمیاد. واسه مسافرت معمولا همش یکی میمونه خونه تا نگهبان باغ وحش باشه
    در رابطه با چلوندت مکس بیزحمت خودت بیا بچلونش من اصلا دوست ندارم با دندونای مکس روبرو بشم. تا نازش میکنی گاز میگیره بچه پررو دو روزه هم یاد گرفته از نرده محوطه خودش میاد بالا میپره بیرون موندم دیگه چیکارش کنم . راستی مکس گوشاش اول تیز بود ولی الان هردوتاش افتاده دوباره درست میشه یا میمونه همینجوری؟ ببخشید همش مزاحمتون میشم وقت و بیوقت

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima.h نمایش پست ها
    ممنون شادی جان والا خدا دیگه باید به من صبر ایوب بده البته بیشتر به داداشم بده آخه همه این وروجکا تا داداشم رو میبینن انگار ننه باباشونو دیدن همچین همه باهم صداشون درمیاد. واسه مسافرت معمولا همش یکی میمونه خونه تا نگهبان باغ وحش باشه
    در رابطه با چلوندت مکس بیزحمت خودت بیا بچلونش من اصلا دوست ندارم با دندونای مکس روبرو بشم. تا نازش میکنی گاز میگیره بچه پررو دو روزه هم یاد گرفته از نرده محوطه خودش میاد بالا میپره بیرون موندم دیگه چیکارش کنم . راستی مکس گوشاش اول تیز بود ولی الان هردوتاش افتاده دوباره درست میشه یا میمونه همینجوری؟ ببخشید همش مزاحمتون میشم وقت و بیوقت
    پیشنهاد میکنم برای نظافت جاهاشون و رسیدگی به خود پت ها با بقیه اعضا خانواده سهیم بشین!

هنوز هم داخل محوطه میذارینش؟ مگه دستشویی رو کامل یاد نگرفته؟
    میتونین اموزش پرتاب توپ و اشیا رو باهاش کار کنین تا انرژیش تخلیه بشه و اون ها رو گاز بگیره!

با توجه به اینکه 3 ماهش شده و قبلا تیز بوده و حالا دوباره افتاده بعید میدونم دوباره بالا بشه اما میتونین از دامپزشک اش بپرسین تا دقیق بهتون اطلاع بده

خواهش میکنم نیما جان،مراحمین،من همیشه یاهو انلاین هستم هر زمان که کاری یا مشکلی بود حتی دیر وقت،در حد توان کمک خواهم کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12165
    نقل قول نوشته اصلی توسط shadi.a نمایش پست ها
    پیشنهاد میکنم برای نظافت جاهاشون و رسیدگی به خود پت ها با بقیه اعضا خانواده سهیم بشین!

هنوز هم داخل محوطه میذارینش؟ مگه دستشویی رو کامل یاد نگرفته؟
    میتونین اموزش پرتاب توپ و اشیا رو باهاش کار کنین تا انرژیش تخلیه بشه و اون ها رو گاز بگیره!

با توجه به اینکه 3 ماهش شده و قبلا تیز بوده و حالا دوباره افتاده بعید میدونم دوباره بالا بشه اما میتونین از دامپزشک اش بپرسین تا دقیق بهتون اطلاع بده

خواهش میکنم نیما جان،مراحمین،من همیشه یاهو انلاین هستم هر زمان که کاری یا مشکلی بود حتی دیر وقت،در حد توان کمک خواهم کرد
    والا شادی جان دیگه اعضای خانواده ای نمونده برام جز داداشم همشون از ایران رفتن من و داداشم هم گیر درس و دانشگاهیم. اکثر کارای نظافت و رسیدگی رو داداشم انجام میده خداروشکر.
    درمورد اینکه همش تو محوطه هستش خب میاد بیرون خیلی شیطون میشه به همه وسایل خونه کار داره میترسم بلایی سرش بیاد یوقت یخورده بزرگتر بشه آرومتر بشه میزارمش بیرون بمونه البته وقتی آزادیم میزاریمش بیرون که حواسمون هم بهش باشه .
    بازهم ممنون ازتون بخاطر همه زحمتا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12165
    اینم جلسه سه نفره مکس ، کاسپر و فردی درحال نقشه کشیدن علیه من و داداشم سه خرابکار

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    درمورد اینکه همش تو محوطه هستش خب میاد بیرون خیلی شیطون میشه به همه وسایل خونه کار داره میترسم بلایی سرش بیاد یوقت یخورده بزرگتر بشه آرومتر بشه میزارمش بیرون بمونه البته وقتی آزادیم میزاریمش بیرون که حواسمون هم بهش باشه
    اینم جلسه سه نفره مکس ، کاسپر و فردی درحال نقشه کشیدن علیه من و داداشم سه خرابکار
    حواستون باشه توطئه چینی نکنن یوقت! از این وروجکا بعید نیست!!

با توجه به اینکه محل دستشویی رو یادگرفته مشکل اصلی برای بیرون بودنش کاملا بر طرف شده
    اما اینکه سن رشد دندان هاشه و خارش داره باعث میشه که به لوازم منزل اسیب برسونه،میتونین براش اسباب بازی مخصوص خریداری کنین تا خارش اش کمتر بشه و احتمال اسیب رسانی پایین تر بیاد
    با این حال فکر میکنم بهتر باشه تا سن اش کمه به ازاد بودن داخل منزل عادتش بدین وگرنه ممکنه بعد ها دچار مشکل بشین چون با بالا رفتن سن اموزش پذیری هم پایین میاد و سگ تا سن 1 سالگی (میانگین سن بلوغ) باید کاملا فرمان های اولیه رو اموزش دیده باشه و انجام بده
    پس هر چه سن اموزش کمتر باشه،نتیجه بهتری خواهد داشت مخصوصا که سن مکس سن خیلی مناسبیه

ورودش رو به داخل اشپزخانه با گفتن کلمه نه و یا در صورت نیاز اب پاش،منع کنین
    نه تنها اجازه ورود به اشپزخانه رو به مکس ندین بلکه کاسپر رو هم نذارین داخل اشپزخانه بره،من اتفاقات ناگواری رو شنیدم برای پت ها پیش امده که با توجه به این مسئله پیشنهاد میکنم برای جلوگیری از خطرات احتمالی از ورودشون اجتناب کنین

میتونین محدوده ی خاصی رو معین کنین مثل اتاقی که در اون هست و نشیمن منزل و فقط در این محدوده خاص
    در تردد باشه
    (توجه داشته باشین محل دستشویی باید در این محدوده باشه تا در زمان نیاز بدون مشکل بتونه ازش استفاده کنه)
    در صورتی که در طول زمان ازاد بودن دز منزل در هر کجای منزل که ادرار یا مدفوع کرد سریعا محل رو با سرکه تمیز کنین تا بوی ادرار از بین بره وگرنه بوی محل باعث میشه که دفعات بعدی هم این اتفاق تکرار بشه و تقریبا میشه گفت برای همیشه اتفاق بیفته! چون بیشتر از اموزش ها بوی ادرار هست که محل دستشویی رو تعیین میکنه
    بعد از مدتی که از رفتار صحیح اش در منزل مطمئن شدین اگر خواستین میتونین اجازه بدین در اکثر جاهای منزل رفت و امد کنه
    اما بر اساس تجربه شخصی پیشنهاد میکنم که اگر اتاق دیگری هم در منزل هست،اجازه ورود اش رو به اون اتاق ندین
    (با توجه به ریزش موی بالایی که دارن گاهی شما برای انجام برخی از کارهاتون نیاز به محلی پیدا میکنین که عاری از موی مکس باشه،البته این پیشنهادم رو روی حساب وسواس هم میشه گذاشت!
    )

میتونین محدوده خودش رو جمع کنین و محدوده ی اصلی اش رو به داخل خود اتاق افزایش بدین؛یعنی تمام مدت در داخل اتاق ازاد باشه
    معمولا به این شکله که داخل هر محدوده ای که صاحب حضور داشته باشه،سگ هم در همونجا میمونه؛مثلا اگر شما داخل اتاق باشین مکس هم داخل همون اتاق میمونه و یا اگر در نشیمن منزل باشین در همون محدوده و در نزدیکی شماست
    این موضوع باعث میشه که اکثرا در دید و تحت کنترل شما باشه و بتونین تمام وقت زیر نظر داشته باشینش

اینکه میفرمایین بعد از بیرون امدن از محدوده شیطنت اش زیاد تر میشه به دلیل سن کم و توله بودن،تازگی محیط،بزرگتر شدن محدوده و کنجکاوی برای کشف مکان های جدید منزله! به مرور کاملا به محیط منزل عادت میکنه و شیطنت اش کمتر میشه و شیطنت اش به محدوده زمانی خاصی کاهش پیدا میکنه
    به طور معمول به این شکل هست که همه ی سگ ها در ساعات عصر،حدود 5 تا 7 اوج انرژی روزشون هست!
    اگر بتونین در این ساعات به طور مداوم و هر روز بیرون ببرینش بخش اعظم انرژی اش تخلیه میشه و خیلی اروم تر میشه
    (توجه داشته باشین که مثلا اگر 5 روز ببرنش و 2 روز از هفته رو نبرین دچار تیک های عصبی و پرخاش میشه چون مکانیسم بدن این رو به عنوان یک برنامه میپذیره که هر روز باید سر اون ساعت برده بشه؛و در غیر این صورت ممکنه پرخاش اش دچار اسب رسانی به خودش بشه)

اما اگر این امکان رو ندارین که هر روز سر ساعت مشخصی ببرینش بیرون میتونین هر روز عصر یه بازی حسابی باهاش انجام بدین تا انرژی اش کمتر بشه! و یا میتونین به طور بدون برنامه و نا مشخص یک روز در میون ببرینش بیرون
    مثلا یکبار شب ببرینش و یا یکبار صبح و .. ؛ مهم اینه که روی برنامه خاصی نباشه تا عادت نکنه

میتونین براش تعدادی اسباب بازی که قابلیت سرگرم کردنش رو به تنهایی دارن مثل توپ (و یا اسباب بازی های خاصی رو که خودش علاقه داره) تهیه کنین تا در زمانی که شما مشغول انجام کار های روز مره خودتون هستین مزاحمتی ایجاد نکنه و خودش،خودش رو سرگرم کنه

ببینین اینکه شما بخواین از شیطنت هاش جلوگیری کنین اشتباهه،شما باید از شیطنت های مخربی که داره مثل اسیب زدن به اشیا منزل و رفتار های پرخاش گرانه اش موقع بازی و.. جلوگیری کنین
    هر سگی شخصیت خاص خودش رو داره اما اکثرشون پر جنب و جوش و فعال اند،نیاز دارن به اینکه انرژی شون رو تخلیه کنن،بازی کنن و شاداب باشن؛خیلی هاشون این توانایی رو دارن که خودشون بدون نیاز به وجود صاحب و یا بقیه افراد خانواده خودشون رو سرگرم کنن،حتی با دویدن دور منزل! اگر زیادی شیطنت کرد نیازی نیست دعوا و یا تنبیه بشه
    (البته در صورتی که اثرات مخرب مثل اسیب زدن به لوازم منزل نباشه)

شیطنت هاش فقط نیاز به مدیریت صحیح داره که بدون شک شما به بهترین نحو میتونین انرژی مکس رو مدیریت کنین

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12165
    ممنون شادی جان . چقدر راهنمایی مفید کردی بهم ممنون. مکس با وسایل خونه کاری نداره بخواد خرابکاری کنه معمولا با اسباب بازیهاش سرگرمه من ترسم اینه که به بقیه وروجکا صدمه بزنه کاسپر که توخونه آزاده فردی و لوسی هم که در دسترس هستن اینم منتظر فرصته دیروز یلحظه اگه حواسم نبود کاسپر به رحمت خدا میرفت . توآشپزخونه نمیره ولی تمام اتاقای خونرو رفته همه جای خونرو گشته حسابی. الان تنها مشکلم اینه که مکس از بس لجباز و بازیگوشه بزور میشه چیزی یادش داد اصلا به آدم توجه نمیکنه انگار ما وجود نداریم ولی درکل خیلی ازش راضیم از روزای اول خیلی خیلی بهتر شده یپارچه آقاست. فکر کن همسایمون به داداشم گفته بود که چند وقته صدای مکس نمیاد فروختینش؟ از بس بچم ساکته قوربونش برم
    درباره اسباب بازیش هرکدوم که جنس پلاستیک باشه که ریز ریز میکنه فقط عروسکی هاش مونده ولی باز هی میخرم براش این فسقلی تواین یک ماه 5برابر خودش اسباب بازی خریدم براش. رلستی مخمر هم خریدم روزی یکی قرص میدم میخوره.
    بازم ممنون از راهنماییهات منم خیلی حرف زدم ببخشید.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل
    شماره عضویت
    7061
    ممنون شادی جان . چقدر راهنمایی مفید کردی بهم ممنون. مکس با وسایل خونه کاری نداره بخواد خرابکاری کنه معمولا با اسباب بازیهاش سرگرمه من ترسم اینه که به بقیه وروجکا صدمه بزنه کاسپر که توخونه آزاده فردی و لوسی هم که در دسترس هستن اینم منتظر فرصته دیروز یلحظه اگه حواسم نبود کاسپر به رحمت خدا میرفت . توآشپزخونه نمیره ولی تمام اتاقای خونرو رفته همه جای خونرو گشته حسابی. الان تنها مشکلم اینه که مکس از بس لجباز و بازیگوشه بزور میشه چیزی یادش داد اصلا به آدم توجه نمیکنه انگار ما وجود نداریم ولی درکل خیلی ازش راضیم از روزای اول خیلی خیلی بهتر شده یپارچه آقاست. فکر کن همسایمون به داداشم گفته بود که چند وقته صدای مکس نمیاد فروختینش؟ از بس بچم ساکته قوربونش برم
    درباره اسباب بازیش هرکدوم که جنس پلاستیک باشه که ریز ریز میکنه فقط عروسکی هاش مونده ولی باز هی میخرم براش این فسقلی تواین یک ماه 5برابر خودش اسباب بازی خریدم براش. رلستی مخمر هم خریدم روزی یکی قرص میدم میخوره.
    بازم ممنون از راهنماییهات منم خیلی حرف زدم ببخشید.
    اسباب بازی هایی که لاستیکی هستن رو حواستون باشه یوقت تکه هاش رو نخوره
    و سعی کنین از اسباب بازی هایی هم که داخلشون الیاف و پشم شیشه است استفاده نکنین چون باعث حساسیت و تورم گلو میشه
    اگر سرفه میکنه و یه حالتی مثل خشکی گلو داره با الیاف و پشم شیشه داخل عروسک هاش کاملا ارتباط مستقیم داره

همه ی اشپیتز ها لجباز و بازیگوش اند و همین طور ارتباط خوبی با بقیه پت ها ندارن
    از شما چه پنهون دینگو چندین فقره قتل انجام داده!

به طور اساسی نمیشه لجبازی اش رو حل کرد اما با جایزه و تشویقی میشه تا حدودی تحت کنترل داشت

خیلی حواستون به کاسپر و فردی و لوسی باشه هااا
    انچنان با سرعت عملیات شون رو انجام میدن که خدایی نکرده ممکنه دیگه کاری از دست شما بر نیاد...
    اگر میشد محل هاشون رو جدا کنین تا با خیال راحت داخل منزل ازاد باشه خیلی خوب میشد اما اگر کاسپر داخل خونه ازاد هست مطمئنا در صورت ازاد شدن همیشگی مکس،استرس و نگرانی تمام وقت برای شما ایجاد میشه
    ای کاش میشد یک راه حل مناسب برای این موضوع پیدا کنین تا مکس هم تمام وقت ازاد باشه و جایی برای نگرانی نباشه

اگر شما زیاد صحبت کردین پس من با توجه به پست قبلیم باید سر به بیابون بنهم که!

کاربر ویژه انجمن
    (همکار قدیمی سرپرست کل)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی_شاه طوطی_گربه
    شماره عضویت
    22
    ممنون دوست عزیز. آره حسابی شیطونه مث فشفشه میمونه فسقلی. البته توخونه شیطونه ها بیرون خونه میره موش میشه
    سزار دیگه پیشتون نیست؟ عکس دارید ازش؟ خیلی دوس دارم بدونم مکس بزرگ میشه چه شکلی میشه
    سزار من که برا همه خط و نشون میکشید از بس شر بود
    نه متاسفانه عکسهاش تو هاردی بود که فعلا قابل دسترسی نیست
    نه ندارمش یه اتفاق بد براش افتاد ...
    اونم تا 6 ماهگی داشتمش کپی خود مکس بود
    خیلی شیطونی هاشون قشنگ و دوست داشتنیه
    سزار که خیلی گاز میگرفت پشت پارو اما شیرین و خواستنی همه ی شیطونی و خرابکاری هاشون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12165
    دوستای گلم ببخشید دیر اومدم . ازتون تشکر میکنم شادی جان و سارا خانوم. از نظراتتون ممنونم. دیگه اصلا وقت سرخواروندن برام نمونده بخدا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12165
    اینم عکسای جدید مکس وقتی از حموم میاد انگار کوه کنده باشه بچم میوفته یه گوشه گیج خواب میشه . قوربونش برم من یدونس فقط

صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)