صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 41
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي.بلدرچين
    شماره عضویت
    14315

7 كمك براي تكثير ماهي

سلام دوستان من ميخوام يه سري ماهي تكثير كنم..واسه سرگرمي !!دو تا تانك دارم يكي 200 ليتر و اون يكي 70..
    فعلا اون آكواريوم بزرگه توش ماهيه ..ولي كوچيكه بلا استفاده موند اگه تونستم تكثيره خوبي داشته باشم با اون آكوا ديگم كار ميكنم..يه سري ماهي ميشه به من معرفي كنيد كه ارزش اقتصادي هم داشته باشن واسه تكثير..خودم فك ميكنم بين سيچلايد ها ديماسوني بهتر باشه!!؟؟
    اينجا كسي از ديماسوني تكثير كرده؟؟؟تو تانك 70 ليتري؟؟
    اگه كسي تجربه داشته ميشه يه كمك به من بكنه؟؟؟
    مثلا دماي آب..سايز ماهي بايد چقدباشه كه بشه ازش بچه گرفت..تشخيص جنسيتشون..
    اگه كسي لطف كرد و توضيح داد لطفا و لطفا تجربه خودش رو بگه(نه يه مطلب از سايتاي ديگه)!!ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط MR.LEO نمایش پست ها
    سلام دوستان من ميخوام يه سري ماهي تكثير كنم..واسه سرگرمي !!دو تا تانك دارم يكي 200 ليتر و اون يكي 70..
    فعلا اون آكواريوم بزرگه توش ماهيه ..ولي كوچيكه بلا استفاده موند اگه تونستم تكثيره خوبي داشته باشم با اون آكوا ديگم كار ميكنم..يه سري ماهي ميشه به من معرفي كنيد كه ارزش اقتصادي هم داشته باشن واسه تكثير..خودم فك ميكنم بين سيچلايد ها ديماسوني بهتر باشه!!؟؟
    اگه كسي لطف كرد و توضيح داد لطفا و لطفا تجربه خودش رو بگه(نه يه مطلب از سايتاي ديگه)!!ممنون
    سلام اول از هرچیزی باید حوصله و اطلاعات کافی از ماهی و نحوهی تکثیر ماهی داشته باشید
    اکثر سیچیلاید ها باید به صورت گله نگهداری بشن تا بتونید توش یه جفت خوب بدست بیارید
    دمای اکثر سیچیلاید ها حدود 28 درجه هستش بهتره یه گله حداقل 6 تایی بچه دیماسونی بگیرید تا با هم بزرگ بشن و توش بتونید جفت مناسب رو بدست بیارید
    تشخیص جنسیتشون هم توی همون گله مشخص میشه بعضی ها میگن اگه روی باله ی پایینی خال داشته باشه اون ماده هست من برعکس اینو و خود اینو هم توی ماهی های ماکروم دیدم
    برای تکثیر ماکرو هم خوبه مثل هم هستن اون دیگه به خود شما بستگی داره از کدوم ماهی خوشتون بیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    با سلام
    دیماسونی یه سیچلاید آفریقایی هست و مثل همه ی اونا تکثیر میشه
    من دیماسونی تکثیر نکردم ولی سیچلایهایی مثل کالیکو، بلو الکتریک، سر دلفینی، ماکرو، پلی سیگماو چنتا دیگه آفریقایی دارم تکثیر میکنم
    اساس تکثیر سیچلاید آفریقایی ها اینه که یه گله با 10 تا ماده و 2 تا 3 نر داشته باشید
    نرها قلمرو درست میکنن و ماده های آماده میان اونجا تخم ریزی میکنن و بعد از اینکه نر بارور سازی انجام داد تخمهارو تو دهان میزارن اون وقت شما اون ماده رو جدا میکنید و میتونید بعد از 20 روز لاروهارو از دهانش بیرون بکشید و ماده رو به گله برگردونید
    با این مسائل من تو یه تانک 70 لیتری سیچلایدهای ساده تر مثل گرین ترور رو پیشنهاد میکنم
    متونی یه جفت تهیه کنی و بزاری تخمریزی کنن و اونا از بچه ها حتی تا وقتی بچه ها اندازه خودشون بشن نگهداری میکنن
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي.بلدرچين
    شماره عضویت
    14315
    نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    با سلام
    دیماسونی یه سیچلاید آفریقایی هست و مثل همه ی اونا تکثیر میشه
    من دیماسونی تکثیر نکردم ولی سیچلایهایی مثل کالیکو، بلو الکتریک، سر دلفینی، ماکرو، پلی سیگماو چنتا دیگه آفریقایی دارم تکثیر میکنم
    اساس تکثیر سیچلاید آفریقایی ها اینه که یه گله با 10 تا ماده و 2 تا 3 نر داشته باشید
    نرها قلمرو درست میکنن و ماده های آماده میان اونجا تخم ریزی میکنن و بعد از اینکه نر بارور سازی انجام داد تخمهارو تو دهان میزارن اون وقت شما اون ماده رو جدا میکنید و میتونید بعد از 20 روز لاروهارو از دهانش بیرون بکشید و ماده رو به گله برگردونید
    با این مسائل من تو یه تانک 70 لیتری سیچلایدهای ساده تر مثل گرین ترور رو پیشنهاد میکنم
    متونی یه جفت تهیه کنی و بزاری تخمریزی کنن و اونا از بچه ها حتی تا وقتی بچه ها اندازه خودشون بشن نگهداری میکنن
    موفق باشید
    ممنون دوست عزيز كه وقت گذاشتي..پيشنهادت واسه گرين ترور خيلي خوب بود..احتمالا همين كار رو ميكنم..يه سوال:گرين ترور رو چطوري ميشه نر يا ماده بودنش رو تشخيص داد؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي.بلدرچين
    شماره عضویت
    14315
    يه سوال ديگه:گرين رو ميشه كناره ماهياي ديگه تكثير كرد؟؟يعني يه تانك اجتماعي؟؟
    اينا هم تخم رو تو دهنشون پرورش ميدن؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    يه سوال ديگه:گرين رو ميشه كناره ماهياي ديگه تكثير كرد؟؟يعني يه تانك اجتماعي؟؟
    اينا هم تخم رو تو دهنشون پرورش ميدن؟؟
    سلام
    گرین ترور نر کشیده تر بزرگتر با قوز روی سر و رنگ درخشنده ترش قابل تشخیص هست و ماده اون با باله های کوتاهتر و رنگ تیره تر و یه خط زیر چشمش قابل تشخیص هست
    میتونی 4 تا تهیه کنی و توی تانک عمومی بندازیشون اونوقت خودشون جفت میشن و یه گلدون یا کوزه میتونه مکان خوبی برای تخمریزیشون باشه و به خوبی از لاروها نگهداری میکنن
    این ماهی دهان پرور نیست و یه سیچلاید آمریکایی هست
    ماهی بی دردسر ولی دارای ارزش مادی خوبی هست که با بزرگ کردن بچه ها و فروششون دیگه از تکثیر دلزده نمیشی
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهي.بلدرچين
    شماره عضویت
    14315
    نقل قول نوشته اصلی توسط fisher man نمایش پست ها
    سلام
    گرین ترور نر کشیده تر بزرگتر با قوز روی سر و رنگ درخشنده ترش قابل تشخیص هست و ماده اون با باله های کوتاهتر و رنگ تیره تر و یه خط زیر چشمش قابل تشخیص هست
    میتونی 4 تا تهیه کنی و توی تانک عمومی بندازیشون اونوقت خودشون جفت میشن و یه گلدون یا کوزه میتونه مکان خوبی برای تخمریزیشون باشه و به خوبی از لاروها نگهداری میکنن
    این ماهی دهان پرور نیست و یه سیچلاید آمریکایی هست
    ماهی بی دردسر ولی دارای ارزش مادی خوبی هست که با بزرگ کردن بچه ها و فروششون دیگه از تکثیر دلزده نمیشی
    موفق باشید
    ممنون..ببخشيد انقد سوال ميپرسم!!گرين ترور از چه سايزي واسه تكثير مناسبه؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاکپشت
    شماره عضویت
    14463
    گرین ترور بین 6 الی 8 ماهگی به بلوغ میرسه, و میتونه جفت گیری کنه و تخم بذاره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    سلام
    معمولا تو سایز 10 سانت دیگه آماده هست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی. کبوتر.مرغ عشق.طوطی
    شماره عضویت
    16059
    بچه ها من 4 تا گلد فیش دارم که همش تخم ریزی میکنند تخماشون و برداشتم توی س ظرف دیگه گذاشتم حالا که به دنیا اومدن تند تند دارن میمیرن چه کار کنم؟

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)