صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 41
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی. کبوتر.مرغ عشق.طوطی
    شماره عضویت
    16059
    ی سوال شلنگ هوا از کجا بیارم دیگه !!! )
    که بشه ارتمیا پرورش داد

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    11610
    نقل قول نوشته اصلی توسط pashi نمایش پست ها
    تخم میگو رو من همون جوری مریزم درسته؟ اخه بعضیا میگن باید زنده کنی بعد بدی !! ی بار به سه تاشون فقط آرتمیا دادم مردن فک کردم از گشنگیه ) وقتی پولکی مریزم زود مرن سمتشون ولی برا ارتمیا بی تفاوتن.
    با سلام دوستان شما رو راهنمایی کردن عرض کنم چند نکته هست خدمتتون بگم پست اول شما حدود 2 هفته قبل بود الان لاروها در 14 روزگی بسر میبرن پس غذای راحت و بدون دردسر برای شما زرده تخم مرغ اب پز شده است / که بصورت خشک و ارد مانند درست کنید/خیلی کم به گلدفیش هاتون بدید / چون خیلی زود اب رو کثیف میکنه/ارته میا دکپسوله هم عالیه فقط تو بازار بجاش کوپنز بهتون نفروشن // اکواریم سایز 40 .40.40 باشه /عمق اب 15 سانت باشه /تعویض اب روزانه 20 درصد با اب بدون کلر /هوادهی مناسب باید برای گلدفیش در نظر بگیرید //کمبود سطح اکسیژن باعث خمیدگی در باله میشه جدای از اینکه گلدفیش هاتون چه نژادی داره / برای تکثیر شما 1 اکواریم جداگانه نیاز دارید/ در صورتی که کمبود جا دارید در همون اکواریم اصلی تعدادی گیاه مصنوعی پرشاخه در گوشه و کف اک بزارید/بعد از تخم ریزی تمام گیاهان مصنوعی رو داخل سطل اب 20 لیتری که با اکواریم اصلی پر شده انتقال بدید / هوادهی مطلوب و کمی میتلن بلو برای سطل در نظر بگیرید /2 روز بعد تخم ها شکفته میشن /روز 4 ارتمیا رو هچ کنید/// گیاهان رو به اراومی از مخزن خارج کنید و تمامی لارو ها رو به 1 مخزن 40 سانت انتقال بدید//که از روز 6 تا 7 اولین و مهمترین وعده غذایی لاروها رو بهشون بدید / تا سن 2 هفتگی با لارو هچ شده ارته میا و بعد از اون با زرده تخم مرغ و ارته میا دکپسوله تغذیه لاروها انجام بشه/// در صورت دسترسی به دافنی منجمد میتونید رشد لاروها با شدت زیاد تجربه میکنید. حتما از نور خورشید برای کیفیت رنگ و رشد گلدفیش حداکثر استفاده رو داشته باشید.اکواریم در جای نزدیک به نور خورشید باشه ..نور غیر مستقیم و بدون تغییر در دمای اک لاروها باشد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی. کبوتر.مرغ عشق.طوطی
    شماره عضویت
    16059
    نقل قول نوشته اصلی توسط james k2 نمایش پست ها
    با سلام دوستان شما رو راهنمایی کردن عرض کنم چند نکته هست خدمتتون بگم پست اول شما حدود 2 هفته قبل بود الان لاروها در 14 روزگی بسر میبرن پس غذای راحت و بدون دردسر برای شما زرده تخم مرغ اب پز شده است / که بصورت خشک و ارد مانند درست کنید/خیلی کم به گلدفیش هاتون بدید / چون خیلی زود اب رو کثیف میکنه/ارته میا دکپسوله هم عالیه فقط تو بازار بجاش کوپنز بهتون نفروشن // اکواریم سایز 40 .40.40 باشه /عمق اب 15 سانت باشه /تعویض اب روزانه 20 درصد با اب بدون کلر /هوادهی مناسب باید برای گلدفیش در نظر بگیرید //کمبود سطح اکسیژن باعث خمیدگی در باله میشه جدای از اینکه گلدفیش هاتون چه نژادی داره / برای تکثیر شما 1 اکواریم جداگانه نیاز دارید/ در صورتی که کمبود جا دارید در همون اکواریم اصلی تعدادی گیاه مصنوعی پرشاخه در گوشه و کف اک بزارید/بعد از تخم ریزی تمام گیاهان مصنوعی رو داخل سطل اب 20 لیتری که با اکواریم اصلی پر شده انتقال بدید / هوادهی مطلوب و کمی میتلن بلو برای سطل در نظر بگیرید /2 روز بعد تخم ها شکفته میشن /روز 4 ارتمیا رو هچ کنید/// گیاهان رو به اراومی از مخزن خارج کنید و تمامی لارو ها رو به 1 مخزن 40 سانت انتقال بدید//که از روز 6 تا 7 اولین و مهمترین وعده غذایی لاروها رو بهشون بدید / تا سن 2 هفتگی با لارو هچ شده ارته میا و بعد از اون با زرده تخم مرغ و ارته میا دکپسوله تغذیه لاروها انجام بشه/// در صورت دسترسی به دافنی منجمد میتونید رشد لاروها با شدت زیاد تجربه میکنید. حتما از نور خورشید برای کیفیت رنگ و رشد گلدفیش حداکثر استفاده رو داشته باشید.اکواریم در جای نزدیک به نور خورشید باشه ..نور غیر مستقیم و بدون تغییر در دمای اک لاروها باشد
    امروز رفتم ماهی فروشی بهم آرتمیا داد تیکه های قهوه ای کوچک کوچک گف اول بریز تو اب ولرم بعد وردار بده بهشون الان این خوبه ؟
    و بیشتر این بچه ماهیام که میمیرن به نظرم زیر گلشون باد میکنه انگار ی چیزی بهشون اویزونه بعد میمیرن
    و زرده تخم مرغ چطور ارد مانند کنم؟ و اینکه اینا کی بزرگ میشن ؟؟ من حتی 1 ماهه هم داشتم که مرده ولی هنوز کو چیک بود فقط ی ذره بزرگتر بود
    ویرایش توسط pashi : 29th June 2014 در ساعت 11:48 PM

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط pashi نمایش پست ها
    امروز رفتم ماهی فروشی بهم آرتمیا داد تیکه های قهوه ای کوچک کوچک گف اول بریز تو اب ولرم بعد وردار بده بهشون الان این خوبه ؟
    و بیشتر این بچه ماهیام که میمیرن به نظرم زیر گلشون باد میکنه انگار ی چیزی بهشون اویزونه بعد میمیرن
    و زرده تخم مرغ چطور ارد مانند کنم؟ و اینکه اینا کی بزرگ میشن ؟؟ من حتی 1 ماهه هم داشتم که مرده ولی هنوز کو چیک بود فقط ی ذره بزرگتر بود
    منظورتون رو از ارتیما تیکه تیکه کوچک نفهمیدم؟(احتمالا مکعبی شکل نیستند؟)
    شما اگر امکان هچ کردن ارتیما ندارید از اکواریومی ها ارتیما دپوکسه(ارتیما که قبلا عمل اوری شده و خشک شده) ویا ارتیمای منجمد تهیه کنید کار ارتیما رو برای شما انجام خواهد داد
    لارو ماهی خیلی حساس هست پس تغذیه مناسب و مقوی و کیفیت اب بالا و سیفون مرتب و روزانه بهترین عوامل در سایز شدن ائنها خئاهد بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی. کبوتر.مرغ عشق.طوطی
    شماره عضویت
    16059
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    منظورتون رو از ارتیما تیکه تیکه کوچک نفهمیدم؟(احتمالا مکعبی شکل نیستند؟)
    شما اگر امکان هچ کردن ارتیما ندارید از اکواریومی ها ارتیما دپوکسه(ارتیما که قبلا عمل اوری شده و خشک شده) ویا ارتیمای منجمد تهیه کنید کار ارتیما رو برای شما انجام خواهد داد
    لارو ماهی خیلی حساس هست پس تغذیه مناسب و مقوی و کیفیت اب بالا و سیفون مرتب و روزانه بهترین عوامل در سایز شدن ائنها خئاهد بود
    رو جعبه اش نوشته ارتمیا بعد تو توضیحاتش نوشته این غذا جایگزین مناسبی برای ارتمیا ی زنده یا منجمد است. تقریبا مکعبن. مرسی از راهنمایتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل آلبینو
    شماره عضویت
    10158
    سلام دوستان
    وقت همگی بخیر
    یکی از همکارا یه آکواریوم 100 لیتری آب شیرین داره که توش 3 تا گلد فیش و یه ماهی نر گوپی هست.
    چند وقت پیش چندتا بچه ماهی تو آکواریومش پیدا شد که الان که بزرگتر شدن معلومه بچه گلد فیشا هستن.
    اوایل حدود 4 تا تو تانکش دیده ولی الان دو تاشون زنده اند و بزرگ شدن.

حالا سوالم اینه
    این گلد فیشا خیلی کوچیکن و به نظر از لحاظ جثه بالغ نیستن
    چطور ممکنه تو این سایز تکثیر شده باشن؟
    همچنین
    این همکار ما کلر زدایی آبو انجام نمیداده
    تغذیه بچه ماهیارم با غذای خرد شده بزرگترا انجام داده
    آیا با این شرایط بچه ماهیا نباید از بین میرفتن؟

و سوال آخر که اگر امکان تخم ریزی و جفت خوردن تو این سایز وجود داره، اینا هر چند وقت یکبار تخم میذارن؟ و چندتا تخم؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط elahimanesh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    وقت همگی بخیر
    یکی از همکارا یه آکواریوم 100 لیتری آب شیرین داره که توش 3 تا گلد فیش و یه ماهی نر گوپی هست.
    چند وقت پیش چندتا بچه ماهی تو آکواریومش پیدا شد که الان که بزرگتر شدن معلومه بچه گلد فیشا هستن.
    اوایل حدود 4 تا تو تانکش دیده ولی الان دو تاشون زنده اند و بزرگ شدن.

حالا سوالم اینه
    این گلد فیشا خیلی کوچیکن و به نظر از لحاظ جثه بالغ نیستن
    چطور ممکنه تو این سایز تکثیر شده باشن؟
    همچنین
    این همکار ما کلر زدایی آبو انجام نمیداده
    تغذیه بچه ماهیارم با غذای خرد شده بزرگترا انجام داده
    آیا با این شرایط بچه ماهیا نباید از بین میرفتن؟

و سوال آخر که اگر امکان تخم ریزی و جفت خوردن تو این سایز وجود داره، اینا هر چند وقت یکبار تخم میذارن؟ و چندتا تخم؟

سلام

دوست عزیز عکسها متاسفانه واضح نیست ولی اگر منظور شما از بچه ماهی دوتا ماهی موجود در عکس میباشد باید خدمت شما عرض کنم اینها بچه گلدفیش نیستند. به احتمال زیاد باید مولی سیلور باشند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آنجل آلبینو
    شماره عضویت
    10158
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز عکسها متاسفانه واضح نیست ولی اگر منظور شما از بچه ماهی دوتا ماهی موجود در عکس میباشد باید خدمت شما عرض کنم اینها بچه گلدفیش نیستند. به احتمال زیاد باید مولی سیلور باشند.
    تشکر از پاسختون
    واقعا که مدیریت ارشد برازنده شماست
    درست تشخیص دادید.
    در حقیقت زدید تو خال
    این بچه ماهیا بچه مولی سیلور هستن.
    بعد از کلی کاراگاه بازی متوجه شدیم که چند ماه پیش و برای یکی دو هفته یه مولی ماده تو آکواریوم بوده.
    اینم حاصل اون یکی دو هفته است.

بازم ممنون از پاسختون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    سلام خدمت دوستان عزیز.
    من یه جفت سیچیلاید زندانی دارم که چند روز پیش تخم ریزی کرده بودن.
    پریروز بچه ماهی ها از تخم در اومدن و شروع به فعالیت کردن که به شدت توسط نر محافظت میشدن(تانک 200 لیتری..یه جفت زندانی..اسکار 10 سانتی..یه جفت جوئل و سیلور دالر)
    من چون هیچ اطلاعی در مورد نگهداری از بچه ماهی ندارم و تانک دیگه ای هم ندارم کار خاصی براشون انجام ندادم.
    امروز ظهر که از پادگان اومدم خونه دیدم هیچکدوم از بچه ها نیستن و دوباره نر و ماده پیش هم تو کوزه هستن(وقتی بچه ها بودن نر نمیزاشت ماده نزدیک بشه)
    دفعه بعد که تخم ریزی کردن چیکار کنم تا بچه ها بزرگ بشن؟
    ممنون که حوصله به خرج میدین

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز.
    من یه جفت سیچیلاید زندانی دارم که چند روز پیش تخم ریزی کرده بودن.
    پریروز بچه ماهی ها از تخم در اومدن و شروع به فعالیت کردن که به شدت توسط نر محافظت میشدن(تانک 200 لیتری..یه جفت زندانی..اسکار 10 سانتی..یه جفت جوئل و سیلور دالر)
    من چون هیچ اطلاعی در مورد نگهداری از بچه ماهی ندارم و تانک دیگه ای هم ندارم کار خاصی براشون انجام ندادم.
    امروز ظهر که از پادگان اومدم خونه دیدم هیچکدوم از بچه ها نیستن و دوباره نر و ماده پیش هم تو کوزه هستن(وقتی بچه ها بودن نر نمیزاشت ماده نزدیک بشه)
    دفعه بعد که تخم ریزی کردن چیکار کنم تا بچه ها بزرگ بشن؟
    ممنون که حوصله به خرج میدین
    سلام

بهتره که جفت رو از مخزن خارج کنید و به یک مخزن اختصاصی انتقال بدین و یا آکواریوم فعالی به دو قسمت تقسیم کنید که تهیه مخزن جدید مناسبتره

جفت گورخری بخوبی از لاروها مراقبت میکنه منتهی تنها برای یک مدت زمان محدود ( 10 الی 15 روز و بعد مولدین به مخزن قبلی برگردونید ) دلیل خورده شدن لاروها عدم امنیت و استرس مولدها بود
    ویرایش توسط b.pakray : 4th March 2015 در ساعت 09:36 PM

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)