صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    همه رفتند فقط مونده ماهی :(
    شماره عضویت
    14440

4 کمک جهت ساخت مکان مناسب برای پرندگان

با عرض سلام و درود
    بنده تصمیم دارم در محیطی به اندازه های تقریبی (طول=160 سانت ، عرض=110 سانت و ارتفاع=250 سانت) پرنده نگه داری کنم
    سوال اول : این فضا فضای پاسیو داخل خانه هست آیا این مکان مناسب هست یا نه؟
    سول دوم : میتونم چند نوع پرنده رو در این مکان نگهداری کنم یا نه باید فضای پرندگان مختلف از هم جدا باشن؟
    سوال سوم: درصورت نیاز به جدا بودن فضا برای پرندگان ، جداسازی عمودی بهتر است یا افقی؟
    سوال چهارم: اگه چیزی هست که من باید بدونم ممنون میشم بهم بگید

سپاس فراوان

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط texima نمایش پست ها
    با عرض سلام و درود
    بنده تصمیم دارم در محیطی به اندازه های تقریبی (طول=160 سانت ، عرض=110 سانت و ارتفاع=250 سانت) پرنده نگه داری کنم
    سوال اول : این فضا فضای پاسیو داخل خانه هست آیا این مکان مناسب هست یا نه؟
    سول دوم : میتونم چند نوع پرنده رو در این مکان نگهداری کنم یا نه باید فضای پرندگان مختلف از هم جدا باشن؟
    سوال سوم: درصورت نیاز به جدا بودن فضا برای پرندگان ، جداسازی عمودی بهتر است یا افقی؟
    سوال چهارم: اگه چیزی هست که من باید بدونم ممنون میشم بهم بگید

سپاس فراوان

سلام . اگه پاسیو فضای بسته هست مناسبه .نظر من اینه که پرنده هایی که با هم سازگاری دارن می تونید با هم نگه دارید. مثلا با باجریگار می تونید عروس هلندی و پاراکیت هایی که تقریبا جثه ای مثل باجریگار دارن ، طوطی بورک اگه باشه ،

رزیلا هم میشه ولی جثه بزرگ تری از باجریگار داره ، لونه هاشون بهتره به اندازه کافی بزرگ باشه ، باید خیلی مراقب باشید . اگه دنبال دردسر نمیگردین بهتره که با هم نگهداری نشن.

با کوتوله برزیلی اصلا سازگاری نداره . کوتوله برزیلی ، میتونه به باجریگار آسیب بزنه . مگر اینکه از بچگی با هم بزرگ شد باشن یاکاملا جدا باشن

با طوطی های بزرگ جثه هم اصلا نباید با باجریگار نگهداری بشن مگر اینکه از بچگی با هم بزرگ شده باشن یا کاملا جدا از هم نگهداری بشن

با فنچ هم سازگاری دارن .

اگه به صورت جفت میخواید نگهداری کنید بهتره لونه های هر کدوم از طوطی هاتون جدا و به اندازه کافی بزرگ باشه . چون موقع تولید مثل ممکنه بعضی از گونه ها حالت تهاجمی به خودشون بگیرن

با توجه به پستتون تو تاپیک باجریگار تقریبا طوطی هایی که با باجریگار سازگار هستن رو گفتم . حالا نمیدونم که شما دقیقا چه طوطی هایی می خواید با هم نگهداری کنید ، میتونید بگید چه طوطی هایی مد نظرتون هست که راهنمایتون کنیم .
    ویرایش توسط sepideh : 27th September 2013 در ساعت 08:52 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها

سلام . اگه پاسیو فضای بسته هست مناسبه .نظر من اینه که پرنده هایی که با هم سازگاری دارن می تونید با هم نگه دارید. مثلا با باجریگار می تونید عروس هلندی و پاراکیت هایی که تقریبا جثه ای مثل باجریگار دارن ، طوطی بورک اگه باشه ،

رزیلا هم میشه ولی جثه بزرگ تری از باجریگار داره ، لونه هاشون بهتره به اندازه کافی بزرگ باشه ، باید خیلی مراقب باشید . اگه دنبال دردسر نمیگردین بهتره که با هم نگهداری نشن.

با کوتوله برزیلی اصلا سازگاری نداره . کوتوله برزیلی ، میتونه به باجریگار آسیب بزنه . مگر اینکه از بچگی با هم بزرگ شد باشن یاکاملا جدا باشن

با طوطی های بزرگ جثه هم اصلا نباید با باجریگار نگهداری بشن مگر اینکه از بچگی با هم بزرگ شده باشن یا کاملا جدا از هم نگهداری بشن

با فنچ هم سازگاری دارن .

اگه به صورت جفت میخواید نگهداری کنید بهتره لونه های هر کدوم از طوطی هاتون جدا و به اندازه کافی بزرگ باشه . چون موقع تولید مثل ممکنه بعضی از گونه ها حالت تهاجمی به خودشون بگیرن

با توجه به پستتون تو تاپیک باجریگار تقریبا طوطی هایی که با باجریگار سازگار هستن رو گفتم . حالا نمیدونم که شما دقیقا چه طوطی هایی می خواید با هم نگهداری کنید ، میتونید بگید چه طوطی هایی مد نظرتون هست که راهنمایتون کنیم .
    سلام و درود
    بسیار ممنون و سپاس از بابت این راهنمایی هاتون
    بزارید اینطوری براتون بگم ، این پاسیو که من تصمیم به استفاده دارم اینطوری هست که دو طرف آن کاملا بسته هست یعنی دیوار داره و دوطرف آن باز که تصمیم داشتم با نصب تور این دو سمت رو هم محصور کنم و با یسری وسایل محیطی رو آماده کنم و تعدادی پرنده درونش رها کنم ، میخواستم ببینم امکان این که پرندگان باهم باشن وجود داره یا نه ؟ فعلا نظر خاصی روی گونه خاصی طوطی سان ندارم اما فعلا واسه دست گرمی یه جفت باجریگار و دوجفت فنج دارم که تو قفس های جدا گانه هستن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام و درود
    بسیار ممنون و سپاس از بابت این راهنمایی هاتون
    بزارید اینطوری براتون بگم ، این پاسیو که من تصمیم به استفاده دارم اینطوری هست که دو طرف آن کاملا بسته هست یعنی دیوار داره و دوطرف آن باز که تصمیم داشتم با نصب تور این دو سمت رو هم محصور کنم و با یسری وسایل محیطی رو آماده کنم و تعدادی پرنده درونش رها کنم ، میخواستم ببینم امکان این که پرندگان باهم باشن وجود داره یا نه ؟ فعلا نظر خاصی روی گونه خاصی طوطی سان ندارم اما فعلا واسه دست گرمی یه جفت باجریگار و دوجفت فنج دارم که تو قفس های جدا گانه هستن

دو طرف باز این پاسیو اگه رو به هوای آزاد هست مکان خوبی نیست برای نگهداری طوطی . تو تابستون خوب بود اما تو زمستون و کلا تو هوای سرد نباید طوطی ها رو اونجا بذارید.

امکانش هست اگه قفس هاشون هم جداست مشکلی برای سازگاز بودن یا نبوذنشون ندارید ولی خب اون پاسیو با توصیفات شما مکان خوبی برای نگهداریشون نیست .

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440

دو طرف باز این پاسیو اگه رو به هوای آزاد هست مکان خوبی نیست برای نگهداری طوطی . تو تابستون خوب بود اما تو زمستون و کلا تو هوای سرد نباید طوطی ها رو اونجا بذارید.

امکانش هست اگه قفس هاشون هم جداست مشکلی برای سازگاز بودن یا نبوذنشون ندارید ولی خب اون پاسیو با توصیفات شما مکان خوبی برای نگهداریشون نیست .
    نه فضای باز پاسیو رو به بیرون نیست رو به حال و پذیرایی هست یعنی پاسیو داخل خونه هست و از بابت دمای محیط با دمای داخل خونه یکی هست
    متوجه این قسمت از گفته هاتون نشدم میشه واضحتر بگید: "امکانش هست اگه قفس هاشون هم جداست مشکلی برای سازگاز بودن یا نبوذنشون ندارید"

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نه فضای باز پاسیو رو به بیرون نیست رو به حال و پذیرایی هست یعنی پاسیو داخل خونه هست و از بابت دمای محیط با دمای داخل خونه یکی هست
    متوجه این قسمت از گفته هاتون نشدم میشه واضحتر بگید: "امکانش هست اگه قفس هاشون هم جداست مشکلی برای سازگاز بودن یا نبوذنشون ندارید"
    پس مشکلی نیست .

جواب این سوال :

میخواستم ببینم امکان این که پرندگان باهم باشن وجود داره یا نه ؟
    گفتم امکانش هست .

اگه قفس های پرنده هاتون جداست ، مشکلی از این بابت ندارید که اینا با هم سازگاز هستن یا نه . مثلا کوتوله برزیلی با باجریگار سازگار نیست ولی اگه قفس هاشون جدا باشه مشکلی پیش نمیاد

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    ببخشید از شما فکر کنم من یکم دارم بد توضیح میدم
    ببینید من که گفتم قفس هاشون جداست الان رو گفتم که منظورم فنج ها با باریجگار ها بود ، درمورد پاسیو این نظرم هست که دو سمتی که باز هست رو براش تور بکشم و داخلش پرندگان رو به صورت آزاد بریزم ، واسه این بود که پرسیدم پرندگان باهم میسازن یا نه هم از نظر زندگی هم از نظر چیزای دیگه
    بعدش میخواستم ببینم میشه تقریبا پرنده های مختلفی نگه دارم یا نه ؟ طوطی سان و غیر طوطی سان.

اگه باز بد گفتم بگید تا واضحتر بیان کنم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ببخشید از شما فکر کنم من یکم دارم بد توضیح میدم
    ببینید من که گفتم قفس هاشون جداست الان رو گفتم که منظورم فنج ها با باریجگار ها بود ، درمورد پاسیو این نظرم هست که دو سمتی که باز هست رو براش تور بکشم و داخلش پرندگان رو به صورت آزاد بریزم ، واسه این بود که پرسیدم پرندگان باهم میسازن یا نه هم از نظر زندگی هم از نظر چیزای دیگه
    بعدش میخواستم ببینم میشه تقریبا پرنده های مختلفی نگه دارم یا نه ؟ طوطی سان و غیر طوطی سان.

اگه باز بد گفتم بگید تا واضحتر بیان کنم
    خب تو اولین پست فکر کنم کامل درباره سازگاریشون توضیح دادم .

باید بگید چه پرنده ای مد نظرتون هست چند مورد رو خودم گفتم ، شما هم هر پرنده ای خواستید اضافه کنید به پرنده هاتون اینجا بگید تا هرکی هم که نجربش رو داره راهنماییتون کنه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    14440
    خب تو اولین پست فکر کنم کامل درباره سازگاریشون توضیح دادم .

باید بگید چه پرنده ای مد نظرتون هست چند مورد رو خودم گفتم ، شما هم هر پرنده ای خواستید اضافه کنید به پرنده هاتون اینجا بگید تا هرکی هم که نجربش رو داره راهنماییتون کنه
    بله پست اولتون که برام مفید بود ممنون
    پرنده خاصی در نظر ندارم ولی فکر کنم شما فقط پرندگان طوطی سان رو گفتید ، میخواستید ببینم سایر پرندگان مثل فنج یا قناری یا مرغ مینا رو هم میشه با طوطی سانان به طور آزادانه نگهداری کرد یا نه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    بله پست اولتون که برام مفید بود ممنون
    پرنده خاصی در نظر ندارم ولی فکر کنم شما فقط پرندگان طوطی سان رو گفتید ، میخواستید ببینم سایر پرندگان مثل فنج یا قناری یا مرغ مینا رو هم میشه با طوطی سانان به طور آزادانه نگهداری کرد یا نه؟
    تو پست اول گفتم که فنچ با باجریگار سازگاری داره .

قناری سازگاری نداره و چون جثه کوچیک تری داره ممکنه توسط باجریگار بهش آسیبی برسه یا حتی کشته بشه .

مینا هم سازگاری نداره . بزرگتر از باجریگار هست

شما پرنده خاصی مد نظرتون نیست من برای اینکه بتونم بهتر نظر بدم ، معیار سازگاری رو باجریگار قرار دادم ، فقط این در نظر داشته باشید که برای نگهداری چند نوع پرنده به جثه و خلق و خوی اینا توجه کنید . اگه الان فنچ و باجریگار دارید و می خواید در کنار اینها پرنده های دیگه ای نگهداری کنید سعی کنید از نظر جثه هم اندازه هم باشن . اگه هم می خواید پرنده های بزرگتری اضافه کنید کاملا جدا باشن از هم یا با توری یا چیزی که امکان حمله به پرنده های با جثه کوچیک تر وجود نداشته باشه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)