صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 25 از 25
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1010x نمایش پست ها
    با سلام و تشکر. سوال های اینجا ذهن منو درگیر خودش میکنه که با مطرح کردنش و گفتگو باهم به دانش مون بیشتر میکنیم نخست اینکه من در کتاب خوندم که دادان مرکبات برای طوطی زیاد خوب نیست مثل نارنگی پرتغال اگر خواستین با ذکر منبع و مشخصات در خدمت شما هستم و اینکه لبانیات هم توصیه نمیشه . و حال پرسش من من اینه که ایا گورجه فرهنگی من تو یه سایت خوندم که اصلا مناسب نیست و اینکه شاید کشنده باشه ایا اینطور هست ایا کسی هست به طوطی خودش گرجه داده باشه؟ و پرسش بعدی من در مورد حبوبات هس ایا باید پخته بشن؟ من خودم به روش خودم میزار تو اب خیس بخوره و یکمی جوانه بزنه بعد به طوطی خودم میدم ایا این کار صحیح هست . و اینکه شاهدانه رو باید به چه روش داد ؟ بعدشم مواردی که ذکز شد دارای ویتامین e هست باید برای موقع جفت گیری به طوطی داد صحت دارم با سپاس
    سلام.میشه علت ضرر داشتن مرکبات رو بفرمایید؟البته بر اساس منبع که خوندید.
    لبنیات هم ضرر دارن ولی در مواردی ماست بدلیل آنزیم هایی که داره بعنوان یک آنتی بیوتیک قوی به طوطی داده میشه.البته توصیه میشه که استفاده نکنید.
    در مورد حبوبات هم میتونید بعد از اینکه 24 ساعت خیس خوردن آبپز کنید و به طوطی هاتون بدید.البته بازهم توصیه شده از دادن نخود خودداری کنید.
    در مورد شاهدونه هم متفاوته.یک سری از پرنده ها جفت هستن و برای تقویت و تحریکشون از ویتامین ای استفاده میشه مثل دانه ی شاهدونه اما یک سری طوطی ها که تک هستن بخصوص طوطی های بزرگ در هفته تعداد کمی میشه بهشون داد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    cockatiel
    شماره عضویت
    15510
    نقل قول نوشته اصلی توسط اسکندری نمایش پست ها
    سلام.میشه علت ضرر داشتن مرکبات رو بفرمایید؟البته بر اساس منبع که خوندید.
    لبنیات هم ضرر دارن ولی در مواردی ماست بدلیل آنزیم هایی که داره بعنوان یک آنتی بیوتیک قوی به طوطی داده میشه.البته توصیه میشه که استفاده نکنید.
    در مورد حبوبات هم میتونید بعد از اینکه 24 ساعت خیس خوردن آبپز کنید و به طوطی هاتون بدید.البته بازهم توصیه شده از دادن نخود خودداری کنید.
    در مورد شاهدونه هم متفاوته.یک سری از پرنده ها جفت هستن و برای تقویت و تحریکشون از ویتامین ای استفاده میشه مثل دانه ی شاهدونه اما یک سری طوطی ها که تک هستن بخصوص طوطی های بزرگ در هفته تعداد کمی میشه بهشون داد.
    با سپاس از دوست خوبم در خصوص مرکبات بنده خدمت شما و دگران عرض کردم هما طوری که در کتاب درج شده بود دادان مرکبات زیاد توصیه نمیشه و اینکه اگه خواستین این کتاب رو بخونید اصول پرورش ونگهداری و اموزش طوطی تالیف و گرد اوری مرتضی بیگی از انتشارات مرز دانش مرکز چاپ و توضیع کتاب دانشگاهی که ایشون عضوهیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قم هستن .
    وامااز شما دوست خوبم که تجربه بسیار خوبی دارین خواهان این درخواست یا پرسش هستم چرانخود رو توصیه نمیکنید ؟ دو اینکه در صحبت های شما من سوالم رو مبتنی بر اینکه گورجه توصیه میشه یا نه نگرفتم

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    با سپاس از دوست خوبم در خصوص مرکبات بنده خدمت شما و دگران عرض کردم هما طوری که در کتاب درج شده بود دادان مرکبات زیاد توصیه نمیشه و اینکه اگه خواستین این کتاب رو بخونید اصول پرورش ونگهداری و اموزش طوطی تالیف و گرد اوری مرتضی بیگی از انتشارات مرز دانش مرکز چاپ و توضیع کتاب دانشگاهی که ایشون عضوهیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان قم هستن .
    وامااز شما دوست خوبم که تجربه بسیار خوبی دارین خواهان این درخواست یا پرسش هستم چرانخود رو توصیه نمیکنید ؟ دو اینکه در صحبت های شما من سوالم رو مبتنی بر اینکه گورجه توصیه میشه یا نه نگرفتم
    دوست عزیز متاسفانه کتابهای داخلی در مورد طوطی سانان خیلی خیلی سطح علمی پایینی دارند,محققان و دکترهای عزیز ما هم هر چقدر هم که ماهر باشند باز هم در مورد طوطی سانان اطلاعات خیلی پایینی دارند و بر روی تجربه شخصیشون در مورد طیور در مورد طوطی سانان هم غذا تجویز میکنند.
    اگر منابع مورد قبولی میخواین به کتب ترجمه شده یا سایت های اروپایی مراجعه کنید.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    سلام.همونطور که آقای وکیلی فرمودن اطلاعات عمومی دامپزشک های ماهم در زمینه ی طوطی ها در سطح پایینی هست چه برسه به یک نفر که عضور هیئت علمی تحقیقات کشاورزی هست!!! و میاد کتابی در مورد تغذیه ی کاسکو که شاید بشه گفت یکی از پیچیده ترین طوطی های خونگی هست.
    بهرحال ایشون اطلاعات نامناسبی داشته و متاسفانه اقدام به چاپ کتاب کرده که کار اشتباهی مرتکب شده.مرکبات نه تنها بعنوان یک منبع ویتامین سی برای طوطی ها هستن بلکه خاصیت اسیدی باعث ضد عفونی کردن چینه دون طوطی رو هم تا حدودی انجام میده.
    نخود به مرور چون دیر هضم هست داخل چینه دون میتونه باعث ایجاد مسمویت کنه.
    گوجه فرنگی هم ویتامین سی بالایی داره اما خیلی از اوقات باعث اسهال طوطی میشه که خیلی ها از دادن به پرنده صرف نظر میکنن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20946
    سلام و خسته نباشید.
    میخواستم بدونم هر چند روز یک بار به طوطیم میوه و وسبزی جات بدم.
    طوطیم وقتی براش میوه میزارم زیاد اهمیت نمیده بیشتر تخمه افتاب گردان میخوره میخوام ی کاری کنم زیاد تخمه نخره کبدش خراب بشه چیکار کنم که غذای اصلیش تخمه نباشه..
    ممنون از همگی.

Sent from my SM-N920C using Parsipet mobile app

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)