صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 22
    همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    من به عنوان کسی دارم صحبت می کنم که از پنچ سالگی توی دشت و بیابان می خوابیدم و بیشتر زندگیم توی طبیعت بود .
    ما اول باید ریشه مشکل رو ببینیم . مشکل عمده محیط زیست ما تخریب زیستگاه ها وشکار غیر قانونی بوده که همه این مشکلات رو سازمان بوق باید حل می کرده وقتی سازمان بوق مجوز تفنگ بده ولی مجوز شکار نده طبیعتا بیشتر افرادی که تفنگ دارند رو به شکار غیرقانونی می اورند .در ایران بزرگترین کل جهان زندگی می کرد با طول شاخ 152 سانتی متر ولی به علت شکار بی رویه و فشار بر روی گونه جانوری کل حالا بهترین کل های ایران با سن 12 سال طول شاخی 125 سانتی متری دارند .ولی در کشوری مانند ترکیه با مجوز دادن درست و مجوز دادن با قیمت های بالا و ترفه های ارزشمند و خرج پول هایی که بابت مجوز گرفته بودند برای زیستگاه های گونه های در خطر انقراض ترکیه مانند اهوی جنوب ترکیه و مارال در بخش های اناتولی باعث شد نسل این گونه ها افزایش یابد

مشکل بعدی ما نبود فرهنگ سازی درباره حیات وحش است شبکه بوق مستند می بخش می کنه ساعت 2 و 1 شب که اغلب کودکان و نوجوانان خواب هستند.

دیگر مشکلی که ما داریم شکارچیان نام اغلب گونه های جانوری ایران را نمی دانند و فقط می زنند !! بعد سوال می کنند .

به نظر من نباید همه ی تقصیر را گردن شکارچیان انداخت بلکه 30% مشکلات محیط زیست ایران است ما هیجوقت به چوب بر های غیر قانونی اشاره نمی کنیم ! یا هیچوقت نمی گیم سازمان بوقققققققق یه کاری کن درست .
    من دوستانی داشتم که البوم شکار داشتند که همه 100 برگ بودندو پر ! ولی تونستم با لحنی ارام و نشان دادن زیبایی های خلقت کاری کنم که تفنگش رو بفروشه و دوربین فیلمبرداری و عکس برداری از طبیعت بخره و لذتش رو ببره . پارسا حق نظری

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط klick نمایش پست ها
    آقای آژیده شما خودتون تالار مخالفان شکار رو توی انجمن ایجاد کردید،که این معنیش انه که مخالفان شکار حق دارن بیان حرفشونو بزنن...اینطور نیست؟!
    اولا من جواب شما رو ندادم و منظورم با اون دوستی بود که نوشته بود

ماشالله دوستان هم چه قد نگرانن!!!!!شماهایی که خودتون رو حیوان دوست مینامید..حیوان دوستیتان رو تو این مواقع ثابت کنید

در واقع بنده اصلا نظری در مورد شکار ندادم

پس اول خوب بخون بعد پست منو نقل قول کن

در ثانی تالار مخالفان شکار رو زدیم تا مخالفان شکار بیان از عقایدشون دفاع کنند نه اینکه دهنشونو باز کنند هر بد و بیراهی دلشون خواست نثار بقیه کنن .

اول سعی کن مودبانه حرف بزنی ، بعد بیا عقایدت رو بنویس
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th September 2013 در ساعت 11:00 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    اول اینکه میهن پت سایت حمایت از محیط زیست و از اینجور چیزاست
    نه مخالف شکار
    خیلی با هم فرق دارند
    تفاوت اون گوشتی که شما به صورت متمدنانه از مغازه خرید می کنید این یکی حیوانات هم اینه که شما کشته شدن اونها رو ندید
    در غیر اینصورت باز هم این داستان ها رو داشتیم

شما خیلی احساسی من به این قضایا نگاه می کنید
    که احتمالا با بالا رفتن سن هم این موارد کمی تتغییر می کنند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    نقل قول نوشته اصلی توسط lvloh3en نمایش پست ها
    اول اینکه میهن پت سایت حمایت از محیط زیست و از اینجور چیزاست
    نه مخالف شکار
    خیلی با هم فرق دارند
    تفاوت اون گوشتی که شما به صورت متمدنانه از مغازه خرید می کنید این یکی حیوانات هم اینه که شما کشته شدن اونها رو ندید
    در غیر اینصورت باز هم این داستان ها رو داشتیم

شما خیلی احساسی من به این قضایا نگاه می کنید
    که احتمالا با بالا رفتن سن هم این موارد کمی تتغییر می کنند
    چه ربطی داره؟؟
    من گوشتی از مغازه نمیخرم چون گیاهخوارم.
    هر چی درباره ی سن من میخواید فکر کنید،اما اونایی هم که سن بالا هستند گلی به سر کسی نزدند که ما دومیش باشیم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    MAGY سگ میکس پاکوتاه
    شماره عضویت
    14484
    دوستان بنده هم نظر خودمو میگم.
    شکار اگه برایه تفریح باشه و یا با کلمه ی ورزش سعی در گول زدنه خودمون داشته باشیم کاملا وحشیانه و کار غیر انسانیه.
    اگه بخواید بگید که انسان از ابتدا شکار میکرده باید بگم که اون موقع راهی جز این نبوده و ناچار بودن با شکار خودشون رو سیر نگه دارن.اگه خیلی به تاریخ اهمیت میدید چرا تویه غار زندگی نمیکنید چون انسان ها قبلا تویه غار هم زندگی میکردن.
    شکاری که امروز ما شاهدش هستیم هیچ هدفی رو دنبال نمیکنه جز تفریح و یا کسب درامد با ریختن خونه جانداران دیگه و این کار کاملا غیرانسانی هست.
    اینکه بعضی از دوستان شکارچی از خودشون دفاع میکنند کاملا عادی هست و حتی کسی که یک انسان رو هم کشته از خودش دفاع میکنه و دلایل احمقانه ای میاره.
    فکر نکنم یکی از شما در جنگل یا کوهستان ها زندگی میکنید و دسترسی به سوپرگوشتی ها براتون سخت باشه! پس با دلایل واقعا مسخره سعی نکنید کار زشت خودتون رو انکار کنید.
    اگه یکی از حیوانات یک انسان رو شکار کنه و نوشه جان کنه این وحشی گری حساب میشه یا ورزش و تفریح؟
    ساده بگم :
    اگه انسان حیوانات رو بکشه = تفریج و ورزش
    اگه حیوان انسان رو بکشه = وحشی گری و خون خواری.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    fish
    شماره عضویت
    14441
    من عذر میخوام که دخالت میکنم اما این بحث ها چند وقتیه که توی اف.بی شروع شده وبه نظرم اصلا منطقی نیست.
    مخالفت با شکار وقتی جایز هست که طرف میره پلنگ یا هر حیوان دیگه که نسلش داره منقرض میشه رو شکار میکنه..یا در فصل شکار ممنوع.
    قصابی های شهر ما هیچ کدوم گوشت پرنده ندارن...همونطور که شما گیاه خوار هستید...هستند دوستانی که گوشت خوارند و دوست دارن گوشت های مختلف رو امتحان کنن.
    مورد دیگه هدف از خلقت هست...خدا خیلی از حیوانات رو آفریده تا ازشون استفاده بشه(معقول و منطقی)
    حالا یه نفر رفته 10 12 تا کبوتر هم شکار کرده..چه مشکلی داره؟
    نسلش داره منقرض میشه؟...اگه زنده باشه سود آنچنانی میرسونه؟
    والا من که به شخصه جز دردسر برای پاک کردن فضولاتشون از رو ماشین چیزی نصیبم نشده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط xMAGYx نمایش پست ها
    دوستان بنده هم نظر خودمو میگم.
    شکار اگه برایه تفریح باشه و یا با کلمه ی ورزش سعی در گول زدنه خودمون داشته باشیم کاملا وحشیانه و کار غیر انسانیه.
    اگه بخواید بگید که انسان از ابتدا شکار میکرده باید بگم که اون موقع راهی جز این نبوده و ناچار بودن با شکار خودشون رو سیر نگه دارن.اگه خیلی به تاریخ اهمیت میدید چرا تویه غار زندگی نمیکنید چون انسان ها قبلا تویه غار هم زندگی میکردن.
    شکاری که امروز ما شاهدش هستیم هیچ هدفی رو دنبال نمیکنه جز تفریح و یا کسب درامد با ریختن خونه جانداران دیگه و این کار کاملا غیرانسانی هست.
    اینکه بعضی از دوستان شکارچی از خودشون دفاع میکنند کاملا عادی هست و حتی کسی که یک انسان رو هم کشته از خودش دفاع میکنه و دلایل احمقانه ای میاره.
    فکر نکنم یکی از شما در جنگل یا کوهستان ها زندگی میکنید و دسترسی به سوپرگوشتی ها براتون سخت باشه! پس با دلایل واقعا مسخره سعی نکنید کار زشت خودتون رو انکار کنید.
    اگه یکی از حیوانات یک انسان رو شکار کنه و نوشه جان کنه این وحشی گری حساب میشه یا ورزش و تفریح؟
    ساده بگم :
    اگه انسان حیوانات رو بکشه = تفریج و ورزش
    اگه حیوان انسان رو بکشه = وحشی گری و خون خواری.

میتونید بدون توهین کردن هم این نظرات رو بیان کنید . بدون توهین مسلما تاثیر بیشتری هم میزاره
    فقط یاد گرفتیم منتقد باشیم !
    ویرایش توسط بابک آژیده : 27th September 2013 در ساعت 01:08 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    11833
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad2284 نمایش پست ها
    من عذر میخوام که دخالت میکنم اما این بحث ها چند وقتیه که توی اف.بی شروع شده وبه نظرم اصلا منطقی نیست.
    مخالفت با شکار وقتی جایز هست که طرف میره پلنگ یا هر حیوان دیگه که نسلش داره منقرض میشه رو شکار میکنه..یا در فصل شکار ممنوع.
    قصابی های شهر ما هیچ کدوم گوشت پرنده ندارن...همونطور که شما گیاه خوار هستید...هستند دوستانی که گوشت خوارند و دوست دارن گوشت های مختلف رو امتحان کنن.
    مورد دیگه هدف از خلقت هست...خدا خیلی از حیوانات رو آفریده تا ازشون استفاده بشه(معقول و منطقی)
    حالا یه نفر رفته 10 12 تا کبوتر هم شکار کرده..چه مشکلی داره؟
    نسلش داره منقرض میشه؟...اگه زنده باشه سود آنچنانی میرسونه؟
    والا من که به شخصه جز دردسر برای پاک کردن فضولاتشون از رو ماشین چیزی نصیبم نشده
    ببخشید اینو میگم اما اگه همینجوری پیش بره نسل کبوتر هم منقرض میشه!
    فکر میکنید واسه چی نسل پلنگ و... در حال انقراضه؟؟
    واسه ی همین شکار های بی رویه دیگه!

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12263
    یه توضیح کوچیک بدم
    حیواناتی مثل ببرو پلنگ و... که توی راس هرم غذایین به طور طبیعی کلا جمعیت کمی توی طبیعت دارند
    زاد و ولدشون هم خیلی زیاد نیست
    از طرفی هم به خاطر وحشی و قوی بودنش توی زمان قدیم(و اینکه بعضی هاشون آسیب هایی رو به زندگیه روستایی ها می رسوندن) کشتن این حیوونات یه افتخار بود
    هر چند با گذر زمان و رشد اطلاعات بین افرادی مثل ما شکار چنین حیواناتی ننگ محسوب می شه ولی بین یه عده ی دیگه هنوز هم افتخار محسوب می شه
    از اون طرف هم به خاطر قیمت بسیار بالای پوستشون(و در بعضی کشور ها استخوناش)
    دلیلی شد که شکار این حیوونات خیلی زیاد شه و هر کس که تواناییش رو داره دست به شکار این حیونات می زند
    حالا کفتر چاهی؟...
    شکارش که افتخاری نداره
    چیزه گرون قیمت و با ارزشی هم که نداره
    کلی هزینه می کنی یه کف دست گوشت گیرت میاد
    اصلا کی حوصله داره!
    شرایط این دو تا خیلی با هم فرق داره
    فکر نمی کنم به خاطر شکار جمعیت کفتر چاهی در معرض انقراض قرار بگیره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سوسك
    شماره عضویت
    12517

خداوند فرموده همه موجودات را افریدیم برای انسان نگفته انسان و افریدیم برای حیوان
    خودم پدرم بردارم شکارچی هستیم ولی هدف از شکار و تفریح نمیدونیم هر پرنده ای هر حلال گوشتی که در محیط طبیعی زندگی کرده خواص درمانی مخصوص خودشو داره و طمع مخصوص خودش و
    زیاده روی در هر کاری حرام چه شکار باشه چه در سنگر حمایت از حیوانات همونطور که در تصاویردیدیم اون دوستمون در شکار زیاده روی کرده وشایدم دسته جمعی رفتن شکار و هر کدوم دو سه تایی شکار کرده
    ولی توهین اون خانوم بسیار کار بدی بود
    شکار بیش از سه کبک ممنوع وقتی محیط بان تو بازرسی متوجه شکار چهار تامیشه خیلی محترمانه اسلحه و مجوز حمل و میگیره میفرسته دادگاه یارو جریمه شو پرداخت میکنه
    شما خانوم یا باید معذرت خواهی بکنی یا به نظر من باید از سایت بری بیرون.

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)