صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 71
    تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad_291 نمایش پست ها
    سلام احسان جان.
    چشماتون زیبا میبینه داداش.از نظر تغذیه سعی میکنم که کم نذارم.اتفاقا هفته پیش همشونو واکسن زدم ولی فکر نکنم واسه کبوتر باشه.واکسن چهار گانه فرانسوی داد.سال پیش هم از این نوع واکسن زده بودم.راستی بعد واکسن چند روز نباید ابتنی کنند؟
    اون کبوتری که بالش گرفته رو دادم به کسی. چون دلم نمیومد اینجوری ببینم.مثل اینکه این یه نوع مریضیه که بین کبوترای اردبیل هست.چند نفریم از این بال گرفتی بین کبوترانشون شکایت داشتن.
    واکسن چهار گانه کبوتر هم هست که معمولا 2 نوع بیماری در کبوتران شایعتره (نیوکاسل و گامبوریا) و بیشتر در ایران از واکسن 2 گانه استفاده میشود . بعد از واکسن 1 روز استراحت با دان درشت و خنک مثل قره ماش و عدس بعد از یک روز ابتنی مشکل نداره و باعث پایین امدن طب واکسن در کبوتر هم میشه
    دلایلی رو که دوستمون گفتند و بسیار کامل توضیح دادند درست و درمان کاملی رو هم پیشنهاد کردند . متاسفانه تعدادی از کبوتران دوستان بنده هم به این مشکل برخوردند که تعدادی از اونها دوچاره (طعمه ) یا کیست شده بودن که زمان رسیدن از بدن پرنده خارخ کردیم ولی تعدادی هنوز خوب نشدند و اصلا نوع بیماری (طعمه) نیست .کت گرفتگی کبوتر یک زیر مجموعه از مجموعه بیماریهای نیوکاسل محسوب میشود و گاهی کبوتران بیمار خوب نمیشوند
    کبوتران شما ظاهرا هلندی هستند ولی احتمال ناخالصی و ترکیب با کبوتران دیگر رو دارند
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    اگه ممکنه نژاد اینو بگید چیه؟

سلام
    این کبوتر بین عموم به یال دار معروفه که نژادی که شما دارین قیمتی بین 100 تا 120 داره....
    اونی که شما میگین 280 تا 300 تومنه یال بلندش هست که بازم با توجه به رنگش قیمتش تغییر میکنه مثلا همین مدل شازده شما اگه یال بلند بود 300 قیمتشه در حال حاظر و سفید مهرش قیمتش 600 تا 700 و قیمت این نژاد از 700 فرا تر نمیره ...
    موفق باشید...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    سلام جناب s-j
    ما به اینا اینجا میگیم هپی(hepi) و اون مدلی که شما میگین پرهاشو میچیدین تا کبوتر دید داشته باشه ما بهش میگیم تبریزی.
    به این کبوتر ای دو تاجه ما میگیم به ترکی: ساری نشان و قرمزی نشان. اونای که بدنشون زرد باشه ساری نشان هستن و اونا که رنگ بدن قرمزه بهشم قرمزی نشان میگیم.
    اگه ممکنه عکسشو بذارید ممنون میشم.
    این کبوترها متعلق به شما دوستانمه که امانت پیش من نگهداری میشه.هر موقع خواستید من در خدمتم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    با اجازه از اساتید ببخشید من دخالت میکنم.
    در مورد بیماری کت گرفتگی من قبلا کبوتر هایی داشتم که این بیمار را گرفتن که فقط یک دونه شون را با این روش درمان کردم که طبق فرمایش ان دوست مان پرهای ان بالیش که گرفته را کشیدم و به نظرم خون جریان بیشتری پیدا می کند.بعد روزی چند بار با این پماد های شل کننده عضلات ان قسمتی که بال گرفته را چرب می کردم بعد با دست ماساژ میدادم و تا جایی که امکان بود بال کبوتر را باز و بسته می کردم بعد چند روز خوب شد(البته این روش من کاملا سنتی است و اساتید فن را هنمایی های کامل تر ی دارند)
    البته اگه نارا حت نمی شین باید بگم اکثرا خوب نمیشن. حداقل در مورد من که این طور بود

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    ممنون از احسان عزیز. یه سری دیگه رو تخم خوابیدن ایندفعه میرم از این واکسنای که گفتید میگیرم. بعد یک یا دو هفته بعد از تولدشون میشه واکسن زد؟
    اقای m-2k2(ببخشید اسمتونو نمیدونم) قیمت جفتش ۱۰۰ تومنه یا تکی؟ اون شازده که میبینید بچه این دو تا یال دارا هستن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    سلام جناب s-j
    ما به اینا اینجا میگیم هپی(hepi) و اون مدلی که شما میگین پرهاشو میچیدین تا کبوتر دید داشته باشه ما بهش میگیم تبریزی.
    به این کبوتر ای دو تاجه ما میگیم به ترکی: ساری نشان و قرمزی نشان. اونای که بدنشون زرد باشه ساری نشان هستن و اونا که رنگ بدن قرمزه بهشم قرمزی نشان میگیم.
    اگه ممکنه عکسشو بذارید ممنون میشم.
    این کبوترها متعلق به شما دوستانمه که امانت پیش من نگهداری میشه.هر موقع خواستید من در خدمتم
    شما لطف دارین ولی قشنگی این کبوتر ها این که پیش شما باشن اگه دست من بودم که تا حالا نابود شده بودن.در مورد ان کبوتر هم حتما عکسش را قرار میدم(احتمالا فردا)
    بله حرف شما را در مورد نژاد کبوتر ها کاملا قبول دارم و من چند شهر رفته ام و اشنایانی داشتم که کبوتر داشتن هر کدام کبوتر ها را با یه نژادی صدا می کردن.
    جسارتا این کبوتر شما که کت گرفتگی داره جایی نبوده که اصلا نتونه پرواز کنه(مثلا در یه قفس با ارتفاع کم)؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    سلام به همه ی دوستااان ...
    ما هم با اجازه تصاویر یکسری از کبوترام رو براتون می زارم امیدوارم که لذت ببرید...

کلا از نژاد بلژیکی نگه داری می کنم خیلی از این نژاد خوشم میاااد...

بچه های مهد کودک!!!

اینم از سه تنفگدارررر

اینم اگه بدونید با چه بدبختی بزرگ شد از کبوتر سیر میشین

یه چندتاایی هم پشت ابی بی نوک دارم که تا چند روز دیگه عکس هاشو باتون می زارم...
    بابت کیفیت پایین تصاویر عذر خواهی می کنم
    موفق باشید..
    ویرایش توسط M_2k2 : 18th July 2014 در ساعت 01:29 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    قرقاول کبوتر
    شماره عضویت
    16004
    نقل قول نوشته اصلی توسط s---j نمایش پست ها
    با اجازه از اساتید ببخشید من دخالت میکنم.
    در مورد بیماری کت گرفتگی من قبلا کبوتر هایی داشتم که این بیمار را گرفتن که فقط یک دونه شون را با این روش درمان کردم که طبق فرمایش ان دوست مان پرهای ان بالیش که گرفته را کشیدم و به نظرم خون جریان بیشتری پیدا می کند.بعد روزی چند بار با این پماد های شل کننده عضلات ان قسمتی که بال گرفته را چرب می کردم بعد با دست ماساژ میدادم و تا جایی که امکان بود بال کبوتر را باز و بسته می کردم بعد چند روز خوب شد(البته این روش من کاملا سنتی است و اساتید فن را هنمایی های کامل تر ی دارند)
    البته اگه نارا حت نمی شین باید بگم اکثرا خوب نمیشن. حداقل در مورد من که این طور بود
    این روشی که شما و دوست دیگمون گفتن ٬ بعضی از کبوتر بازای قدیمی اردبیل برای کبوترای که گیجی گرفتن انجام میدن.به این صورت که اول کمی از پر سر پرنده رو میکنن تا پوست سرش مشخص بشه بعدا با تیغ چند تا خراش میدن تا خونش بریزه.(مثل حجامت) بعدش کل پر های بدنشو میکنن تا مثل مرغ پرکنده بشه.البته میگن این مریضی باید تازه باشه اگه کهنه بشه نمیشه درمانش کرد
    تو نت یه جا خوندم که اگه پرنده گیجی بگیره چند قطره نفت تو گوش کبوتر بریزید تا چرکهای زرد رنگی بیرون بریزه.بعد چند روز خوب میشه.کسی شنیده یا امتحان کرده؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15992
    این روشی که شما و دوست دیگمون گفتن ٬ بعضی از کبوتر بازای قدیمی اردبیل برای کبوترای که گیجی گرفتن انجام میدن.به این صورت که اول کمی از پر سر پرنده رو میکنن تا پوست سرش مشخص بشه بعدا با تیغ چند تا خراش میدن تا خونش بریزه.(مثل حجامت) بعدش کل پر های بدنشو میکنن تا مثل مرغ پرکنده بشه.البته میگن این مریضی باید تازه باشه اگه کهنه بشه نمیشه درمانش کرد
    تو نت یه جا خوندم که اگه پرنده گیجی بگیره چند قطره نفت تو گوش کبوتر بریزید تا چرکهای زرد رنگی بیرون بریزه.بعد چند روز خوب میشه.کسی شنیده یا امتحان کرده؟
    درود بر شما
    این روش تیغ انداختن برا کبوتر هایی است که نیوکاسل(گیجی در گردن)دارند که اگه ان شخص که این کار را انجام میده خبره باشه خوب میشن ولی احتمال زیاد ان قسمت که تیغ می خوره دیگه پر بیرون نمیاره
    من خودم کبوتر این جوری (نیو کاسلی)داشتم که به یه نفر دادم این کار را کرد و خوب شد البته یه مرد حدود 60 ساله!(معلومه سنتی کار هستین ها)
    نفت هم به نظرم چرت می باشد و حداقل من چنین چیزی نشنیدم
    ویرایش توسط SAE!D : 18th July 2014 در ساعت 01:37 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی -دیسکس-کبوتر
    شماره عضویت
    3369
    اقاا تورو خدا همچین کاری نکنیااا
    علت گیجی پرنده اینکه ویروس به سیستم عصبی لطمه میزنه و به چرک هیچ ربطی نداره...
    راستی اون کبوتری که کتش گرفته تو یه کتاب خارجی چند سال پیش خوندم که انداختن زالو رو اون قسمت خیلی میتونه کمک کنه هم برای کت گرفتگی و برای سر گیجه فقط باید اون قسمتو پراشو بکنید و بشورید که بو نده تا زالو به اون قسمت بچسبه...
    الان یکی از حمال ها ی من بخاطر گرمای زیاد سرگیجه گرفته اگه زالو گیار بیارم حتما تست می کنم مطمعنم که جواب میده چون زالو فقط خون های الوده رو میخوره...

صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)